אומנות אחזקת הקמין, מתכון להצלחה בזוגיות

אומנות אחזקת הקמין, מתכון להצלחה בזוגיות

אם גם אתם מתלבטים בבעיות בזוגיות ולא יכולים לשים את האצבע על בדיוק איפה הבעיה. ואם אתם חווים קשיים בזוגיות ורוצים להבין מזווית חדשה ורעננה מה כדאי לעשות כדי לחמם את הקשר ולעשות אותו טוב יותר,
אז הגעתם למקום הנכון, פשוט תמשיכו לקרא.

מי שיש לו קמין של עץ בבית, או מי שהתנסה בתפעול שוטף של קמין של עץ שפועל על עץ להסקה, יבינו את הנאמר כאן מן הסתם יותר טוב ממי שאין לו קמין כזה.
אני מבחינתי אעשה את המקסימום לפשט את ההסבר גם לאלה שאין להם קמין.

את הרעיון הזה של השוואה בין תפעול והסקה של קמין עץ ובין זוגיות, לא למדתי בשום מקום וגם לא שמעתי עליו מאף אחד אחר. פשוט יום אחד קמתי עם הרעיון ,מוכן ומוגמר, כאילו ירד משמיים כדי שאוכל לכתוב אותו כאן שתוכלו לעשות אתו משהו טוב.

אז נתחיל,

כל אחד אוהב להרגיש את החום שנובע מקמין שמופעל על עץ.

יש חום מלבב ומרגיע, מחממם את הגוף ואת הנפש. הלהבות המרקדות מעל העץ הבוער והגחלים הלוחשות בצבעים של אדום כתום וצהוב מרנינות את הנשמה שלנו. קולות הפצפוץ של הבערה מחברים אותנו עם זמנים טובים של קומזיץ מסביב למדורה, ועם אהבות ראשונות והתרגשות של כיף. והריח העדין של עשן קל מחבר אותנו עם משהו בסיסי ביותר, שורשי, קדום.

כל החוויה כולה מצטרפת להנאת חושים שכל אחד ואחד מאתנו נהנה ממנה.

זה דומה לאהבה שנובעת מזוגיות  טובה בה כל החושים שלנו ניזונים ואנחנו מסופקים גופנית ונפשית, וההרגשה שלנו נפלאה ונהדרת ברוב הזמן.

רק מה, כמו באהבה שכולם אוהבים אותה אך לא כל אחד מוכן לעשות את העבודה הכרוכה ביצירתה, ובתחזוקה שוטפת  שלה, גם  בקמין שפועל על עץ, אם לא מוכנים לעשות את העבודה בתפעול השוטף, ולעשות אותה הכי טוב שאפשר אז התוצאות שיתקבלו לא יהיו טובות.

אני אפרט:
לא יעלה על הדעת שנשב מול הקמין ונגיד לו:  קודם תחמם אותי ורק אחר כך אני אדליק אותך ואזין אותך בעץ.
ובכל זאת בזוגיות הרבה פעמים צד אחד חושב או אומר לעצמו: "קודם שהיא תראה לי שהיא אוהבת אותי ואחר כך אני אשיב לה אהבה".
"אני לא עושה שום דבר עד שאני אתחיל לראות תוצאות אצל הצד השני".

מה שצריך לעשות אם רוצים שיהיה חום נעים, להבות נקיות, ופעולה תקינה אלו הדברים הבאים:

קודם כל צריך להדליק את האש.
איך נעשה זאת?
ניקח קודם כמה זרדים עם כמה ניירות ונדליק אש קטנה. בזמן הזה נשגיח בתשומת לב על התפתחות האש ונוסיף כמה זרדים כל הזמן עד שיש לנו אש קטנה התחלתית.
ואז נוסיף כמה ענפים עבים קצת יותר כדי שהאש תתפוס ותתחזק עוד.

שימו לב שבזמן הזה האש עדיין לא מחממת, אלא צורכת את האנרגיה על הליבוי העצמי שלה.

לאחר עוד זמן מה ניתן להוסיף  2-3  ענפים עבים וזה ייצר לנו לאחר כ 20 עד 40 דקות גחלים לוחשות שעליהם נוסיף שני בולי עץ וזה יספק חום נהדר לאיזה שעה שעתיים מבלי שנצטרך לטפל באש בזמן הזה.

התעסקות רצינית, אה!  מה אתם אומרים ?!

באהבה ובזוגיות בדיוק אותו הדבר.

מתחילים בקטן, בפעולות החיזור ומחממים אט אט ובתשומת לב את היחסים.
בשלב בזה רק משקיעים ומכניסים אנרגיה לתהליך ועדיין לא מתחממים ממנו. צריך לתת לזמן לעשות את שלו ולהמשיך בהתמדה לחמם את הקשר, על מנת ליצור תשתית טובה לחום האהבה שיגיע יותר מאוחר.

כשהאש תופסת ניתן להיפתח עוד יותר אחד כלפי השני ואז החום הפנימי יכול לבוא לידי ביטוי ולהקרין החוצה באופן חזק ומורגש.

האם זה יספיק לכל הזמן?  בטח שלא!
כל אחד יכול להבין את זה.

גם בקמין צריך להוסיף עץ כדי שהחום ימשיך לבעור יפה ועם להבות נעימות.
לא יעלה על הדעת סתם לזרוק את העץ שמטעינים בקמין פנימה בלי שום צורה. צריכים לעשות גם את זה בתשומת לב ולהניח את העץ אחרי שבחשנו קודם בגחלים וסידרנו אותם בצורה כזאת שהעץ ימשיך לבעור בקלות והאש תתפוס בו באופן מוצלח, ואז יהיו לנו עוד שעתיים של חום נהדר.

גם בזוגיות האש נוטה לדעוך לאחר זמן מסוים כשהתוצאות של הפעולות שהשקענו ועשינו כדי ליצור את "הביחד" והזוגיות יורדות ונחלשות.

זה הזמן להוסיף עוד מעשים ופעולות חדשות  ( עוד עץ ) שימשיכו להפיק חום נעים של אהבה מהקשר הזוגי.

שימו לב, שאת העץ צריך להוסיף כשיש עדיין להבות והגחלים לוחשות חזק.
כך העץ החדש יידלק במהירות ובקלות.
אם נחכה יותר מידי זמן, והאש דעכה והגחלים חומם ירד מאוד, מלאכת הדלקת העץ החדש תהיה קשה יותר ונצטרך להישאר על יד הקמין, לשנות מידי פעם לפי הצורך את זוויות הנחת העץ ולהשגיח עד שזה יתפוס עוד פעם.

גם באהבה ובזוגיות זה אותו הדבר.
צריך לעשות כל הזמן פעולות שישמרו ויחזקו את האש הבוערת בפנים וגם צריך לעשות את זה בזמן הנכון ולא לחכות עד שהשעמום מזדחל פנימה, העניין אחד בשני יורד והחום מתקרר.
צריך להוסיף פעולות נכונות של נתינה, השקעה, יצירת עניין, תשומת לב ויצירת הנאות בזמן שעדיין מרגישים טוב אחד עם השני. אז קל יותר להמשיך בקלות יחסית ולהניע את העניינים קדימה.

הבעיות מתחילות כשלוקחים את זה כמובן מאליו, ושוכחים ששום דבר לא מחזיק לאורך זמן אלא אם נעשה את הפעולות הנכונות בהתמדה על מנת לשמור על ליו בחיים.

שימו לב,
גם אם עשיתם את הכל נכון והקמין מפיק חום נהדר, עדיין תצטרכו לנקות מידי פעם את האפר והפיח שנוצרים מהפעולה של הבעירה. תנקו את חלון הזכוכית כדי שניתן יהיה לצפות בלהבות. תוציאו את האפר העודף לדלי. תנקו מידי פעם את הארובה. תבדקו את המצב הכללי, ותשמנו את הצירים של הדלת.
כל זה יבטיח המשך פעולה תקינה של הקמין ומקסימום הנאה ממנו.

גם ביחסים אפילו אם עשיתם הכל נכון עדיין צריכים לשחרר קיטור מידי פעם, לדבר על מה שקורה, לעשות פעולות של ניקיון ותחזוקה על מנת שהיחסים ימשיכו לפעול באופן תקין וטוב.

ישנן גם דרכים אחרות להבעיר את האש בקמין.

אחת מהן תהיה לשים בולי עץ גדולים בקמין ולשפוך עליהם נוזל הדלקה ולזרוק גפרור בוער.
האש מתפרצת מיד אך גם דועכת לאחר זמן קצר מאוד, וצריך לשפוך עוד מנוזל ההדלקה.
בגלל שאין תשתית של גחלים האש האמתית לא תתפוס אלא לאחר זמן רב אם בכלל. כל הזמן צריך להוסיף עוד נוזל הדלקה.

למה הדבר דומה ?
ליחסים שאין להם תשתית שנבנתה באופן טבעי, אלא הלכו ישר על גדול ושפכו הרבה כסף ( נוזל הדלקה ) ועשו הרבה רוח כדי ליצור אש ביחסים שהמשיכה כל עוד נשפך הרבה כסף, אך ברגע שזה הפסיק מעט, לא הייתה מספיק תשתית להחזיק ולשמר את היחסים והם התפרקו

זה ברור כשמש לכל אחד שזאת לא הדרך הנכונה!

אם ככה, אז יהיה ברור לכם גם שאם רוצים שהקמין יחמם טוב אז צריך להזין אותו בעץ משובח, מבוקע לגודל הנכון, יבש, איכותי ככל שניתן להשיג. בטח לא נשתמש בעץ רטוב או מסוג עלוב.  גם לא נכניס לקמין חומרים אחרים כמו פלסטיק או פסולת אחרת שלא יקלקלו לנו את הבעירה, או חלילה נשפוך בפנים מים שיכבו את האש חלקית או אפילו לגמרי.

כך גם ביחסים.
אם נזין אותם בפתיחות ביושר ובאמת, ביחד עם כוונות להיטיב, אז האש תבער נהדר.
ואם נכניס הצקות, נדנודים, כעסים, העלבות ושאר הורגי יחסים הרי שאנחנו מכבים חלקית או לעיתים לגמרי את האש ואז מתחילות בעיות מסוג אחר.
נהיה לכם קר, אתם עצבניים, כל דבר קטן מפריע לכם, ובגדול ממש לא טוב לכם.

אז תעשו לעצמכם טובה ותקראו את הכתוב פה עוד כמה פעמים,

ותתנו גם לבן/בת הזוג שלכם לקרוא את זה גם כן, ואולי אז תדעו בעצמכם איפה הבעיה, ומה צריך לעשות כדי לשפר את המצב, על מנת שהיחסים שלכם יתחילו להפיק שוב את החום הנעים.
על ידי הקריאה תוכלו להבין בעצמכם איפה הבעיה משום שבקריאה תעלינה לכם מחשבות מתוככם פנימה ותובנות אישיות שתדרכנה אתכם בדיוק מה צריך לעשות.

ככה תחסכו לעצמכם הרבה כסף ועוגמת נפש והחיים שלכם יחזרו להיות מלאי שמחה. ואם תרצו תוכלו להציל את הזוגיות שלכם ולא להצטרף למעגל הסבל של הזוגות הכבויים, או חלילה הגרושים.

אנא שתפו את הפוסט הזה עם אנשים סביבכם שנראה לכם שיפיקו תועלת ממנו. בואו נפיץ ביחד את הטוב ואת העזרה ההדדית.

כמו תמיד אתם מוזמנים בחום להגיב עם הארותיכם.

תגובת אחת.

  1. היי אבא, אני לא יודעת בדיוק אם לפנות אליך ברשמיות או שפשוט להמשיך ב'אבא'…
    התרשמתי מאוד מהאתר. הפוסט הכי אהוב עלי בינתיים היה זה, ובגלל זה בחרתי להגיב בו. גם לפני ההצעה שלך בטקסט; לתת לבני הזוג לקרוא את המאמר- רציתי לבקש מרותם שיקרא אותו גם. אני מרגישה שאתה בעצמך מאוד מחובר אליו בגלל הנסיון גם בקמין וגם בזוגיות.
    בכלל, הכתיבה שלך באתר מאוד משקפת את מי שאתה, זה בדיוק במילים שלך ואפשר ממש בקלות לדמיין שזה אתה שמספר לי את מה שרשום שם. התמונות נעימות מאוד, ואני לא לגמרי יודעת אם המנדלות בכלל שמישות עבורך- כרגע זה מצוין.
    אני מאחלת לך הרבה הצלחה עם האתר, והרבה מבקרים שיוכלו ללמוד ממך. באהבה, יסמין ♥

    השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *