מה באמת באנו ללמוד כאן בחיים

מה באמת באנו ללמוד כאן בחיים

אנשים חושבים שללמוד זה לצבור ידע

לאגור אותו במוח ולהשתמש בו בשילובים שונים בחיים. ואת זה עושים בדרך כלל במסגרות כמו גן, בית ספר יסודי, בית ספר תיכון, אוניברסיטה, וכדומה…
במסגרות כאלו אנחנו נדרשים לשנן את החומר וללמוד אותו בעל פה כדי שנוכל להקיא אותו לאחר מכן במבחנים ואז יתנו לנו תעודות שמאשרות שאנחנו בעלי השכלה ולמדנו משהו בחיים.
לפעמים גם יגידו לנו במסגרות הללו ששום דבר טוב לא יצא מאתנו בחיים האלו אם לא תהיה לנו השכלה. ושצריך ציונים טובים כדי להצליח בחיים.

אין שטות גדולה יותר מזאת!

תראו,
כל אחד מאתנו הוא באמת משהו מאוד מיוחד.
עד גיל 5 בערך אנחנו במהירות רבה ביותר לומדים לעשות כל מיני דברים עם הגוף שלנו. לזחול, ללכת, לרוץ ולהפעיל את הגוף שלנו בתאום מעולה כדי לשחק בכל מיני משחקים. לומדים לדבר לעיתים בשתי שפות במקביל ובו זמנית להשתמש בהן בנפרד. לשיר, לרקוד, ולתקשר עם החברה סביבנו.

הסקרנות האומץ וההעזה דוחפים אותנו ללמוד עוד ועוד ולגלות עולמות חדשים של כישורים ויכולות שיש בנו.
כהורים אנחנו מתמוגגים לראות את ההתפתחות המהירה הזאת, ומקבלים אותה כמובנת מאליה.

ואז הילד הולך למסגרות הממוסדות, לגן ואחר כך לבית הספר שכל מה שהן עושות זה לעצור את ההתפתחות המואצת הזאת בלמידה של הילד ולהתאים אותה למסגרת הכללית. נגמרה ההתייחסות לילד כמיוחד ונגמרו אפשרויות ההבעה הכמעט בלתי מוגבלות. כעת הילד צריך להתאים למסגרת. ומה שקורה זה שהלימוד מואט, משובש, מתקלקל ובקיצור נעשה רע.

ככל שאנחנו ממשיכים להתקדם במסגרות הללו לכיתות יותר גבוהות, לאט לאט ובשיטתיות אנחנו הופכים להיות מהילדים המיוחדים שהיינו, לאנשים רגילים שהולכים בתלם שהותווה לנו על ידי החברה ומוסדותיה.

אם תשאלו אנשים סביבכם – מה באתם ללמוד כאן בחיים? לא ממש תקבלו תשובה. אנשים נמנעים בדרך כלל לשאול את עצמם את השאלה הזאת. בני הנוער יגידו לכם שזה בכלל לא שאלה אלא "חפירה".
שאר האנשים יהיו עסוקים בטרדות היומיומיות של חייהם, יתנהגו באותן הדרכים, יחשבו את אותן המחשבות, יעשו את אותם הדברים, ויגיבו את אותן התגובות.

החיים שלהם יהיו עד כמה שניתן ואפשרי באזור המוכר והידוע להם, אפילו אם יסבלו, אפילו אם יחיו ברדידות וידרשו לעשות התפשרויות רציניות על האיכות האמתית של חייהם.

העיקר שיהיה להם קל.

לי נראה שמה שבאנו ללמוד כאן בחיים האלה זה הרבה יותר מאשר לחיות כמו רובוט.

העניין הוא שלמרות שההזדמנויות ללמוד קיימות מסביבנו כל הזמן ובשפע, כפי שהחברה שלנו בנויה כעת, אף אחד לא יתנדב ללמד אותנו כלום.
הגיע הזמן לעשות שינוי מהותי בתפיסה שלנו לגבי מה שבאנו ללמוד כאן בחיים.
הגיע הזמן להבין שהלימוד האמתי אינו רק צבירת ידע ומילוי התיקיות במוח במידע שימושי לחיים.

הלימוד האמתי הוא לגלות עד כמה שאנחנו כבר נהדרים כפי שאנחנו, על ידי השלה של כל השכבות המגבילות ששמו עלינו במסגרות הממוסדות שתוקעות לנו את החיים ומונעות מאתנו להיות מיוחדים וייחודיים כל אחד בדרכו שלו.

על ידי כך שניפטר מכל האמיתות למחצה והשקרים שמאכילים אותנו שאנחנו רק בורג אחד קטן במערכת ולא יותר מזה. ועל ידי כך שנבין סוף סוף שכל אחד מאתנו הוא באמת עולם ומלואו, נוכל לממש את עצמנו ללמוד ולהתפתח במסע האישי שלנו כאן על פני האדמה בפרק החיים הזה.

מה תוכלו לעשות כדי ללמוד

  • לפקוח את החושים שלכם ולהיות קשובים להזדמנויות ללמוד סביבכם.
  • להעז ולעשות דברים חדשים או בדרך שונה על בסיס קבוע.
  • לתרגל כל הזמן את פריצת הגבולות התודעתיים שלכם.
  • להפסיק להאזין לחדשות ולהגיב להן, ולהתחיל ליצור את החדשות שלכם.
  • להגיד לעצמכם שוב ושוב – "כל מה שאני רוצה להשיג או להיות ,אני מסוגל לעשות. בגלל שאני בריה נאהבת שלמה ומושלמת שברא אלוהים וביחד אנחנו פועלים כצוות להגשים ולממש את כל מה שאבחר".

הלימוד האמתי הוא לגלות עד כמה אתם נהדרים מסוגלים ויכולים

ליצור לעצמכם חיים מלאי חוויות מעצימות שגורמות לכם לצמוח ולהיווכח שאתם כבר בגן עדן, וכל מה שאתם רוצים להיות או שיהיה לכם כבר נוצר ונברא וכל שעליכם לעשות זה לגלות את זה על ידי הסרה, השלה, וקילוף של כל שכבות הפחד, ההגבלה, השקרים, ואמונות השווא שהחברה, החינוך, הסביבה וכל החיצוני לכם שמים עליכם ותוקעים את חייכם.

הדבר דומה לזחל פעלתן שאוכל וזז ללא הרף, ואחר כך נהיה לגולם שתקוע בתוך מעטפת קשיחה ומגבילה לתקופה מסוימת, ואחר כך במאמצים רבים ובהתמדה הוא פורץ את גבולות המעטפת ויוצא לחופשי, לגלות את מהותו האמתית שבכלל הוא לא זחל מוגבל, אלא פרפר יפיפה שיודע לעוף וכל העולם פתוח בפניו להתעופף בו, לחקור אותו ולשתות צוף ממיטב פרחיו.

מעורר מחשבה, לא ?!

עכשיו, לכו ופתחו את היומן שלכם וקבעו פגישה מחודשת עם עצמכם כדי שתוכלו ביחד לעבד תוכנית חדשה ומוצלחת למימוש והגשמה של חיים מעניינים ומלאי לימוד. אל תישארו במוכר ובידוע, זה הזמן לשנות את התפיסה ולעשות את הדברים אחרת. 

שתפו את המידע הזה בגלל שכל אחד מגיע לו לחיות חיים של חופש והשלב הראשון בהם זה להגיד אפשר גם אחרת!

אני בטוח שיש לכם תוספות והבהרות מלאות חוכמת חיים למה שנכתב כאן על קצה המזלג. שתפו אותנו כאן בהארותיכם.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *