איזו שיטת הילינג הכי טובה?

איזו שיטת הילינג הכי טובה?

קורה ולאנשים יש בעיה בריאותית שלא מצליחים לפתור אותה על ידי הרפואה המערבית ואפילו נעזרים בתרפיות גוף שמוצעות גם הן בשנים האחרונות על ידי קופות החולים כטיפול משלים, וכשזה גם לא מצליח לעזור, אז לא מעט אנשים פונים לעזרה לשיטות הטיפול האנרגטיות השונות שנקראות גם בשם הכללי ״ הילינג״.

רק מה, שכעת יש להם בעיה חדשה כי מוצעות להן המון שיטות עם שמות אקזוטיים והם לא יודעים כעת מה לבחור ביניהן.

כל אחד כמובן רוצה את הטוב ביותר אז מטרת הפוסט הזה היא לעזור לכם להבין מהו ההבדל העקרוני בין השיטות השונות כדי להיות מסוגלים לקבל החלטה טובה יותר כשאתם באים לבחור באיזו שיטה להיות מטופלים.

הנה רשימה קצרה יחסית של שיטות הילינג עם שמות שונים מתוך אולי מאות של שיטות שקיימות בהיצע כשאתם ״עושים שוק״ לפני שאתם ממש קובעים פגישה עם המטפל או המטפלת.

ביואורגונומי, הילינג רוחני, רייקי לפי שיטת אוסואי, רייקי יהודי, רייקי סייקאם, רייקי קרונה, רייקי קונדליני, אנרגיה אוניברסלית, עץ החיים הקבלי, דיוויין ישראל, שיטת לוסקי, מגע הקסם, קואנטום הילינג, ריפוי למרחוק, איזון צ׳אקרות, קואנטום טאצ׳, ידי אור, הילינג משולב, טיפול במרפאת חוצנים, ריקול הילינג, עוצמת הרכות, ידיים מרפאות, רפואת תדרים, שיטת הסוד…

וכמובן ששיטות חדשות צצות להן עוד ועוד כמו פטריות אחר הגשם.

בואו וננסה להבין כאן מהו ההבדל בין השיטות השונות שהוזכרו

בשנות השמונים ותחילת שנות התשעים לא היו המוני מטפלים בארץ שתרגלו הילינג וגם מספר השיטות שהוצעו ללמידה לא היו רבות בכלל. אני זוכר שבכל כמה זמן הייתה שיטה אחרת כוכב עולה חדש שכולם נהרו ללמוד אותה. בהתחלה למדו הילינג רוחני ואחר כך רייקי לפי שיטת אוסואי תפס חזק. פתאום הביא מישהו לארץ את האנרגיה האוניברסלית ולמדו אותה לפי רמות. מאוחר יותר הגיע המאסטר העולמי של השיטה מחו״ל ולימד רמות גבוהות יותר. ואז הופיעו בשוק עוד טעמים של שיטת הרייקי. זה התחיל עם רייקי קרונה ועבר לסייקאם. אחר כך הופיע הרייקי קונדליני. כל אחת הוסיפה כל מיני סמלים אקזוטיים וחניכות שונות לכל הבלגן. אחר כך באו כמה חברות וחברים וניכסו את הרייקי בכלל ליהדות ונולד טעם חדש לאותה השיטה, רייקי יהודי. כעת השיטה הפופולרית היא טתא הילינג שמי שלומד אותה חושב לעיתים שהמציאו בה את הגלגל מחדש.

כך קרה שהיו מטפלים שלמדו כמה שיטות ולעיתים אפילו אצל מורים בחו״ל ונחשפו לכמה תרגולים שונים וזוויות הסתכלות שונות על אופני הטיפול, ומה שקרה זה שהם שילבו בין השיטות השונות והוסיפו להם את הטאצ׳ האישי שלהם וכך נוצרה ״שיטה חדשה״ שהייתה בעיקרה הפירוש המיוחד של אותו המטפל או המטפלת שהושפע גם מהניסיון שלהם בקליניקות בהם פגשו את מטופליהם.

אם המטפל או המטפלת היו גם בעלי נטיות מסחריות בריאות מבחינה שיווקית, הם ארזו את השיטה באריזה חדשה שקראו לה בשם חדש וקליט, תיבלו אותה במיסטיקה, הוסיפו כמה חוקים וכללים חדשים לדרך הפעלתה, וככה נולדה לה שוב שיטה חדשה.

אך האם זו שיטה חדשה ושונה באמת?

על פי תפיסתי וניסיוני בתחום כמטפל וכמורה ולאחר שלמדתי יותר מ 12 שיטות הילינג שונות, אני מטיל ספק בכך!

לדעתי אף שיטה בהילינג אינה מהפכנית באמת, וכולן נסמכות על אותם העקרונות ומבוססות על הנחות עבודה דומות. כמובן שבספקטרום הזה ישנן שיטות שהינן קיצוניות יותר וכאלו שהינן שייכות יותר לזרם המרכזי, אך ההבדל הבולט ביותר יהיה בכלי העבודה הרוחניים שבהם הם ישתמשובביטוי החיצוני שלהן שנראה לעין המתבונן מבחוץ.

יהיו כמובן מטפלים שלא יסכימו איתי וידגישו את ההבדלים שבין שיטתם לשיטות האחרות ויהיו להם הסברים מלומדים לכך מקושטים בז׳ארגון של מילים מיוחדות שמשתמשים בהן בשיטה שלהם.

ישנן שיטות שידברו על התדרים השונים. חלק יתעקשו שצריך להוריד אותם ממקום מסוים ביקום, אולי מאיזה רקיע, או ממקום אחר. חלק יטענו שהאדם עצמו הינו מחולל תדרים משוכלל ביותר שעל ידי החשיבה מייצר תדרים שונים וביניהם תדרי של ריפוי. ולחפש את זה מחוצה לאדם תהיה טעות. חלק יתעקשו שרק טקסים מסוימים או תהליכים שיש בהם צעדים מובנים ידועים וקבועים מראש יביאו את האנרגיות לתהוד בתדרי הריפוי הרצויים. וחלק יטענו שכל העסק הרבה יותר פשוט וקשור בעצם היות המטפל צינור שמעביר את אנרגיית הריפוי ואל לנו לשבור את הראש יותר מידי בלהבין איך זה עובד אלא רק להיות שם בעבור המטופל ולאפשר לריפוי לקרות מבלי להפריע יותר מידי לתהליך על ידי מה שחושבים ומה שמאמינים שהוא הנכון.

אז מי צודק ופועל נכון?

על פי ניסיוני והיכרותי עם מספר גדול של שיטות הילינג שמסתכלות על התהליך מכיוונים שונים במקצת אחת מהשנייה, אני חושב שהם כולם צודקים.

והסיבה היא שהשיטה היא רק האמצעי, הכלי שדרכו מועברת האנרגיה שגורמת לריפוי באופן ישיר או עקיף. השיטה היא כמו ״סיפור הכיסוי״ שהמוח של המטפל ושל המטופל צריכים, על מנת לאפשר את הריפוי מבלי שהמוח שלהם יפריע בתהליך יותר מידי.

את התוצאות החיוביות של הריפוי ניתן לייצר בכל שיטה שהיא והזרימה האנושית בין המטפל למטופל והרמה שבה הם מקבלים אחד את השני ״ומרשים״ לריפוי לקרות ולהתקיים ביניהם חשוב לאין ערוך מן השיטה עצמה. אם תרצו להבין את זה יותר לעומק תוכלו לקרוא על זה כאן.

הנה דוגמה שתעזור לכם להבין את זה במילים אחרות

תחשבו על מכונית שאמורה להביא אתכם ממקום מסוים בו אתם נמצאים למקום אחר שאתם רוצים להיות בו.

בהנחה שהנהג שינהג אתכם לשם מספיק מיומן וטוב ומסוגל לבצע את מלאכתו בצורה טובה, הוא ייקח אתכם למקום היעד שלכם. הצבע של המכונית עשוי להיות שונה ממכוניות אחרות. המכלולים שלה שונים מדגמים אחרים והתכנון שלה ואביזרי הפאר והנוחות שבה יהיו שונים ממכוניות אחרות. אך כל עוד הנהג מיומן וטוב הוא יצליח להביא אתכם ליעד. בנסיעה אתם תרגישו יותר או פחות נוח בהתאם לנתונים הטכניים של המכונית, אך כל עוד היא תקינה הנסיעה תצליח להביא אתכם ליעדכם.

כך גם השיטות השונות של הילינג ששונות אחת מהשנייה כמו בדוגמת המכונית שבה המטפל/הנהג תורם לחוויית הנסיעה את מיומנותו בנהיגה ואת אישיותו, כישוריו, אופיו, ונוכחותו שעשויה להשביח את הנסיעה עד מאוד או במקרה השלילי אפילו לקלקל את הנסיעה במודל מפואר ביותר של מכונית (שיטת ריפוי).

שימו לב שכל השיטות (מכוניות) יכולות ומסוגלות להביא אתכם ליעדכם. אומנם החוויה שלכם תהיה מעט שונה אך אתם תגיעו.

הנה עוד דוגמה לאוסף

המזון שאוכלים הוא ביטוי מסוים לאנרגיית החיים שמופיע בכל מיני צורות של דברים שגדלים בטבע ודברים מתועשים שגדלים במפעלי מזון ובמעבדות מזון.

מי שאוכל את המזון מבקש לקבל ממנו כל מיני צורות שונות של אנרגיה, למשל: הוא רוצה ליהנות מהמזון, מצורת הגשתו, מטעמו, מריחו, ומשאר דברים. הוא רוצה שהמזון יחזיר לגופו אנרגיה שהוצאה על ידי תהליכי החיים השונים והוא רוצה שהמזון יחזק אותו וישמור על בריאותו.

המזון הזה יכול להיות מוכן למשל מחומרי גלם שונים ובשיטות טיפול/הכנה שונות כמו בישול, אידוי, טיגון, צלייה, עישון, אפייה וכד׳. אפשר לחתוך אותו או להגיש אותו במגוון דרכים ולהוסיף לו כל מיני תבלינים ונותני טעם שישפיעו מאוד על טעמו, ריחו, ושלל גורמים שונים של ביטויו וצורתו כפי שהיא נתפסת בעינו של המתבונן מבחוץ בו.

רק מה, שהאוכל הוא אוכל ואם הוא מוכן מאותם חומרי הגלם בדיוק, אז אם הוא טוב או לא טוב, או אם הוא טעים או לא טעים יהיה מושפע בעיקר משני גורמים ראשיים.

  1. הטבח שהכין אותו והאנרגיות שלו שנמהלו בזמן התקנת המזון ויצרו את המזון הייחודי.
  2. הסועד והעדפותיו האישיות לגבי המזון שהוגש לו.

וזה מביא אותנו למסקנה של המאמר הזה

אולי בכלל אתם לא שואלים את השאלה הנכונה. אולי במקום לשאול איזו שיטת הילינג הכי טובה ישתלם לכם יותר לשאול באיזה מטפל או מטפלת כדאי לבחור ולהיות מטופלים אצלו או אצלה.
תוצאות טובות ניתן לייצר כמעט בכל שיטה אם המטפל והמטופל מתאימים אחד לשני. אין זה נס או קסם אלא עובדה ממשית ואמתית בשטח ולמרות שכל מי שעוסק בשיטה מסוימת נוטה להדגיש את היתרונות שקשורים בהבדלים שבין שיטתו לשיטות האחרות אני מציע לכם להתמקד דווקא במה שדומה בין כל השיטות כאילו שזאת האמת ששזורה כחוט השני ומחברת בין כל שיטות ההילינג הקיימות. אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת שגם הם ידעו את הדברים האלו לכשיגיע היום שאולי יצטרכו לבחור שיטת ריפוי אנרגטית ותעזרו להם לקבל החלטה טובה יותר. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *