איך להבריא משפעת מהר יותר

איך להבריא משפעת מהר יותר

 

פה ושם כל אחד מאתנו חוטף שפעת או מצטנן

הדרך המקובלת לטפל בזה, היא ללכת לרופא ולקבל מרשם לתרופות לבליעה, סירופים לשיעול, ולכסניות למציצה. וכמובן אם חום גופכם עלה אז עוד כדורים להורדת החום במהירות.

יש גם כאלו שמקדימים תרופה למכה ומתחסנים. רק מה שגם עם החיסון חוטפים שפעת, ואני לא מבין בכלל למה מתחסנים אם זה לא עוזר.

ישנם גם אלה שנוטים יותר לצד הטבעי והם בנוסף יעשו גם את הדברים הבאים:

♦   ישמרו על חום גופם עם מלבושים רבים.

♦   יכנסו למיטה עם בקבוק חם.

♦   ישתו תה חם עם לימון ודבש.

♦   יכסו את ראשם עם מגבת מעם סיר עם מים חמים מאוד וינשמו את האדים.

♦   וישמרו מרוח פרצים שחלילה לא תחמיר את מחלתם.

כל זה טוב ויפה ואולי זה גם יצליח לדגדג קצת את המחלה ולגרום לה להתגלגל מצחוק שככה אתם רוצים להבריא ולהיפטר ממנה.

אתם בטח מכירים את האמרה שאומרת ש "אם לא תיקחו תרופות השפעת תארך 7 ימים. ואם תיקחו תרופות השפעת תארך שבוע".

כדאי לכם להבין דבר אחד כאן. המחלה על כל התסמינים שלה כמו הרגשת חולשה, גודש באף ובסינוסים, כבדות, חום גבוה, שיעול, כאבים בכל הגוף, מצב רוח ירוד ועוד…  אינם הגורמים לבעיה!

הבעיה נגרמת על ידי גורמים אחרים שרק משתקפים או באים לידי ביטוי בתסמינים שאתם חשים.

בואו ונשנה את דרך ההסתכלות שלנו על המחלה וניעזר לשם כך בעיקרון הבסיסי של הרפואה ההוליסטית שגורסת שלא ניתן להפריד בין הגוף ובין הנפש.

זה אומר שאם יש לכם בעיות בגוף, למשל כמו מחלת השפעת, אז זה יהיה קשור בקשר הדוק עם המצב הרגשי והמחשבתי שלכם, ואם תנסו לטפל רק בצד הגופני של הבעיה ותזניחו או לא תתייחסו לגורמים הנפשיים של מה שאתם מרגישים לא תוכלו לקבל תוצאות של הבראה מהירה וטובה מהשפעת שהופיעה אצלכם.

אל תקנו את השטות הזאת שעכשיו יש וירוס שמסתובב ומדביק אנשים ואין מה לעשות הוא גם ביקר אצלכם.

האמת הברורה והוודאית היא שבכל עת כולנו מוקפים כל הזמן בווירוסים ובחיידקים אלימים שיכולים לתקוף אותנו ולגרום לנו להיות חולים מאוד. העניין הוא שאנחנו "נדבקים" בהם רק כאשר משהו בתוכנו כל כך נחלש שהמערכת החיסונית שאמורה להגן עלינו מפני התוקפים או הפולשים, שניתן לדמות אותה לחומה, פשוט נסדקת באיזה שהוא מקום ואז אם ישנו איזה "חולירע"  בסביבה הוא מנצל את ההזדמנות וקופץ לביקור נימוסין.

גם אז, אם הצבא הפנימי שלכם שמופקד על בטחון הפנים שלכם בכושר לחימתי טוב הוא יצליח "לכסח" את האורחים הבלתי קרואים ושום מחלה לא תפרוץ.

אך במקרה שהצבא שלכם חלש, כושל, עצלן, או מדוכא על ידי תרופות, הפולשים יחגגו ובגדול.

מה צריכים להבין מזה?

1.   שכדאי לכם להעלות את הרמה של תפקוד המערכת החיסונית שלכם.

2.   שכדאי לכם להבין מדוע נחלשתם כל כך, ולעשות מיד פעולות על מנת להתחזק.

אני איני רופא, ולכן החוק אינו מתיר לי להמליץ לכם שלא לקחת תרופות, ויחד עם זאת אני מטיל ספק שתרופות כל שהן יעשו את העבודה הזאת בעבורכם!

בואו ואגלה לכם סוד קטן

בקרב המטפלים ברפואה ההוליסטית על ענפיה השונים אנחנו מאמינים שהשפעת היא מחלה שהגוף שלכם מזמין לעצמו על מנת שאתם – בעלי הבית שלו תקבלו צ'אנס נוסף לשנות את אורחות חייכם שאם תמשיכו בהן, הן עלולות לגרום לכם לבעיות חמורות בעתיד.

הנה דוגמא שתסביר את זה קצת יותר טוב

אם אתם "וורקוהוליקים", זאת אומרת שאתם מכורים לעבודה, ואתם עובדים כל כך הרבה עד שזה מהווה את כל הימים והלילות שלכם. אתם עסוקים בזה כל כך שזה מוציא אתכם מאיזון ואתם מתפקדים ברוב הזמן רק על הרזרבות האחרונות של הסוללה  הפנימית שלכם שהולכת ואוזלת, ואתם לא עושים שום דבר שפירושו יהיה טעינה טובה של הסוללה הזאת שמניעה אתכם.

ומה שאני מתכוון זה לחיות חיים בריאים יותר שיגבירו בכם את כוחות החיים, וינקזו כל מיני פסולת רגשית ומחשבתית מתוככם, ולנהל חכם יותר את המשאבים הפנימיים שלכם ולהקצות את האנרגיה שעומדת לרשותכם גם להזנה של צדדים אחרים בחיים שלכם על מנת שתיווצר הרמוניה שתתרום לבריאותכם הכוללת בגוף ובנפש.

במצב כזה לא תהיה לגוף ברירה אלא להפיל אתכם למשכב למשך שבוע עד עשרה ימים בתקווה שיהיה לכם זמן לחשוב על מה שאתם מעוללים לעצמכם ואולי לשנות ממנהגכם.

הגוף שלכם על ידי כך שהזמין לעצמו את המחלה מקווה שאתם תשנו את הדברים המחלישים שאתם עושים ותתחילו לחזק אותו במעשיכם באופן כזה שהוא ישתפר ויוכל לתפקד באופן תקין ומוצלח בעבורכם.

אתם מבינים את זה?!

הנה עוד כמה דוגמאות להמחשה איך שאתם מחבלים בעצמכם ונחלשים:

♦   אתם שונאים מישהו כל כך ולא מוכנים לסלוח לו לעולם. כל היומיום שלכם מושפע מהארס שמפעפע בכם. אתם עסוקים כל הזמן במחשבות על נקמה ועשיית רע בחזרה לאדם הזה שפגע בכם כל כך.

♦   אתם אוכלים מזון כל כך לא בריא שיש בו המון רעלים, עד כדי כך שעוד ביס אחד הגוף שלכם שובק חיים.

♦   היחסים שלכם עם סביבתכם האנושית כל כך עכורים שלפעמים אתם אפילו מגיעים למסקנה ש "אין כבר בשביל מה לחיות" בכלל!

ואלו רק חלק קטן מהדוגמאות שיש.

מה ניתן לעשות כדי לשנות את זה ולהתחזק

להתחיל בזה שתבחנו את החיים שלכם תחת זכוכית מגדלת ותבינו סוף סוף מה חייב להשתנות בסגנון חייכם הנוכחי, ומיד לאחר מכן וללא דיחוי תתחילו לעשות כל מיני פעולות שתוצאתן תהיה חיזוק של הגוף והנפש ואז גם המערכת החיסונית שלכם תתחזק כתוצאה ישירה מכך.

למשל תוכלו לעשות את הדברים הבאים:

♦   אכלו מזונות שיש בהם חומרים מזינים ומבריאים כשהם במצבם הטבעי, לא מבושלים, מטוגנים או אפויים ולכן מכילים עדיים את החיוניות בצורתם של כל מיני אנזימים שדרושים לפעולתו התקינה של הגוף.

אני מדבר על ירקות, על עלים, על פירות ועל אגוזים ושקדים שלא עברו עיבוד כזה או אחר שאתם אפילו טוחנים בבלנדר  או ממצים את המיץ מהם ושותים אותו כדי שלא יעמיס על המערכת שלכם כשאתם חולים וחלשים ומיד תהיה לכם אנרגיה זמינה להבראה.

♦   הימנעו מאכילת מזונות תעשייתיים מעובדים ומלאי רעלים שהורסים את החוסן הפנימי שלכם ומזנבים ב "חילות צבא ההגנה לעצמכם".

♦   שתו כמה פעמים ביום כוס של מים בטמפרטורת החדר וסחטו לתוכם חצי לימון והוסיפו קמצוץ או אפילו שניים של מלח הימלאיה וורוד. ערבבו הכל ושתו. הקפידו לצחצח את שיניכם עם מברשת וללא משחה היטב ושטפו את פיכם על מנת להסיר את שאריות מיץ הלימון כדי ששיניכם לא ייפגעו.

זה ישפר מאוד את הפעולה האלקטרומגנטית של חילוף החומרים בגוף ויתרום לבריאותכם ויחיש את החלמתכם.

♦   כשהגוף מעלה את חומו, זאת התגובה הטבעית שאלוהים הבנה בו כשהוא יצר אותו, על מנת שיתמודד בהצלחה עם פולשים ושאר "מרעין בישין". זה מחליש את הפולשים וגם מאפשר לנוזלי החיים בגוף לזרום מהר יותר ולהגיע לאן שישנן התפרעויות של עושי הצרות, והכל בכדי להבריא את הגוף ביעילות רבה יותר.

ושוב אני אומר שאינני רופא ואני לא יכול להמליץ לכם בדבר אי נטילת תרופות שמורידות את חום הגוף. אני כן ממליץ לכם שתשתמשו בראש שלכם ותחשבו מה משרת אתכם ומה מבריא אתכם.

כשאני הייתי ילד האימהות שלנו לא התרגשו כשהיה חום גבוה. הן רק שמרו באדיקות שחום הראש יהיה נמוך יותר על ידי קומפרסים של מגבת קטנה שהייתה טבולה במי קרח והונחה על המצח של מי שקדח מחום ושמרה על כך שהמוח לא יינזק מהחום, ואפשרה לשאר הגוף להמשיך ולהילחם בפולשים כשהחום הגבוה משמש כמו ארטילריה שמרככת את שדה המערכה וגורמת להגברת הסיכויים לנצח בקרב מול האויבים.

בעקבות הפעולה זאת שאולי גרמה ל "לילה לבן" להורים ואולי לחוסר נוחות  מסוים בעבורם, הילד היה חולה רק 24 שעות והיה חוזר לאיתנו ולא ממשיך להיות חולה שבוע עד עשרה ימים כמו שמקובל היום.

תחשבו על זה! מה זורם עם פעולתו הטבעית של הגוף שלכם. ההורדה המהירה של החום, או אולי בדיוק ההיפך?!

♦   צאו לנשום אוויר של בחוץ. אם אין באפשרותכם לקום מהמיטה עדיין, שמרו על חדר מאוורר ביותר וללא רוח שנושבת עליכם באופן ישיר.

בבית סגור ישנם כל כך הרבה רעלים באוויר שאפילו ניתן להשוות את רמתם לאוויר שיש במפעל מזוהם. כל זה בא מהצבעים שבקירות, מהלכות שעל הרהיטים, מדבקים שונים של הריהוט ושל השטיחים מקיר לקיר, מהבישולים, מכל מיני מטהרי אוויר למיניהם, מהמזגנים ומעוד…

אוויר דרוש להחלמתכם!

♦אם האף שלכם סתום, אל תקנחו אותו בחוזקה כל הזמן. במקום זה קחו שקית נייר ונשמו לתוכה בעדינות במשך כמה דקות. אתם תראו שהאף שלכם נפתח בהדרגה וזאת בגלל שכמות הפחמן הדו חמצני באוויר שאתם נושמים תעלה ובעקבות כך גם הרמה של הפחמן הדו חמצני שבדמכם.

כשאתם חולים וכשיש לכם נזלת שמונעת מכם לנשום דרך האף אתם נושמים דרך הפה בכבדות ובעקבות כך משחררים מריאותיכם כמויות גדולות של פחמן דו חמצני שגורם לתאים שלכם להיות רעבים לחמצן משום שלמרות שהדם מלא בחמצן הוא לא מוסר אותו לתאים שצריכים אותו לפעולתם התקינה כי אין מספיק פחמן דו חמצני שיחליש את אחיזת כדוריות הדם האדומות בחמצן שהן נושאות עליהן בזרם הדם.

באין חמצן מספיק בתאים, הם לא מבריאים את הגוף ביעילות וזה מאריך את הסבל.

לכן כדי לעזור לעצמכם, מהרגע שהאף שלכם נפתח סגרו את הפה ונשמו אך ורק דרך האף ועשו זאת בעדינות. אל תדברו הרבה וסגרו את הפה על מנת לשמור על הפחמן הדו חמצני שהינו בעל ערך רב בעבורכם ולא רק תוצר פסולת של הנשימה.

♦   אם אתם משתעלים, נסו גם את הטריק הבא. לי זה תמיד עזר וגם למי שהמלצתי לו אותו.

קחו מים חמים מאוד שעדיין ניתן לשתות אותם מבלי לקבל כוויה, בכמות של כוס בערך. מלאו את פיכם בכמות של בערך 3 כפות מלאות ובבת אחת בלעו את המים בשלוק אחד שיגרוף את הליחה שלכם מהגרון בכיוון למטה כמו שאתם מדיחים את הליחה למטה. חזרו על זה עד שהמים בכוס נגמרים.

עשו זאת כל חצי שעה עד שתהיה לכם הקלה מאוד משמעותית.

♦ עוד עזרה מכנית שאתם יכולים לעזור לעצמכם היא לגרגר כוס מים חמים בכמה פעמים ולירוק את מה שגרגרתם לכיור. יש כאלו שיוסיפו למים מלח, או סודה לשתייה או אפילו יגרגרו תה מרווה חם. כל אלו תוספות טובות אך כאן פעולת הגרגור היא החשובה, בגלל הסיבות הבאות:

1.   זה עושה לכם עיסוי פנימי עדין היכן שכואב לכם בגרון בגלל הזיהום ופעולת הפולשים.

2.   זה מחיש את החלמתכם ויעזור לגוף להילחם בפולשים, כי בכל פעם שתגרגרו ותירקו את הגרגור, אתם גם תירקו החוצה כמויות של פולשים וכך יישאר לגוף פחות להילחם נגדו באזור הגרון.

חוץ מזה שזה גורם להקלה והרגשה טובה יותר במיידי.

♦   קחו כפית מלאה של דבש אמתי וחצי כפית של קינמון טחון מאיכות משובחת וערבבו את זה למשחה. מוססו את זה בפיכם בכמה פעמים עם הרבה רוק ובלעו את זה. מומלץ לעשות את זה כל כמה שעות.

♦   פזרו בחדר בעזרת מבער שמן אתרי אקליפטוס. זה יעזור לכם לנשום ויפזר ריח טוב בחדר.

אם תרצו עוד טיפים טובים קראו את הפוסט:  10 דברים שיגרמו לכם להבריא מהר יותר   וקבלו עוד רעיונות שיעזרו לכם בנוסף למאמר הזה.

על מנת שנישאר כאן בגבולות מה שהחוק מתיר לי לעשות, אני רוצה להדגיש שהמאמר הזה הוא בגדר עצה בעבורכם ואינו מחליף טיפול רפואי מקצועי כפי שמגדיר אותו החוק.

אני מאחל לכם בריאות שלמה וטובה בגוף ובנפש, ואם אתם כבר חולים כשאתם קוראים את הפוסט הזה, אז אני מאחל לכם החלמה מהירה וטובה. אנא שתפו את המידע הזה עם כל מי שרק תוכלו. המידע שיש כאן יוכל לעזור באמת למי שזקוק לו. עזרו לי להפיץ את הטוב הזה בעולם. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *