איך להיות מאושר בחיים

איך להיות מאושר בחיים

 

אם מישהו צריך לאשר אתכם על מנת שתהיו מאושרים ואתם נסמכים על מישהו חיצוני שיעשה את העבודה הזאת בשבילכם, אתם מזמנים לעצמכם בעיות גדולות.

אם אתם רוצים להיות מאושרים אתם צריכים ללמוד לאשר את עצמכם

כן, מה  שאתם  שומעים!  אושר זה מצב בו אתם מאשרים לעצמכם:

♦   שהכול בסדר אתכם.

♦   שאתם מספיק טובים.

♦   שאתם מספיק ראויים.

♦   שמגיע לכם לחיות חיים טובים.

♦   ושאתם פתוחים לקבל את הטוב.

אם אתם מפקידים את התפקיד הזה בידי מישהו אחר ולא משנה אם זה בן או בת הזוג שלכם, החברים שלכם, המשפחה שלכם,  כל הבעיות שמלעיטים אתכם בחדשות ובמדיה בכלל, או כל מיני נשמות טובות אחרות שנראה שרוצות בטובתכם אך הכוונות שלהן הן בדיוק ההיפך מהרצון שתהיו מאושרים, אתם עושים טעות גדולה. כי כאשר אתם לא מאושרים ניתן למשוך אתכם מהאף לאיזה כיוון שמתאים להם.

צריכים להבין שאושר זה מצב בו אתם מחליטים להיות, והוא אינו קשור בדברים חיצוניים שקורים לכם אלא בתגובות הפנימיות שלכם, למה שקורה לכם. רוב בני האדם אינם מבינים את זה והם מחפשים כל הזמן אישור מהחברים שלהם, מבן או בת הזוג שלהם, או מהעמיתים שלהם שהם מאשרים שעברו את הביקורת שלהם ורק אז הם ירשו לעצמם לחשוב או להרגיש שהם מאושרים.

אומר זאת שוב. אם אתם רוצים להיות מאושרים זה משהו שתצטרכו לעשות בעצמכם. ויפה שעה אחת קודם!

אז, איך עושים את זה?

1.   מחליטים שהגיע הזמן לשינוי פנימי כדי להיות סוף סוף מאושרים בעיני עצמכם.

2.   מבינים שיש לכם בכל עת ב 100% מהזמן אפשרות לבחור להתייחס לדברים מסוימים בחייכם, וגם לבחור שלא להתייחס לדברים מסוימים בחייכם.

3.   מבררים עם עצמכם איזה אנשים ואיזה מצבים מעלים אתכם מעלה באופן שקל לכם לראות את עצמכם באור חיובי ולהרשות לעצמכם להיות מאושרים.

4.   מבררים עם עצמכם איזה אנשים ואיזה מצבים מורידים את האנרגיה שלכם ומשפיעים עליכם באופן כזה שאתם רואים את עצמכם באור שלילי, ואז שופטים את עצמכם וגוזרים על עצמכם את ההיפך מאושר שפירושו שלל הרגשות רעות שמזינות אחת את השנייה ועושות בתוככם חגיגה פרועה.

5.   וכמובן הכי חשוב, אם אתם רוצים שזה יהפוך לכם להרגל,אז תמשיכו בהתמדה ולאורך זמן לתרגל את השינויים האלו בחי היומיום שלכם.

יכול להיות שחלק מכם ירצו מתכון או רשימה של צעדים שצריכים לעשות כדי שזה יצליח, אך זה בכלל לא כך!

אין שום פעולות שאתם צריכים לעשות! צריכים רק להיות ברגע הנוכחי ולבחור על מה אתם מביטים ועל מה אתם מפסיקים להביט.

הנה דוגמה שתמחיש לכם את זה

דמיינו לעצמכם שאתם יושבים באולם רחב ידיים על כיסא מיוחד, כמו של מלך וכל מיני חוויות, חפצים, אנשים, מילים, מראות, צלילים, תחושות, ועוד כל מיני ביטויים של אנרגיית החיים זורמים אליכם, וכל מה שאתם עושים זה לסמן במבט עיניכם ולהחליט, זה הולך לפה וזה הולך לשם. זה נשאר איתי כמה שעות וההוא כמה שנים. זה מתאים לי וזה לא. ההוא התאים לי פעם ועכשיו לא, ואתם משחררים אותו לדרכו. והכל זורם בקלות רבה כמו במשחק, ללא כל הרצינות התהומית שאתם נוטים לייחס לחיים.

ברגע שאתם מצליחים לעשות את זה אתם מאושרים, ואף אחד לא יוכל לקחת את זה מכם! נקודת העיגון שלכם כאן היא פנימית ויציבה.

המסקנה המתבקשת כאן היא שהאושר הוא מצב בו אתם בוחרים והוא הביטוי של חופש הבחירה שלכם בחיים למה להתייחס ולמה לא.

אם זה ככה אז למה יש כל כך הרבה אנשים שאינם מאושרים?

נדמה לי שהפתרון לשאלה הזאת נעוץ בבלבול שיש לאנשים בהגדרה של מה זה להיות מאושר. הם פשוט מחליפים את זה עם להיות שמח ולכן הם מחפשים כל מיני הנאות, חפצים יקרים, חוויות או אנשים שיגרמו להם להיות שמחים. אך אם הם לא מאושרים בעיני עצמם השמחה הזאת מחזיקה בדיוק כמו שבלוק קרח מחזיק מחוץ למקפיא ביום חם!

אני ממליץ לכם לקרוא גם את הפוסט איך להיות שמח בחיים ולהבין יותר לעומק מהן הפעולות שעליכם לעשות כדי להיות שמחים ולשלב אותן עם מה שהוצע לכם במאמר הזה ואז אתם תהיו שמחים ומאושרים וזה יהיה ביטוי מלא לחיים טובים במובן השלם שלהם.

אם בשלב זה עולים לכם תירוצים כמו:

"למה זה כל כך קשה" או "קל להגיד אבל קשה לעשות" או "אתה בכלל לא מבין איזה צרות יש לי בחיים" או "עזוב אותי עם הרוחניקיות שלך" פשוט תזכירו לעצמכם שאתם בעלי הבית, ותבחרו שלא להתייחס יותר מידי לקולות ולתחושות האלו, ותפעלו ברוח הדברים שלמדתם כאן והתוצאות הטובות תגענה במהירות!

שתפו בבקשה את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת ועזרו להם להבין מה הפירוש של להיות מאושרים. מי יודע, אולי זה הטיפ שהם מחכים לו כבר הרבה שנים. תבורכו.

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *