איך להיות שמח בחיים

איך להיות שמח בחיים

 כל אחד רוצה להיות שמח, זה ברור!

אך לא כל אחד מתכוון לאותו הדבר שהוא אומר שמחה. חלק מהאנשים מסתפקים במשהו פושר שלא מחזיק מעמד הרבה זמן כמו למשל:

 • להעביר צחוקים עם החברה על חשבון אנשים אחרים. יש הרבה צחוק אך אין כאן שמחה.
 • שמחה גם לא באה כשאתם "עושים" סמים למיניהם או תופסים ראש מכמה בירות או אלכוהול באופן כללי.
 • שמחה זה לא ההתרגשות ברת החלוף שיש לנו לאחר שקנינו משהו יקר שמאוד רצינו. זה מתפוגג לאחר זמן מאוד קצר ויוצר בנו חור עמוק שאנחנו רוצים למלא שוב וכמה שיותר מהר!
 • ושמחה זה לא ההרגשה שיש לנו לאחר שהשגנו הישג מסוים גדול ככל שיהיה אך כדי להשיג אותו השתמשנו במירמה ובשקרים, או בעוד טריקים שפגעו בכל מי שהיה מעורב.

אז מה זה כן שמחה?

אנסה להסביר את המהות של השמחה דרך הנקודות הבאות ואחר כך אתן לכם כמה רעיונות איך להכניס את השמחה לעולמכם:

 • שמחה זאת הרגשה שמפעמת בכם, מעלה אתכם למעלה ברמת הרגשתכם והחיבור עם כל הקיים. זה משהו שגורם לכם הרגשת אחדות עם הבריאה.
 • השמחה האמתית אינה מורגשת רק בלב, אלא מרטיטה כל תא ותא בגוף וגורמת לגופים החיצוניים לכם לקרון ולזהור באור בהיר.
 • השמחה היא ההרגשה שיש לכם שמראה שהבחירות שבחרתם  היו הנכונות בשבילכם ובעבורכם.
 • השמחה היא אחותו של העושר. וכבר נאמר "מיהו העשיר – השמח בחלקו". זאת אומרת שאם אתם סתם ככה שמחים במה שיש לכם כבר בחיים אתם עשירים אמתיים.

שמחה אמתית היא הרגשה בסיסית שהיא הטבע הרגיל שלנו

אנשים שאינם שמחים בדרך כלל שמים את הדגש בחיים שלהם על כל מיני "קוטלי שמחה" וחיים חיים שאינם עולים בקנה אחד עם הערכים שלהם האמתיים.

שמחה זה מצב שכדאי ללמוד להגביר את נוכחותו וביטויו בעולם שלכם, פשוט בגלל הסיבה שאם אתם שמחים העולם נראה לכם יותר יפה וחי, הכל נראה לכם קל יותר ובר ביצוע, אתם מלאי מרץ וחיוניות, וכולכם קורנים אנרגיה נהדרת לסביבתכם.

שמחה זה גם מצב שמחזק אתכם ודוחף אתכם קדימה לעשות עוד מהדברים שגרמו לכם לשמוח. כך שאם אתם שמחים אז באופן טבעי אתם נוטים למגנט אליכם עוד שמחה.

שימו לב

שאם נקודות העיגון שלכם נמצאות מחוצה לגופכם, למשל כשאתם אומרים את הדבר הבא: "אני אהיה שמח רק אם לאשתי יהיה שמח", או " אם העסקה עם חברת אאא תצליח  אז אני אהיה שמח, או  " כשאקבל את הקידום שאני כל כך מחכה לו אז אהיה שמח", מה שיקרה אז ששמחת החיים שלכם תתנהג כמו רכבת הרים ותעלה ותרד באופן מהיר ומשוגע וללא כל שליטה.

אם נקודות העיגון שלכם הפנימיות תהיינה בנויות על בטחון עצמי, הסתמכות על עצמכם, אומץ אישי וחיים בריאים גופנית ונפשית אז שמחת החיים שלכם תהייה יציבה הרבה יותר וממושכת הרבה יותר.

אם אתם אנשים אופטימיים

זאת אומרת שאתם רואים את החיובי בכל מצב ואפילו בבעיות ובצרות. זה לכשעצמו מזין את השמחה ומגביר אותה בחיים ללא עליות וירידות קיצוניות. ישנה כאן השפעה חזקה של ייצוב ותיקון המסלול שספינת החיים שלכם שטה בו.

אם אתם מוותרים על כל מיני זוללי שמחה למיניהם כמו למשל: דאגות, פחדים, מחשבות רעות, מועקות וכדומה, אתם מיד נעשים יותר שמחים כי שמחה זה המצב הטבעי שלכם וכמה שאתם נפטרים מעוד משביתי שמחה כאלו מה שנשאר לכם זה השמחה הטבעית שלכם שיוצאת לריקוד שמח בתוככם.

לפעמים אני מרגיש שאנחנו חיים כאן בגן עדן

החיים יכולים להיות כל כך מהנים ומרגשים, יש בהם כל מיני הפתעות, הטבע כל כך מדהים ויפה, והיכולת שניתנה לכל אחד מאתנו לחוות את זה דרך החושים שלנו בגוף, דרך הרגשות שלנו ודרך המחשבות שלנו היא השמחה האמתית.

זה נכון שאנחנו גם מוקפים בביטויים של שלילה ולא הכל נהדר תמיד, אך יש בידנו את הבחירה המלאה תמיד עד כמה להתייחס לחיובי ולהגביר את הופעתו בחיינו, ועד כמה להתייחס לשלילה ולהקטין את הופעתה בחיינו או אפילו להשתמש בה על מנת ללמוד ולעשות בחירות טובות יותר בעתיד.

הבעיות בחיים שלכם, האתגרים שאתם פוגשים  בכל יום ויום, יכולים להיות מקור השמחה שלכם או מקור השקיעה שלכם. הכל יהיה תלוי באיך אתם מתייחסים לזה!

אם אתם מתמקדים בבעיות כהזדמנויות לצמוח ולגדול, הרי שאם תשקיעו מאמץ ממוקד ותצליחו, אתם תתמלאו בשמחה אמתית על ההישג האמתי.

אך אם אתם מתייחסים לבעיות שלכם כעל גזירות שנחתו עליכם משמיים ואתם לא מבינים מה עשיתם שמגיע לכם צרות כאלה, אתם יכולים להרגיש רע מאוד עם זה ואפילו להיכנס למצב דיכאוני!

זה הכל ענין של בחירה אישית!

תחשבו על זה שנבראתם בצלם אלוהים. זאת אומרת שאתם מבחינות מסוימות כמו אלוהים. ולכן אתם יכולים לבחור את הבחירות שלכם בחיים ולברוא את חייכם באמצעות העשייה.

אם הבחירות שתעשו תהיינה הבחירות הנכונות והטובות בשבילכם, אתם תהיו שמחים.

השמחה היא גם המחוון שמראה שאתם על הדרך הנכונה.

הביטו בילדים קטנים שמשחקים וראו כמה שהם שמחים באופן טבעי וכמה קצת צריך כדי להצית בהם את אש השמחה הזאת.

הם לא זקוקים לצעצועים מיוחדים או יקרים
הם לא זקוקים לסמלי סטאטוס שיאשרו להם שהם יכולים להיות שמחים
הם לא זקוקים לבגדי מעצבים או לאביזרים
והם גם לא צריכים פגישות קבועות עם הפסיכולוג 

הם פשוט שמחים ומאושרים. אם תסתכלו עליהם ותנסו לחקות את הדרכים בהם הם עולזים זה בטוח ידבק גם בכם.

למדו להעריך את מה שיש לכם כבר בחיים שלכם

אל תחשבו ותתמקדו במה שאין לכם עדיין. תחשבו על הפתגם: "האם אתם רואים את חצי הכוס המלאה או את חצי הכוס הריקה?" ותתנו לו משמעות חדשה.
תתחילו לראות שהכוס מלאה תמיד ובכל מצב. חציה מלא בנוזל וחציה באנרגיה והכוס אינה לבדה אלא חלק מהתמונה הכללית שגם אתם נמצאים בה וחלק בלתי נפרד ממנה.

מה שאני רוצה להגיד לכם במילים אחרות זה שפשוט תבינו שכל מה שאתם רוצים כבר קיים בעולמכם ומחובר אליכם כל הזמן אלא שהוא נמצא במצבו הפוטנציאלי בגלל האופן שבו אתם רואים את הדברים, זאת אומרת שאתם מתייחסים לעובדה שכרגע אין לכם את הדבר הזה ביד, והשמחה היא בדיוק כמו כל דבר אחר בעולמכם, גם היא בהישג ידכם ונמצאת אתכם כל הזמן.

לבחור בשמחה יעלה לכם אנרגטית בדיוק כמו לבחור בדיכאון או לבחור בגלידת דובדבנים עם ציפוי שוקולד. זה עד כדי כך קל!

אל תתייחסו לחיים האלה בשוויון נפש. תתחילו לראות את כל מה שמיוחד בהם. תתחילו להתייחס לכל מה שקיים סביבכם כאילו שהוא הארכה של הגוף שלכם ואתם חלק בלתי נפרד ממנו. כמו שהכול יחידה אחת נהדרת של בריאה אלוהית.

הדבר הזה ימלא אתכם בכוחות, יפתח לכם הזדמנויות וכמובן יעשה אתכם שמחים.

שימו לב למילים שיוצאות מפיכם

עד כמה הן מבטאות שמחה, ועד כמה אתם אופטימיים ומפזרים את זה בנדיבות לכל מי שאתם פוגשים.

השתמשו במילים חזקות. אם מישהו שואל אתכם איך אתם מרגישים? אל תענו כמו הרוב – "בסדר", אלא אמצו לכם מילים חזקות יותר שיש בהם אנרגיה טובה בהרבה מסתם "בסדר".

השתמשו במילים כמו: מצוין, מעולה, יוצא מן הכלל טוב, נהדר…  תתחילו בזה ותשימו לב לעוד תגובות מילוליות אוטומטיות שיוצאות מכם בכל מיני הזדמנויות ומצבים.

אם תראו שהמילים האלו פושרות במשמעותן, לא מתאימות או אפילו מחבלות בשמחת החיים שלכם שנו אותן מיד למילים אחרות בעלות משמעות חזקה יותר שמתאימה לכם וזה יזריק יותר שמחה לחייכם. זה בדיוק מה שנקרא לחיות מתוך מודעות.

תתחילו להאמין שהחיים רוצים להעניק לכם רק טובות הנאה, חפצים נאים, יחסים בינאישיים נהדרים, בריאות טובה ואושר על כל גווניו. והשמחה פשוט תחבור אליהם באופן טבעי ובקלות.

ישנן עוד פעילויות שיכולות להגביר את מפלס שמחת החיים שלכם:

 • ריקודים ובילויים עם אנשים שאהובים עליכם.
 • לעשות מעשה טוב בעבור מישהו אחר או למשל להתנדב לטובת הציבור.
 • לעשות את תרגיל שיטת ההודיה ולהיווכח כמה שאתם עשירים ושמחים כבר.
 • לשחק ולהשתטות עם ילדים קטנים.
 • לשיר מכל הלב ובקול רם.
 • לוותר על התנהגות שתלטנית ומניפולטיבית שמבריחה את השמחה מחייכם
  ומחיי אלה שנפגעים מכם.
 • לעשות טיול בטבע ולספוג אור ואוויר צח.
 • לעשות מדיטציה שתנקה אתכם מעוכרי השמחה.
 • לעשות מקלחת אנרגטית שתשטוף לכם מבפנים את כל משביתי השמחה.

אם אתם אוהבים דמיון מודרך

ישנן דרכים נוספות בהן תוכלו להתמלא בשמחה בדיוק כמו שאתם טוענים את הסוללה של הנייד שלכם, למשל:

תוכלו לדמיין שאתם טובלים בבריכה קסומה שכל מי שטובל בה נעשה סופר שמח ומתמלא באור שקורן ממנו .

תוכלו לדמיין שאתם על הר קסום בו נושבות רוחות מיוחדות שמעיפות מעליכם ומתוככם את כל מה שמפריע לכם להיות שמחים  ואחר כך אתם נשארים במצב הזה של שמחה טהורה שאינה תלויה בדבר, אלא היא הופכת להיות המצב הטבעי שלכם.

תוכלו לדמיין שמלאכים לבנים יורדים מהשמיים ומושחים אתכם בכל מיני שמנים שגורמים לכם להיות שמחים ומאושרים.

תוכלו לדמיין שאתם במקום קדוש מאוד בו יש פעמון ענק מיוחד שכשמכים בו הוא מפיק צליל מיוחד שמהדהד בגופכם, בנפשכם וברוחכם וגורם להם להיות מכוונים ותוהדים עם תדרי השמחה.

לסיכום

אם תחיו חיים סתמיים שאין בהם משמעות ותלכו שולל אחר כל מיני הבטחות שווא של מרגיעים למיניהם כמו: סמים, עישון, קניה של חפצים יקרים, חיים של נהנתנות, אנשים שמבטיחים לכם את היקום  ועוד שאר ירקות, מה שתרגישו תהיה רק הרגשה טובה מסוימת לאורך זמן קצר, שלאחריה תבוא נפילה חזקה בצורה של ריקנות עמוקה בהרגשתכם שתחייב אתכם ללכת ולחפש עוד מהסוג הזה, ובנוסף תגרום לכם להרגיש רע.

אם תחיו חיים מלאי משמעות אמתית , מתוך מודעות עצמית ומתוך שקידה על התפתחות וצמיחה אישית דרך כל הדברים שקורים לכם בחיים, הרי שהשמחה חייבת להיות דיירת של קבע בחייכם.

לכו על זה, מקסימום יצליח לכם!

ועכשיו לכו ושתפו את המידע הזה עם כל מי שאתם רוצים שהשמחה תמלא את עולמו או את עולמה. תבורכו.

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *