איך לטהר את הבית אנרגטית בעצמכם

איך לטהר את הבית אנרגטית בעצמכם

אתם בטח מכירים את ההרגשה שיש באוויר לאחר שהיה בבית או במקום מסוים וויכוח לוהט עם העלבות וגידופים או ריב חזק. אפשר ממש "לחתוך את האוויר בסכין". הכל דחוס שם ולא נעים במיוחד. בהחלט לא אווירה שמזמינה אתכם לשהות מרצון במרחב שכזה.

ישנם גם מקרים אחרים שבהם האנרגיה הכללית משתנה לרעה, מתקלקלת, ומשתבשת, דבר שגורם לשלל תחושות לא טובות בגוף ובנפש של מי ששוהה במרחב הזה. זה יכול להיות במרחבים מגדלים שונים: חדר, בית, מבנה, עסק, שכונה ואפילו הרבה יותר גדול מזה. כאן נתמקד בגדלים של חדר ובית. אותן העקרונות יתאימו גם למקומות גדולים יותר.

מהם הגורמים שמשפיעים לרעה על השינוי האנרגטי לרעה במרחב מסוים

 • אנרגיות שליליות שעוברות מאנשים מסוימים למרחב הכללי. זה יכול להיות בגלל רכילות, קנאה, עין הרע, קללות וכישופים.
 • רגשות קשים שמתורגלים באופן קבוע ורציף. מריבות חוזרות ונשנות, ויכוחים מרים, כעסים חזקים. כל אלו ממשיכים להדהד באוויר החדר, "יושבים" על הקירות ועל הרהיטים וממשיכים להשפיע לרעה ולהרעיל את האווירה גם לאחר שנהיה שקט. האפקט המצטבר שלהם הרסני.
 • חפצים מסוימים שיש בחדר שיש להם משמעות  סמלית חזקה שמשפיעה באופן שלילי על שינוי האווירה במרחב. למשל רהיט ישן ועתיק שהיה שייך להורה שנפטר, שהנוכחות שלו בחדר מזכירה באופן לא מודע בכל פעם שרואים אותו זיכרונות קשים ומעלה תחושות כבדות שמתורגמות לאנרגיה דחוסה ושלילית שמצטברת ומתחילה ללחוץ על כל מי ששוהה במרחב הזה גם אם אין לו קשר ישיר לאותו נפטר.
 • נוכחות חזקה לא פיזית של מישהו נוסף במרחב החדר או הבית. זה יכול להיות למשל אימא של אחד מבני הזוג שהנוכחות שלה ממלאת באופן אנרגטי שלילי, גודש, מכעיס, מרגיז ומפריע לחיים של בני הבית, וזאת גם מבלי שתהיה נוכחת למעשה במרחב.
  עוד דוגמה יכולה להיות בן/בת זוג ממערכת יחסים קודמת שהסתיימה למעשה אך השאריות שלה משפיעות לרעה על החיים הנוכחיים במרחב הבית.
 • נוכחות חזקה של משהו בלתי מוסבר שקיים במרחב הבית או החדר. ניתן להרגיש אותו ואפילו מידי פעם לראותו מזווית העין חולף במהירות. המשהו הזה יכול להיות כל מיני דברים שההיגיון והפחדים שלכם לא מרשים לכם אפילו להגדירו כקיים.
  המומחים יכנו אותם בשמות כמו: שדים, רוחות, ארצונים, ישויות שליליות, חוצנים, חייזרים ועוד…

איך תדעו שאתם צריכים לטהר את המרחב

 • פתאום לא יהיה לכם חשק להיות בבית. אתם לא תרגישו טוב שם ותעדיפו לשהות יותר בחוץ ותדחו את החזרה עד כמה שאפשר.
 • יתחילו מריבות בגלל דברים פעוטי ערך כל הזמן, וכעסים יחלו להצטבר ויפריעו לחיים התקינים בבית.
 • חברים ומשפחה ימעטו לבקר אתכם ביחס למה שמוכר לכם כתדירות ביקורים רגילה.
 • חפצים יתחילו להתקלקל בבית אחד אחר השני.
 • תאונות וחבלות יגרמו למי ששוהה במרחב הזה בתדירות יותר גבוהה ומורגשת מהרגיל.

כל אלו יהיו סימנים שהגיע הזמן לעשות משהו בנידון ולטפל במצב בדיוק כמו שאתם מטפלים בבית מבולגן ולא נקי על ידי כך שאתם מסדרים ומנקים אותו על בסיס קבוע. גם כאן תעשו אותו הדבר רק מההיבט האנרגטי של הדבר.

צעד ראשון יהיה כמובן להיות מודעים לבעיה ולצורך בטיהור ולקבל החלטה ברורה לפעול.

פעולות מקדימות לטיהור

 • לנקות ולסדר את המרחב שרוצים לטהר.
 • להוציא ולזרוק חפצים שלא השתמשתם בהם הרבה זמן והסיכויים שתשתמשו בהם שואפים לאפס.
 • להיפטר לגמרי מכל מיני מתנות או מחפצים שקיבלתם מאנשים שאתם לא אוהבים ונאלצתם לשמור אותם בכל זאת.
 • לפתוח את כל הפתחים ולאוורר את המרחב ולהכניס אליו כמה שיותר אור ואוויר לפחות למשך כמה שעות.

שיטות טיהור – החלק המעשי

את כל השיטות שמוצעות כאן תוכלו לעשות באופן עצמאי וללא הצורך להיעזר באדם מקצועי לעזור לכם. השיטות יתאימו לרוב המצבים. באותם המקרים שלא תצליחו בעצמכם באופן הנדרש, תמיד תוכלו להיעזר במקצוען כזה או אחר.
תוכלו לבצע את המוצע כאן ללא חשש. הכל מאוד פשוט לביצוע ולהבנה.
כדאי לבצע את כולן ביחד ולהתמקד בשיטה שמרגישה לכם נכונה יותר מהשאר בעבורכם, כי בה אתם וכוונתכם תבואו לידי ביטוי באופן החזק ביותר.

אז בואו ונתחיל,

היעזרו בעישון המרחב לצורך טיהור

הכוונה היא לא לעישון סיגריות במרחב, אלא להדלקת ענפים של מרווה יבשה ביחד עם תפרחות סגלגלות של לבנדר וכמה מקלות קינמון מאוגדים יחדיו ומלופפים בחוט כותנה או שפגט וקשורים מספר פעמים. לאחר ההדלקה בקצה האחד של האלומה הדחוסה הזאת ננשוף על הלהבה לכבותה על מנת שייווצר עשן רב. כדאי להיעזר בקערה חסינת אש כדי לקלוט את האפר הלוהט וגם כדי להניח מידי פעם את האלומה הזאת בקערית כדי לנוח. זה בהחלט יתרום תרומה חיובית להגביר את הרגשת הביטחון שלכם ולמנוע שריפה חלילה וחס!

המקצוענים ישתמשו בצדף גדול כדי להניח את החומר המעשן ולהעבירו בקלות ממקום למקום.

בארצנו גם יהיה מקובל להשתמש בכל מיני תערובות של שרפים שהדלקתם גורמת לעשן סמיך. למשל בעדה המרוקאית קוראים לזה בשם הכללי "בכור" וניתן להשיג תערובות שונות למצבים שונים
.

מילה של אזהרה כאן. העשן של חלק מהתערובות הללו רעיל. אם תחליטו להשתמש בהן, אל תנשמו אותן ואווררו היטב את החדר שאתם מטהרים. במקרה זה כדאי להשתמש בסיר או מחבת קטנים שאתם מקצים לצורך ביצוע הטיהור ולא יהיה ניתן להשתמש בהם יותר להכנת אוכל אך ניתן להשתמש בהם שימוש חוזר למטרות טיהור.

לאחר שיש לכם עשן. אתם עוברים אתו מחדר לחדר ומעשנים אתו את האוויר שבמרכז החדר ובפינות החדר. שימו לב לקלות שהעשן מתאבך ומיתמר לו מעלה. במקומות שתראו שהעשן כמו נדחף למטה ויש לו קושי לעלות למעלה הישארו במקום והעלו והורידו בתנועות מעלה ומטה את הכלי עם העשן עד שתראו שהעשן עולה בקלות. ואז תמשיכו למקום אחר.

אם תרצו להשתמש בדרך עדינה יותר השיגו לכם קטורת על מקלונים דקים שמקורה במזרח הרחוק והשתמשו בה לעישון. כדאי במקרה זה לחבר כמה יחדיו להגברת אפקט העישון.

התפללו

תנו לכוונה שלכם לטהר את המרחב ביטוי מילולי על ידי כך שתתפללו לאלוהים לעזור לכם בתהליך הזה ואפילו לשלוח אליכם את מלאכיו שיעזרו לכם, ישמרו עליכם וידריכו אתכם. בקשו בדיוק את מה שאתם רוצים. חשוב להיות ברורים ומדויקים.

הדליקו נרות

כדאי להדליק נרות חימום קטנים שבאים בכוסיות דקות של מתכת. זה זול ובטוח יותר מנרות רגילים. שימו את הנרות בצלוחיות קטנות ופזרו בכל החדר/הבית. כמה שיותר, יותר טוב. תנו לאלמנט האש לעזור לכם בטיהור המרחב.

פזרו מלח ים

בדרך כלל נהוג לשטוף את הרצפה במי ים, במיוחד ידוע הדבר בעדות שבאו מצפון אפריקה. המנהג הזה גורם לאחר השטיפה להרגשת שמנוניות ממש לא נעימה על הרצפה ויוצרת בעיה חדשה. אני ממליץ להשתמש במלח ים ללא שטיפה, דבר שייתן תוצאות דומות למי הים בלי ההרגשה הלא נעימה. מלח ים הוא חומר שיודע לספוג אליו את השלילה .

תוכלו לפזר אותו בקעריות קטנות בכל הבית. הכמות הנדרשת בדרך כלל תהיה לפי גודל המרחב שבאים לטהר. בערך בין קילוגרם אחד לחדר אחד, ועד לכמה קילוגרמים לבית גדול. פזרו את הקעריות בעיקר במקומות בהן האנרגיה לא זזה הרבה.

אם תרצו לדעת מהם, עשו את התרגיל הבא:

עמדו במרכז החדר ודמיינו לעצמכם שלא ניקו את החדר במשך עשר שנים. דמיינו איפה היה כל האבק מצטבר. ברוב הפעמים זה יהיה בפינות אך לא רק שם. זה ייתן לכם מידע מדויק היכן לטהר במיוחד.

דמיינו בעת פיזור המלח כיצד הוא מושך אליו את כל השלילה וסופח את כל הרוע.
יש להשאיר את המלח כמה שעות על מנת שיפעל את פעולתו ואחר כך יש לאסוף אותו בזהירות מבלי לאבד אף גרגיר ולהדיח אותו באסלה מספר פעמים כדי להרחיקו עד כמה שאפשר מהבית.

אחת השיטות האהובות עלי היא לקחת קערית קטנה ולשפוך אליה הר קטן של מלח, ולהשקיע במרכזו נר חימום אחד קטן ולהדליק אותו. כך הנר והמלח עובדים יחדיו כדי לטהר את המרחב. הנר דולק בערך 3.5 שעות ואחר שנכבו כל הנרות אני אוסף אותם יחד עם המלח לשקית חזקה מבלי לאבד אף גרגיר וזורק את זה לפח זבל מרוחק עד כמה שאפשר מביתי.

אני ממליץ על השיטה הזאת. היא בטוחה יותר וקלה יותר לניוד בתוך הבית למקום המדויק שאתם בוחרים להניח אותם.
יש לשים לב שרוח לא תכבה את הנרות או תפזר את המלח. לכן אווררו לפני התהליך את הבית, אך סגרו את רוב החלונות בתהליך עצמו.

השתמשו בצלילים שונים

תוכלו לעבור במרכז החדר ובכל פינות החדר ולמחוא כפיים בקול תוך כדי שאתם חושבים על ניקוי והברחת האנרגיות השליליות מהמרחב.
תוכלו גם לצלצל בפעמון שיש לו צליל נעים שמוצא חן באוזניכם. צלצלו בו בכל המרחב. שימו לב שכמו עם העשן במקומות בהם צריך לטהר חזק יותר האוויר יהיה דחוס יותר והצליל שישמע יהיה אטום יותר. המשיכו לצלצל עד שהצליל יהיה צלול ונעים שוב.

היעזרו במילים ובסמלים

כתבו אנרגטית באוויר עם אצבעכם במרכז החדר ועל הקירות כל מיני מילים שמתארות את מה שאתם רוצים להשיג. למשל: תקשורת טובה, שמחה, אהבה, שלום, בריאות טובה, שפע, שגשוג וכדומה. תוכלו לצייר גם סמלים שהם משמעותיים בעבורכם. למשל אני מצייר מגן דוד ומסביבו עיגול. תוכלו להגיד "שמע ישראל" אם אתם קרובים לדת.
אני מציע להגיד את שמותיהם של בני הבית ולאחר כל שם להגיד את המילה "ביחד". וגם לומר "כולנו ביחד" ולעשות את זה המון פעמים.

הכרת תודה

בסיומו של התהליך כמובן אמרו תודה.
אתן לכם את הדוגמה האישית של מה שאני נוהג לומר ואתם תוכלו לאמץ לכם ממנה משפטי תודה או להמציא באותו הכיוון משפטים משלכם.

אני מודה לך אלוהים בורא כל מה שישנו על שאפשרת את תהליך הטיהור הזה.
אני מודה לכם מלאכי האור שעזרתם לי כאן בתהליך ושמרתם עלי.
אני מודה לאנרגית החיים.
אני מודה למרחב הזה, לבית הזה בו אני גר.
אני מודה לעצמי לגופי, לנפשי ולכל ישותי על הכל.

רצוי לעשות את הטיהור הזה מידי פעם בפעם ולא לחכות עד שהמצב קטסטרופלי ומחייב פעולה ורק אז לעשות משהו.

אם תרצו להגביר עוד את תהליך הטיהור ואת עוצמתו, הכניסו גם את עצמכם לתהליך הטיהור.
התנקו, עשו מקלחת אנרגטית, העבירו את העשן המטהר מסביב לכל גופכם שיטהר את ההילה שלכם  וזה ישפיע עליכם באופן מאוד חיובי.

עוד עצה מעשית אחת

כשאתם ניגשים לביצוע התהליך של טיהור הבית, שלחו את כל מי שגר בבית לכמה שעות החוצה, או שתבחרו זמן שאתם ממש לבדכם בבית. היו פנויים לגמרי לתהליך ואל תעשו שום דבר אחר ביחד עם זה. למשל אל תדברו בטלפון עם אף אחד. עשו את כל שביכולתכם לא להיות מופרעים ואם מישהו בלתי צפוי בא, שלחו אותו במהירות לדרכו והמשיכו בתהליך. אם תעשו את זה חפיף גם תקבלו תוצאות דומות ולא מספקות.

אני מאחל לכם הצלחה מרובה. אני בטוח שתיהנו מאוד בתהליך הטיהור וזה גם בטח יכיר לכם צדדים בעצמכם שלא נפגשתם אתם עדיין. אני מאחל לכם התרגשות חיובית וניקיון אנרגטי שישפיע לטובה עליכם ועל אהוביכם.

שתפו בבקשה את הפוסט הזה עם כל העולם. בואו נעשה משהו ביחד שיהווה משקל נגד מול כל השלילה האופפת אותנו כיום בכל אשר אנו באים או הולכים. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *