אין כזה דבר חיים מאוזנים

אין כזה דבר חיים מאוזנים

חיים ואיזון הן שתי מילים מנוגדות לגמרי. במקום שיש חיים לא ייתכן איזון, ובמצב של איזון אמתי לא ייתכנו חיים.

בואו ונסביר את הקביעה הזאת

חיים הם מצב תמידי של עליות וירידות, של זרימה מגבוה לנמוך, תנועה מלחץ ברומטרי גבוה ללחץ ברומטרי נמוך, מגדילה וצמיחה להתנוונות וכליה, וכך גם מחזוריות אינסופית של מיליוני תהליכי חיים בתאים, בגוף, בטבע, בחברה, בעולם, בגלקסיות ואולי אפילו מעבר למציאות אותה אנחנו מכירים ומודעים לה.

כל המערכות בטבע בנויות כך שהן שואפות שאיפה תמידית לאיזון אך תודה לאל אף פעם לא מגיעות לאיזון בחיים.

איזון אמתי ייתכן רק 2 מטר מתחת לאדמה כשאתם מתים וקברו אתכם. רק אז הכל מאוזן, כי כשיש איזון אין זרימה, וכשאין זרימה אין גם חיים. יש גמר  של כל מה שהתאפשר קודם לכן וכעת נדם ושבק חיים.

אז למה הכוונה בחיים מאוזנים אם כך?!

אנשים מדברים על חיים מאוזנים ובטח מתכוונים לחיים שיש בהם שילוב ומינון נכון של רוגע ושלווה ושל פעילות ועשייה, במקביל למינון מספק של אנרגית חיים ומשאבים חומריים.

אך גם בדברים האלו אין תמיד את אותם הערכים או את אותם המינונים. ישנם זמנים שבהם אתם נמצאים גבוה בטיפוס שלכם אל הפסגות הנחשקות בחיים שלכם וישנם זמנים בהם אתם מבוססים בבוץ של העמקים שאליהם התדרדרתם במשך הזמן. הכל דינמי ומשתנה ללא הרף גם אם אתם חושבים שלא קורה שום דבר, אלפי תהליכים מתרחשים בו זמנית בחייכם.

 כל עוד זה קורה אתם אף פעם לא באיזון, וטוב שכך, משום שמצב של איזון זה מה שכל המערכות חותרות אליו וזה מה שמניע אותן ויוצר את הזרימה של החיים.

כדי שזה יסתדר לכם בתפיסה שלכם אני מציע לכם לשנות את המילה איזון ולהחליף אותה במילה הרמוניה ואז הכל יסתדר לכם במקומו.

מצב הרמוני הוא מצב בו הכל מתפקד ביחד באופן שתומך ומשלים אחד את השני ויוצר מן פעולה משותפת מיוחדת בין הכל בכל הרמות שמוכרות לכם. מרמת התאים בגוף, לרמה של מערכות שעובדות בסנכרון ובהתאמה ביניהן, לרמה האישית הכוללת, לרמה של תפקוד חברתי, ומשם לתפקוד מדיני, זרימה עם חוקי הטבע ועד לרמה הרוחנית בה אתם מחוברים עם הבריאה וזורמים דינמית עם כל מה שקיים וקורה ומתרחש בחיים.

גם אני וגם עמיתי למקצוע מרבים להשתמש במילה איזון ובכל הנגזרות שלה על מנת לציין מצב בריא או כדי להסביר למה אנחנו שואפים בטיפול ומהי המטרה אליה אנחנו חותרים בפעולות שאנחנו עושים על מנת להצליח בטיפול.

משהגעתי להבנה שאין כזה דבר כמו חיים מאוזנים והתחלתי להשתמש במקום זה במונח חיים הרמוניים או מצב הרמוני פתאום הכל הסתדר לי הרבה יותר טוב. גם המטופלים הבינו יותר טוב את הנאמר ואת ההסברים לתופעות שלהם או להצעות שהוצעו להם להמשך הטיפול בעצמם כשהשתמשתי במושגים האלו ולא במונח איזון או חיים מאוזנים.

מה כדאי לכם ללמוד מכל זה? הנה כמה רעיונות בעבורכם:

♦  עליות, ירידות, ושינויים מתמידים הם התוצאה של השאיפה המתמדת לאיזון שקיימת בטבע בכל הרמות ובכל הדברים.

♦  לקדם בברכה את השינויים המתמידים יוצר חיים פעילים יותר, בריאים יותר, ושלמים יותר.

♦  לוותר על השאיפה שלכם לחיים מאוזנים דווקא, זה כמו להזמין לעצמכם מנה גדושה יותר של התנסויות בחיים.

♦  בחיי היומיום פירושו של מצב הרמוני (חיים מאוזנים) הוא לרקוד בהצלחה ולשלב ביעילות בין התחומים הבאים: בריאות אישית, משפחה, עבודה, זמן וכסף.

♦  ברמה הרוחנית פירושו של מצב הרמוני הוא לוותר על הצורך בשליטה בכל מה שקורה ולא לאפשר לאגו שלכם לתפוס פיקוד ולהילחם כל הזמן בחוקי הטבע. וויתור כזה יאפשר לכם לזרום באופן הרמוני עם כל מה שקורה. כשצריך אתם תזדקפו וכשצריך אתם תתכופפו. כשצריך אתם תאיצו וכשצריך אתם תאטו וכל זאת מתוך בחירה ומתוך השלמה והכרה בכך שאתם אף פעם לא באמת נפרדים מהקיים ומהישנו.

♦  האמונה הפנימית השגויה שמצויה אצל רבים מכם כאילו שתמיד צריכים להיות עסוקים ולעשות משהו בנוגע לעניינים שלכם ולא חס וחלילה להתבטל ממעש, כדאי לכם שתוחלף באמונה אחרת שתאפשר לכם החלת מצב של הרמוניה לעוד ועוד תחומים בחיים שלכם שלעיתים דווקא השחרור, ההרפיה, הוויתור ואי העשייה מקדמים את קיומם בעולם שלכם הרבה יותר מאשר הלחץ הפנימי לעשות משהו בנידון.

לסיכום,

כל אחד מכם מייחל לחיים טובים יותר. אתם מודעים לכך שעליכם ליצור סולם נכון של סדר עדיפויות בחיים ולנהוג לפיו. אך לא תמיד הולכים ופועלים בדרך שהחלטתם שהיא הטובה בעבורכם.

על מנת לקדם יצירה של מצב הרמוני בחייכם אתם תצטרכו לבחון מחדש היכן אתם משקיעים את זמנכם, מרצכם, וכספכם וזה ייתן לכם מושג מחודש לגבי היכן אתם צריכים לפעול ולשנות, והיכן אתם צריכים לשחרר ולשנות.

המאמר הזה וטקסטים טובים אחרים שיבואו ללמד אתכם מה כדאי לעשות בכדי לקדם מצב הרמוני בחייכם, לא יוכלו לעשות את העבודה במקומכם. אתם תצטרכו לדלות את הפתרונות מתוככם פנימה ולעשות את העבודה ואת השינויים בעצמכם. הרווחים כאן יכולים להיות עצומים ולשנות את חייכם לנהדרים ולמוצלחים.

לכו על זה באומץ, לכו על זה בנחישות, בהעזה ובהתמדה וכל הסיכויים שיצליח לכם בגדול!

שתפו בבקשה את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת ואפשרו גם להם להבין את הטעות בהגדרה הרווחת של מה זה חיים מאוזנים. מי יודע אולי זה יעודד אותם לעשות שינויים ושיפורים קלים בחייהם ולקצור הצלחה גדולה בדמות של חיים מלאי הרמוניה נפלאה. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *