אל תספרו על המטרות שלכם לאחרים

אל תספרו על המטרות שלכם לאחרים

בואו ונדבר על השגת מטרות מההיבט האנרגטי ואני מתכוון לדברים שאתם בדרך כלל לא מייחסים להם חשיבות בתהליך הזה.

נתחיל בהגדרה של מה זה בכלל מטרה

אז מטרה זה רצון שהאדם רוצה להגשים כי הוא מאמין שההגשמה שלו תיתן לו חיים טובים יותר ותגרום לו להרגיש טוב יותר.

הנה הדברים שאתם בטח כבר יודעים

כדי להשיג את המטרות שלכם בחיים בין אם גדולות או קטנות אתם נדרשים להציב את המטרה באופן ברור על ידי הגדרתה באופן מובן ומדיד ובאופן שיגדיר איך היא תראה כשתגשימו אותה.

חשוב שיהיו בה תאריכי יעד ותאריך סיום, ואתם תצטרכו להתמיד בביצוע כל השלבים והצעדים שדרושים על מנת להגשימה. תצטרכו גם להתנהג בנחישות ולדבוק במה שהחלטתם להשיג.

דבר חשוב נוסף שיוכל לסייע לכם יהיה שהמטרה תזרום או במילים אחרות תעלה בקנה אחד עם ערכי היסוד שלכם בחיים ולא תתנגש בהם.

עכשיו בואו ונדבר על מה שאולי אתם לא יודעים

אחד הדברים הכי טבעיים לכם כשאתם רוצים להשיג איזו מטרה ראויה שמרגשת אתכם ושאתם מאוד רוצים בה, יהיה כמובן לספר עליה לאנשים אחרים. אולי למשפחה שלכם, אולי לחברים שלכם, אולי לעמיתים וזאת על מנת לחלוק איתם את הכוונה שלכם ואת שלל הרגשות שאתם מרגישים.

כשאתם עושים את זה קורה אחד משני הדברים הבאים:

אם אתם מספרים את זה לאנשים שלא כל כך אוהבים אתכם

ובסתר לבם אולי אפילו מקנאים בכם על תעוזתכם, על הרעיונות הטובים שיש לכם, ועל כך שאתם הולכים על הגשמת חלומותיכם בעוד הם עצמם לא עושים בנידון כלום.

אולי הם לא אוהבים אתכם כי אתם משקפים להם את הפחדים שלהם בחיים, את התקיעות שהם נמצאים בה, ואת חוסר העשייה שלהם. תהיה הסיבה אשר תהיה, התגובות שלהם תהיינה ללגלג עליכם, להצביע על כל החסרונות והבעיות שבתוכנית שלכם, להגיד לכם שאתם עושים טעות, לרפות את ידיכם ולגרום לכם בכל דרך אפשרית לא להצליח. וכל זאת בגלל שבתוך תוכם הם חוששים שאם אתם תצליחו בהגשמת המטרה שלכם זה יגרום להם להיראות "קטנים" לידכם והם לא יכולים לשאת את המחשבה הזאת ורוצים למנוע את זה בכל מחיר.

אתם יכולים להיות אנשים טובים, נעימים, מפרגנים, תומכים, חבריים, ועוזרים, ולתגובה שלהם לא יהיה כל קשר למי שאתם. כל מה שמעניין אותם זה מי שהם, וזה שבהצלחתכם אתם מהווים עליהם איום גם אם בכלל ולחלוטין לא התכוונתם להיות.

במקרה הזה ברור לכל אחד שהתנהגות כזאת מצדם עלולה לגרום לכם ספקות,לפתח בכם חרדות, להוריד את ההתלהבות שלכם, ובאופן כללי לחבל בהצלחתכם.

ישנם כמובן המהדרין, שגם ישלחו לכם אנרגיות שליליות בצורה של רכילות מרושעת, עין הרע, קללות וכישופים אך על זה לא נרחיב בפוסט הזה.

אם אתם מספרים על זה לאנשים שאוהבים אתכם

כשאתם מספרים על תכניותיכם לאנשים שבאמת ובתמים אוהבים אתכם ורוצים בטובתכם ובהצלחתכם ואין להם כל מניעים נסתרים שחותרים תחתכם. מה שיקרה זה שהם ישמחו בשמחתכם, יעודדו אתכם להתקדם, יאחלו לכם הצלחה, יציעו לכם עזרה ותמיכה, וישבחו אתכם שאתם פועלים להשגת שאיפותיכם בחיים.

באופן כללי ניתן לומר שהם יגרמו לכם להרגיש מרוצים ושמחים.

על פניו נראה שזה דבר טוב שעוזר לכם ותומך בכם ובאופן הגיוני אתם תחשבו שזאת תגובה הרבה יותר טובה בעבורכם מהתגובה הקודמת של מי שלא כל כך אוהב אתכם, נכון?!

אז זהו שלא!   בכלל לא! 

אתם זוכרים מה הייתה ההגדרה של מטרה?

מטרה זה רצון מסוים שיש לכם שאתם מאמינים שיגרום לכם להרגיש טוב אם אתם תגשימו אותו, נכון?!

אם כך, כשאתם מספרים על המטרה שלכם למישהו שאוהב אתכם ובעקבות זה הם גורמים לכם להרגיש טוב כבר כעת, עוד לפני שהגשמתם את מטרתכם בפועל, זה מיד מוריד את המוטיבציה שלכם ואת הרצון שלכם לעשות את הצעדים הנדרשים כדי להגשים את מטרתכם.

אם אתם כבר מרגישים טוב, מקבלים הכרה לפועלכם ולכוונותיכם, מקבלים חיזוק ותמיכה, ומרעיפים עליכם אהבה, הסיכויים שתמשיכו לעבר הגשמתה של מטרתכם כעת קטנים פי כמה וכמה!

שימו לב,
יוצא אם כך שבשני המקרים זה פגע בכם והאנרגיה שלכם התדלדלה!

כמובן שישנם גם חריגים לתופעה הזאת, הנה כמה מהם:

♦  כשאתם עובדים עם צוות טוב של אנשים שכולם עובדים על הגשמתה של אותה המטרה ומשתפים ביניהם את כל מה שדרוש להצלחתה של המטרה, דוחפים ומחזקים את כל חברי הצוות במשימה.

♦  כשיש לכם חבר אמתי מיוחד שיודע להגיב במינון הנכון והמתאים באופן שישמור עליכם במסלול, יאתגר אתכם, ויתמוך בכם בו זמנית. חבר כזה הוא נכס בעבורכם.

♦  כשאתם מכריזים על מטרה גדולה וארוכת טווח שלא מגרה את האנשים להגיב ומתפרשת אצלם כאילו זאת רק הצהרת כוונות כללית בלבד.

אז מה כדאי לעשות?

כדאי לכם פשוט לסגור את הפה ולא לספר לאף אחד כשאתם רק בשלבים הראשונים של התהליך. כדאי לכם לגייס את הכוחות הפנימיים שלכם ולרתום אותם להגשים צעד אחר צעד את כוונותיכם. ואז כשהשגתם את המטרה שקבעתם לעצמכם, רק אז אתם יכולים לספר בכיף לכולם על מה שהצלחתם להגשים.

אז תוכלו ליהנות מההישג, ממבטי ההערצה של האחרים, ומהכבוד שיחלקו לכם אלו שאוהבים אתכם. ואז גם תוכלו ביתר קלות לבחור לא להתייחס או אפילו לנפנף את התגובות הלא אוהדות שיגיעו מהממורמרים שיחלקו אותם איתכם בנדיבות לבם.

לסיכום,

להציב מטרות בחיים ולהגשים אותן נותן סיפוק רב ובפשטות עוזר לכם לחיות חיים יותר מלאים מתוך כוונה ובחירה מודעת. אני מאחל לכם שתשכילו להטמיע את הרעיונות שהועלו כאן ושזה יעזור לכם להגשים יותר מטרות בחיים שלכם.

אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם ועם חברותיכם ברשת ואולי תעזרו להם ללמוד משהו חדש שלא ידעו קודם וזה לכשעצמו יסייע להם להיות יותר מוגשמים בחייהם. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *