ארוחת חג בתיבול אנרגטי

ארוחת חג בתיבול אנרגטי

למרות שאני בשלן ואופה לא קטן, הפעם אני רוצה לדבר אתכם על ההיבט האנרגטי של ארוחת החג.
אני בטוח שרעיונות טובים למה שתגישו לאורחים יש לכם כבר, או שתמצאו אותם באתרים מתמחים  אחרים.

אתם בטח מכירים את המצב הזה שאתם עמלים כל כך קשה, מסדרים ומנקים את הבית, מכינים ארוחה לתפארת, ועורכים את שולחן החג לכל המוזמנים שיגיעו ואיך שהוא בלי שתבינו למה זה, משהו קורה וטורף את כל המצב הזה.

יש וויכוחים, יש העלבות, לפעמים ריבים שמגיעים לפיצוץ הארוחה. אנשים עוזבים בכעס, והכוונה שלכם לארח את המשפחה וליהנות איתם מתפוגגת לה באוויר ומשאירה אחריה אי נעימות וחורבות רגשיים שייקח זמן מה עד שישתקמו.

מכירים את זה?!

אולי זה לא קורה בכל הפעמים, תודה לאל! אך זה בהחלט דבר נפוץ וכדאי ללמוד איך להגביר את הסיכויים שזה לא יקרה אלא רק יהיה טוב יותר.

למה אנחנו רבים סביב שולחן החג דווקא?

הרי זה אירוע שאמור להיות משפחתי ושמח, אז למה לפעמים זה מרגיש כאילו שאנחנו בשדה קרב?!

הנה חלק מהסיבות שחלקן גלויות וחלקן מתחת לפני השטח:

 • אנשים באים במיטב בגדיהם וסמלי הסטאטוס שלהם וזה יכול לעצבן אנשים שידם אינה משגת להיות כל כך מגונדרים.
 • אנשים מעירים "הערות תמימות" כביכול שבאות לעקוץ את האחר. לעיתים באלגנטיות ולעיתים ממש במטרה לפגוע ולהעליב.
 • אנשים נושאים בתוכם טינה כלפי חברי משפחה אחרים, והתסכול הזה מתפרץ לעיתים דווקא בשולחן החג.
 • ישנה תחרותיות מתחת לפני השטח שקשורה בדברים שאינם רק בגלל החג או המתנות שהאורחים הביאו, והתחרותיות הזאת גורמת לעיתים למריבה בגלל שישנה לעיתים נטייה בקרב אורחי החג להתרברב ולספר כמה שהם מוצלחים מבלי לפרגן לשאר הנוכחים.
 • לעיתים שוכחים להתחשב באורחים שיש להם העדפות או הגבלות במה שהם אוכלים, למשל צמחונים או מישהו שרגיש למאכל מסוים וזה יכול לגרום להם להרגיש שלא מתייחסים אליהם בכבוד וגם זה יכול להביא לפיצוץ.
 • יש הרבה פעמים שההורים מפעילים לחצים על זוגות צעירים מקרב ילדיהם שלא להתארח אצל המשפחה של בני או בנות הזוג וגם זאת סיבה לטלנובלה משפחתית סוחטת דמעות.
 • ובטח יש עוד…

יש לי כמה עצות בשבילכם שיגבירו מאוד את הסיכוי שהחג הזה יהיה אחר

בחג הזה כולם יחיו בשלום על שולחן החג והחוויה תהיה הפעם נהדרת בעבור כל המשתתפים.

זה נכון שלא תוכלו להתייחס ממש לכל הגורמים. וגם לא תוכלו לדעת את כל מה שקורה מתחת לפני השטח אצל המוזמנים שלכם, אך אני מבטיח לכם שאם תתייחסו לדברים הבאים, רוב הסיכויים שזה יצליח ובגדול. מה שבטוח אתם תהיו מרוצים ובטוחים שעשיתם הפעם את הכל כדי שזה יהיה אחרת.

הנחת היסוד שלי כאן היא שאתם עושים את הדברים הברורים כמו: מזמינים את האורחים מבעוד מועד ונותנים להם מספיק זמן לפני האירוע, מנקים ומסדרים את המרחב בו תערך ארוחת החג, מכינים ארוחה מעולה שיש בה את כל מה שצריך פלוס התחשבות מלאה באורחים עם הצרכים המיוחדים, ועורכים שולחן עם כלים נאים כמספר הסועדים.

הנה 7 דברים שתוכלו לעשות בנוסף בממד האנרגטי על מנת להבטיח ארוחת חג נהדרת

1. לטהר את החדר/בית מבחינה אנרגטית

מבחינה אנרגטית לא מספיק רק לנקות ולסדר את הבית לקראת האירוע החגיגי. צריך לנקות גם את כל השאריות האנרגטיות שעדיין מהדהדות בקירות, ברהיטים, ובחלל החדר. אני מתכוון לשאריות של וויכוחים, ריבים, קנאה, עין הרע  או כל מיני ביטויים אנרגטיים שליליים שעדיין נמצאים בחלל החדר או אפילו ברחבי הבית כולו. 

את הטיהור האנרגטי הזה ניתן לעשות בכמה דרכים:

 • להדליק מרווה בקערה חסינת אש ולעבור עם העשן הסמיך שיוצא ממנה בכל החדר לפחות למשך כמה דקות, או אפילו יותר טוב בכל הבית.
 • לצלצל בפעמון בכל החדר ולגרש את מה שאינו מתאים להיות שם.
 • להדליק נרות ביום הטיהור שידלקו במשך כמה שעות ולברך ולבקש שישרפו את כל שאריות הרוע והשלילה. יש לפזר אותם ברחבי החדר. כדאי להשתמש בנרות חימום מבחינה בטיחותית ולשים אותם על צלחות קטנות.
 • לפזר מלח ים בקעריות קטנות ברחבי החדר בבוקר יום האירוע לכמה שעות  כדי שהמלח יספח איליו את כל האנרגיות השליליות ואחר כך להדיח את כל המלח באסלה.
 • למחוא כפיים בקול בפינות החדר בעיקר ולהקשיב לצליל שבוקע מהמחיאה. אם הצליל עמום, להמשיך למחוא כך עד שניראה לכם שהצליל יישמע לכם מהדהד יותר חופשי.

הסבר יותר מפורט על איך לעשות את הטיהור, תוכלו לקרוא כאן

2. לסדר את החדר שם תערך הסעודה כך שניתן יהיה לנוע בו בחופשיות

לקום ולשבת בנוחות וללכת לשירותים או סתם לצאת להתאוורר. לשם כך כדאי לפנות כל מיני חפצים שמגבילים את התנועה. זה יהיה טוב לאורחים וגם יהיה טוב לזרימה האנרגטית בחדר.

החדר גם צריך להיות מואר באור המתאים. הקפידו שלא יהי מואר מידי. אם אפשרי הימנעו משימוש בנורות חוסכות חשמל שהם נורות פלואורסצנטיות שהאור שלהן מגביר את עצבנות האורחים. העדיפו נורות ליבון פשוטות או הלוגן אם יש באפשרותכם. 

3. לטפל במוזמנים מבחינה אנרגטית

את זה כדאי לעשות בשני שלבים:

1.   בפעם הראשונה, לפני שאתם מתקשרים להזמין אותם בטלפון. עצמו את עיניכם לדקה או שתיים והתפללו לשלומם, ברכו אותם בבריאות ובשלווה ואמצו אותם אל לבכם בחום. ראו איך הם נעשים מוארים וקורנים. דברו איתם בדמיונכם והזמינו אותם באהבה לחגוג איתכם את החג. לאחר כמה דקות ורק לאחר שעשיתם את זה תתקשרו אליהם ממש ותזמינו אותם. 

2.   ביום האירוע רצוי בבוקר לאחר שקמתם, קחו לעצמכם כמה דקות וברכו את כל המוזמנים. ראו אותם בעיני רוחכם כמו שהם גופים של אור שחלקם מאירים יותר וחלקם מאירים פחות. דמיינו לעצמכם שיש לכם את היכולת לכוון את האור שבא משמיים לעבר כל אחד מהם ולגרום להם להאיר באור זוהר יותר. המשיכו כך עד שכולם מוארים היטב. בסיום הודו לאור האלוהי.  

4. לברך את המזון ולטעון אותו באנרגיה טובה

כל מי שמבשל יודע שאם מבשלים בכיף האוכל יוצא טעים ואם מבשלים מתוך כעסים או הרגשה רעה אחרת האוכל יוצא לא טעים בכלל, גם אם השתמשתם באותם המרכיבים ובאותן שיטות ההכנה.

לכן, הקפידו על מצב הרוח בו אתם ניגשים לבישולים.
בזמן הבישול ברכו את האוכל ומלאו אותו בכוונותיכם הטובות שיהיה טעים לכל מי שיאכל אותו, שייתן לו הרגשה נהדרת ובריאות טובה, שיגביר בו את השמחה ואת ההנאה ושייתן בלבו שלום.

5. להציב מלכודת אנרגטיות לרוע

על מנת להבטיח שבזמן הכינוס המשפחתי המצב ימשיך להיות טוב, כדאי לשים בחדר מין מלכודת אנרגטית לאנרגיות שליליות שעלולות להתפתח בזמן הארוחה והמפגש המשפחתי.

המלכודת היא סמלית ועשויה מקערה מלאה בלפחות חצי ק"ג של מלח ים שמונחת בחדר מעל הגובה הרגיל של האנשים שיושבים. בצורה כזאת שאף אחד לא ישים אליה לב וישאל שאלות וגם הילדים לא יוכלו להגיע אליה.

המטרה של הקערה הזאת היא לשמש כמלכודת שסופחת התחלות של וויכוחים או מצבים דומים כבר בהתחלתם כך שהיא עוזרת שלא יתפתחו בכלל.

בסיום האירוע הקפידו להדיח את כל המלח הזה מבלי לאבד אף פירור ממנו באסלה.

6. לעשות מדיטציה של דמיון מודרך ולראות בעיני רוחכם  שהכול נהדר והרמוני

גם את זה כדאי לעשות בתחילת היום כשיש לכם כמה דקות של שקט.

דמיינו לעצמכם את האירוע והקרינו במוחכם סרטון שמראה את איך שאתם רוצים שהאירוע יהיה כאילו שהוא כבר קורה. דמיינו את זה חי ככל שתוכלו. ראו את הכל קורה בדיוק כפי שאתם רוצים. כולם שמחים ומפרגנים אחד לשני, כל אחד ואחד מרגיש בנוח, האוכל מוצלח וטעים, האווירה נהדרת וכולם חברים של כולם.

בסיום, ראו אותם עוזבים בשלום ומחייכים ואומרים תודה על אירוע נהדר. ראו את עצמכם מרוצים והרגישו כאילו הכל כל כך מיוחד ושווה את כל ההשקעה.

7. לבקש עזרה ולהתפלל לאלוהים

העצה הזאת באה בסוף הרשימה כי אומרים ש"אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו", ולכן, לאחר שנתתם ביטוי מעשי ורוחני לכל מה שאתם מבקשים שיתגשם בעבורכם ובעבור אורחיכם, זה יהיה נכון לפנות בתפילה אישית לבורא עולם ולבקש ממנו שיעזור לכם להיות במיטבכם ושישלח לכם שניים ממלאכיו שישמרו ויגנו על אירוע ארוחת החג.

אל תתייאשו כבר מעכשיו 

יכול להיות שכל העצות האלו נראות לכם כמו שזה המון עבודה. אני יכול להבטיח לכם שזה בכלל לא כך. אם תשלבו את זה בחוכמה במה שאתם ממילא עושים זה ייקח רק עוד כמה דקות פה ושם.

תנו לזה צ'אנס! תמורת השקעה ממש קטנה מזמנכם תוכלו לעשות שהפעם תהיה לכם ארוחת חג מוצלחת במיוחד שתשאיר טעם של עוד, והכי חשוב תשמח אתכם.

לסיום, עצה נוספת

גם אם האירוע היה נהדר אני ממליץ לכם שלאחר שניקיתם את הכל וזרקתם את הזבל, תעשו לעצמכם מקלחת אנרגטית שתנקה אתכם מכל מה שהיה ורק הזיכרונות המתוקים יישארו. על איך לעשות מקלחת אנרגטית כזאת תוכלו לקרוא כאן.

זהו, אני מקווה שתתנסו בזה בפעם הבאה שאתם מתכוונים לארח בביתכם את הכינוס המשפחתי הבא. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *