בזכות ההתנתקות מהמוכר והידוע

בזכות ההתנתקות מהמוכר והידוע

זה לא מכבר שבתי לארץ לאחר שטיילתי במזרח והייתי כמה שנים מחוץ לחיים במערכת הרוחשת וגועשת כאן במדינתנו הקטנטונת. זה עזר לי להיות יותר מודע יותר למה שקורה כאן ולהיות מסוגל לבחור איך להתנהל בחיים שלי לאחר שהכרתי חיים בסגנונות אחרים ונחשפתי לתרבויות אחרות.

האם גם אתם התנסיתם ביציאה לזמן מה ממערכת חייכם המוכרת והצפויה וחייתם במקום אחר עם תרבות שונה או אקלים שונה ושפה שונה ומנהגים שאינם מוכרים לכם?

אם יצא לכם לעשות את זה לתקופה שעלתה על מספר ימים בודדים אז בטח הייתה לכם הזדמנות מיוחדת להביט על חייכם מזוויות חדשות ורעננות ולהשוות את איך שחיים האנשים במקום החדש לעומת החיים שמוכרים לכם באופן רגיל.

יצא לי לדבר עם מספר גדול של אנשים שחוו חוויה כזאת. לרובם זאת הייתה חוויה שגרמה להם לצמוח. לחלקם זאת הייתה טראומה לא קלה. לחלקם זה היה אירוע שגרם להם לקבל החלטות ששינו את כל חייהם. לחלקם זאת הייתה חוויה שהשפיעה על מחשבתם והכניסה משב רוח רענן לסגנון חייהם. ולחלקם זאת הייתה פשוט חוויה שהכניסה הנאות ושמחת חיים למה שעשו בעקבות הטיול או השהיה בארץ אחרת ובנסיבות אחרות מהמוכר והרגיל שבחייהם.

לא משנה מה הייתה ההשפעה המסוימת של השינוי הזה, לפחות לזמן מה הם כבר לא היו האנשים שהיו קודם לכן מכל מיני בחינות.

לצערי אצל חלקכם המצב הזה לא נמשך מספיק זמן והחיים הקודמים שלכם עם כל התביעות והדרישות של העבודה שלכם, המשפחה שלכם, וכל הדברים שמתחרים על האנרגיות שלכם, פשוט מצליחים ״לשאוב״ אתכם שוב למערבולת או למרוץ העכברים של החיים המודרניים שלכם.

נשאלת השאלה האם זה טוב או לא טוב?

אם תרצו לדעת את התשובה לכך, מספיק אם תיזכרו עד כמה שמחים ועליזים הייתם בטיול למשל.
בטח חשבתם בינכם לבין עצמכם שהחיים יכולים להיות יפים וטובים למרות כל הקשיים שמסביב. בטח אמרתם לעצמכם שמעכשיו ואילך לא תבזבזו יותר את האנרגיות והמשאבים שלכם על אותם דברים שמכלים את כוחותיכם. שמעכשיו ואילך יהיו שינויים חיוביים בכל מה שתעשו. אולי הריחוק מאדם מסוים שמשפיע עליכם מאוד גרם לכם לראות אותו או אותה באור אחר לגמרי ובאופן שהבנתם שאתם לא מוכנים יותר לחזור לאופן בו התנהלה מערכת היחסים שלכם מקודם.

אז כן. בוודאי שהתשובה על כך חיובית.

התנתקות זמנית כזאת מהמוכר והידוע מאפשר לכם לראות את החיים שלכם בצורה הרבה יותר ברורה. גם מעשית ויומיומית, וגם מחשבתית ורגשית.
כל עוד אתם ממשיכים לבוסס בבוץ של הבעיות והקשיים שהחיים מציבים בפניכם ואתם ממשיכים להגיב באותן התגובות, למרבה הצער אתם תקבלו ברוב המקרים את אותן התוצאות, ובחלק מהמקרים העניינים אף ילכו ויהיו יותר גרועים ממה שהיו קודם.

אלברט איינשטיין אמר: ״שאי אפשר לפתור בעיה מסוימת עם אותו המוח שיצר אותה״

זה לא אומר שתלכו לסופרמרקט הקרוב ותחליפו את המוח שלכם, אלא שעל מנת לפתור כל מיני מצבים לא רצויים בחיים שלכם שאתם מגדירים אותם כבעיות כדאי שתעשו משהו שהוא גם מעשי וגם סמלי בו זמנית ותתנתקו מהרגיל שלכם. תתרחקו, תעשו משהו אחר לגמרי. אולי אפילו במקום אחר לגמרי או אפילו תשהו במחיצת אנשים ששונים מכם לגמרי על מנת לאפשר לעצמכם לזמן מה להביט על העולם ועל המציאות שבה אתם חיים בדרך שונה.

הכלים שעומדים לרשותכם יהיו אותם הכלים. העיניים, האוזניים, הגוף בכללותו, ההבנה שלכם ועוד כלים, אך בגלל שהסביבה שלכם תשתנה והגירויים יהיו חדשים ומאתגרים, יימשכו אל תוך חייכם גם הזדמנויות חדשות והמוח שלכם ״יחשוב אחרת״ במקצת. וזה ייתן לכם סיכוי מחודש לראות את הדברים באור אחר ואולי גם להמציא את הפתרונות הנכונים באמצעות התובנות החדשות שיגיעו אליכם.

תראו, אפשר להשוות את החיים כאן לחיים בתוך סיר לחץ

אמנם מדינת ישראל ממש קטנטונת במונחים עולמיים אך החיים כאן הם מהלחוצים והבלתי בריאים ביותר שיש על פני כדור הארץ. אתם מתבשלים כאן במיץ של עצמכם ומתבלים את החיים שלכם עם כמות הגונה של אנרגיות שליליות שמגיעה מכל הכיוונים ומחלישה אתכם. אתם רוויים בפחדים, בלחצים מסוגים שונים, במחשבות מדכאות על העתיד ומה שהוא צופן בחובו בעבורכם, וברדיפה אחר קניה של עוד ועוד חפצים כדי לשרוד את מרוץ העכברים האווילי שגורם לכם להישאר ״מודרניים ומתקדמים״.

כשאתם מתנתקים ומתרחקים מזה אז בהרבה מהפעמים אתם תגידו לעצמכם שאפשר גם אחרת. שמספיק לחיות בדרך שהורסת לכם את בריאותכם ושודדת אתכם משמחת החיים שמגיעה לכם.

ואם נחזור לדוגמת סיר הלחץ אז בעצם הסירוב שלכם להשתנות זה כמו שאתם סוגרים את המכסה והלחץ שבסיר עולה ועולה. כך אתם מתבשלים במיץ של עצמכם בטמפרטורות גבוהות יותר ובלחץ גבוהה יותר מה שגורם לכם להזקין מהר יותר אפילו אם אתם בשנותיכם הטובות ביותר.

רק מה, שכל זה לא אומר דווקא שאתם צריכים לזנוח את כל מה שאתם עושים ולפנות לגמרי ולחלוטין לדרך חדשה שאין בה שמץ וזכר למה שעשיתם קודם.

דבר ראשון באופן סמלי כדאי לכם להוריד את הלחץ בסיר הלחץ ולאחר מכן להוריד את המכסה כדי שאפשר יהיה לצאת החוצה ממנו.
כשאתם בחוץ כבר יהיה לכם יותר נוח לקבל החלטות לאן לפנות ובמה להתנסות כדי להתחדש ולהתרענן.
הכי טוב יהיה אם תוכלו לעזוב הכל ולטוס לארץ אחרת בה החיים הינם בהילוך נמוך יותר לתקופה של כמה חודשים. זה בטח יעשה לכם את האפקט המבוקש במיוחד אם תיסעו לשם לבדכם. אך במציאות הקיימת כעת כאן, האפשרות הזאת תידחה על ידי רובכם בטענה שזה לא משהו מציאותי בעבורכם או שלא תהיו מוכנים לשלם את המחירים השונים שחופשה כזאת דורשת מכם.

זה בסדר, ובטח שלא אבוד לכם!
עדיין תוכלו לעשות כל מיני דברים אחרים שיתנו לכם אפקט דומה של התנתקות ויאפשרו לכם את ההתנתקות המרפאה שדיברנו עליה עד כה במאמר הזה.

הנה כמה דוגמאות על מנת שתתחילו להניע את הגלגלים ולראות שזה אפשרי גם בעבורכם

♦ תוכלו להתנדב ולהגביר את הנתינה שלכם לקבוצת אנשים שלא שפר עליהם גורלם וזה יגרום לכם להסתכל על החיים שלכם מזוויות לא רגילות כשתראו שיש כאלו שחיים אחרת מכם.

♦ תוכלו ללכת לעשות מדיטציית ויפאסנה מרוכזת שעשרה ימים שבה, יהיו בעבורכם כמו כמה חודשים של התנתקות ויגרמו לכם לחוות באופן מוחשי, גופני, רגשי, ומחשבתי שהמציאות יכולה להיות שונה ממה שחשבתם עד היום.

♦ תוכלו להשתתף בסדנא כזאת או אחרת, או בריטריט מסוים על פי בחירתכם שלמשך כמה ימים ינתקו אתכם משגרת יומכם ויחשפו בפניכם צדדים חדשים שלא הייתם מודעים בכלל שהיו בכם.

♦ תוכלו לנסוע למדבר ולהיות עם עצמכם כמה ימים. אולי תישנו באוהל או במכונית שלכם ותחיו בדרך הכי פשוטה שאפשר. תסגרו את הפלאפון שלכם ותנשמו את השקט.

♦ תוכלו ללכת לשהות בעיר אחרת או במושב או במקום מרוחק אחר ממקום מגוריכם ולהתבודד במשך כמה ימים מבלי לדבר עם אף אחד. מבלי לקחת איתכם עבודה או חומר לימודי, ומבלי לעשות שום דבר מיוחד. רק להיות.

ואם הרעיונות האלו נראים לכם קיצוניים מידי לביצוע בשלב זה של חייכם אז אולי הרעיונות הבאים ידברו אליכם:

♦ תוכלו לעשות במשך חודש או יותר את תרגיל הבהייה בקיר לבן ושפרטים על הביצוע שלו ועל יתרונותיו המיוחדים תוכלו לקרוא כאן. תוכלו לתרגל אותו בביתכם ובזמן המתאים לכם והוא לא יעלה לכם כסף בכלל.

♦ תוכלו לקרוא ולהפנים ספרים ומאמרים שיתנו לכם הדרכה והשראה ושידחפו אתכם לעשות שינויים באיך שאתם חיים את חייכם ובעקבות כך תחוו שיפור שיכניס שמחה ועניין לחייכם. זאת אמנם לא התנתקות אך גם פה תקבלו תוצאות טובות שתהיינה דומות למה שתחוו בשאר ההצעות שהוצעו קודם לכן.

בכל הדברים האלו אתם נדרשים למאמץ ממוקד על מנת להצליח אך התוצאות עשויות להפתיע אתכם בעוצמתן אם תעשו את זה הכי טוב שתוכלו מתוך כוונה ופעולה שמסונכרנות ביניהן לחלוטין.

עוד מעט יש בחירות בישראל ולמרות שאני אדם שלא מבין כלום בפוליטיקה אני רוצה לשכנע אתכם לבחור בהתנתקות הזאת שדובר בה כאן. התנתקות זמנית כזאת יש לה סיכויים גבוהים ביותר לעשות לכם טוב ולשפר את חייכם בעצמכם. היא תגביר את האור בחייכם ותשיב לכם הרבה שמחת חיים שתעשה לכם טוב ותשפיע לטובה גם על כל מי שבא במגע איתכם בחיי היומיום שלכם. וכעת אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת ותבוא עליכם הברכה.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *