בזכות הפשטות שבחיים

בזכות הפשטות שבחיים

היום היה יום יפה במיוחד, הסתובבתי לי ברחבי האי וספגתי את היופי שיש כאן

בין השאר שמתי לב שבאוויר היו כמויות לא רגילות של פרפרים יפיפיים מכל מיני צבעים וצורות.
עקבתי אחר מעופם השמח באוויר, אחר הרדיפה שלהם אחד אחר השני, וראיתי אותם מרפרפים בין הפרחים הרבים שישנם כאן ושותים להם צוף.

הרגשתי נהדר!
הרגשתי שאני חלק מהיופי הזה. חלק בלתי נפרד מהתמונה הכוללת, מהפלא הזה של החיים.

לרגע, כל בעיותיי והטרדות של הימים האחרונים נעלמו.
ישבתי לי מתחת לעץ מנגו ענקי, אולי בגובה של 5-6 קומות, נשענתי בגבי על הגזע שלו, עצמתי את עיניי וחשבתי לעצמי כמה קצת צריך האדם באמת  כדי להיות שמח בחיים.

תחשבו על זה לרגע,

מה באמת אתם צריכים בחיים?

אוויר צח לנשום, מים נקיים לשתות, מזון טרי ובריא להזין בו את גופכם, וחום אנשי מידי פעם בפעם כדי להזכיר לכם שאתם לא לבד כאן על פני האדמה.
אה, כן. גם חיבור לאינטרנט כדי שתוכלו לקרוא את הדברים האלה.

כל השאר הם רק פירושים תוספות ואמונות שהסכמתם לקבל על עצמכם ולהאמין שהם גם צרכים אמתיים שלכם. או שספגתם אותם בילדותכם מהסביבה ומההורים והחינוך, או מכל מיני גופים חיצוניים לכם שרצו שיהיו לכם את הצרכים האלו כי הם שרתו את המטרות שלהם.

שימו לב! את המטרות שלהם ולא בהכרח את שלכם.

כמובן שהמצב החברתי והאמונות הרווחות בו מכתיבות גם הן עוד "צרכים", אך ברובם הם אינם צרכים אמתיים אלא צרכים שהורגלתם לחשוב שהם כאלו.

כדי להבין את זה בואו וניקח לדוגמא את מכשיר הטלפון הנייד שלכם

הצורך האמתי שהוא משרת בעבורכם קשור בחום האנושי שאתם צריכים ומשרת צורך ביצירת קשר עם האנשים שאינם מולכם פנים מול פנים כרגע.  מסכימים?!

עכשיו בואו ונסבך קצת את החיים ונראה למה זה הפך להיות.

פעם היה טלפון קווי שהתקשרו אחד לשני ממבנה, וכעת ניתן להתקשר גם כשאנחנו בתנועה. איזה יופי!

הטלפון הנייד הפך לחכם יותר ועכשיו קוראים לו בשם הסקסי "סמארטפון".

כל כמה זמן בתדירות די קצרה יוצאים דגמים חדשים של הסמארטפון שיש בהם כל מיני תכונות ואפשרויות שאתם בכלל לא צריכים, עשו להם כמה שינויים עיצוביים קטנים והפרסומת מפגיזה אתכם ושוטפת לכם את המוח שאתם חייבים לשים את ידכם על הדגם החדש.

למה?  כי אם לא, אתם לא תחשבו מעודכנים וכולם יסתכלו עליכם בבוז כאנשים מיושנים שלא הולכים עם הקדמה. ואז הסטאטוס החברתי שלכם יפגע.

מפחידים אתכם כי ככה קל יותר להניע אתכם לעשות את מה שמתאים להם

להם ולא לכם!
הסמארטפון שלכם עדיין כמעט חדש ומתפקד היטב בכל מה שאתם משתמשים בו.

כך גם עם המכונית שלכם שעדיין מתפקדת היטב אך אתם חשים שצריכים להחליף אותה כל הזמן, למרות שהיא מבצעת את תפקידה בלהביא אתכם ממקום אחד לשני.

כך גם עם הבגדים שלכם שהיו נחשבים יפים ומתאימים לפני כמה חודשים אך כעת בגלל איזה דביל שמחליט לאן רוחות האופנה ינשבו אתם מסתכלים עליהם כעל בגדים לא יפים.

כמובן שאפשר למצוא עוד שלל דוגמאות בכדי להסביר לכם שפשוט משחקים בכם ונוטעים בכם כל מיני צרכי שווא שלא ממש שייכים אליכם, אבל אני חושב שהבנתם את הרעיון!

מילא,
אם כל הדברים האלו היו פשוטים להשגה, היה אפשר אולי להבין את זה ולא הייתי צריך לכתוב את הדברים האלו, אך זה ממש לא כך!

מה שזה עושה, זה לשעבד אתכם למרוץ אינסופי שבו שומרים עליכם שאף פעם לא תרגישו מסופקים, במטרה שזה יצור בכם מין חלל או ריק שתרגישו בפנים שלא יהיה לכם נעים, ואתם תחפשו איך למלא אותו על ידי רכישת המוצרים או השירותים כדי להרגיש הקלה ורגיעה,  בדיוק עד למכת הפרסום הבאה!

למה לכם להמשיך עם האיוולת הזאת?!

אתם לא מבינים שאתם צריכים לעבוד מאוד קשה בכדי לממן את כל הקניות האלו!
אתם לא מבינים שאתם משלמים על זה במשאב הכי יקר שלכם על פני האדמה שהוא הזמן שיש לכם?!

הגיע הזמן להבין שאם אתם תעשו הערכה מחדש לגבי מהם הצרכים האמתיים שלכם בחיים האלו ותעשו בהם שינויים, ישנה אפשרות טובה שתצטרכו לעבוד הרבה פחות זמן בכדי לממן את זה, וגם יישאר לכם יותר זמן וכסף שתוכלו להקצות למה שבאמת חשוב לכם בחיים.

אם תעשו שינוי שיתבטא בהפחתת הפעולות שאתם עושים רק בגלל שאתם מפחדים "מה יחשבו עליכם" או "איך אתם מצטיירים בעיני האחרים", זה אולי לא יהיה לכם קל בהתחלה אך מהר מאוד אתם תלמדו להתייחס למה שבאמת חשוב לכם ושאתם צריכים בחיים שלכם ומה שעושה אתכם שמחים ומסופקים.

אתם תגלו שבהרבה מהפעמים או שהדברים האלו לא יעלו לכם הרבה כסף או שיהיו בכלל בחינם.

הנה רשימה קטנה שתזכיר לכם חלק מהם ודרכם תוכלו להבין את הכוונה כאן:

 • חוף הים, הטבע, הגנים והפארקים שמסביב ניתנים לכם בחינם.
 • תמורת תשלום חודשי קטן יכול להיות לכם חיבור לאינטרנט שדרכו תוכלו ללמוד, להתוודע לעולם, להכיר אנשים חדשים, לבדר את עצמכם ועוד…
 • אם אתם גרים בעיר, אתם לא צריכים להחזיק מכונית. תמורת תשלום יחסית קטן אתם יכולים לקבל רכב ציבורי עם נהג שיסיע אתכם ממקום למקום. לא צריך לקנות מכונית, לספוג את ירידת הערך שלה, לשלם ביטוח, תיקונים, טסט …
 • תמורת תשלום קטן ולעיתים אפילו בחינם תוכלו להיכנס למוזיאונים, לגלריות, לסדנאות, ולמופעי חוצות מוזיקליים ועושר אומנותי יציף אתכם ויזין את נפשכם ואת רוחכם.
 • תרשו לעצמכם לבקר בחנויות יד שנייה ללא כל בושה. לעיתים תמצאו שם דברים יפיפיים וכמעט חדשים בפירורים מהמחיר שהייתם משלמים עליהם בחנויות.
 • תוכלו ליזום כל מיני פעילויות חברתיות וכינוסים בשביל הכיף של משפחה, חברים או אפילו של כל השכונה שאתם גרים בה. למשל תוכלו לכנס בביתכם ערב שירה וסיפורים שיביא לכם במעט אירגון וכמעט בלי הוצאות המון הנאה וחום אנושי מלבב.
 • לטייל בארץ ובעולם לא חייב לעלות לכם הרבה כסף!
  אם תלמדו איך להשיג טיסות זולות, איך לישון טוב בקצת כסף, איך לנוע ממקום למקום בעלויות נמוכות, ואיך לשלם על אוכל טעים את מה שהמקומיים משלמים ולא את מה שהתיירים משלמים, זה יאפשר לכם לחוות כל מיני חוויות והתנסויות לא רגילות שאם הייתם מטיילים בדרך שהרוב מטיילים, לא היה נשאר לכם מספיק כסף להתנסות בדברים המיוחדים האלו.
 • לא חייבים לצאת לאכול במסעדות יוקרה!
  בפחות מחצי המחיר תוכלו לקנות את המצרכים הכי משובחים ולהכין את הארוחה הכי נהדרת ולהזמין חברים ליהנות אתכם.
  אם תשקיעו בסידור השולחן, בכלים נאים וגם תייצרו אווירה מיוחדת, תוכלו אפילו לנצח את המסעדה.

כמובן שחלק מהמחיר יהיה, שכמה "נשמות טובות" יגידו לכם או יחשבו עליכם שאתם קמצנים ושאתם לא יודעים כמה שאתם מפסידים שלא הלכתם למסעדה כזאת או אחרת או שלא קניתם פריט כזה או אחר.

אם אתם תהיו מוכנים לשלם את המחיר הזה של לשמוע מידי פעם בפעם דעות מעליבות או מלגלגות של הזולת על פעולותיכם ובחירותיכם, אתם תוכלו להיטיב את חייכם ולזכות בחיים שהפשטות בהם תגרום לכם הרבה הנאה ושמחה אמתית.

לאחר שתתמידו בזה לזמן מסוים, אתם תראו שיהיו גם אנשים שיעריכו אתכם וירצו לקבל מכם ייעוץ לגבי איך לשלב סגנון כזה בחיים שלהם גם כן.

לסיכום,
כל מה שנאמר כאן הוא ממש על קצה המזלג ורק נועד לגרום לכם להתחיל לחשוב על צרכיכם האמתיים.

המטרה שלי כאן היא לא לגרום לכם לחיות כמו עניים, אלא להוסיף לכם עושר על ידי הפיכה של החיים שלכם ליותר פשוטים ושיהיה בהם פחות גורמים שמנשלים אתכם מן העושר שיכול להיות שלכם אם תבחרו בו.

אם תתחילו לעשות את השינויים האלו ולסנן את ה"ספאם" שהחיים הרגילים מעמיסים עליכם ותתנקו מהשפעתו עליכם אתם תוכלו לזכות בחיים קלים יותר ומספקים יותר, באחריות!

אני מאחל לכם שתגשימו את זה, תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *