ביוריתמוס – החזאי הפרטי שלך

ביוריתמוס – החזאי הפרטי שלך

תארו לעצמכם שקיימת שיטה בה תוכלו לחזות באופן מדויק ולדעת באיזה ימים אתם נוטים להיחלש ובאיזה ימים אתם חזקים יותר.
תארו לעצמכם  שתוכלו לכוון את פעולותיכם בהתאם, ובכך תגבירו את הסיכויים להצליח במה שאתם רוצים.

אם תוכלו לחזות  את המגמות האלו בתחום הגופני הרגשי והמחשבתי אתם תוכלו לתכנן את הימים שלכם בצורה יותר מוצלחת וממש לזרום עם החיים, כאילו שיש לכם חזאי פרטי ויועץ לתכנון אנרגטי של החיים המתבסס על תאריך לידתכם, ולכן גם מתאים במיוחד לכם.

ובכן,
מסתבר שישנה שיטה כזאת וקוראים לה ביוריתמוס או בתרגום מיוונית מקצב החיים, שהומצאה או פותחה בסוף המאה ה19 על ידי רופא גרמני בשם פלייס ופסיכולוג אוסטרי בשם סבובודה.

הם גילו שחיי האדם מושפעים משלושה מחזורים ראשיים  ששולטים בחיי היום יום של האדם. המחזורים האלו מתחילים ביום לידתו של האדם וכל אחד מהם אורכו שונה:

  • הגופני אורכו 23 יום.
  • הרגשי אורכו 28 יום.
  • המחשבתי אורכו 33 יום.

כשנולדים, כל שלושת המחזורים במודל המתמטי הזה מתחילים באפס ועולים למעלה בגרף וממשיכים במחזוריות לאורך כל החיים של האדם. בכל אחד מהמחזורים ישנה חצי תקופה שהיא חיובית וחצי תקופה שלילית ביחס לנקודת ההתחלה שהיא באמצע.

במחזור הגופני

ב11 וחצי הימים הראשונים תתחיל התקופה החיובית והיא תתאפיין בהרגשת חיוניות בחוזק גופני ובקלילות. אלו יהיו ימים טובים לבצע את כל מה שדורש מאמץ פיזי ניכר.

ב11 וחצי הימים של חציו השני של המחזור (השלילי), תהיה הרגשה של כבדות, של קושי להזיז את הגוף, ושל קושי כללי לעשות מטלות גופניות. באותם הימים יהיה כדאי להקדיש יותר זמן למנוחה ולהתאוששות ולעשות פחות דברים שדורשים מאמץ גופני ביחס לחצי המחזור הראשון.

במחזור הרגשי

ב14 הימים הראשונים יחול החצי החיובי של המחזור, והוא יהיה מאופיין ביציבות רגשית, בשמחת חיים שמושגת יותר בקלות, בסבלנות יחסית ובאופטימיות. אלו יהיו ימים מוצלחים לכל מה שדורש רגש חזק יציב ומאוזן. ימים טובים לפעילויות חברתיות ולפתרון בעיות עם אנשים אחרים.

בחציו השני של המחזור זאת אומרת בימים 15-28 יתאפיינו הימים בנסיגה במצב הרגשי, בפסימיות, ובנטייה להתרגז במהירות יחסית ומשטויות, מתנודות במצב הרוח, וממצב רגשי ירוד באופן כללי. בימים האלו יהיה כדאי לנוח יותר באופן כללי, להימנע ממצבים חברתיים שדורשים מכם מאמץ רגשי ניכר, לעשות מדיטציה ולהקדיש זמן לטיפול בעצמכם.

במחזור המחשבתי

ב 16 וחצי הימים הראשונים שזה החצי החיובי של המחזור המחשבתי יהיה לכם הרבה יותר קל להשתמש בחשיבה שלכם לדוגמא: לפתרון בעיות שדורשות חשיבה. יהיה לכם קל יותר ללמוד ולהצליח במבחנים. אלו יהיו ימים בהם "תבריקו" בקלות יחסית וכמעט ללא מאמץ.

בחצי השני בימים 16.5- 33 תהיה ירידה מורגשת ביכולות החשיבתיות שלכם. יהי קושי לפתור בעיות, ולא יהיה כדאי לעשות בהם פעולות שדורשות חשיבה רבה כמו: מעבר של מבחני קבלה לעבודה או ללימודים למשל. אם תוכלו יהיה חשוב לאוורר את עצמכם ולבדר את ראשכם בתקופה הזאת על מנת לנקות את עצמכם מכל מה שלא צריך להיות שם.

בימי המעבר כשהמחזורים מגיעים לאפס לפני שהם עולים או יורדים

צריכים לשים לב באופן מיוחד ולהיזהר בכל מה שאת עושים. אלו הם ימים שאינם מוצלחים מבחינת הביוריתמוס.

  • במישור הגופני – אלו הם ימים מועדים לתאונות ולאי יציבות גופנית.
  • במישור הרגשי – ישנה נטייה למשברים רגשיים לרגישות ולפגיעות רבה יותר מהרגיל.
  • במישור המחשבתי יש נטייה חזקה לירידה בפעילות השכלית ולקושי רב לחשוב ולהתרכז. יתכנו מצבים של "בלק אאוט"  וקושי להיזכר בפרטים. כל תפקודי החשיבה יהיו איטיים באופן מורגש.

חוץ משלושת המחזורים הראשיים גילו אחר כך גם מחזורים משניים אך לא נדבר עליהם בפוסט הזה. תוכלו לראות אותם במחשבון המצורף. 4 מחזורים: רוחני, מודעותי, אסתטי ואינטואיטיבי.

שימו לב !

הדרך הנכונה להתייחס לתחזיות האלו היא: לרכז את הפעילויות החשובות לאותם ימים שהמחזור המתאים תומך בהם, ובאותם הימים שאינכם חייבים לעשות משהו מסוים דווקא באותו התאריך, לכוון את עשייתו לימים מוצלחים יותר.

אם תבחרו, אז באותם הימים שאינכם במיטבכם לפי התחזית, תוכלו גם לרכז יותר כוחות ומאמץ כדי להצליח, ותעשו את זה באופן מודע, ולמרות התחזית תשיגו בפועל תוצאות טובות.

זהו פשוט כלי תכנוני שעוזר לכם להבין ולדעת מתי יש רוח גבית שדוחפת אתכם להשיג בקלות את מה שאתם רוצים להשיג, ומתי ישנה רוח נגדית שמעכבת אתכם ומקשה עליכם להתקדם קדימה לעבר מטרותיכם.

אם אתם רוצים בכל זאת להתקדם למרות ההתנגדות אז אתם פשוט תדעו שבאותם הימים יהיה עליכם להתאמץ הרבה יותר, ואם אתם תהיו מוכנים לכך אתם תגבירו מאוד את הסיכויים שתצליחו.

ולחלק המעשי והיישומי

צרפתי לפוסט מחשבון ביוריתמוס שכתב בחור מדנמרק שבו תוכלו להכניס את הפרטים שלכם. שעת הלידה פחות חשובה אך יום הלידה חייב להיות מדויק כדי שזה יעבוד נכון. יש לכם את שלושת המקצבים האחרים והמחשבון גם מפיק תחזית בעבור עוד מחזורים משניים שמשפיעים פחות.

על ידי התחזיות תוכלו לדעת מהן המגמות הכלליות בשבועיים הקרובים וב14 השבועות הבאים. כך תוכלו להיערך בהתאם ולהפיק את המקסימום בחייכם עם התנגדות קטנה ככל שאפשר יהיה לכוון.

תוכלו גם להכניס תאריכים של אנשים אחרים ולדעת מהן המגמות הכלליות ביום יום שלהם וזה יעזור לכם להבין יותר את המצבים בהם אתם נתקלים בחייכם המשותפים עם בן או בת הזוג שלכם, הילדים שלכם, העמיתים בעבודה וכו'

תוכלו למצוא מחשבונים נוספים באינטרנט וישנן גם אפליקציות שתוכלו להתקין במכשירים הניידים שלכם אם תרצו.

מניסיוני התיאוריה הזאת עובדת והייתי ממליץ לכם להעמיד אותה למבחן במשך כמה חודשים ולבדוק אם גם אתם תוכלו להפיק ממנה תועלת, ולראות אם היא תעבוד לכם באותו אופן נהדר שהיא עובדת בעבור המון אנשים אחרים. זה בטוח יהיה מעניין!

שתפו בבקשה את המידע הזה עם אנשים אחרים שאולי יוכל להביא גם להם תועלת. תבורכו

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *