50 דברים שלמדתי עד גיל 50

50 דברים שלמדתי עד גיל 50

כאן תמצאו רשימה ארוכה של תובנות שלמדתי עד כה במסע של חיי. אני מאחל לכם שתוכלו לעשות באלו שידברו אליכם שימוש שישפר את חייכם באיזה שהוא אופן.

1.  נראה לי שהמטרה שלנו בחיים כאן היא לגלות עד כמה שאנחנו נהדרים ומסוגלים להמשיך את הבריאה שאלוהים התחיל. ואנחנו עושים את זה על ידי כך שאנחנו מגדילים כל הזמן את הגבולות של מה שאנחנו מאמינים שאנחנו מסוגלים לעשות או להיות בחיים האלו.

2.  כולם מנסים לשכנע אותנו שהעולם אוטוטו יכחד וישמיד את עצמו והכל בו רע. אני מביט סביב ורואה הרבה אנשים טובים, טבע מדהים, אפשרויות רבות לגדול ולהתפתח, ושפע של יופי ואהבה. אני בוחר שלא להקשיב לבולשיט הזה!

3.  כדי לתפקד בחיים האלו ולהיות שמח צריכים מספר כל כך קטן של חפצים מוחשיים, שזה מדהים אותי כמה ג'אנק אגרתי וקניתי במשך השנים שאני חי. אני מרגיש נהדר לחיות עם מעט דברים כעת.

4.  דת זה המצאה של אנשים שרוצים לשלוט באנשים אחרים. כל דת!  על מנת להיות מחובר עם בורא עולם ולנהל איתו יחסים של בורא ונברא, אין צורך להיות דתיים. יש אנשים שזה עוזר להם אך לפי הבנתי אין כל צורך בזה. אני איני זקוק לדת ואני מדבר עם אלוהים בכל יום!

5.  אפשר לסלוח למישהו לגמרי ולשחרר את כל הכאב שנגרם וקשור בפגיעה שמישהו פגע בכם ועדיין זה לא אומר שאתם צריכים שוב להתחבר ביחד ולהיות חברים!

6.  אם כבר מגיעים למצב שבני זוג מתגרשים. בין כל ענני הכעס והרעמים והברקים שבתהליך, כדאי מאוד לזכור שפעם אהבתם את האיש או האישה שאתם מתגרשים ממנו או ממנה, וזה יעזור לכם למתן את תגובותיכם בתהליך ויעשה טוב גם לכם וגם לכל המעורבים בדבר.

7.  בבישול ובאפיה אין כזה דבר מתכון קשה או מסובך. כל זה רק המצאה של אנשים (בעיקר נשים) שלא באמת רוצים לחלוק איתכם את הידע שלהם. האמת היא שהכול מאוד קל כשיודעים איך לעשות את זה ומאמינים שזה יצליח לא פחות טוב ממה שמצליח לאחרים.

8.  לטייל בעולם בטרמפים זה כמו להיות שחקן ראשי בסרט של חייכם. ולטייל בטיול מאורגן כשנוסעים במכונית או באוטובוס זה כמו לצפות בסדרה טלוויזיונית על איך החיים שלכם יכלו להיות בטיול של חייכם.

9.  רוב האנשים שמגדירים את עצמם כ "רוחניים" אינם באמת כאלו!  אנשים רוחניים באמת לא מגדירים את עצמם כרוחניים, ואינם מחוברים כלל עם ההגדרות המקובלות שאנשים חומריים מחשיבים כ"רוחניות".

10. אם אתם רוצים לתת עצה טובה למישהו, כדאי לכם לברר קודם לכן אם האדם הזה בכלל מעוניין לשמוע אותה. רק מי שבאמת מוכן ללמוד להתפתח ולהשתנות יקבל את עצתכם בתודה ובברכה ויעריך אותה כראוי. רוב האנשים יראו בעצה שלכם כפגיעה אישית בהם. כאילו שאתם חושבים בזה שאתם נותנים את העצה שאתם יותר טובים מהם. כן אפילו אם כוונתכם טהורה וצחה כשלג.

11. הרוב המוחלט של מה שכותבים בעיתונים ומשדרים במדיה ובעיקר בחדשות, זה גיבוב של עובדות מסולפות ומותאמות באופן מגמתי כדי ליצור אצל הקוראים השומעים והצופים מצב בו הם מאמינים שזאת האמת. דבר שמתאים לגופים שעושים מזה כסף רב ומפיקים מזה תועלת על גבו של הציבור שמובל באף להיכן שאומרים לו! יוצא מכך שאם אתם מתעדכנים כל הזמן בחדשות אתם למעשה לא יודעים הרבה מהאמת על ההתרחשויות או על המצב האמתי של הדברים, אלא חיים בעולם של "כאילו".

12.  בסופרמרקט של היום כבר אין כמעט אוכל אמתי! חוץ מהפירות והירקות שאפילו שהם מהונדסים גנטית עדיין הם קרובים למקור הטבעי שלהם, שאר המוצרים הנם נגזרות של תירס או של סויה תעשייתיים או של שניהם ביחד והכל רווי בסירופ תירס ובסוכר מזוקק. אפילו הבשר, העופות, והדגים מוזנים בתערובות שחלק הארי שלהם מתירס ומסויה. הכל רווי רעלים מסוגים שונים שמסתתרים תחת שמות כמו: נותני טעם, תבלינים, חומרים משמרים, מעכבי חמצון, וחומרים טבעיים בלבד. אתם יודעים שגם בטבע יש רעלים, נכון?! הם נמצאים בחלב ובמוצריו, בדגנים בקמחים, בשמנים המזוככים… והרשימה ארוכה ארוכה. המזון שאמור לחזק אותנו לרפא אותנו ולבנות את תאינו, הורג אותנו או גורם לנו להיות חולים.

13.  הצפיות שלנו כאזרחים מהפוליטיקה ומהפוליטיקאים גורמות לנו לחשוב שהם מייצגים את האינטרסים שלנו, מי שבחר בהם לתפקיד. המפלגות השונות מנסות לשכנע אותנו שיש הבדלים ביניהן, בו בעוד שכולן בלי יוצא מהכלל אומרות שיעשו ככה ובפועל עושים אחרת. ורווחתו של האזרח או צרכיו מעניין אותן כקליפת השום! הדברים שמניעים את הפוליטיקאים לפעול בדרך כלל נסתרים מעינו של הציבור ומידי פעם בפעם זוכים העוולות והסירחון שמתחת להגיח למודעות הציבור ששוכח את זה כבר בסקנדל הבא שהתקשורת מתמקדת בו.

14.  בית הספר היסודי עד התיכוני אינם באים באמת ללמד את התלמידים ולתת להם כלים לחיים. לא מלמדים אותם איך ללמוד, איך לחשוב, כיצד לנהל את כלכלתם בחוכמה, איך להיות יזמים ולחולל פריצות דרך ובטח שלא מעודד אותם להיות עצמאיים. המטרה המרכזית של בית הספר בשיטה הנוכחית היא: לייצר דור של אזרחים צייתנים ומוחלשים שחושבים בקטן ושקל יותר לשלוט עליהם ולכוון אותם לפי רצון השלטון.

15.  פרטיות זה מושג שאבד עליו הכלח! היום עם גוגל וכל מוצריו, ועם כל הרשתות החברתיות, ניתן לדעת על כל אחד כל כך הרבה פרטים לעומק ובזמן אמת שזה ממש  מפחיד! גם הקלות שניתן להגיע למידע הזה, זה משהו כמעט בלתי נתפס!

16.  במערכות זוגיות, ה"ביחד" וה"הדדיות" חשובים יותר להזנה ולשמירה על התא המשפחתי או התא הזוגי, יותר מאשר רק האהבה.

17.  כל אחד יכול להפוך להיות כל מה שהוא רוצה להיות! כדי שזה יקרה צריכים בסך הכל שני דברים:
א.  צריכים להבין מהם המחירים הנדרשים להגשמת המטרה.
ב.  צריכים להיות מוכנים לשלם את המחירים הנדרשים.

18.  העולם בנוי מכל מיני גופים שונים ששמים דגש על ההגדרה העצמית שלהם על ידי כך שהם מבליטים את מה ששונה ומבדיל אותם מהגופים האחרים. החיים לימדו אותי שכדאי להתמקד יותר במה שדומה ביני לבין השאר והוכיחו לי שוב ושוב שכולנו ביחד והדמיון ביננו רב.

19.  חברים באים וחברים הולכים. לכל מפגש שיש לכם עם אנשים אחרים ישנה משמעות וערך לשני הצדדים. גם אם המפגש יראה לכם מקרי, או לא מוצלח, או שלא תמצאו מהו הערך שמסתתר מאחורי מפגש כזה. לכן, כדאי לכם להתייחס בכבוד לכל אדם שהחיים שלכם נפגשים בשלו או בשלה ולתרום את תרומתכם בדרך המלאה והטובה ביותר שאפשר. לא משנה אם היחסים ארוכי שנים או בני מספר שעות בלבד.

20.  אם אתם רוצים להיות בריאים, אתם צריכים ללמד את עצמכם מחדש מה זה אומר בכלל.  אם רק תסמכו על מערכות הבריאות הממשלתיות לשמור עליכם בריאים בעת הצורך, צפויה לכם אכזבה מרה וסיכון בריאותי גבוה במיוחד!

21.  אם אתם רוצים להיות בריאים כתוצאה מהמזון שאתם מזינים את עצמכם, הכלל הזה יעזור לכם:  אל תאכלו שום דבר שלא אכלו לפני 200 שנה ולא היה קיים בתפריט הרגיל של האנשים אז!

22.  כשמדובר בשיטות ריפוי שונות שרוצים להיעזר בהן כדי להבריא, נוכחתי לדעת לאחר המון שנים בענף הריפוי שהכוונה והנוכחות של המטפל חשובה לאין ערוך משיטת הטיפול והטכניקה שהמטפל מפעיל על המטופל בכדי להשיג תוצאות ריפוי טובות ומוחשיות.

23.  כשיש לכם אנשים בחייכם שהם "ערפדי אנרגיה" שמוצצים מכם את הכוחות שלכם ואת אנרגית החיים שלכם, הדרך הטובה ביותר לטפל בהם תהיה:  לפטר אותם ללא רחם מחייכם ואם אפשר לנתק איתם כל קשר. פתרונות ביניים או פשרות בנוגע אליהם רק יאפשרו את המשך הפגיעה בכם!

24.  הנה שיעור שלמדתי בדרך הקשה. כשמישהו בא ומספר לכם כמה רע לו בחיים וכמה שהוא סובל ומתענה בהם, הטעות הכי גרועה שתוכלו לעשות תהיה: להציע לו פתרון או פתרונות לבעיה שלו. מה שהוא באמת רוצה זה הכרה בכאב שלו!  ברגע שתראו לו עד כמה אתם מבינים שכואב לו אבל לצערכם אתם לא יודעים מה ניתן לעשות במצב קשה כזה, הוא מיד ירגיע אתכם שהמצב לא כל כך חמור ויספק את הפתרונות המושלמים לבעיה. ראיתי את זה שוב ושוב אצל מטופלים אצלי בקליניקה ובחיים בכלל.

25.  אם חבר בגד בכם, לכלך עליכם מאחורי גבכם, ודקר אתכם בגב, זאת לא סיבה שגם אתם תנהגו כך בחזרה! התעלו מעל הכאב והפגיעה והתנתקו. כך תוכלו לשמור על האנרגיה שלכם שלא תתבזבז לריק על מי שלא היה מגיע לו אותה מלכתחילה!

26.  הגאונות בחיים מתבטאת בהפיכת כל הדברים בחיים לפשוטים יותר. הטיפשות בחיים רק מסבכת את כל הדברים שלא לצורך.

27.  מוטב לאהוב ואחר כך אפילו להיפגע חזק מאשר לשבת בפינה אכול פחדים מנטישה ומדחייה. את השיעור הזה למדתי כשהייתי קיבוצניק צעיר והולל.

28.  לדאוג זה דבר ששודד אתכם משמחת החיים שלכם. זה לא נותן לכם כלום וזה לא מקדם אתכם בכלום! תמיד כדאי להחליף את הדאגה בפעולה ממוקדת במקומה. רק כך תוכלו לגרום לדברים בחייכם לקרות, אחרת תישארו תקועים.

29.  הזמן הנכון להתחיל משהו חדש, גדול או קטן, הוא תמיד עכשיו. תירוצים לדחייה למועד אחר יהיו לכם תמיד! במקום להסביר ולתרץ את זה שעדיין לא התחלתם, פשוט תפעלו!

30.  להעצים אנשים אחרים ולגרום להם להרגיש טוב עם עצמם, זו פעולה ששכרה מובנה בה. מרגישים נהדר כשעושים את זה וזה לא גורע מהאנרגיה שלכם כלום.

31.  החוכמה בחיים מצויה בכל מקום ויכולה להגיע אליכם דרך כל אדם. לכן, כדאי לכם להישאר בכל עת פתוחים בכדי לקבל אותה כי יש לה נטייה להגיע אליכם לעיתים בדרכים מוזרות ומנוגדות לכל הגיון. תנו כבוד והתנהגו בהערכה לכל אדם שאתם פוגשים. עשיר או עני, חכם או טיפש, צעיר או זקן, מכובד או אחד שכולם נוטים מסיבה כזאת או אחרת להתרחק ממנו. כולנו בנים ובנות לאותו הבורא, גם אם הביטוי החיצוני שלנו שונה אחד מהשני.

32.  אלברט איינשטיין אמר "רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע". מה דעתכם? אני מחובר עם זה לגמרי, ועושה את כל שביכולתי לחיות לפי החוכמה הזאת.

33.  כשהדמיון – התמונות שאני מקרין במוחי, המחשבה – המחשבות שאני חושב בראשי, והרצון – הכוונה שיש לי בראשי ובלבי בקשר למה שאני רוצה להשיג או להיות, מצביעים כולם על אותו הכיוון ומסונכרנים ביניהם.  הסיכויים שלי להשיג את מה שאני רוצה שואפים ל 100% .

34.  הנה חוכמה שלמדתי דווקא ממישהו שלא אהבתי כשהייתי קיבוצניק צעיר. אם תעשה משהו שחשוב לך באופן טוב תצא לך תוצאה סבירה. אם תעשה את אותו הדבר רק באופן סביר תצא לך תוצאה גרועה. מסקנה: תמיד כדאי לעשות את הכי טוב שרק אפשר ואז לעיתים גם תהיינה לך תוצאות טובות.

35.  למדתי שיש את העולם החיצוני לי שקוראים לו העולם המציאותי, שהוא רק מראה למה שמתרחש בתוך עולמי הפנימי, שם החיים האמתיים שלי מתרחשים במחשבות שלי ומשתקפים אחר כך במה שמתרחש בעולם החיצוני שלי. אין לי שליטה על מה שמתרחש מחוצה לי אך יש לי כן שליטה על מה שקורה בתוכי פנימה.

36.  שתלטנות מכל סוג שהוא זה דבר גרוע ביותר. רשימת החסרונות של ההתנהגות הזאת היא ארוכה ביותר. ככל שתקדימו לוותר על השתלטנות בחייכם כן ייטב לכם ולכל מי שחייו נוגעים בחייכם.

37.  גדלתי עם המשפט "שמשפחה לא בוחרים בחיים". היום אני מאמין בלב שלם שזה בכלל לא נכון. אני מאמין בלב שלם ובמחשבה צלולה שהנשמה שלנו לפני שהיא מתגלגלת לגוף, נפגשת עם נשמות ההורים ובוחרת אותם כי הם יכולים לספק לה את התנאים המושלמים ואת התפאורה המושלמת ללמוד את השיעורים שהיא התחייבה ללמוד בפרק החיים הזה. האמונה הזאת נתנה לי אפשרות להבין יותר טוב את תפקידם של ההורים שלי בחיי.

38.  תיקון מערכת יחסים מכל סוג שהוא תתכן אך ורק כשישנה תקשורת בין הצדדים. באין תקשורת אין גם סיכויים שהקונפליקטים ייפתרו. לכן, גם כשרבים, כשמתווכחים, וכשמתנצחים אחד עם השני, שמרו תמיד על ערוצי תקשורת פתוחים. באין תקשורת הכל גווע ומת.

39.  מדהים לראות כמה אנשים מתגרשים סביבי, ומיד רצים לעשות את אותן הטעויות שגרמו להם להתגרש, במערכת יחסים חדשה. במקום לעצור, להירגע, ולהבין מה שצריך להשתנות בתוכם בכדי שבפעם הבאה שיתקשרו עם בן או בת זוג חדשים, היחסים שיהיו ביניהם  יהיו טובים יותר ממה שהיה קודם ובלי הטעויות שכבר נעשו.

40.  הקשבה אמתית למישהו אחר כשכל כולכם בהאזנה קשובה למה שהאדם הזה אומר, מבלי להפריע לדבריו, מבלי לשלוח מסרונים באותה העת, מבלי שהעיניים שלכם יקפצו בחוסר עניין לכל מיני כיוונים, ומבלי לתכנן כל הזמן מה אתם תענו לאותו אדם כדי שתישמעו מביני עניין או מתוחכמים, זו תכונה ששווה זהב. הקשבה כזאת תוליך אתכם להצלחה של החיים שלכם וככל שתתרגלו אותה ותשתפרו בה כן ייטב לכם.

41.  בפתרון של בעיות אישיות רוב האנשים מדברים בלשון הפסיכולוגים שכדי לפתור את הבעיה צריך "להתמודד איתה", או "להתגבר עליה", או "לעשות את העבודה ולהשתנות". ישנה דרך הרבה יותר מוצלחת שנותנת תוצאות הרבה יותר טובות, קלה יותר ונעימה יותר והיא נקראת "לשחרר". פשוט לשחרר את הבעיה מחייכם ואז אין גם מה לפתור.

42.  האוכל שאתם מעכלים הופך להיות למי שאתם. כשאתם חושבים על אוכל אתם חושבים במונחים של ערכים מזוניים ושל טעם וריח, במונחים של אבות מזון, מינראלים,  ויטאמינים, תוספים כימיים וערכים קלוריים. ישנו עוד דבר שאף אחד לא מתייחס אליו וזה המהות של המזון. לכל מזון ישנה תכונה שמאפיינת אותו שגם היא נטמעת בגופכם כשאתם אוכלים את המזון המסוים הזה.

למשל: בסלרי ישנה זקיפות, בירקות שורש כמו גזר ושורש פטרוזיליה ישנה התכונה להעמיק, בתות שדה ישנה שמחה, בפקעות ישנה התכונה לאגור אנרגיה לשימוש עתידי, בעלים ירוקים ישנה התכונה להתמיר את האנרגיה, בדייסה ישנה ביצתיות וחוסר צורה, אגוזים ושקדים בעלי קליפה קשה מגבירים את תחושת ההגנה בחיים, פירות צומחים למעלה ומגבירים את החיבור עם הרוחניות, ובבשר דגים ועופות יש מוות. בפעם הבאה שאתם אוכלים, חשבו על איזה סוג של אנרגיות הייתם רוצים להגביר בחיים שלכם ואיזה הייתם רוצים להפחית בחיים שלכם ותאכלו באופן מודע יותר.

43.הצחוק  יפה לבריאות, ומה שעוד יפה זה שלא צריכים לחכות עד שהצחוק יגיע לחייכם בעצמו. ניתן להזמין אותו על ידי כך שתתחילו לצחוק באופן יזום. אולי זה ירגיש לכם מאולץ בהתחלה אך מהר מאוד זה יהפוך להיות צחוק אמתי ומתגלגל שיפוגג את כל הרגשתכם הלא טובה והשמש תחזור לזרוח בתוככם באור בהיר. כמובן שתוכלו גם לראות סרטים מצחיקים או להאזין למערכונים ולשמוע בדיחות והכל ימלא אתכם בצחוק נהדר. ואם כל זה לא יעזור אז תמיד תוכלו לבקש ממישהו שידגדג אתכם מבלי להפסיק.

44.  סוד הסודות בניהול נכון של הזמן בחייכם הוא להתמקד אך ורק במה שחשוב לכם, ולצמצם עד כמה שאפשר את כל השאר. לעיתים הטפל והלא חשוב בחייכם גובה מכם 60 – 80 אחוז מחייכם ומהזמן שלכם ומהווה התעסקות בסתם דברים שלא נותנים לכם כמעט כלום בתמורה אלא את ההרגשה שאתם עסוקים.

45.  למדתי להתחבר עם תחושות הבטן שלי שמספקות לי מידע חשוב לא פחות ממה שההיגיון והחיישנים האחרים בגוף שלי נותנים לי. בכל פעם שקיבלתי מידע מדויק ונכון על אדם כלשהו או תחושה נבואית של משהו שעומד לקרות וזה אכן קרה, עצרתי לרגע והרגשתי טוב עם עצמי. אמרתי לעצמי בדיבור פנימי בינינו שאני מרוצה ושאני מזמין עוד מידע מהסוג הזה. כך למדתי לתקשר.

46.  תחרותיות נגד אחרים היא בזבוז זמן משווע שהאגו שלכם יוזם. זה לא תורם לכם כלום ורק מכלה את כוחותיכם.תחרותיות נגד עצמכם ונגד האמונות הפנימיות שלכם שקוראת תיגר על הגבולות של מה שאתם מאמינים שאתם מסוגלים לעשות או להיות היא תחרותיות טובה ומבורכת בעבורכם.

47.  אי אפשר להיות שמחים מבלי שתהיו מאושרים בעיני עצמכם! כי להיות מאושרים פירושו לאשר לעצמכם שהכול בסדר איתכם, שמגיע לכם ושאתם ראויים להיות שמחים. אם אתם מפקידים את התפקיד הזה של לאשר לכם שאתם בסדר ומותר לכם להיות שמחים בידי מישהו חיצוני לכם, אתם מזמנים לעצמכם צרות גדולות. לכן, אשרו לעצמכם על בסיס קבוע שאתם טובים וראויים ותהיו גם שמחים וגם מאושרים.

48.  מדיטציה זה תהליך מבריא שמזכך את הנפש, אך לא בהכרח גורם לכם להרגשה טובה, רוחנית, שלווה ורגועה בזמן התהליך. זה אולי מה שאנשים שלא התנסו במדיטציה חושבים ומצפים לחוות. אך מדיטציה יכולה להיות גם כואבת, מציפת פחדים, גורמת לאי שקט גופני, ולא בדיוק חוויה נעימה. מה שכן, היא תעשה אתכם בריאים יותר בגוף ובנפש וההשפעות שלה  עליכם לאורך זמן תהיינה טובות וחיוביות לכם אם תתרגלו אותה על בסיס קבוע ומתמשך.

49.  הדברים היחידים שאני באמת ובתמים מצטער עליהם הם הדברים שרציתי לעשות אך לא היה לי בשעתו את האומץ ואת ההעזה לעשותם ונשארתי מאובן ותקוע מבלי שאפילו ניסיתי לבצעם או להגיע אליהם. כשהיה לי אומץ וכן הלכתי על משהו מסוים בכוונה מרובה ובכל הכוח, אז אפילו אם זה לא הצליח לי כמו שרציתי או אפילו אם נחלתי כישלון חרוץ, זה היה לא נעים אומנם אך אף פעם לא הצטערתי על זה שפעלתי להגשמתה של המטרה.

50.  גיל כרונולוגי, אסור שימנע מכם להגשים ולממש את חלומותיכם, או לחיות במציאות את החיים שאתם רוצים לחיות. לכל גיל יש את היופי שלו, וזה אף פעם לא מאוחר להיות האנשים שתמיד רציתם להיות. בכל גיל ניתן להגשים את כל מה שאתם רוצים, ויש בכל אחד מכם את כל מה שדרוש לזה מעצם בריאתכם. אני מציע שתאמצו לעצמכם את המשפט הבא:  "כל המאמין יכול וכל המעז מצליח". תבורכו.

2 תגובות

 1. גילי יקירי סוף סוף לקחתי את הזמן וישבתי לקרוא את התובנות המופלאות שלך, במיוחד היום כשגבי החליט לעשות שינוי ענק בחייו שישפיע מאוד על חיי והוא לעזוב את העבודה השכירה ולנסות מזלו כעצמאי, אני רוצה להקריא בפניו את התובנה מס 32 עם האמרה של אינטשיין שהיא כה רלוונטית לו היום, לקח לו 8 חודשים לבשל ולהבשיל עד שחצה היום את הקו האדום , אצטרך עוד לשוב ולקרוא ולהזכיר לעצמי את אוצרות החכמה, במיוחד כשרוצה לקחת שליטה על האוכל ולנסות שוב להשיל מס ק"ג, תוך כדי קריאה התחזקתי שוב ונזכרתי בשיעורים שלך נראה שהדרך השלמה בה אתה הולך היא זו שהפכה אותך למורה לחיים ושמחה שאתה בחיי, מאחלת לך מסע מופלא ומוצלח בשביל ישראל תחזור עם עוד ועוד הארות שולחת לך חיבוק ענק , להשתמע שוב בקרוב
  אהובה

  השב
 2. איזה יופי, אני מאחל גם לך וגם לגבי הצלחה ושולח לכם ברכה של אומץ והעזה ללכת ולהגשים את כל מה שתבחרו למרות פחדיכם ולמרות שאתם הולכים אל הלא נודע.
  זכרו לחיות את הרגע ואז שום דבר לא יפריע לכם, כי אם אתם מתמקדים בכאן ובעכשיו אז תמיד תהיו בשלום עם הרגע. תמיד תהיו חזקים מספיק כי מחשבות על כשלונות העבר לא יטרידו אתכם, ומחשבות על מה ילד יום לא יפחידו אתכם.
  תרבחו ותסעדו בכל יום משארית ימות חייכם בעזרת האל, ולא רק בלילת אלמימונה. סלאמה.

  השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *