האם הגורל כתוב מראש?

האם הגורל כתוב מראש?

האם הגורל הוא דבר קבוע מראש או שאפשר לשנות אותו?

זו שאלה שהרבה אנשים שואלים. אז מבלי להתחמק מהתשובה על השאלה הזאת אני רוצה לשאול אתכם את השאלה הבאה: מה מתאים לכם יותר שיהיה נכון, החלק הראשון של השאלה, זאת אומרת שהגורל קבוע מראש. או החלק השני, שניתן לשנות ולהשפיע על מהלכו של מה שאתם קוראים לו גורל?

מה אם אותו החלק שתבחרו בשאלה הזאת הוא החלק שיהפוך להיות האמת שלפיה מתנהלים החיים שלכם.

מה אם בכלל כל החיים האלו הם רק משחק שיש באפשרותכם לשנות בו את חלק מהכללים שלו ולבחור להפסיק במשחק מסוים ולהתחיל לשחק באחד חדש, או להמשיך לשחק לפי הכללים שנקבעו לכם על ידי אחרים. מה אם יש לכם אפשרות לכוון את הדברים שקורים לכם כאן לפי רצונכם ולפי בחירתכם?

הרי כבר אמרו חז״ל שהכול ידוע והרשות נתונה. למה הם התכוונו בזה?

תארו לעצמכם לשם ההמחשה של הרעיון, שאתם צריכים להגיע מנקודה מסוימת בישראל לנקודה מסוימת בצרפת למשל. בכמה דרכים או נתיבים שונים תוכלו לעשות את הדרך?

התשובה על זה היא: באינספור דרכים שונות

למשל, תוכלו להגיע בקו ישר שאינו מתחשב בתוואי הדרך. תוכלו להגיע בזיגזג. תוכלו לעשות את הדרך כולה ברגל, או במכונית, או במטוס, או בשילוב של דרכים שונות של תחבורה והנעת הגוף. תוכלו לעשות את הדרך לבדכם או בחברת אנשים נוספים. תוכלו להגיע מהר יותר או לאט יותר. תוכלו לעצור בדרך ולחוות כל מיני חוויות וללמוד ולהכיר מצבים, אנשים, פעילויות והתנסויות שונות. וניתן להוסיף כאן עוד ועוד משתנים שונים שהשפעתם גדולה או קטנה על התהליך.

כל אלה יוצרים את החיים המיוחדים והשונים בביטוי שלהם  האינדיבידואלי, שמייחדים כל אדם ואדם על פני האדמה. או אם נדייק השונים באיך שאתם מסתכלים עליהם אך הדומים ביותר במהותם ובמטרתם.

עכשיו אני רוצה שתתארו לעצמכם כיצד הייתם רואים את המסלול הזה מנקודה מסוימת בישראל לנקודה מסוימת בצרפת אם הייתם עולים כמה עשרות אלפי קילומטרים מעל פני האדמה? אני משער שגם אם האדם הלך בזיגזג או במעגלים או טס או רכב על אופניים או צעד ברגל, או אם היה כזה או אחר בביטוי של הדברים שבחר לעשות,  מהחלל זה יראה כמו קו אחד כמו נתיב אחד מנקודה א' לנקודה ב'. וזו הכוונה שבמשפט שאומר שהכל ידוע והרשות נתונה.

החיים כאן על פני האדמה הם כאלו שאתם יכולים לעשות את כל מה שתבחרו!

וזה לעיתים יראה לכם כאילו שאתם עושים דברים ממש שונים אחד מהשני אך מנקודת הראות של מעלה, של השמיים או אם תרצו של אלוהים, הכל נראה כמו קו אחד שמתחיל בנקודה ידועה מראש ומסתיים בנקודה אחרת ידועה מראש גם היא.

אז מה הדבר הזה אומר?

לדעתי זה אומר שהגורל בחלקו ידוע מראש ובחלקו מתרחש תוך כדי החיים של האדם על ידי הבחירות והמעשים שאותו האדם בוחר לעשות.

נראה לי שהבחירות האלו מתחילות אפילו עוד לפני שבכלל האדם נולד

הנשמה שלו נפגשת עם נשמתם של ההורים שלו שנבחרים על ידו כי הם מתאימים ומסוגלים לספק לנשמה את התנאים האופטימליים לחוות את החיים כאן על פני האדמה ולספק את התפאורה ואת המצבים שיאפשרו לנשמה ללמוד את השיעורים עליהם היא מתחייבת לפני הכניסה לרמת הגוף ולפני החיים כאן על פני כדור הארץ.

זאת אומרת שכבר בהתחלה עוד לפני שהחיים כאן התחילו ,הגורל או המגמות הכלליות בחיי אותו האדם נבחרו על ידו.

לפני שהנשמה נכנסת לגוף החדש, משכיחים ממנה את כל הבחירות ואת הידיעה על המסלול שנבחר וכעת היא יכולה לחיות את החיים מתוך בחירה שנראית כאילו אינסופית, אך למעשה היא מוגבלת מבחינה רוחנית לגבולות שהנשמה התחייבה עליהם עוד לפני כן.

ברמת היומיום נראה כאילו שהחיים רק מתרחשים אך למעשה הנשמה כל הזמן עם יד על הדופק ושולחת מסרונים לשמיים שיספקו עוד ועוד מצבים והזדמנויות לצמוח וללמוד את השיעורים הספציפיים שאותה הנשמה שגרה באותו הגוף התחייבה ללמדם בפרק החיים הזה. משנלמד שיעור מסוים והאדם עבר את הקורס בציון עובר, שולחת הנשמה מסרונים חדשים לספק הזדמנויות ללמידת השיעור הבא וחוזר חלילה עד שהמטרה של הלימוד הושגה.

מה שאומר שאין בעיות בחיים

יש רק הזדמנויות ללמוד ולצמוח. הכל בא כאן כהזדמנויות להתפתחות אישית ולגדילה. והגורל שלכם ממשיך להיכתב כשאתם בוחרים ועושים עוד ועוד דברים מן המבחר העשיר של ביטויי האנרגיה שאלוהים יצר בעבור כולנו בעולם הזה בבריאתו.

לסיום,

המסקנה היא שהגורל שלכם כתוב מראש בחלקו וממשיך להיכתב במשך חייכם ולכם יש השפעה רבה ומכרעת על מה שיקרה לכם ומה שתהיו.
נסיבות חייכם אינן אקראיות אלא מוזמנות מראש על ידי הנשמה שלכם, והתהליך הזה בחלקו גם מושפע על ידי קבלת ההחלטות שלכם ונקיטת היוזמה לתרגם את אותן החלטות או בחירות לעשייה. זה כמו שאתם ממשיכים ביצירה שאלוהים יצר בראשית הקיום הזה.

עם הידיעה הזאת כדאי לכם לקחת חלק יותר פעיל ויותר מודע ליכולת שלכם לכתוב את הגורל שלכם. ורצוי לעשות את זה בכל יום ויום. לחקור, להתפתח, להתנסות, ולאזור אומץ והעזה להיות כל מה שאתם רוצים להיות.

 

אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת ותנו גם להם אשנב להביט בו מחדש על האפשרויות שיש להם להשפיע על חייהם, ולבחור את מסלול גורלם באופן יותר פעיל. תבורכו.

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *