הדברים שיגרמו לכם להרוויח מהצרות ומהבעיות שלכם

הדברים שיגרמו לכם להרוויח מהצרות ומהבעיות שלכם

מידי פעם בפעם מתרגשות עליכם כל מיני בעיות ונופלות עליכם כל מיני צרות שונות ומשונות

זה יכול להיות למשל כל מיני בעיות בתחום הבריאותי כמו שאולי נפלה עליכם מחלה שריתקה אתכם למיטה שלכם כמה ימים. או שקיבלתם מכה חזקה שנטרלה אתכם או הגבילה את תנועתכם ואת הביצועים הגופניים שלכם בחיי היומיום.

זה יכול להיות למשל בתחום הפרנסה כמו שאולי פוטרתם מעבודתכם, או שאולי ביטלו לכם הזמנות ועבודות שהסתמכתם עליהן וכעת זה יצר לכם בעיה גדולה.

זה יכול להיות בתחום החברתי למשל שקרה מקרה שבעקבותיו חבר או חברה התרחקו מכם וכעת אתם מרגישים נורא. או שהיה לכם ריב חזק עם בן או בת הזוג שלכם שזעזע את עולמכם הקטן.

ואלו כמובן רק כמה דוגמאות קטנות מהצרות ומהבעיות שיכולות להופיע בכל הנושאים שמצויים בחייכם שמה שיהיה משותף להן, זה שהם יגרמו לכם להרגיש רע, להיחלש, לכאוב, לדאוג, לבכות ובקיצור להיות מוצפים ברגשות שליליים של פחדים, אשמה ומועקה.

מה עושים רוב האנשים במצבים האלו?

למרבה הצער התגובות הרגילות והרווחות תהיינה אותן תגובות שלא רק שלא יעזרו לכם במצבים האלו להתחזק ולחזור למסלול הטוב של חייכם אלא יגבירו בכם את הסבל שאתם חשים ויאריכו אותו שלא לצורך. ואני מדבר על תגובות כמו: להתבכיין, להתלונן על כל העולם שמחוצה לכם, לחפש אשמים ולהאשים אותם, לצעוק ולדרוש במפגיע שיעשו לכם ושישרתו אתכם ושיעזרו לכם, ולטפח בתוככם את המסכנות ולשאול את עצמכם שוב ושוב ״למה זה היה צריך לקרות לי ומה אני אשם בכלל״.

ההתנהגויות האלו אולי באות לכם באופן טבעי אך כל מה שהן עושות זה לנשל אתכם מהאנרגיות שלכם שאם הייתם נוהגים בחוכמה הייתם בוחרים להפנות אותן לכיוונים אחרים כאלו שהיו מבריאים ומחזקים אתכם ומשיבים אתכם למסלול הנכון של חייכם. זה שבו שמחת החיים שלכם שבה אליכם והיכולת שלכם לפתור בעיות ולהתגבר עליהן באופן חיובי ובונה מתגברת בכם ובאה לידי ביטוי מעשי ומוחשי בשטח.

וכעת על מנת שזה לא רק ישמע טוב בתיאוריה ריכזתי בעבורכם 6 הצעות להתנהגויות חיוביות שיתרמו לכם ויעזרו לכם לצאת מן הבעיה או הצרה שהגיעה אליכם לביקור.

להפסיק לעשות את מה שלא עוזר לכם

תחשבו על זה מבחינה הגיונית מעשית. אם למשל פוטרתם מעבודתכם ואתם כעת עומדים בפני בעיה שהפרנסה שלכם נפגעה ואתם רוויים בפחדים של מה ילד יום ואיך נוכל להסתדר, בטח תסכימו איתי שלהתלונן על מה שקרה או להאשים את הכלכלה, את המנהיגים הפוליטיים, את השחיתות או כל דבר אחר חיצוני לכם לא יעזור לכם לשלם את החשבונות שלכם. גם להתבכיין או לחפש עוד דברים דומים שקרו לעוד אנשים שאתם מכירים או לדבר עם עוד אנשים שממורמרים כמוכם, לא יעזור לכם במאומה לפתור את הבעיה שנקלעתם אליה.

אם תפסיקו לעשות את כל מה שלא עוזר ותורם לכם לפתרון הבעיה, זה כשלעצמו יבזבז פחות את כוחותיכם ואז יישארו לכם אנרגיות מחשבתיות רגשיות וגופניות שתוכלו להשתמש בהן על מנת לעשות פעולות שירוממו אתכם שוב מעל הבוץ שאתם מבוססים בו כעת.

לברר עם עצמכם מה זה אומר

לפעמים אתם נפגעים בגוף באיבר מסוים או חולים פתאום במחלה מסוימת. אף אחד לא דוחף או מדריך אתכם להבין מה זה אומר לכם ואם ישנן משמעויות למה זה קרה דווקא לכם ודווקא כעת. אם אתם עוצרים ובנוסף לפעולות שאתם עושים כדי להבריא כמו נוטלים תרופות או שוכבים במיטה, אתם גם מבררים עם עצמכם את המידע החבוי בצרה הזאת שיכול לשפוך אור על חייכם או לעזור לכם בדרך כזאת או אחרת אתם יכולים להרוויח ממה שלכאורה נראה כשלילי ולרתום אותו לשיפור חייכם באופן חיובי.

הנה לכם דוגמא

נגיד שבשנה האחרונה נפצעתם כמה פעמים בדרכים שונות בברך שלכם ובכל הפעמים רק עשיתם את מה שהרופא שלכם הנחה אתכם לעשות – גבס, חבישה, נטילת תרופות משככות כאבים, זריקות כאלו או אחרות וכדומה… יעזור לכם מאוד אם תתחילו לחשוב על הבעיות האלו שהביטוי המוחשי שלהם הוא גופני ומתמקד בברך, שהוא קשור גם בקשר ישיר שאינו ניתן לניתוק עם המחשבות שלכם ועם מה שאתם מרגישים.

לכל איבר בגוף ישנן גם משמעויות סמליות בנוסף לתפקוד שנראה לעין. הברך למשל מייצבת את העמידה של השלד כולו. אם האדם רווי פחדים שמשפיעים על היציבות הרגשית והמחשבתית שלו הדבר הזה יגרום להחלשה של הברך ויגרום לשלל בעיות החל מפיק ברכיים והמשך לעבר כל מיני צרות אחרות.

הברך בנוסף להיותה גם כמו מחסן לפחדים האלו שמקננים בה יכולה לאחסן בתוכה באופן אנרגטי גם כל מיני רישומים אנרגטיים שליליים של זכרונות מדברים שאנשים אחרים פגעו בכם ושאתם לא סולחים להם. חוסר הסליחה הזה מתמקם בברך וממשיך לגבות מכם תשלום אנרגטי על בסיס קבוע שמחליש את הברך מאוד. ואז לעיתים תנועה לא נכונה או משהו ממש פעוט ערך יכול ליצור אצלכם פגיעה בברך כי היא פשוט מוחלשת ביותר והעמידות שלה נפגעה בגלל הסיבות הרגשיות מחשבתיות. באותה הדרך יכולות להיפגע גם מערכות אחרות בגוף למשל מערכת החיסון.

הבנה של הדברים האלו לאחר ברור עם עצמכם שמטרתו גם לראות לעומק וגם להסתכל על זה בצורה רחבה שכוללת השפעות אחרות רק תיטיב אתכם. אתם בטח מבינים את זה!

למצוא את המתנה החבויה בכל הצרות האלו

אם נכונה האמרה ששום דבר לא קורה סתם ביקום ולכל דבר יש משמעות אז הרי שבכל מקרה שאתם יכולים לחשוב עליו כבעיה או כצרה יש משהו שאם אתם תבינו אותו זה יגרום לכם לרווח חיובי ממה שנראה בהסתכלות ראשונית כשלילי.

אפשר גם לחשוב על זה שבכל דבר שלילי כזה מסתתרת לה מתנה בעבורכם שכדאי לכם לגלות אותה.

המתנה הזאת הינה איזו תובנה מסוימת שתגרום לכם להבין יותר טוב איך לפתור את הבעיה שמציקה לכם ואז כאילו המקרה השלילי הזה הופך למשהו שטוב שקרה, כי הוא עזר לכם בשורה התחתונה לשפר את איכות ומשמעות חייכם גם ברבדים אחרים.

הנה לכם דוגמה

נגיד שקרתה לכם תאונה קטנה עם הרכב ועליכם לשכב במיטתכם בשבועיים הקרובים ללא יכולת לזוז הרבה. פתאום יש לכם המון זמן שאם אתם לא תבזבזו אותו על בהייה חסרת טעם בטלוויזיה ותתחילו לחשוב על החיים שלכם יש גם סיכוי שפתאום תבינו איך אתם בעצמכם הבאתם על עצמכם את התאונה הזאת כדי שתוכלו לעשות הערכה מחדש של סגנון חייכם ואיך שהוא מדרדר אתכם מטה מבחינות מסוימות.

ייתכן שברגיל אתם לא הייתם מתנדבים או יוזמים בירור שכזה עם עצמכם ולכן זומנה לכם התאונה הזאת על מנת להכריח אתכם להשתנות ולעשות משהו טוב יותר בעבור עצמכם. למשל אם אתם עובדים עד כלות הנשמה, אולי הגיע הזמן לייעל את האופן שבו אתם עובדים או לבצע פעולות אחרות שישתקפו בבריאות טובה יותר ובהקטנת הסיכונים להיפגע מזה שאתם מכלים את עצמכם מייתר שימוש עצמי ועייפות תמידית שנגרמת כתוצאה מכך.

לתת לעצמכם מנוחה ממרוץ העכברים של החיים

סגנון החיים הנוכחי לא תמיד בריא לכם. אם אתם עסוקים כל הזמן בלקנות עוד ועוד חפצים ולהשיג עוד ועוד פריטים שמסמלים בעבורכם שאתם מצליחנים ומתקדמים בחיים ובשביל זה אתם משלמים בריבית קצוצה לא רק בכסף שזה עולה לכם אלא גם בדאגות, בלחצים, במועקות וכתוצאה מכך אתם לא ישנים טוב בלילות ומותחים את עצמכם עד לקצה הגבולות שלכם על בסיס קבוע, אז אם אתם לא תשימו לב לצרכי הגוף שלכם הוא ייקח את העניינים לידיים ויפיל אתכם למשכב בכדי שתנוחו.

כן, הגוף שלכם יתפוס יוזמה כדי להגן על עצמו משחיקת יתר ויכריח אתכם לנוח. וזאת כמובן לטובתכם.

על מנת שלא תגיעו למצב כזה עליכם לבחון על בסיס קבוע את ההתייחסות שלכם לפעולות הבסיסיות של הנשימה, השתייה, האכילה, התנועה והמנוחה של הגוף שלכם ושל ההשפעות של סגנון החיים שלכם על מצבכם הנפשי רגשי ולאפשר לעצמכם לנוח ולמלא מצברים בנקודה שלפני שאתם כבר ״גמורים״ לגמרי.

לעשות הערכה מחודשת של המצב

לא משנה מהי אותה בעיה שקרתה לכם, ניתן לומר בבטחה שהערכה מחודשת של המצב ובחינתו מזוויות שונות ובמיוחד מאותם הכיוונים שאתם לא נוהגים להסתכל על זה באופן רגיל לכם, תועיל לכם ותעזור לכם להגיע למצבים טובים יותר ולשפר את חייכם למרות אותן הצרות או הבעיות.

ההתייחסות שלכם בבחינת המצב כדאי שתהיה רצינית וממוקדת ולא תיעשה כלאחר יד. רק כך תוכלו להשיג תוצאות שיתרמו לכם בהבנה יותר טובה של החיים שלכם בכדי שתוכלו להתנהל בהם יותר טוב מלפני קרות הבעיה.

לקבל החלטות טובות להמשך ולפעול לפיהן

שום תובנות חכמות ככל שתהיינה לא יעזרו לכם במאומה אלא אם תקבלו החלטה לפעול בדרכים שהבנתם שהן הטובות בעבורכם, ובאמת תעשו פעולות שנובעות מן התובנות האלו. אם רק תשאירו את זה באינטלקט שלכם זה לא יעזור לכם בכלום.

תחשבו על התובנות החכמות כעל החשמל שיש לכם בשקעים שבביתכם. החשמל הזה הוא אנרגיה פוטנציאלית שקיימת בשקע. אם לא תשתמשו בחשמל הזה אז המשמעות שלו היא דומה לכך שאינו קיים בכלל. אם תשכילו לחבר לו מכונות מסוימות לפי הצורך שלכם כמו למשל לחבר רדיאטור חשמלי אם קר לכם וזה יחמם אתכם. או שאם תהיו רעבים תוכלו להכניס לתנור פיצה קפואה וזה יאפה לכם אותה ולא תהיו רעבים. או שאם יהיה לכם חם מידי תחברו לחשמל מזגן שיצנן את אוויר החדר ויהיה לכם נעים וכן הלאה.

בכל אותם המקרים אתם תצטרכו לחבר את המכשיר או המכונה הנכונה שתיצור לכם את המצב הרצוי לכם ולהפעיל אותה.

גם בנושאים שדיברנו עליהם עד כה תצטרכו לקחת את התובנות ולתרגם אותן לפעולות הנכונות ומתאימות שיתנו לכם את התוצאות הרצויות לכם. בלי הפעולה לא יקרה כלום!

לסיום,

אומרים שרוב הבעיות בחיים שלכם נובעות משתי סיבות:
או שאתם פועלים מבלי לחשוב קודם לכן.

או שאתם ממשיכים לחשוב מבלי להתחיל ולפעול.

לא משנה מה עוצר אתכם או תוקע את חייכם ומשתקף בכל הבעיות והצרות שקורות לכם אני מציע לכם לקבל החלטה ברורה שבפעם הבאה אתם תנהגו באופן שיהיה ברוח הדברים שנאמרו עד כה. יש לכם רק מה להרוויח מזה, אז תעמידו את זה למבחן ותיהנו מהתוצאות החיוביות שתקבלו. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *