הצצה אל מאחורי הקלעים של כתיבת הבלוג

הצצה אל מאחורי הקלעים של כתיבת הבלוג

במאמר מספר 100 של הבלוג הזה רציתי לחלוק איתכם קוראי היקרים את מחשבותיי והרגשותיי, את לבטי ותהיותיי שקשורים בכתיבה וביצירה של המידע שמוגש לכם כאן.

הרעיון לכתיבתו של הבלוג הזה בא לאחר שטיילתי באסיה ובניו זילנד במשך שנה והייתי מלא בכל כך אהבה, ובכל כך הרבה הנאה שרציתי לחלוק את כל הטוב הזה עם כל העולם, וחיפשתי ערוץ בו אוכל לבטא את עצמי.

כשהייתי בארץ, עם כל הטיפולים שעשיתי ועם כל הקורסים שלימדתי היה לי ערוץ ביטוי שכזה שמאוד התאים לי. השפעתי לטובה על חיי אנשים אחרים ובעצם התרומה שלי לתהליכים שהם עברו נתרמתי גם אני והתמלאתי בשמחה על בסיס קבוע ותמיד נמצאו האנשים שיכולתי להעניק להם ממה שהי ברשותי.

כאן בחו״ל אני ממשיך לטפל בחלק מהאנשים שאני פוגש בדרך אך זה רק על אש קטנה. הרעיון של כתיבת הבלוג והנחלת כל התובנות והמידע שצברתי במשך כמעט 24 שנות פעילותי כהילר לכל מי שיחפוץ בזה עלה לפני כשנה, ומיד נרתמתי לבנייתו של הבלוג מהמסד שלו ועד לטפחות.

לא היה לי את הידע הטכני לכך אז רכשתי אותו בלימוד עצמי ובניתי את הבלוג כולו. היו כל כך הרבה בעיות שהייתי צריך להתגבר עליהם שהבנתי למה צריכים לשלם המון כסף להקמת אתר משוכלל. היה לי את הזמן והתייחסתי לזה כחלק מהטיול שלי. טיול אל מחוזות הטכניקה וכתיבת קודים. היו המון לילות לבנים שבהם לא ישנתי מרוב שזה ריתק אותי. אני יודע שלרוב האנשים זה יראה סתם טיפשי אך בעבורי זאת הייתה חוויה מאוד מיוחדת.

עכשיו היה צריך להתחיל לכתוב, ולמלא את האתר בתוכן בעל ערך.

ידעתי שיש לי מה להגיד ומה ללמד את הקוראים שיעזור להם בחיים שלהם אך לא הייתי בטוח אם אני יכול לכתוב בצורה ממוקדת ומעניינת. בתחילה זאת הייתה ממש תעלומה בעבורי.

ידעתי שאני טוב בלבטא את עצמי מילולית בשיחה ובהרצאה אך המון שנים לא כתבתי וגם לא קראתי ספרים שאינם בתחום עיסוקי כך שלא הייתי בטוח עד כמה זה יצליח לי. לא ידעתי גם היכן להתחיל ומה לכתוב שיקלע לצרכים של הקוראים. ידעתי רק שאני מתכוון לתת את כל כולי בתהליך ולגרום לזה להצליח.

עשיתי לי רשימה של נושאים והתחלתי לכתוב בכתב יד על דפים ואחר כך הייתי מקליד את זה במחשב ומפרסם. ההקלדה של כל מאמר לקחה בהתחלה שעות כי הייתי מקליד במהירות של צב איטי במיוחד. אט אט זה התחיל להשתפר. וראיתי שאני נהנה מאוד מהתהליך של הכתיבה. דמיינתי לעצמי שאני מדבר עם קבוצה של אנשים בסלון של הבית שלי ומסביר להם על הנושא. וכך כתבתי.

הרעיונות הגיעו מכל מיני מקורות. למשל: משיחות שהיו לי עם בתי, שחלקן היו טעונות והעלו שאלות ובעיות שחייבו אותי לחשוב ונתנו לי אפשרות לבטא את מחשבותיי במאמרים. מאנשים שפגשתי שהיו להם כל מיני בעיות שבעקבות כך שעזרתי להם להתגבר עליהן, כתבתי על הדברים שעלו ביננו לאחר מכן בבלוג. ומרעיונות שהגיעו מחלומות, משיטוטים ברשת, מהתלבטויות שיש לי בחיים הפרטיים שלי, ומסתם ככה כשישבתי עם עצמי ופתאום כאילו המאמר הציג את עצמו בפני ולי רק נותר להקליד אותו.

לומר את האמת, חלק מהמאמרים שכתבתי פשוט באו מעצמם. זאת הייתה הרגשה מאוד מיוחדת גם בשעת הכתיבה שלהם וגם לאחר מכן כשקראתי את המאמר הגמור. זה היה דומה הכי הרבה להרגשה שהייתה מוכרת לי ממדיטציה, וברוב הזמן זה היה מרגש ומפעים.

בארבעת החודשים האחרונים כתבתי המון. התחלתי להרגיש כמו סופר. התחלתי ליהנות כל כך שחשבתי לעצמי איך זה שלא גיליתי את הכתיבה בכל אותם השנים קודם לכן. נזכרתי שלפני הצבא מאז הילדות כתבתי המון שירים וסיפורים קצרים, ציירתי והייתי מאוד יצירתי. ואז התגייסתי לצבא ואחר כך הייתי קיבוצניק וזה היה ממש גרוע בעבורי. שתי המסגרות האלו היו בעבורי חממה לבינוניות שהפכו אותי להרבה פחות טוב ממה שהייתי קודם לכן מבחינת היצירתיות והחדשנות. הפסקי לקרוא, הפסקתי ללמוד, והפסקתי להתפתח במובנים המנטליים. טוב אין לי מה להתלונן כל כך, בזמנים ההם עיקר ההתפתחות שעניינה אותי הייתה מבחינה זוגית, והקיבוץ היה ממש גן עדן עלי אדמות מהבחינה הזאת. אך מבחינת היצירתיות נעצרתי ועמדתי במקום!

החומר שכתבתי עד כה בבלוג יכול למלא שני ספרים ממוצעי גודל בתחום העזרה העצמית וההתפתחות האישית. המאמרים שאני כותב אינם עונתיים או תקופתיים. הם נכונים ומתאימים לעכשיו וגם אם יקראו אותם בעוד שנים הם יהיו מתאימים, כי הנושאים כאן מדברים על פתרונות לכל מיני בעיות שאנשים חווים כל הזמן. כך שאם אתם קוראים מאמרים קודמים שכתבתי הם לא יהיו מיושנים או עתיקים אלא יתרמו לכם ערך אמתי גם כשתחזרו אליהם אחר כך. חלק מהמאמרים נכתבו במטרה שיהיו כמו פגישה טיפולית ביני לבין הקוראים ועל מנת שיהיו לכם לעזר כאילו שטופלתם על ידי. טענתי את המילים ואת המשפטים באהבתי ושחררתי אותם לשימושכם.

המטרה שלי בכתיבת הבלוג הייתה והינה ליצור אתר שיהיה בסיס מידע ענק שיש בו את כל מה שתצטרכו כדי להבריא ולשפר את חייכם ותרצו לעשות זאת בעצמכם. יש כאן תרגילים והסברים ותיאוריות והצעות והדרכה והכל כתוב במילים הכי פשוטות שיכולתי לכתוב על מנת להעביר לכם את החומר בלי מילים מקצועיות מידי ובגובה העיניים, ולתת לכם את הביטחון שזה יכול להצליח לכם.

כל כך רציתי להפוך את האתר הזה למקום של שיח בין אנשים שמעוניינים בהתפתחות אישית. דמיינתי לעצמי קהילה שקמה מסביב לבלוג. אך לצערי עד כה אנשים כמעט ולא הגיבו. גם אם כתבתי מספר מאמרים קצת פרובוקטיביים אף אחד לא הגיב. לא לטוב ולא לרע. האמת היא שאני בכלל לא יודע או מכיר את האנשים שקוראים את האתר שלי. אני רוצה לדעת מי אתם. אני רוצה להכיר אתכם. אני רוצה שתגיבו למאמרים. אני רוצה שתעזרו לי להפיץ את המאמרים הלאה כדי שהמונים יפיקו מהם תועלת.

אני זקוק לתגובות האלו שלכם שיעזרו לי להמשיך לעשות את המלאכה הזאת בדרך הטובה ביותר. אז תגיבו ותשתפו את המידע שכאן. בואו ותצטרפו ותהיו חלק פעיל בעשיית הטוב ובהפצת האהבה. אני מזמין אתכם להיות חלק חשוב במשימה הזאת ולפעול ביחד אתי.

מה דעתכם? האם עלי לפתוח דף אוהדים בפייסבוק, או אולי בגוגל פלוס ושם ניתן יהיה לעשות את השיח המפרה שהייתי רוצה שיתפתח בעקבות המאמרים?

איך לדעתכם אוכל להגיע למספרים הגדולים של האנשים ולמלא את שליחותי בללמד אותם ולהדריך אותם דרך הרשת? אם יש לכם רעיונות בעבורי, אני פתוח לקבל אותם ולהתייחס אליהם. אנא שתפו אותי בכל מה שעולה לכם ויוכל לעזור לי ותבוא עליכם ברכה גדולה, אמן.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *