לגרום לדברים לקרות בעבורכם

לגרום לדברים לקרות בעבורכם

מהי חכמה אם לא יישום בפועל של הדברים שנלמדו, אם מהניסיון האישי ואם מניסיונם של אנשים אחרים. רעיון או תיאוריה שנשארים רק באינטלקט, אולי מתאימים לעולם הרוח בו המחשבה היא המלכה. אך בעולם החומר כאן על פני כדור הארץ היישום המעשי על ידי פעולות הוא המלך.

מה זה אומר בפועל?

זה אומר שאם אתם רוצים לחיות את חייכם בחכמה עליכם להשתמש בדברים שאתם לומדים אם מההצלחות שלכם ואם מהכישלונות, ככלים שיעזרו לכם לגרום לרצונות שלכם בעולם הזה להתגשם.

אתם בטח יודעים שלמטבע יש שני צדדים וכמו כל דבר אחר בעולמנו זה, יחד עם הכוחות שיפעלו למענכם יהיו בו זמנית גם כוחות שיפעלו נגדכם.

הנה כמה דוגמאות להמחשה:

כשתרצו למשל לקנות מכשיר יקר וחדיש לבית שלכם, יהיו אנשים שיתמכו בכם ויעודדו אתכם, ויהיו גם כאלה שמסיבותיהם הם יצביעו בפניכם על כל הסיבות למה לא כדאי לכם לקנות את זה, וישימו לכם רגל בהגשמת רצונכם.

כשתרצו למשל להגשים מטרה שמחייבת כוחות גופניים רבים, הרצון והמחשבה שלכם עשויים לתמוך בכם ולדחוף אתכם קדימה, בו בעוד שהגוף שלכם יתמרד וימציא לכם פתאום כל מיני מכאובים ויזכיר לכם את מגבלותיכם.

כשתכוונו גבוה יותר מאשר ברגיל להשיג הישג כביר שמותח את גבולות אמונתכם לגבי מה שאתם מסוגלים לעשות. האומץ וההעזה שלכם עשויים להתייצב לשירותכם בו בעוד שמערכת האמונות שלכם הפנימית תנסה למנוע מכם בכל דרך שתוכל לנסות או להתחיל בביצוע.

הקוטביות הזאת בטח מוכרת לכם והיא מצויה בכל תחומי החיים ומן הסתם גם תמשיך להתקיים לעד

תארו לעצמכם לרגע שההתנגדויות האלו היו כמו רוח נגדית שנושבת מולכם. אם רק הייתם עומדים במקום, כלום לא היה קורה. אך אם הרוח הייתה חזקה מספיק היא אז יכלה להפיל אתכם או אפילו להסיג אתכם לאחור למצב שהוא אפילו פחות טוב מהמקום שממנו התחלתם.

לכן, אם אתם רוצים להתקדם לכיוון יעד רצוי כלשהו, תמיד תצטרכו להשקיע יותר אנרגיה מהרגיל ולהתאמץ חזק יותר מהרגיל על מנת שתוכלו להתקדם חרף העיכובים, הצרות, המגבלות, ההתנגדויות, הפחדים, המועקות, הלחצים וכל אותם המצבים בהם האמונה שלכם קטנה לגבי מה שאתם יכולים ומסוגלים לבצע או להיות ולהצליח בו בעולם הזה שבו אתם חיים.

אם תרצו לרתום לעזרתכם את החכמה תצטרכו לשבץ בפעולותיכם עשייה שנובעת ומושפעת מדברים שלמדתם מהם קודם לכן בכדי להגביר את הסיכויים שמה שאתם עושים יצליח לכם.

הנה סיפור אישי של מקרה שקרה לי בשבוע וחצי האחרונים שיעזור לכם להבין טוב יותר את הנאמר.

תהליך מכירת האופנוע שלי – סיפור אמתי

כפי שאתם כבר יודעים אני גר בתאילנד, וכאן מתניידים ממקום למקום בעיקר על אופנועים.

כשבאתי לכאן חיפשתי לקנות אופנוע מדגם מסוים ומצאתי אותו דרך האינטרנט. זאת הייתה אהבה ממבט ראשון. כבר כמעט שנתיים שאני והוא יוצאים קבוע וידענו הרבה ימים יפים של טיולים ומסעות ביחד.

בילינו ביחד על הדרכים כמעט 16,500 ק״מ. כעת משהחלטתי להמשיך הלאה במסע העולמי שלי הגיע הזמן שלנו להיפרד ולשחרר את האופנוע לקונה הבא שייהנה ממנו כפי שאני נהניתי.

רק מה, שהפעם רציתי לעשות את זה אחרת מהרגיל.

רציתי שהכל ילך חלק, יהיה מהיר, ושחוויית המכירה הפעם תהייה כייפית ומדהימה, שאקבל את התמורה הגבוהה ביותר שאפשר לקבל, ושהתהליך יהיה נהדר ומלא באנרגיות טובות.

אז החלטתי לקחת את החוכמה שאני כבר יודע ולמדתי בחיי וליישם אותה לטובתי כך שהתהליך יושפע באופן חיובי.

מיד עלו בי כל מיני מחשבות שליליות שצצו להן אחת אחר השנייה.

נזכרתי כמה קשה היה למכור דירה שהייתה בבעלותי ושזה לקח יותר משנה עד שזה קרה.

נזכרתי בדיבורים ששמעתי מכמה אנשים כאן, עד כמה שזה היה קשה למכור אופנועים גדולים מבלי להפסיד עליהם, כי כולם מחפשים את הקטנועים הקטנים.

התחלתי לחשוב שנשארו לי רק כמה שבועות עד שאני טס מכאן ומה יהיה אם אני לא אצליח למכור לפני כן ואהיה תקוע עם האופנוע.

בקיצור, התפשטה בי תחושה לא טובה שיכול להיות שזה לא יצליח

ובכלל פתאום היה נראה כאילו שכל הפחדים שלי חברו עם הזיכרונות הרעים שלי וכולם התייצבו בטור ארוך על מנת להציג את עצמם בפני בדרמטיות שוב פעם.

טוב, הבנתי שזה לא ייקח אותי לשום מקום טוב ובטח שלא יגרום לאופנוע שלי להימכר ולרצונות שלי להתגשם, אז מיד פצחתי בשורה של פעולות ומעשים שיהוו אנרגיות נגדיות מהצד החיובי, ושתהיינה חזקות מספיק על מנת לדחוף את התהליך בכיוון הרצוי לי.

אז מה עשיתי?

התחלתי עם מקלחת אנרגטית שתשטוף ותנקה ממני את כל הזיכרונות והאנרגיות המעיקות שרכבו עלי מבחוץ ושמלאו אותי מבפנים. החלפתי את כל הבלגן הזה עם רוגע ושלווה ועם ביטחון מלא בהצלחת מימוש רצוני בדרך הכי טובה שאפשר.

ניתקתי את כל כבלי הקשר שביני ובין האופנוע. את כל כבלי הנוסטלגיה שקושרים בינינו ועלולים להפריע לי לשחרר את האופנוע לקונה, ועל ידי כך לעכב את המכירה.

על מנת להחיש עוד יותר את התהליך ישבתי וכתבתי את סיפור חיי האידאלי ובו פירטתי את כל מה שאני רוצה שיתגשם שקשור במכירת האופנוע כאילו זה כבר קרה ונהיה עובדה מוגמרת וודאית.

זה עזר לי להיות מאוד ממוקד במה שאני רוצה שיקרה, ולא במה שאני לא רוצה שיקרה.

למרות זאת בכל פעם שמחשבה שלילית הצליחה להסתנן לה לבמה המרכזית של מחשבותיי, הסרתי אותה מיד בשיטה המתוארת במאמר שכתבתי: איך להפסיק מחשבות מטרידות בקלות.

במהלך היום בכמה פעמים נפרדות, ציוויתי על התגשמותה של מכירה מוצלחת של האופנוע שלי בימים הקרובים לקונה הנכון והמתאים שישלם את הסכום הגבוה ביותר שניתן לקבל בעבורו, ושהתהליך יתבצע בדרך הנפלאה והנהדרת ביותר שאפשר שתהיה מלאה בחוויות נעימות. בסיום אמרתי: כך ציוויתי וכך נעשה ומתגשם בעבורי כעת וכל הכוחות ביקום פועלים עכשיו על מנת להגשים את רצוני. בדיוק כמו במאמר שכתבתי: ליצור מציאות כמו מלך או מלכה.

כמובן שלא הסתפקתי רק בפעולות המחשבתיות האלו אלא גם שטפתי וניקיתי את האופנוע ופרסמתי אותו באינטרנט באתר ששם מצאתי אותו לראשונה.

התחילו כמעט מיד פניות ואנשים באו לראות את האופנוע אך אף אחד לא סגר עדיין עסקה.

בערב היום השני התקשר בחור קנדי שכבר בשניות הראשונות הייתה לי תחושה חזקה שלו הייתי רוצה למכור את האופנוע, ואכן לימים הוא היה הקונה.

הוא התלהב מאוד מהכלי וסיפר שכבר חודשיים שהוא מחפש כזה אופנוע והוא ראה המון אופנועים אך לא מצא עדיין את מה שחיפש. חשתי הזדהות חזקה עם הסיפור שלו. המחיר התאים לו והבעיה היחידה הייתה שהוא היה גר 870 ק״מ צפונה לי בכפר מעל בנגקוק הבירה.

קבענו לדבר למחרת ולבחון אפשרויות איך נוכל לגרום לעסקה להתבצע.

בשיחתנו הבאה, לא יודע מה גרם לי לומר את זה, הצעתי שאני ארכב על האופנוע ואביא לו אותו לביתו תמורת תשלום נוסף. הוא התלהב אך הביע את ספקותיו לגבי אם יכולתי לעשות מסע כזה ארוך על האופנוע. זה בדיוק מה שהייתי צריך, שמישהו יגיד לי שאני לא מסוגל לעשות את זה. בו במקום סיכמנו שבגלל מזג האוויר הגשום נחכה עוד יום ואז אצא אליו לדרך.

לאחר שנסתיימה השיחה, התחילו אצלי חששות ופחדים שאולי הבטחתי משהו שלא אוכל לעמוד בו.

מיד התעשתי והזכרתי לעצמי שכבר עשיתי בחיים שלי כל מיני דברים שאף אחד לא האמין שיכלתי לעשות, ושוב רתמתי את החכמה לעזרתי.

חוץ מלקונה לא סיפרתי לאף אחד על כוונותיי או על רצוני לרכב ביום אחד 870 ק״מ על האופנוע כי לא רציתי שאף אחד יקלקל לי עם מחשבותיו ותגובותיו את המיקוד שלי בביצוע ובהגשמה מוצלחת של מה שקבעתי לעצמי להשיג. רציתי שכל האנרגיות שיש בי יישארו בי ולא יתבזבזו אלא יופנו לביצוע המשימה.

ביום המיועד קמתי השכם בבוקר ויצאתי עם המעבורת הראשונה של חמש בבוקר מהאי.

את המאתיים וחמישים הקילומטרים הראשונים עשיתי בגשם שלפעמים היה חזק ולפעמים חלש. לאחר מכן מזג האוויר היה בעיקר מעונן וזה הקל עלי מבחינה מסוימת.

תנאי הכבישים לא היו אידאליים ומידי פעם בפעם התפתחו תנאים לא בטוחים. מצאתי את עצמי חוזר על המילה ״בטוח, בטוח, בטוח״ כמו מנטרה, וזה עזר לי לרכב בבטחה. לעיתי מצאתי את עצמי מזמר בקול מזמור מתהילים, ״מי האיש החפץ חיים, אוהב ימים לראות טוב…״ זה העלה חיוך על שפתי ועשה לי טוב.

אתם צריכים להבין, כשיצאתי בבוקר לא היה בלבי כל ספק, אפילו לא הקטן ביותר שלעת ערב אני אהיה ביעד שלי כי זה במוח שלי כבר היה עובדה מוגמרת. ומכיון שלא היה אף אחד שיגיד לי שאני משוגע או מטורף שאני חושב ככה, גם לא היו לי הפרעות מחשבתיות או רגשיות שיחבלו בהצלחת המשימה שקבעתי לעצמי להגשים.

תראו, האופנוע שלי Honda Phantom (בתמונה למעלה) זה לא איזה הארלי דייוידסון אימתני. אין לי פוזה של אופנוען. אין לי ביגוד מעור. ואני לא איזה מומחה גדול ברכיבה. רק מה שבאותו היום המחשבות שמילאו אותי היו של אופנוען מומחה ומיומן, וההרגשה שלי הייתה שאני רוכב על אופנוע משובח שבמשובחים שנוהם ומגרגר מתחתי. מבחינתי לא היה כל הבדל בין מה שחשבתי והרגשתי ובין מה שהאמנתי שהוא האמת והמציאות בעבורי. הרגשתי שאני עושה משהו שלא הרבה אנשים זוכים לעשותו בחייהם. הייתי ממש באקסטזה והעיניים שלי היו בורקות. כמעט ולא התעייפתי וההפסקות שעשיתי היו ממש קצרות.

ואכן לעת ערב הגעתי לכפר שלו והתקבלתי בחמימות על ידי הקונה ואשתו וגם על ידי שכניו הנחמדים. האיש היה נעים והמשכנו לדבר אל תוך הלילה והלכנו לישון רק בשעה 2 בלילה מרוב שהיה כיף.

גם הוא וגם אשתו התאילנדית קיבלו אותי וארחו אותי מהלב. נשארתי אצלם שלשה ימים והיה לי תענוג. הכנסת האורחים כללה גם להכיר לי את הסביבה ולסעוד במקומות מיוחדים. להסתובב בתנועה הצפופה של בנגקוק על אופנוע שהיה חוויה מדהימה ומרגשת. וגם נעשינו ידידים בתהליך. כל זה הרגיש לכולנו הרבה יותר מאשר רק מכירה וקניה של אופנוע. החלפנו דעות ושיתפנו אחד את השני והיה מעולה.

שלושה ימים לאחר ששבתי לביתי באי קוסמוי התקשר אלי הקונה והודה לי שוב על האופנוע הנהדר שמכרתי לו. ובאותה ההזדמנות אמר לי בפעם הרביעית שגם הוא וגם אשתו ישמחו מאוד אם אבוא לבקר אותם שוב.

כעת כשאני חושב לאחור על כל התהליך הזה, הכל היה כל כך קסום ומיוחד, מתאים ונכון וגם מילא אותי באנרגיות נהדרות של אהבה וידידות. כל זה לימד אותי עוד דבר או שניים חדשים לגבי עצמי ולגבי הדברים שאני מסוגל לעשות אם אני רק רוצה ומעז.

ומה אתכם?

האם גם אתם הולכים ליישם את הידע שאתם לומדים בחיים שלכם בכדי שיעזור לכם להגשים את רצונותיכם?

אני ממליץ לכם ללכת ולקרוא את המאמרים באתר שמוזכרים כאן על ידי כך שתלחצו על הטקסט בצבע תכלת וזה ירחיב לכם את הידע וייתן לכם עוד רעיונות שבטוח יעזרו לכם ויוסיפו לחייכם כיף.

זכרו.
כל מה שאדם אחד הגשים בחייו, גם אתם יכולים. אתם רק צריכים להיות מוכנים לשלם את המחירים ולעשות את מה שהוא או היא עשו. על זה תוכלו לקרוא כאן. תבורכו.

מי האיש החפץ חיים

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *