להוריד את רמת החיים ולהעלות את איכות החיים

להוריד את רמת החיים ולהעלות את איכות החיים

בואו ונסכים בהתחלה על מה הם הדברים שבאמת חשובים בחיים שלכם. אותם דברים בסיסיים שכל אחד היה רוצה שיהיו בחייו.

♦  שתהיו בריאים בגוף ובנפש בהרמוניה מלאה.

♦  שיישאר לכם מספיק זמן ומספיק כוחות לאחר ביצוע כל ההתחייבויות שלכם לבילוי של זמן איכות עם המשפחה שלכם ועם בן או בת הזוג שלכם.

♦  שתהיו רגועים ושלווים כך שתוכלו ליהנות גם מהדברים הפשוטים של החיים.

♦  שתהיו בקשר עם אנשים טובים שתורמים לכם באופן חיובי.

♦  שתוכלו להקנות חינוך נאות וערכים טובים לילדים שלכם.

♦  שתהיו חכמים מספיק על מנת לקבל החלטות בחייכם שתהיינה להם השפעות חיוביות על ההמשך המוצלח של חייכם.

♦  שתהיה לכם פרנסה טובה ומספקת לקיומכם ברווחה ובעצמאות כלכלית טובה.

♦  ושתצליחו לשלב בין כל התחומים שהוזכרו למצב הרמוני שפירושו חיים שמחים, מספקים, וטובים.

עכשיו משאנחנו מסכימים על מהם הדברים החשובים באמת. בואו ונבחן מה באמת קורה בשטח ואיך אתם אולי מחבלים במו ידיכם בהופעתם של הדברים החשובים ביותר בחייכם ומסתפקים בהרבה פחות טוב ממה שאתם ראויים לו ושמגיע לכם לחוות בחיים האלו.

אז מה קורה בשטח?

אתם אומרים לעצמכם שהמשפחה זה הדבר החשוב ביותר לכם בחיים ובנוסף אתם גם רוצים להיות עצמאיים מבחינה כלכלית ולחוות חיי זוגיות טובים ומספקים וליהנות בחיים האלו ולהיות שמחים.

ואכן אתם עובדים בעבודה שמכניסה לכם משכורת נאה אך משעממת אתכם רצח. אתם ממש סובלים בה, אבל אתם חורקים שיניים וממשיכים לעבוד בה כי אתם צריכים להתפרנס.

במקביל אתם נגררים לכל מיני הוצאות כמו לחיות בדירה גדולה עם המון חפצים, או כמו להחליף את המודל של המכונית שלכם בכל שנתיים, או לרכוש את הגאדג'ט האחרון שיצא לשוק, או לקנות כל הזמן ביגוד והנעלה שהם המילה האחרונה באופנה, ובאופן כללי אתם שומרים על רמת חיים כזאת ש"מנקרת לאחרים את העיניים" עד כמה שאתם יכולים.

רק מה, כל זה בא במחיר מאוד מאוד כבד!

כדי לממן את סגנון החיים הזה אתם צריכים לעבוד המון שעות ולעיתים אפילו לקחת עבודה נוספת כדי לשלם בעבור כל הדברים שרכשתם באשראי. למרות שאתם מרוויחים יפה לא נשאר לכם כלום! לא רק שאתם "לא גומרים את החודש" אלא אתם בכלל חיים על אשראי יקר מאוד שמשעבד אתכם וגורם לכם הרגשה תמידית שאוטוטו העולם סוגר עליכם ואתם חיים על זמן שאול בלבד!

במקום לעבוד בעבור עצמכם וחייכם אתם עובדים כדי לפרנס את הבנקים בתשלום הריבית שתופח כל הזמן ולא נגמר לעולם.

כל זה לא עושה אתכם שמחים בכלל! וזה עוד בלשון המעטה. מצב הרוח שלכם ירוד. אין לכם זמן להיות עם אהוביכם. וכשאתם כבר מגיעים הביתה באפיסת כוחות, אין לכם סבלנות בשביל כלום ואתם בדרך כלל מתפגרים מול מסך הטלוויזיה.

המצב הזה יוצר מתחים בין בני הזוג, האשמות, כעסים, ריחוק, ומוביל בסופו של דבר למקום לא טוב בכלל.

הילדים שלכם צופים מהצד בסגנון החיים שלכם וסופגים ערכים שליליים. מבלי שתרצו אתם מנחילים להם חינוך קלוקל ונותנים להם כלים רעים להמשך חייהם.

אז למעשה מה שקורה זה שלמרות שהכוונה שלכם הייתה טובה מלכתחילה מה שיצא זה שאתם חיים באופן שנותן לכם תוצאות הפוכות לגמרי ממה שרציתם!

איך אפשר לשנות את כל זה?

דבר ראשון זה להחליט שנמאס לכם לחיות כך ואתם מוכנים כעת לחפש, ללמוד, ולהתנסות בדרכים אחרות ושונות שמבחינה הגיונית עשויים לשנות את מצבכם לטוב יותר. הדרכים האלו עשויות להראות בתחילת הדרך כאילו שאתם יורדים ברמת החיים אליה הורגלתם אך איכות החיים שלכם תעלה ותפצה אתכם לגמרי.

דבר שני יהיה להתנתק לחלוטין או עד כמה שרק ניתן מסגנון חיים שנסמך על אשראי, לצמצם את חובותיכם ולא ליצור חובות חדשים.

דבר שלישי יהיה ליצור במכוון זמן על מנת לבלות אותו במחיצת האנשים האהובים עליכם בחיים, ולעשות אותו משמעותי, מהנה, ומחזק את הקשר ביניכם.

ודבר רביעי יהיה לצעוד החוצה ממרוץ העכברים שאף פעם לא נגמר של להיות אופנתי, עכשווי, מעודכן, מודרני ושאר הגדרות דומות למה שמנשל אתכם מלהתמקד במה שבאמת חשוב לכם בחיים האלו, והופך אתכם למעשה לעבדים מודרניים בעוד שאתם חיים באשליה שאתם אנשים חופשיים.

הנה כמה הצעות מעשיות שיעלו אתכם בחזרה על דרך המלך:

♦  תמצאו לכם עבודה אחרת שתגרום לכם לאהוב את מה שאתם עושים ותאפשר לכם לעבוד פחות שעות אפילו אם תרוויחו בה קצת פחות כסף.

♦  תלמדו לבשל אוכל טעים בריא וזול בביתכם. קנו את חומרי הגלם טריים בשוק והימנעו מארוחות מוכנות או מלסעוד באופן קבוע במסעדות. לא רק תחסכו ככה הרבה כסף אלא זה גם יעלה מאוד את הרמה, המגוון, והאיכות של מה שאתם אוכלים.

♦  עשו מאמץ לאכול כמה שיותר ארוחות ביחד בחיק המשפחה עם הילדים שלכם. דברו באוכל רק על דברים טובים, חיוביים וכיפיים. אם ישנן בעיות שצריך לפתור עשו זאת בזמן אחר. הסעודה תהיה קודש לזמן איכות שאתם מבלים ביחד.

♦  למדו על דרכים אחרות להתפרנס באמצעות ערוצי הכנסה דרך הרשת, שעובדים בעבורכם גם בשעה שאתם ישנים את שנתכם ולא דורשים מכם להיות נוכחים כל הזמן.

♦  הקדישו חצי שעה ביום שזה בסך הכל 2% מהיממה שלכם כדי להעלות את הכושר הגופני שלכם. זה ישתלם לכם בענק. זה ייתן לכם יותר אנרגיה כללית ויעשה אתכם פחות עייפים בסוף היום. זה ישפר את מצב רוחכם ואז גם יהיה נעים יותר להיות לידכם ויש סיכוי טוב שהיחסים שלכם עם אהוביכם ישתפרו.

♦  עברו לדירה קטנה יותר או משכונה יקרה לשכונה זולה יותר או אפילו לאזור כפרי. ההוצאות שלכם יצטמצמו והחיים שלכם יתרעננו.

♦  התנתקו מהחברים שלכם שמלגלגים על השינויים שאתם עושים ולא תומכים בכם או אפילו מחבלים במאמציכם להביא שיפור לחייכם. אלו אינם חברים אמתיים. תמיד תוכלו למצוא חברים אחרים טובים יותר במקומם.

♦  היפטרו מכל דבר שלא השתמשתם בו בשנתיים האחרונות. הסיכויים שתשתמשו בהם אי פעם כמעט ולא קיימים. מכרו את החפצים היקרים באיביי או ביד2, חלקו חלק לחברים ולמשפחה ותרמו את השאר לנזקקים. הפחיתו את הלחץ הסמוי אך בהחלט מורגש שכל החפצים האלה שוקלים בחייכם ושמרו רק את מה שבאמת משמש אתכם ואתם רוצים שיהיה חלק מחייכם.

♦  למדו ותרגלו דרכים חדשות להיטען באנרגיה ולהירגע ביומיום שלכם, במקום לרבוץ מול מסך הטלוויזיה ולבהות במסך המרצד.

♦  החליטו שמעכשיו אתם תחיו חיים פשוטים יותר ומשוחררים עד כמה שאפשר מלחצי הנורמה החברתית שהכתיבו לכם עד כה את סגנון חייכם.

♦  זכרו שהאהבה בין בני זוג אינה מזינה את עצמה לבדה, וכאשר היא על "טייס אוטומטי" לא עובר הרבה זמן עד שהיא מתכלה ולא נשאר הרבה ממנה. מחוות קטנות של תשומת לב פה ושם ומאמץ מכוון למצוא זמן ורעיונות לבילוי זמן משותף ביחד יישמרו עליכם ביחד לאורך זמן כשאתם שמחים ומסופקים מהקשר שלכם.

אני בטוח שישנם עוד רעיונות טובים לביצוע. המטרה שלי כאן בכתיבת הפוסט הזה הייתה להאיר את עיניכם לחוסר ההתאמה שבין הכוונות שלכם לתוצאות שאתם מקבלים בחיים שלכם, ולהכניס לכם את התיאבון לעשות משהו מעשי בעניין הזה כדי לשנותו לטוב יותר. אני מאחל לכם שתצליחו לעשות את זה.

אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת ועזרו להם לראות את מה שהם מעוללים לעצמם ולאנשים שהם אוהבים הכי הרבה מבלי שבכלל ירצו או יתכוונו לכך. תבורכו.

 

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *