להיות מלאכים על פני האדמה

להיות מלאכים על פני האדמה

את הרעיון הזה שישנם בכלל מלאכים, נוטעים בכם עוד כשאתם קטנים ורכים.

מראים לכם תמונות של יצורים בצבעים בהירים שמגופם קורן אור, שדומים לאנשים יפים עם זוג כנפיים לבנות וצחות.

התמונה הזאת עוזרת לכם לקבל את הרעיון המופשט שישנם יצורים פלאיים כאלו שיש להם יכולות על אנושיות כמו למשל לעופף או לעשות קסמים.

בתנ״ך מוזכרים המלאכים כמגנים וכעוזרים וככאלו שבאים להדריך את האדם שאיתו הם יוצרים את הקשר.

גם בדתות אחרות מקובל הרעיון שיש לכל אחד מלאך או מלאכים עוזרים שממונים בעבורם מרגע לידתם.

ישנם מביני עניין שאני איני נמנה עליהם, שאפילו יודעים לקרוא להם בשמות, להבין את תפקידם, ולציין את מיקומם בהיררכיה השמימית בדיוק רב.

אז כפי שאמרתי, לי אין את הידע הזה. מה שאני מבין וקולט מכל הלימוד, הסיפורים, וההתנסויות שהיו לי עד כה, אם באופן אישי ואם דרך החוויות ששיתפו אותי איתם מטופלי ותלמידי ועמיתים למקצוע ההילינג האנרגטי הרוחני, זה :

שבשורה התחתונה מלאכים הינם שליחים שבאים לבצע עבודה שהוטלה עליהם על ידי הבורא. זה יכול להיות למשל בשורה שהם צריכים לבשר לאדם מסוים. או לעזור לאדם מסוים שנמצא במשבר. או להדריך את אותו האדם אובד העצות שסטה מאוד מהנתיב הנכון של חייו. או לתת תקווה מחודשת ולמלא את האדם שבאו בעבורו או בעבורה באור ובברכה.

המפגש עם אותו המלאך אינו בהכרח רק רצוף דבש ושושנים. אומנם המטרה של המפגש אמורה לסלול את הדרך על מנת שבסופו של דבר אותו אדם יהיה שמח יותר בחייו, אך לא תמיד זה נעשה תוך כדי גרימת הנאה.

לעיתים צריך אותו המלאך לתת לאדם הזה ״סטירה מצלצלת״ בכדי שיתעורר ויבין מה שהוא מעולל לעצמו. לעיתים נדרש דווקא איזה מקרה דרמטי שבעקבותיו מגיע האדם כל כך נמוך בהרגשתו שמחייב אותו לנקוט סוף סוף בפעולה כדי לשפר את חייו.

אני מודה שעדיין אף פעם לא יצא לי לפגוש מלאך כזה כשהייתי במצב ערנות. בחלומותיי או במדיטציות מסוימות היה המצב שונה. שם היה נדמה לי שכן ראיתי ונפגשתי עם מלאכים. אני לא יודע אם זה ״אמתי״ או רק סיפור שאני מספר לעצמי שכך היה. מה שכן ממשי מאוד בעבורי, הייתה החוויה הרגשית החזקה שחוויתי בעקבות אותו המפגש והפעולות שפעלתי לאחר אותו המפגש. זה הראה לי בוודאות שמשהו מיוחד אכן קרה לי.

בואו ננסה להבין ביחד האם אותם מלאכים מגיעים רק ממישורי קיום אחרים רוחניים יותר ובאים לכאן כדי לבצע את שליחותם בעולם החומרי מציאותי בו אנחנו חיים או שאולי ישנם בנוסף אליהם גם מלאכים מסוגים אחרים שעושים גם הם עבודה מקבילה.

לשם כך בואו ונבין קודם מהם התכונות של אותם מלאכים שמימיים שלוחי האל, ובעקבות כך ננסה לזהות מיהו מלאך אמתי ומיהו רק מתחזה.

הנה חלק מתכונותיהם של המלאכים

♦ נשלחים על ידי הבורא לבצע עבודה מסוימת.

♦ עושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר שאפשר ובמסירות.

♦ לא מחפשים הכרת תודה או גמול למעשיהם וטובת האדם שבאו בעבורו היא נר לרגליהם.

♦ מחברים את האדם עם האור ועם המשמעות האמתית של חייהם.

♦ מקבלים על עצמם בהכנעה את התפקיד שהבורא הטיל עליהם.

♦ פועלים מתוך אהבת הבורא ואהבת הבריאה. על מנת להביא שמחה.

ובכן,
אם אלו הן התכונות שמצויות במלאכים, הרי שישנם גם אנשים כמוך וכמוני שהם בשר ודם שיכול להיות שגם להם יש את התכונות האלו בתוכם, ולכן גם הם יכולים להיות מלאכים.

מלאכים על פני האדמה

גם אתם בטח מכירים אנשים כאלו, שעוזרים ונותנים בסתר ממה שיש להם כדי לעזור למישהו נזקק. הם לא מבקשים או מחפשים את ההכרה לפועלם ולא מחכים לאישור מאנשים אחרים שעשו טוב, אלא אפילו נחבאים מהפרסום. אנשים שמתנדבים לאורך כל השנה ותורמים לרווחתם של אנשים אחרים. כאלו שחיים באופן כזה שלעולם אינם מחמיצים הזדמנות לסייע בדרך כלשהי לאדם שנקרא על דרכם במסע חייהם על פני האדמה.

הם פועלים מתוך תחושת שליחות חזקה וקדושה גם אם אינם דתיים וגם אם אינם עוסקים בהתעלות רוחנית. האנשים האלו הינם ״מלח הארץ״. הם האנשים שמאירים את חייהם של אלו שאורם התעמעם או כבה ומחזירים להם את התקווה. אלו הם האנשים שפועלים מתוך אהבת הבריאה ומסייעים גם לאנשים וגם לצורות בריאה האחרות. לחיות, לצמחים, לאדמה ולטבע בכללותו.

בדרך כלל לא תשמעו עליהם במדיה המשודרת ולא תקראו עליהם במדיה הכתובה כי הם פועלים בסתר, בשקט, ובהרבה פעמים רק בקנה מידה קטן ומקומי, ומשמשים כמלאכים לאנשים מסוימים. אך ישנם גם כאלו שהשליחות שהוטלה עליהם בידי הבורא נוגעת בחייהם של מאות או אלפים ולעיתים אפילו מספרים גדולים יותר והם עושים את שליחותם עם אותם הכוונות ועם אותן האנרגיות רק בהיקפים גדולים יותר מהרגיל.

על מנת לעשות את זה יותר מוחשי בעבורכם, נסו להיזכר באנשים שהופיעו בחייכם, עזרו לכם בדרך מסוימת ונעלמו להם כלעומת שבאו עוד לפני שיכולתם להבין עד כמה הם עזרו לכם ורציתם להודות להם כל כך על מה שעשו.

יכול להיות שהם נתנו לכם עצה ששינתה את תפיסת עולמכם ברגע אחד ופתאום ידעתם מה עליכם לעשות. יכול להיות שהם נתנו לכם דחיפה בדרך מיוחדת שעזרה לכם לעבור בהצלחה את אחד המבחנים שהחיים הציבו לכם. ויכול להיות שהם עזרו לכם להבין ולהשתחרר ממשהו שתקע לכם את החיים שלכם שלא הצלחתם להשתחרר ממנו בכוחות עצמכם ולהתגבר עליו לבדכם.

זה בטח הרגיש לכם מאוד אמתי ומפעים ואולי לרגעים מספר גם תהיתם לעצמכם לגבי מה בדיוק קרה לכם.

לעיתים אפילו המלאכים האלו עלולים להיראות לכם דווקא דורשי רעתכם, אך זה רק בגלל שאתם עדיין בשלב מוקדם מידי לזהות את התרומה הגדולה שלהם לריפוי של חייכם. וההתייחסות שלכם היא שטחית וממוקדת בכאבכם.

ועכשיו בואו ונדבר על כאלו שמתחזים להיות מלאכים

זאת רק דוגמא אחת.
כשיישנם גופים שיוזמים מפעלים לעזרה ציבורית הדדית ביום מסוים בשנה שיש בו הרבה פעילות תקשורתית מלווה בחסויות של גופים נוספים, ישנן ללא ספק גם כוונות טובות ונעשים מעשים שהינם לטובת ציבורים חלשים או לטובת הכלל, אך האם האנשים שיוזמים או נוטלים חלק ומשתתפים בפרויקט יכולים להיחשב מלאכים על פני האדמה?

הנה כמה נקודות למחשבה שקשורות בנושא:

♦ הגופים, העמותות, או העסקים שמארגנים מפעלים שכאלו לעזרה לשכבות החלשות או הנזקקות עושים את זה כי הם מחפשים תמורה להשקעתם בצורה של חשיפה תקשורתית חיובית, שינוי חיובי של דעת הקהל עליהם, הסתת חלק מהביקורת הנמתחת עליהם בעזרת יצירת רעש גדול שבא להדגיש ולפאר את חלקם בטוב הלב שנשפך כאן לאורם של הזרקורים והמצלמות. אין כאן שום מתן בסתר!

♦ גם קצת קשה לי להבין איך יום אחד של מעשים טובים שמאורגן על ידי גופים שחלקם עושק את אותו הציבור שהם מתיימרים לעזור לו, במשך כל השנה, יכול לכפר על כל כך הרבה רוע ושלילה מצדם. לדוגמא – המוסדות הפיננסיים בישראל.

♦ גם האנשים המתנדבים שמגיעים למן יום כיף שכזה, באים בגלל סיבותיהם הם. הם באים למען סיבה שקרובה לליבם. הם רוצים להרגיש ליום אחד שהם אנשים טובים וחיוביים שתורמים לחברה. הם רוצים לשפר את מה שהם חושבים על עצמם ואת איך שאנשים אחרים רואים אותם. זה נראה כאילו שהם תורמים מעצמם לתהליך של העזרה לאחרים אך כשבוחנים את זה יותר לעומק אפשר לראות שהם באים רק בעבור עצמם.

♦ אין כאן שליחות למען חיזוק אמתי של האחר. אין כאן נתינה לשם נתינה. ההתמקדות היא על זה שיהיה יום נחמד ושזה יראה טוב ויצטלם טוב עם חולצות אחידות וכובעים ורמקולים ושאר ירקות.

תראו, אני חושב שזה נהדר שעושים פרויקטים למען כלל החברה, לקשישים בבתי אבות, לילדים נזקקים, ולייפות את חזות העיר שגרים בה. רק מה, שלא זה מה שעושה את אותם אנשים למלאכים על פני האדמה.

מה כן יעשה אתכם למלאכים של אמת

אם תהיו ערניים למה שקורה מסביבכם, ותפקחו את עיניכם ואת לבבכם להרגיש את הסובב אתכם, ותהיו קשובים לתחושות שמפעמות בכם. אז מידי פעם בפעם תתהווה בתוככם תחושה חזקה ללכת ולעשות משהו מסוים בעבור מישהו אחר. זה יכול להיות אחד משכניכם, או אדם שאינכם מכירים, או אולי אפילו אחד כזה שרק נזדמן ונקרה על דרככם.

פתאום יהיה לכם דחף חזק לגשת אל אותו האדם ולעזור לו, או להגיד לו משהו, או לעשות משהו בעבורו שבכלל לא תכננתם מקודם והרבה פעמים גם מבלי לדעת בדיוק מה שאתם עושים.

בהרבה פעמים ילווה אתכם ספק לגבי אם יש לכם מספיק ידע או את היכולת לעזור. אך אתם תלכו ותעשו את זה בכל זאת. וכשתחליטו לעשות את זה תוך כדי התמסרות והתמקדות באחר, אתם תגלו שהייתם לעזר רב לאותו האדם ומבלי שתכננתם העזרה שלכם הייתה נקודתית ובמינון המדויק.

שימו לב שכל מה שהיה עליכם לעשות זה להסכים להיות השליחים האלו.

לא הייתם צריכים להיות דתיים, או רוחניים, או ללבוש בגדים מיוחדים או לדבר בדרך מיוחדת, או אפילו להיות חכמים במיוחד.

הייתם רק צריכים להבין שכולנו חלק פלאי ממרקם היצירה שהבורא יצר. ובחיים האלו כולנו תלויים אחד בשני ומחוברים אחד לשני מבלי להיות באמת נפרדים.

היום אני מלאך של מישהו מסוים, ומחר מישהי אחרת תהיה המלאכית שלי.

האפשרויות שלכם לפעול במישור הזה רבות

אם מתאים לכם יותר, תוכלו לפעול עם אנשים-מלאכים אחרים שעוזרים דרך גופים ועמותות קטנים ופרטיים, שהרגשתכם הפנימית תאשר לכם שהם עושים עבודה אמתית בלעזור לאחרים. בלי שום רעש וצלצולים אלא לשם שמיים בלבד. אם תחשבו שמסגרת תוכל לעזור לכם כאן, אז אדרבא, לכו על זה.

אם אתם מעדיפים לפעול לבדכם, תוכלו ליזום את הפרויקטים הקטנים שלכם ולבצע אותם בעצמכם.

ואם אתם לא רוצים להיות מחוברים עם שום הגדרה של עבודה כזאת. תוכלו פשוט להיות. להקשיב, לתמוך, לסייע, לחזק, לאהוב, לשבח, ולהאיר באור של תקווה לאנשים שנקרים על דרככם בחיים. תמיד יהיה איזה מלאך שמימי אחד לפחות שיעזור לכם בתהליך כדי שיצליח. ידריך אתכם וישמור עליכם.

אמרו לבורא שאתם מוכנים לבצע את השליחות שיטיל עליכם ומוכנים לקבל כעת מטלות מתוך מודעות. והן יתגלו לכם אחת אחר השנייה. כך תעשו הרבה טוב ותהיו למלאכים של אמת על פני האדמה בעבור אדם אחר שחייו ישתנו לטובה בעקבות עשייתם ותרומתכם. תבורכו.

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *