להפוך זמן מבוזבז לזמן פז

להפוך זמן מבוזבז לזמן פז

הזמן הוא משאב שניתן לכל אחד מאתנו בדיוק באותה הכמות

לא פחות ולא יותר מאף אחד אחר. אז איך זה שישנם אנשים שמתלוננים תמיד שאין להם מספיק זמן לעשות את כל מה שהם רוצים והם אפילו מייחלים לכך שהיממה תהייה 25 שעות במקום רק 24 . ולעומתם יש אנשים שנראה שיש להם תמיד את כל הזמן שהם צריכים למרות שגם הם עסוקים ופעילים בחייהם.

הסוד לכך טמון אך ורק באופן בו הם מנהלים את הפעולות ואת השימושים שהם עושים בזמן שלהם

המושג "ניהול זמן" אינו נכון ואף אינו בר ביצוע. אי אפשר לנהל את הזמן אך בהחלט ניתן לנהל את עצמכם, את הגישה שלכם לזמן, ואת ההבנה הפשוטה שאף פעם לא יהיה לכם את כל הזמן לעשות כל דבר שתחפצו בו אך תמיד יהיה לכם מספיק זמן לעשות את הדברים שבאמת חשובים לכם.

המאמר הזה נכתב על מנת לתת לכם רעיונות איך לעשות את זה והוא אינו מתיימר ללמד אתכם ניהול זמן במובן העסקי/ הישגי על מנת לשפר את הביצועים שלכם, אלא ללמד אתכם איך להפוך את הזמן המבוזבז שלכם לזמן פז, שבמקום שרק יחלוף לידכם מבלי שתשתמשו בו לטובתכם, אתם תמלאו אותו בתוכן ובערך בעבורכם שיהיה לכם לתועלת וישפר את איכות חייכם.

אז מה כדאי לעשות?

הדבר הראשון החשוב שכדאי שתעשו יהיה לזהות לפחות 5 דרכים שבהן אתם מבזבזים זמן באופן קבוע ולמצוא דרכים חדשות ורעננות לעשות דברים מועילים עם הזמן הזה.

הנה רשימה (חלקית בלבד) של דרכים אפשריות שבהן הזמן שלכם מתבזבז שלא לצורך. בדקו מה מהרשימה מתאים לכם והיזכרו בעוד דברים

♦   כשאתם בשירותים.

♦   כשאתם נוסעים לעבודה וממנה.

♦   כשאתם צופים בטלוויזיה ומזפזפים בלי לצפות בשום דבר באמת חשוב.

♦   כשאתם מסיעים את הילדים לחוגים וממתינים עד שהחוג יגמר.

♦   כשאתם ממתינים לפגישה ויש לכם זמן "להרוג".

♦   כשאתם משחקים בסמארטפון שלכם ללא כל מטרה.

♦   כשאתם גולשים ללא כל מטרה באינטרנט.

♦   כשפגשתם מישהו שמאריך איתכם בשיחה שכבר מזמן מוצתה עד תום.

♦   כשאתם מבלים זמן רב ברשתות חברתיות. זמן שגם אם הייתם חותכים חצי ממנו הייתם מקבלים את אותה ההנאה.

♦   כשאתם מאריכים בשיחות טלפון שיכלו להיות קצרות יותר עם בדיוק אותו האפקט.

הנה הצעה נוספת לחרוצים מבינכם

אם תרצו לעשות בעבור עצמכם עבודה טובה יותר מאשר רק לחשוב במשך דקה ולבחור מהרשימה שלמעלה את מה שמתאים לסגנון חייכם אז כדאי לכם במשך 7 ימים לנהל רישום מדויק של כל הפעילויות שעשיתם במהלך היום ולכתוב שם את הפרטים הבאים:

מה עשיתם?
באיזה שעה זה התחיל?
באיזה שעה זה נגמר?
איפה זה היה?
הערות/ תובנות לגבי הפעילות.

קחו לכם פנקס קטן ועט או השתמשו באפליקציה ייעודית לכך בסמארטפון שלכם ותעדו שם באדיקות כל פעילות מיד עם תחילתה ומיד עם סיומה. רק כך תוכלו לקבל מידע מדויק על כל מה שעשיתם. אם תעשו את זה רק על בערך אז התוצאות שתקבלו יהיו גם הן רק בערך.

אל תחכו לסוף היום כדי לתעד את פעולותיכם ותסמכו על זה שאתם תזכרו את כל מה שעשיתם. הרעיון הזה מקבל ציון נכשל מראש!

לאחר שהבנתם איפה מתבזבז לכם הזמן, החליטו שמעכשיו מתאים לכם משהו אחר, יותר טוב מקודם, על ידי כך שבזמן המבוזבז אתם תעשו משהו שיקדם את החיים שלכם ויכניס בהם עניין ואיכות.

הנה כמה רעיונות בשבילכם:

לעשות מדיטציה במשך 20 דקות

כשאתם מחכים למשל שהחוג של הילד יגמר ואתם נמצאים במכונית, אל תאזינו לסתם מוזיקה מהרדיו או תתעדכנו בחדשות. עצמו את עיניכם ועשו מדיטציה. תוכלו גם להשמיע לעצמכם מוזיקה מיוחדת למדיטציה שאורכה 20 דקות וכך תדעו מתי הזמן נגמר. תוכלו אפילו לעשות את זה בשירותים כשאתם ישובים על האסלה.

להתאמן

תוכלו להחזיק במכונית שלכם דרך קבע כדור קטן שגודלו ככדור של משחק כדורעף למשל, שיהיה מנופח פחות מהרגיל ורצועה אלסטית אחת. ובכל עת שמתאפשר לכם תאמנו את גופכם עם שני העזרים האלו. זה מדהים כמה תרגילים ניתן לעשות איתם ולאמן את כל שרירי הגוף. זה יהיה רווח נקי בעבורכם מבלי לרכוש מנוי לחדר כושר. אתם תרגישו נהדר.

לכתוב יומן

כן, למה לא בעצם?!
יומן שתכניסו בו את כל תובנות היום, את כל מחשבותיכם הטובות, ואת החוכמה שפגשתם. פשוט תעדו את זה ואל תניחו לזה לברוח מכם. מידי פעם בפעם קראו שם וקבלו השראה מה לעשות הלאה. זה יכול להיות כלי יוצא מן הכלל להתפתחותכם האישית.

לשלוח ברכות למישהו

פשוט תחשבו על מישהו ותתחילו לברך אותו או אותה בכל מיני ברכות טובות שיישלחו אנרגטית ישירות מכם אליהם. זה יעשה לכם טוב וכמובן גם ישפיע עליהם באופן חיובי מאוד.

לעשות תרגילי נשימה

תלמדו על זה באינטרנט ובעיקר ביוטיוב ותבחרו בתרגילי נשימה שיתאימו לכם, ותרגלו אותם בכל מקום שאפשר כשיש לכם כמה דקות חופשיות ופנויות. הרווח שיצמח לכם מזה יהיה רוגע, שלווה, והרגשה טובה גם בגוף וגם בנפש. שווה לעשות!

לצאת להליכה

אם יהיו לכם במכונית תמיד נעלי ריצה וגרביים אתם תוכלו בכל "זמן מת" בו אתם לא עושים שום דבר חשוב למשל בעת שאתם מחכים שעה לילד שיסיים את החוג, לנעול אותן ולצאת להליכה מסביב למקום שאתם מחכים בו. זה יתרום לבריאותכם וינקה את הראש שלכם ממחשבות ומטרדות היום. כך תוכלו להיות הורים טובים יותר ובני זוג מוצלחים יותר.

לקרוא בתחום העניין שלכם

קחו אתכם דפים שהדפסתם מהרשת, דפים שתלשתם מחוברת, ספרים, או כל חומר מעניין אחר בתחום שמעניין אתכם ושיכול להוסיף לכם ידע ורעיונות בתחום שאתם עוסקים בו וקראו אותו בזמן שאתם מחכים. זה מדהים עד כמה תוכלו להשתפר בידע שיש לכם ולהתמחות בו ממש, וכל זאת בהשקעה כל כך קטנה של אנרגיה.

לעשות תרגילי פנים

האינטרנט מלא בסרטונים שיכולים להדריך אתכם איך לעשות תרגילי פנים ולגרום לפנים שלכם להראות יפים, צעירים, וקורנים. מספיק להתאמן במשך 7-10 דקות ליום כדי שתראו ממש במיטבכם בכל מה שקשור בתווי פניכם. בלי ניתוחים פלסטיים למתיחת העור ובלי משחות וקרמים להצערה ולטיפול עמוק. רק לאמן את הפנים ולהביא אליהם זרמים של בריאות.

ללמוד שפה חדשה

אם תשקיעו לפחות 20 דקות ביום מהזמן המבוזבז שלכם ללמוד בו שפה זרה חדשה אתם תוכלו כבר לאחר כמה חודשים לנהל שיחה בשפה הזאת. כולם ישאלו אתכם בהערכה, איך הצלחתם לעשות את זה עם סדר היום העמוס שלכם ואתם תתמוגגו מאושר.

להאזין להקלטות של הרצאות וקורסים להתפתחות אישית

בזמן שאתם נוהגים לעבודה ובחזרה ממנה או כאשר אתם נמצאים בפקק עשו לכם מנהג קבוע להאזין לכל מיני קורסים מוקלטים ללימוד עצמי שיגבירו בכם את הביטחון העצמי, ילמדו אתכם ידע ייחודי, יגרמו לשיפור בהתנהלותכם בחיים, יפתחו את מחשבתכם וייתרמו לכם בדרכים אחרות. זה בטוח יהיה יותר טוב מאשר להאזין לסתם מוזיקה שבוקעת מהרדיו או גרוע מזה להאזין לחדשות הרעות.

להקדיש חצי שעה ביום ליצירת ערוץ הכנסה פסיבית  באינטרנט

כל אחד היה רוצה שתהיה לו הכנסה גבוהה יותר. אז במקום לחכות שיתנו לכם העלאה במשכורת, בכל זמן פנוי שיש לכם הקדישו מחשבה ממוקדת ליצירת ערוץ הכנסה נוסף. זה יכול להיות למשל תוכנית שותפים בהם אתם הופכים למפרסמים ולמפנים לקוחות לחברות שמוכרות מוצרים או שירותים שישמחו לשלם לכם בעבור ההפניות. אם רק תדברו על זה ולא תנקטו בפעולות זה אף פעם לא יקרה מעצמו. הפכו את המכונית שלכם למשרד למשך חצי שעה או יותר לשם המטרה הזאת. אם תעבדו ביעילות זה ידהים אתכם עד כמה תתקדמו כבר במשך מספר חודשים לעבר השגת מטרתכם.

לעשות פיקניק עם עצמכם בכיף

קחו אתכם אוכל מיוחד שאתם מאוד אוהבים או קנו אוכל כזה בדרככם וארזו אותו יפה. צרפו בצידנית קטנה משהו טעים לשתות ובזמן שאתם מחכים שהילד שלכם יסיים את החוג מצאו מקום נחמד בסביבה, נגיד על איזה ספסל בגן שעשועים או גן ציבורי שבסביבה והתענגו על מה שהבאתם איתכם. זה יהיה זמן פרטי ואיכותי שאתם מבלים עם עצמכם בכיף. ההנאה מובטחת.

תראו,
זה הכל עניין של ארגון הזמן שלכם נכון יותר ומילויו בתוכן הנכון. תמיד תמצאו שיש לכם מספיק זמן לדברים שחשובים לכם באמת.

אז מה אתם אומרים?
אתם הולכים על זה או ממשיכים לבזבז את המשאב היקר ביותר שנתן לכם אלוהים (היקום, הטבע, החיים) ?!

אם אתם זקוקים לעוד דחיפה אחת קטנה זכרו את הדבר הבא:  אף אחד לא עשיר עד כדי כך שהוא יכול לקנות את הזמן שלו בחזרה. אולי בעתיד זה יהיה אפשרי אך כל עוד זה לא כך אל תבזבזו יותר את הזמן שלכם על האדמה הזאת! אני מאחל לכם הצלחה בביצוע הפיכת הזמן המבוזבז לזמן פז.

אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת. גם להם מגיע חיים טובים וניצול הזמן שלהם בדרכים שישפרו את חייהם. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *