5 פעולות שיגרמו לכם להפיק תועלת מקריאת מאמרים ברשת

5 פעולות שיגרמו לכם להפיק תועלת מקריאת מאמרים ברשת

רוב האנשים שקוראים מאמרים באתרים או בבלוגים

בהנחה שמה שהם קראו היה טוב ומעניין, נהנים למשך כמה דקות ואחר כך אפילו אם החומר היה חשוב ביותר ויכול היה לעזור להם עזרה של ממש בבעיה מסוימת שסבלו ממנה, או שזה שפך אור על איזו תקיעות בחייהם ופתאום הם ידעו מה עליהם לעשות, מה שקורה בדרך כלל הוא שהרעיונות הטובים האלה או הטיפים וההדרכה המעולה שקיבלו פשוט מתפוגגים להם ונעלמים מבלי שוב.

לדעתי יש כאן הפסד עצום של אנרגיה טובה שהגיעה אליכם בחינם והלכה לה לאיבוד מבלי שתעשה את הטוב שיכלה לעשות בעבורכם בחיים שלכם.

בהמשך המאמר תקראו על מספר דרכים שבהן תוכלו להרוויח הרבה יותר מקריאה של פוסטים ברשת וזה יוביל אתכם בסופו של דבר גם לשיפור באיכות חייכם.

כל הטוב הזה כבר מונח שם ומחכה לכם והרעיונות שיש כאן יוכלו לגרום לכם להפיק תועלת מרובה ומורגשת ולעשות את זה בקלות ובפשטות.

אז קדימה, ללא הקדמות נוספות בואו וניגש לעניינים.

1. בחירה וסינון ראשוני של החומר הנקרא

מכיון שאין לכם את כל הזמן שבעולם וגם לא את כל הסבלנות שבעולם לקרוא את כל הפוסטים שעשויים לעניין אתכם, כדאי לכם לסנן את מה שאתם קוראים ולקרוא רק את הפוסטים שמכילים את המידע הטוב ביותר והמתאים לכם ביותר.

את זה ניתן לעשות על ידי סריקה מהירה של כל הפוסט לפני שאתם מתחילים לקרוא את כולו, ורק אז תחליטו אם הוא שווה את זמנכם או שלא כדאי לקרוא אותו בכלל.

אל תפחדו מפוסטים שהם יחסית ארוכים אם הם שווים את קריאתם. פשוט תיגשו לקרוא אותם כשאתם יותר פנויים וכשיש לכם יותר סבלנות בשבילם. כך תוכלו להפיק מהם תועלת אמתית ולא רק משהו על קצה המזלג שלא יעשה בשבילכם את העבודה.

2. כיוונון מחדש של ההתייחסות שלכם לחומר הנקרא

אחד הדברים שאנשים לא מודעים אליו הוא שפוסטים טובים יכולים להיות שווים אפילו יותר מספר לימוד בתחום שמעניין אתכם, כמובן רק אם הם פוסטים טובים.

החומר שיש בפוסט מרוכז ומתומצת והרעיון מוגש לכם באופן שהוא קל יותר לעיכול מספר לימוד. אם תקראו כמה עשרות פוסטים טובים בתחום שמעניין אתכם ותיישמו את התובנות שלמדתם מהם, זה יכול להיות שווה ערך להשתתפות בסדנא או בכיתת לימוד בנושא.

לכן אני מציע לכם שתכוונו מחדש את הגישה שלכם ואת הרצינות שלכם כשאתם קוראים פוסטים ששווים את זמנכם ואת תשומת לבכם.

3. ריכוז ושמירת הטיפים לשליפה מהירה

עוד דבר חשוב הוא: למצוא דרך טובה לשמור את הרעיונות החשובים והטיפים בעלי הערך שקראתם במאמרים ברשת. דרך שתהיה מסודרת וששליפת המידע ממנה תהיה קלה ותאפשר חיפוש מהיר אחר טיפ או הדרכה בנושא מסוים.

זה יכול להיות בקובץ מחשב שם המידע נשמר בתיקיות שונות לפי נושאים או ממוין בדרך אחרת שתתאים לכם.
וזה יכול גם להיות שתרכזו את הטיפים השונים בקובץ WORD או PDF שאותו תדפיסו על נייר ותתייקו בקלסר שיש בו חוצצים לפי נושאים.

אני מעדיף את הדרך השנייה כי כאשר אני מחזיק משהו מוחשי ביד שלי זה מרגיש לי יותר בעל ערך.

4. יישום מעשי של הרעיונות שנלמדו

אחד הדברים החשובים אם לא החשוב ביותר הוא למצוא דרכים מעשיות ליישם את מה שלמדתם.

דרך קלה לעשות את זה תהיה לשאול את עצמכם את שלושת השאלות הבאות מיד כשסיימתם לקרוא את המאמר והחומר עדיין טרי בראשכם.

♦   מה הבנתי מקריאת המאמר ומה היו הרעיונות העיקריים ?
♦   איך זה יכול לעזור לי ?
♦   מה עלי לעשות או להפסיק לעשות בעקבות מה שלמדתי, החל ממחר בבוקר ?

אני ממליץ לכם לשבת וממש לכתוב את התשובות לשאלות האלו. אתם תרוויחו הרבה יותר בדרך הזאת.

5. שיתוף המידע עם אנשים אחרים

שום רשימה על התועלות שתוכלו להפיק מקריאת מאמרים ברשת לא תהיה שלמה ללא העברה ושיתוף של המידע הטוב שקראתם, הלאה לחבריכם.

הדבר הזה זורם עם העיקרון של נתינה וקבלה ויעזור לכם לגרום למידע להיות חי בתוככם . תוכלו גם לדבר עליו עם מי ששיתפתם ולקבל עוד תובנות וזוויות שונות של מחשבה.

עצם העיסוק במידע שהוא לא רק קריאה, יהפוך אותו לחלק מוחשי יותר בעולמכם  ויגביר מאוד את הסיכויים שלכם לעשות משהו באמת עם מה שנחשפתם אליו במאמר, משהו שישפר את חייכם באמת.

אז חברים, עכשיו גם אתם יודעים מה לעשות עם המידע שאתם דגים ברשת ואיך לגרום לו להביא לכם לרווחים ולשגשוג בחייכם.

אני מאחל לכם שהפעם אכן תעשו את זה ולא רק תסתפקו במועט.
הפעם אתם תשתמשו במידע הזה על מנת לדחוף את עצמכם קדימה להצלחה.

ועכשיו לאחר שסיימתם לקרוא את המאמר הזה, יישמו את אחד ממסקנותיו ושתפו את המידע הזה ברשת עם חבריכם וחברותיכם. אולי תרצו להגיב תגובה או אולי לקרוא עוד מאמרים אחרים ברשת ולפעול לאחר קריאתם ברוח הדברים של מה שקראתם עד כה. תבורכו

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *