להפסיק להתלונן בחיים יעשה לכם טוב

להפסיק להתלונן בחיים יעשה לכם טוב

מאז שחזרתי לארץ נדמה לי שכולם מתלוננים סביבי כל הזמן, כאילו שזה מן ספורט לאומי או עיסוק מועדף על ידי כמעט כל מי שאני פוגש. ניראה שכאילו כולם נהנים מן הקיטורים. מתלוננים על המצב הכלכלי, על המצב הביטחוני, על הבחירות, על הילדים, על השכנים, על העוולות החברתיות ועל מה לא…

כשמתבוננים מהצד נדמה שלכולם כל כך קל להאשים את הגורמים החיצוניים להם בכל מה שלא מתאים להם, שלא מספק אותם, או שנראה שפוגע בחייהם.

המוזר הוא, שלמרות שהתלונות האלו לא עוזרות במאומה על מנת לתקן את המצבים הלא רצויים, האנשים בוחרים להמשיך בהתנהגות הזאת ולא סוטים ממנה. לאחרונה אפילו קמו קבוצות שהתאגדו להתלונן ביחד על העוולות שנחשפות בפוליטיקה, במחירי המוצרים ברשתות השיווק, במוסדות החינוך ואיפה לא?!

נשאלת השאלה למה האנשים ממשיכים בהתנהגות הזאת?

הרי לתוצאות טובות של שינוי התלונות לבדן לא גורמות. לשפר את ההרגשה של מי שמתלונן הן לא משפרות. ולמען האמת הן מחלישות ומרוקנות את המתלוננים מחלק גדול מהאנרגיה ומשמחת החיים שלהם.

התלונות גם גורמות לעוד דברים רעים

הן מחלישות את המערכת החיסונית שלכם ויוצרת מצב בו אתם הרבה יותר פגיעים וחשופים לעל מיני מרעין בישין מזדמנים שקופצים עליכם ועושים אתכם חולים.

הן מורידות לכם את מצב רוחכם וגורמות לכם להיות פחות שמחים.

כשאתם מתלוננים אתם מתמקדים במה שאין לכם, או במילים אחרות ״בחצי הכוס הריקה״ וזה כשלעצמו ממש לא תורם לכם שום דבר חיובי לחייכם.

ובטח ישנן עוד השפעות שליליות מן הסוג הזה אך המשותף לכולן הוא שהן פוגעות בכם ולא טובות לכם.

מה ניתן לעשות אם כך במקום רק להתלונן?

ובכן, אם תקראו שוב את השאלה הזאת תיווכחו שהתשובה מצויה מובנית בשאלה.

מה שצריך זה לוותר על ההתלוננות ולהחליף אותה בפעולה מתאימה ונכונה שתהיה ממוקדת ותייצר מצב שיהיה רצוי לכם ויגרום לשינוי חיובי.

אין לי להציע לכם פתרון פלא שיתאים לכל מצב ומצב, אך ישנו דבר שאם תעשו אותו הוא ישפר ללא כל ספק כל מצב שאתם מגדירים אותו כבעיה בחייכם.

אם כן, מהו אותו הדבר?

התשובה על כך מתחלקת לשני חלקים:

הדבר הראשון הוא:

להבין שהפתרון לבעיותיכם אינו מצוי במקום חיצוני לכם, אלא בתוככם ובאופן שאתם מתייחסים לדבר המסוים שבמכלול אמונותיכם הפנימיות נחשב כבעיה. שינוי בהסתכלות הפנימית שלכם על המצב יכול לשנות לא רק את מה שאתם מרגישים וחושבים, אלא גם את ההשתקפות של זה מחוצה לכם בעולם החומר, זה שאתם קוראים לו המציאות.

והדבר השני הוא:

לסגל לעצמכם גישה חדשה לפעולה שיוצאת מהנחת העבודה שאומרת שאתם אחראים ב 100% ולא פחות מזה לכל דבר שקורה בחייכם. ואפילו אם הוא קורה למישהו אחר, גם לכם יש חלק בזה.

אם נסתכל על זה מההיבט הרוחני, אז זה כמו שאם אתם מקבלים את התיאוריה שאלוהים יצר את כל הקיים והישנו אז כאן אתם הם אלו שממשיכים את הבריאה בתרומה האישית של החלק שלכם. זה שמתבטא בבחירותיכם ובאמונותיכם לגבי הקיים וזה שמתבטא בפעולות שאתם עושים שממשיכות את אותן התפיסות והבחירות.

ובמילים אחרות, מה שאני מציע לכם לעשות זה להתנהג כמו אלוהים

זה אומר שבמקום להתלונן כדאי לכם להחליף ולסגל לעצמכם פעולות שמשקפות ומבטאות בתוכן פנימה את התכונות של אלוהים.

בואו ונחשוב ביחד מהן אותן התכונות

טוב ומיטיב.

אוהב את כל מה שהוא ברא.

נותן ומעניק בשפע רב.

שומר ומגן.

רואה את הנעשה מלמעלה ולכן גם רואה הכל.

רחמן וסלחן.

בורא במאמרו. זאת אומרת שהוא גורם לדברים להיות על ידי אמירה וכוונה.

מקור הברכה.

האור שמאיר את העולם.

והתכונה המרכזית שכדאי להתייחס אליה היא שהוא ראשון לכל.

מה זה אומר באופן מעשי וכיצד תוכלו להרוויח מזה?

זה אומר שאם אתם כמו האלוהים ראשונים לכל, אז אם תקבלו ותתייחסו לכל דבר שקורה בחייכם כאילו הוא נובע באופן ראשוני מכם, אתם תוכלו להשפיע על גם על חייכם וגם על כל הדברים שאתם חווים באופן הישיר ביותר, משל אתם הייתם היוצרים שלו באופן דומה לאיך שאלוהים יצר את כל הקיים והישנו ביקום.

אני מודע לזה שחלק מכם במיוחד אם אתם דתיים העצה הזאת תשמע לכם כמו חילול הקודש

אך בואו ותבינו שגם זאת רק בחירה שלכם איך לקבל ולהבין את הדברים שנאמרו עד כה. אולי יעזור לכם לחשוב על כך לפי הרעיון שמובע בספר בראשית בו נאמר שהאדם נברא בצלמו ובדמותו של אלוהים. ניתן להבין את הרעיון הזה שאם נבראנו כולנו בצלם אלוהים אז כל אחד מאתנו גם מסוגל להמשיך את הבריאה האלוהית בעצמו.

כך או כך, מאוד כדאי לכם להעמיד למבחן את הנאמר כאן

אולי תתחילו בזה שתפסיקו להתלונן. קבעו לעצמכם יום שלם שבו תחליטו החלטה אמיצה לא להתלונן על שום דבר ויהי מה. זה יהפוך אתכם למודעים יותר לאיך שאתם פועלים באופן פחות אוטומטי. הגדילו אט אט את מספר הימים שברצף אתם לא מתלוננים עד שזה יהפוך לטבע שני לכם.

במקביל התחילו לתרגל גישה שונה כלפי העולם וכלפי החיים שלכם ברוח הדברים שנאמרו עד כה, שתהפוך אותם להרפתקה יצירתית שתעשה לכם ולכל האנשים שבחייכם טוב. לא צריכים הוראות מיוחדות לגבי איך לעשות את זה. צריכים בפשטות להסכים לראות את העולם דרך עיניים פקוחות לרווחה ולגלות את העוצמות והיכולות הנפלאות שאלוהים טבע בכם בעצם בריאתכם.

אם למרות זאת אתם חושבים שאתם צריכים הדרכה לגבי כיצד לעשות זאת, בטח תמצאו באתר הזה רעיונות למכביר והדרכה פרטנית שתעזור לכם בחלק המעשי של השינוי. חקרו אותו וקראו את כל מה שיוכל לעזור לכם להחיל את השינוי המבורך הזה על חייכם. אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת וביחד נפיץ את הטוב ואת האוהב לכל דורש. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *