להקטין את הנזק האנרגטי מפיגועים

להקטין את הנזק האנרגטי מפיגועים

הפוסט הזה נכתב מנקודת המבט האנרגטית. לא מדובר כאן על פוליטיקה או על יחסים בינלאומיים, וגם לא על פתרון הסכסוך הערבי ישראלי, והוא בטח לא ידבר אל המכורים לחדשות אלו שצינור האינפוזיה ממקלט הטלוויזיה או הרדיו מחובר למוח שלהם בכל עת.

פיגועים הם חלק משגרת החיים במדינת ישראל. לעיתים התדירות שלהם גבוהה יותר ולעיתים מצליחים כוחות הביטחון לסכל יותר פיגועים שאנחנו לא שומעים עליהם בכלל. מה שכן, הפיגועים האלו חוץ מאשר הם גורמים לנזק, לפצועים ולאבדות במקום הנקודתי שבו הם קורים, הנזק שלהם ממשיך להדהד גם מעבר לפיגוע עצמו וגורם לנזק נוסף משני לפיגוע.

אז מי נפגע?

ההרוגים והפצועים כמובן, משפחות הנפגעים שסובלות בעקבות האובדן או הפציעה של יקיריהם, וכל עם ישראל שזוכה למנה גדושה של צער, עצב, ויגון שמחליש אותו עוד ועוד מול אויביו שמבקשים להשמידו.

מי תורם לפגיעה?

ובכן כמובן שהגורם הראשוני הם המחבלים הטרוריסטים שבצעו את הפיגוע והמנגנון שהדריך, אימן ושלח אותם למשימת ההרג. אך הם לא לבד בסיפור הזה!

גם המדיה התקשורתית תורמת את חלקה השלילי על ידי סיקור האירועים מכל זווית אפשרית. על ידי הפיכת האירוע לטרגי במיוחד כאילו שזה היה סרט שנועד לבדר את הצופים ולעורר בהם גל של פחד על ידי העצמת מוטיבים מסוימים ואי סיקור של מוטיבים אחרים. הכל כדי ליצור סיפור שיהיה מוצלח מבחינה תקשורתית, כאילו שזאת תוכנית ריאליטי.

וכן. גם כל אחד מאתנו שממשיך לצפות בזוועות האלו ונשאר רתוק מול מרקע הטלוויזיה.

אני שואל אתכם, מה יועיל אם נצפה בכל חלקי הגופות מכל זווית אפשרית ואם יחזרו על אותן התמונות המזוויעות עשרות פעמים במשך שעה אחת. האם זה יגרום לנו להבין את המצב יותר טוב?! הרי ישנם אנשים חכמים גם בתקשורת, הם לא יודעים שהחזרות האלו גורמות לאירוע להיצרב בתת המודע של הצופים, להחליש אותם, להפחיד אותם, לגרום להם לסיוטים, ובקיצור לעשות אותם חולים?!

התקשורת הזאת הם אנשים מהעם שלנו. האם לא אכפת להם הנזק שהם גורמים להחלשת העם על ידי ההתנהגות הזאת שחוזרת על עצמה שוב ושוב?!

מגדילים עשות הם הפרשנים המלומדים, שהצופים בוטחים בהם כאילו שהם מבינים את המצב טוב יותר מאחרים ולכן נוטים גם לקבל את מה שהפרשנים אומרים כאילו זאת האמת הקדושה שניתנה במעמד הר סיני! הם מחלישים, עושים דרמטיזציה של המצב, וזורעים פחד בקרב אלו שצופים בהם ומאזינים להם.

כל האנשים שצופים ומתמקדים בזה, ובאותה נקודת זמן גם מרגישים זעם, כאב, ורצון לנקום גורמים להיווצרותו של מן ענן כבד ואפור של צער לאומי כבד שיושב על כולם ובמיוחד מכביד שלא לצורך על משפחות הנפגעים. אני יודע שזה לא נעשה בכוונה על ידי כל הגורמים, רק על ידי חלקם, אך הגיע הזמן לתת על זה את הדעת ולבחור להתנהג באופן שיהיה יותר מתאים אנרגטית ויועיל ויחזק את העם כולו מול תופעת הפיגועים.

מה ניתן לעשות כדי לשנות את זה?

כדי להבין את זה יותר טוב אני מציע שתזכרו במה שאתם עושים כשאתם הולכים לנחם מישהו שאתם אוהבים שחווה אובדן בחייו ויושב כעת שבעה. אתם כמובן הולכים לנחם את האדם הזה אך אתם לא הולכים להכביד עליו או לצער אותו עוד יותר, וגם לא לספר לו בכל צורה אפשרית עד כמה המקרה הזה טרגי ועד כמה הוא הולך לסבול מעתה ואילך. אתם לא הולכים להגביר את עוצמת הכאב שהוא חווה, או להעלות את עוצמת הבכי הפנימי שלו על מי שעזב את חייו והותיר אותו לבד.

מה שאתם כן עושים זה לנחם אותו, ולהראות לו שאכפת לכם שיהיה לו טוב, ושאתם לצדו בעת הצורך ועומדים לרשותו בתקופה הזאת שהוא אולי יזדקק לעזרה נוספת. אתם נזכרים ביחד בסיפורים טובים ומשמחים על הנפטר ומשבחים את הדברים שעשה במשך חייו, ובקיצור אתם עושים את כל שביכולתכם לחזק את רוחו של האדם שסובל ולעודד אותו ולהזכיר לו את כל הדברים החיוביים שעדיין חלק חיובי בחייו.

נשמע הגיוני ופשוט, לא?!

הנה כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לשפר את המצב הזה באופן פעיל במקום רק להתמלא בזעם וברצון לעשות רע בחזרה ובכל העוצמה שתכאיב גם לצד השני.

  1. לשלוח אנרגיה טובה וברכות לעילוי נשמתם של החללים בפיגוע. לא צריכים להיות דתיים בשביל זה. פשוט קחו לעצמכם מספר דקות במקום רק לצפות בטלוויזיה ולהישאר פסיביים ומושפעים, זה הזמן שלכם להשפיע. עצמו את עיניכם וראו את החללים כשהם מוקפים באור לבן, ברכו אותם בדרכם להגשמת עוד דברים טובים לאחר מותם. שלחו להם את אהבתכם והערכתכם והתמקדו בנתינה של אנרגיות טובות במשך מספר דקות שיהוו משקל נגד לכל ההחלשה שאתם חווים מהמדיה. תוכלו כמובן גם להתפלל בעבורם לבורא עולם אם תבחרו. זה גם יחזק אתכם וגם יחזק את החללים.
  2. תוכלו גם לעשות את אותו הדבר בעבור הפצועים שנשארו בחיים ואולי נאבקים על חייהם בבית החולים או שכואב להם ושצפויה להם תקופה לא קלה בחייהם. ברכו אותם באור ובאהבה, אחלו להם החלמה מהירה ומלאה. ברכו אותם שהמקרה הזה רק יחזק אותם ויועיל להם בכל מיני דרכים טובות.
  3. הקדישו כמה דקות בכל יום בשבוע הקרוב וחשבו על משפחות החללים שנשארו מאחור לבדם כואבים את האובדן. תרגמו את רצונכם להיטיב איתם למילים ומחשבות חיוביים שתברכו אותם בהם. ראו אותם בעיני רוחכם מוקפים בענן של אור זהוב שמגן ושומר עליהם. בקשו מאלוהים שישלח להם את מלאכיו שידריכו את צעדיהם על מנת שיחלימו ויעמדו על רגליהם במהרה.
  4. והעצה הזאת אולי תגרום להרמתן של כמה גבות, או אולי אפילו להתנגדות חזקה אצל חלק מהקוראים, ואולי אפילו שאט נפש. תתפללו גם בעבור המפגעים והמשפחות שלהם שהרוע אצלם שגרם להם לעשות את מה שעשו, יוחלף אצלם באהבה לחיים ובהרמוניה עם כל מי שהם מאמינים שהם האויבים שלהם.

אין לזה שום קשר לאם אתם ימניים או שמאלניים במפה הפוליטית. או אם אתם מצדדים בפתרון כזה או אחר. אני מבקש מכם לעשות מאמץ ולראות את ההיבטים האנרגטיים של העניין. להמשיך ולהיאחז בפגיעה, בנזק, בכאב ובצער לא יעשה לאף אחד טוב. הגיע הזמן שבמקום שנתמקד בהבדלים שביננו ובינם, נראה שכולנו אנשים ולכולנו יש רצון להתקיים, ומגיע לכולנו לחיות חיים טובים ובשלום.

אני רוצה להגיד את זה באופן ממש ברור. בתור חייל ששרת ביחידה לוחמת עד לגיל מתקדם אני עדיין מאמין שאנחנו צריכים להיות חזקים וללחום במבקשי נפשנו ולמגר אותם באשר הם, ובאותה הנשימה אני מאמין כהילר שאנחנו כולנו בנים ובנות לאותו האלוהים שיצר אותנו באהבתו, ויש לנו את האפשרות להשפיע ולבחור אם לחזק את האור בעולמנו, או לחזק את האפלה בעולמנו. אני בוחר לחזק את האור. מה אתם בוחרים?

אם כל זה נשמע לכם יותר מידי כמו קשקוש רוחני, אז בואו ואסכם לכם את זה במילים יותר מעשיות ונטולות רוחניות

לאחר שקרה פיגוע, אם אתם יושבים שעות ליד מקלט הטלוויזיה ונותנים לכל מה שנאמר שם לחדור אליכם, אתם גורמים לעצמכם להיות חלשים ומורידים את חוזקה של מערכת החיסון שלכם. גם אם תודה לאל לא הייתם בין הנפגעים באירוע, בעצם זה שאתם מזינים לתוך עצמכם את הכעס את השלילה את הפחדים הקיומיים ואת כל הזוועות, אתם עוזרים באופן ישיר למחבלים להרחיב את טווח הפיגוע שלהם ולהחיל אותו על כל העם ובתוכו גם עליכם.

אני יודע שאתם עושים את זה בלי להתכוון לזה, אך אתם נפגעים בכל זאת. אם פשוט תקשיבו רק מעט למה שקרה ולא יותר מזה, אתם עדיין תהיו מעודכנים בנעשה רק בלי הדרמטיזציה, ואתם לא תמצצו מהאנרגיה שלכם באותה המידה, ועדיין יישארו לכם תעצומות נפש וכוחות גופניים שתוכלו להקצות אותם להמשך יותר טוב של חייכם, למרות הפיגוע. אפילו תוכלו להקצות את הכוחות האלו שלא התבזבזו על מגוון של רעיונות טובים שיוכלו לעזור לשאר האנשים בקרב המשפחות שלכם, החברים שלכם או אחרים להתחזק ולשפר את העמידות והחוזק שלהם במצב הפוליטי ששורר באזורינו.

אם הרבה אנשים יאמצו לתוך חייהם את ההתנהגות הזאת העם שלנו יישאר חזק ובטוח יותר כנגד מבקשי נפשנו. הבנתם את זה?!

תראו, המדיה לא תשנה את התנהגותה הנלוזה, אם אתם רוצים להיות יותר בריאים וחזקים יהיה עליכם לבחור מעתה ואילך את התנהגותכם ותגובותיכם באופן חכם יותר. תתחילו בזה שתצמצמו באופן קיצוני את הזמן שאתם מקדישים להאזנה או לצפייה בחדשות או באקטואליה. אני מבטיח לכם באחריות שאתם תהיו אנשים יותר בריאים!

אסיים בברכה שהשלום ישרה באזורינו על כל האנשים שחיים בו ללא הבדלים של הגדרות לאומיות כאלו או אחרות. אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת ונתחזק כולנו כנגד אלו שרוצים בהשמדתנו על ידי כך שהשינוי יבוא מתוכנו פנימה חרף כל המבקשים להחלישנו. תבורכו.

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *