למה באמת כואבות לכם הברכיים?

למה באמת כואבות לכם הברכיים?

אם גם לכם כואבות הברכיים או שיש לכם שם בעיה שמטרידה אתכם ומפריעה לכם לחיות את חייכם במלואם, למרות שאתם מקבלים טיפולים ולוקחים תרופות. או שאולי זה עוזר אך עדיין לא באופן שמספק אתכם. אולי הגיע הזמן להביט על הבעיה שלכם מזוויות קצת שונות שאולי הפעם יעזרו לכם לחולל את פריצת הדרך שתביא לכם את ההרגשה הטובה שאתם רוצים.

בואו וננסה להבין מהם ההיבטים הכוללים שנוגעים בבעיה שלכם, וזאת למרות שלכל אחד ישנה בעיית ברכיים ייחודית לו או לה שגורמים להם סבל. בסופו של דבר ישנם קווים מנחים מאוד ברורים שגורמים לבעיות בברכיים ואם אתם תבינו אותם ישנו סיכוי טוב שתתחילו להחלים ולהתחזק ולו רק מעצם ההבנה שלהם.

איך מסתכלת הרפואה המערבית על בעיות הברכיים

הגישה הכללית הינה להתייחס לברך כאילו שהיא עומדת בפני עצמה, ולטפל בה כאילו שהיא איבר בגוף שהתפקוד שלו עצמאי. ההתייחסות בעיקרה היא לתופעות הנראות מבחינה מכנית. עושים צילום ורואים אם יש שבר או סדק או פריקה או חוסר בסחוס או בחומרי סיכה או שהרצועות נמתחו והתרופפו או נקרעו חלילה, או שיש שינוי במבנה הברך. הדבר הראשון שנותנים יהיה חומר מאלחש כאב שייתן את האשליה שהבעיה מטופלת ובדרך לפתרון. זה כמובן ייתן רגיעה מסוימת  ויקל על המטופל הסובל. יכול להיות שישאבו עם מזרק גדול את הנוזלים שהצטברו. ימליצו על כל מיני עזרים חיצוניים שיגבילו את טווח התנועה של הברך או לעיתים אפילו ימליצו על ניתוחים לפתרון הבעיות השונות שיש בברכיים.

כל זה טוב ויפה ובמקרים מסוימים אפילו יוכל לעזור באופן חלקי אך זה יהיה כמו שתרצו להבין מה יש בתוך בית ותנסו להסתכל לתוך הבית עם המון חדריו דרך חלון אחד ולהסיק שמה שאתם רואים דרך החלון הזה מראה לכם מה יש בו בתוך הבית. תסכימו איתי שאם תסתכלו דרך עוד כמה חלונות אולי עדיין לא תראו את כל הבית מבפנים אך התמונה שתקבלו תהיה הרבה יותר נאמנה ומתאימה למצב הקיים האמתי, נכון?! 

ואם תצטרכו בעקבות כך להסיק מסקנות מסוימות שנוגעות בשיפוץ ובתחזוקת הבית, ישנו כעת סיכוי הרבה יותר טוב שההחלטות שתקבלו  בנוגע לכך תהיינה יותר מוצלחות והסיכויים שתקבלו את התוצאות הרצויות לכם רק יגברו ויגדלו, נכון?!

איך מסתכל הרפואה ההוליסטית על בעיות הברכיים

ההתייחסות הכללית כאן היא שהברכיים הם חלק בלתי נפרד מהגוף כולו וגם מהנפש הרגש והמחשבה, והכל מושפע אחד מהשני ומשפיע על הבעיות שמתבטאות בתסמינים השונים בברכיים.

לכל איבר בגוף יש את התפקוד המרכזי שלו שתורם לשלמות של תפקוד הגוף ולתקינות של פעולתו הכוללת. ניתן גם להתייחס לכך שלכל איבר בגוף יש את ההיבטים הסמליים שלו. במקרה של הברכיים, הן מסמלות עמידה יציבה ואיתנה גם של הגוף וגם של הנפש, כמובן חוץ מפעולתן המכנית כמפרקים שמאפשרת את תנועת הגוף בכיוונים השונים, ותורמת ליציבה הכללית של השלד.

תחשבו לרגע על מישהו שרוצים לשבור את רוחו ולהשפיל אותו – מפילים אותו על ברכיו.
כשפוחדים מאוד לבצע דבר כלשהו – יש פיק ברכיים והן נעשות כמו ג'לי שמונע מכם לנוע קדימה או לעמוד יציב.
כשכועסים על מישהו מסוים שפגע באגו שלכם ואתם לא מוכנים לסלוח על כך. האנרגיות האלו מתמקמות בברכיים שלכם  וגובות מכם מחיר כבד על בסיס קבוע ומתמשך שמחליש את עמידותכם בחיים.

אם יש בכם את התופעות האלו וקרו לכם מקרים בחיים שגרמו לכם לפתח פחדים מפני שבירה ו/או שאתם אוחזים בפגיעה שנפגעתם ולא סולחים, אז מה שזה יעשה לכם זה שהאזור של הברכיים שלכם יהיה חלש במידה מובהקת ואתם תהיו הרבה יותר פגיעים לפציעות בהן, ולשלל בעיות אחרות שהבסיס שלהן יהיה קשור בשורש הבעיה שהוזכר מקודם.

מכאן אתם יכולים להבין שללא התייחסות לגורמים ולסיבות שיצרו את ההחלשה הזאת אתם לא תוכלו לקבל תוצאות מספקות אם רק תתייחסו לתופעות ולתסמינים שגורמים לכם לסבל. זה גם יכול להסביר למה אתם חווים פגיעות חוזרות ונשנות בברכיים, שאתם מאשימים אולי במקריות או בחוסר מזל, אך מה שקורה באמת זה שאתם ממגנטים את הבעיות אליכם.

אז מה נדרש כאן על מנת להבריא ולהתחזק

♦  דבר ראשון יהיה שתצטרכו להבין שאלחוש הכאבים באמצעות תרופות או הזרקת כל מיני חומרים או לבישת אביזרים חיצוניים באזור הברכיים  ייתנו לכם הקלה מסוימת, אך הם אינם ניגשים לפתרון שורש הבעיה ואינם מתייחסים לגורמים שיצרו אותה מלכתחילה.

♦  אתם תצטרכו לקחת אחריות על מה שקורה בחייכם ולא לגשת לרופא כאילו שהוא היה איזה מוסכניק שמתקן את גופכם כאילו שהיה מכונית. אתם צריכים ללמוד בעצמכם  ולקרוא על התופעות שאתם חווים על מנת שתוכלו לקבל החלטות מושכלות שיעזרו לכם לבחור ולשלב בין שיטות הטיפול השונות על מנת שהתוצאות שתקבלו תהיינה יותר מוצלחות. התירוץ "שאתם לא רופאים" לא יעזור לכם כאן!

♦  אתם תצטרכו להשתחרר ממשפט הקסם ששמעתם מהרופא שלכם שזה נובע "מעייפות החומר". האמת היא שעצם זה שאתם מאמינים שהקביעה הזאת היא נכונה, פוגע בכם ומקבע את הבעיה. האינטרנט מלא בסיפורים אישיים של אנשים שלא יכלו לזוז ועכשיו הם רצים. לכו לקרוא את הסיפורים האלו כדי להתעודד, אם אתם צריכים.

♦  אתם תצטרכו לעשות תהליך של שחרור וסליחה למי שפגע בכם, ולהסיר את כל כבלי הכאב שיש לכם שקושרים אתכם למי שפגע בכם בעבר. קראו על זה כאן

♦  אתם תצטרכו לשתות הרבה מים ולאכול מזון חי ועשיר בחומרים מזינים שיעזרו לגוף שלכם לשקם את עצמו באופן יעיל יותר.

♦  אתם תצטרכו לטפח את האמונות הפנימיות שיש בתוככם שמגיע לכם חיים טובים יותר וזה מה שאתם בוחרים כעת בעבור עצמכם מעתה ואילך.

♦  אתם תצטרכו בעדינות לעודד את התנועה של מפרקי הברכיים, להרעיד אותן, ולהגדיל את טווח התנועה שלהן על ידי אימונים יומיומיים. קראו על זה כאן 

♦  אתם תצטרכו לעסות את הברכיים שלכם כמה פעמים ביום למספר דקות בכל פעם ולהגיד להם שאתם אוהבים אותן, שהן חלק מכם ושאתם תמיד איתן ביחד.

מה דעתכם?

זה אולי לא נשמע מלומד כמו שספרי הרפואה מגדירים את זה עם כל מיני מילים בלטינית ובחלוקים לבנים, אלא מה שהדברים האלו עובדים ועובדים יפה!

תראו, יש לכם רק מה להרוויח מזה שתעשו את הדברים האלו. נסו, מקסימום יצליח לכם! אז כעת רק נשאר לי לבקש מכם שתשתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת כדי שגם הם יוכלו להבין את מה שהמערכת הרפואית לא מסבירה להם, ואולי זה סוף סוף יעזור להם להבריא מבעיות הברכיים שהם חווים. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *