10 סיבות למה כדאי לכם להוציא את הטלוויזיה מחייכם

10 סיבות למה כדאי לכם להוציא את הטלוויזיה מחייכם

הרבה מאוד אנשים צופים בטלוויזיה בכל יום. ממוצע הצפייה מגיע לכמה שעות ביום. אנשים מתייחסים למכשיר הזה כמו אל מכונת בידור, ומספרים לעצמם סיפורים כמו: זה עוזר לי להירגע אחרי יום עבודה ארוך, או אני לא יכול להירדם בלי טלוויזיה, או מתכננים את סדר היום שלהם לפי הסדרות שהם צופים בהן באופן קבוע, או שמאוד חשוב להם להתעדכן במהדורות החדשות השונות בכדי שיוכלו במדויק לחזות את סוף העולם ואת כל האסונות שיקרו בדרך לשם.

אם גם אתם שייכים לאנשים האלה, אולי הגיע הזמן שתעצרו את הטרוף הזה ותבחרו לכם חיים טובים יותר.

הנה 10 סיבות למה כדאי לכם לעשות את זה וכבר עכשיו להיפטר מהטלוויזיה ולהוציא אותה סופית מהחיים שלכם.

אתם חיים חיים של מישהו אחר

כשאתם צופים בטלוויזיה , אתם באותו הזמן חיים את  החיים של מישהו אחר במקום לחיות את חייכם. על ידי הצפייה בסרט או בטלנובלה האהובה עליכם או בסדרה כזאת או אחרת אתם חיים את מה שעבר במוחם של יוצרי הסדרות או הסרטים. בזמן שאתם צופים בצורה סבילה במה שמתרחש, הרגשות שלכם נסחפים ואתם חווים מציאות שקרית שמשפיעה ומעצבת את אמונותיכם הפנימיות כאילו זה האמת וזה משנה את התנהגותכם ומעצב מחדש את מי שאתם למשהו אחר שאתם לא בוחרים בו.

הזמן שלכם נגזל מכם

המשאב היקר ביותר בחיים שלכם שהוא הזמן, נגזל מכם. בזמן שאתם צופים בטלוויזיה ולא עושים כלום , יכולתם לנתב את השעות הללו לעשות כל מיני דברים אחרים שהיו ממלאים את חייכם בתוכן ומעשירים אותם בעניין.
למשל יכולתם ללמוד לדבר בשפה חדשה בהשקעה של 20 דקות בכל יום למשך 3 חודשים. יכולתם ללמוד לנגן בכלי נגינה ולבטא את עצמכם מוזיקלית. יכולתם לכתוב יומן או לצייר או ללמד את עצמכם מיומנות כזאת או אחרת, למשל ללמד את עצמכם לבשל מנות מיוחדות של אוכל איטלקי ולהתפאר בהן במפגש החברים הבא.
יכולתם להתעניין בבן או בבת הזוג שלכם ולשפר את התקשורת בינכם על ידי הקצאת תשומת לב ועשייה משותפת במקום לבזבז את הזמן על צפייה בטלוויזיה שלא נותנת לכם שום דבר חיובי.

הראיה שלכם נחלשת ומתקלקלת

על ידי צפייה והתמקדות באותה הנקודה  שנמצאת באותו מרחק מהעיניים שלכם אתם יוצרים לחץ ועומס על שרירי העיניים דבר שגורם לעייפות רבה ולהחלשת הראייה.האור שקורן מהמסך גם אם אתם לא שמים לב לזה, מהבהב ומרצד וזה מעצבן אתכם ומחלחל גם למצב הרוח שלכם ועושה אתכם יותר קופצניים ורגזנים.

אתם מאמינים שעוד מעט והעולם נחרב

בחדשות שומעים רק על דברים רעים, אסונות, סקנדלים, עוולות חברתיות, פוליטיקאים מושחתים, חייהם של סלבריטאים מהעשירון העליון.
כל הדברים האלו גורמים לכם לקבל ממד שגוי על המציאות והאמת, על החיים ועל העולם, כאילו שעוד זמן קצר ואנחנו עומדים בפני כליה ואבדון של העולם בו אנו חיים.  מבחינה מדינית, כלכלית, אישית וחברתית.

הדבר הזה מחליש אתכם מאוד גם גופנית וגם נפשית, ויוצר מתחים פנימיים, חרדות, ייאוש, ועוד כל מיני מגדנות.

יוצרים בכם צרכים שנכפים עליכם

הפרסומות בטלוויזיה הופכות לכל כך מעניינות ומתוחכמות ומקרינים אותן בתדירות מאוד צפופה ששוטפת לכם את המוח ויוצרת בכם כל מיני צרכים חדשים שלא היו שם קודם לכן, שנכפים עליכם דרך חזרה ושינון ישר אל תוך התת מודע שלכם. הדבר הזה גורם לכם תפיסה מעוותת של מה שאתם צריכים בחיים כדי להיות שמחים ושיהיה לכם טוב.
בעקבות כך אתם מוציאים כספים על מוצרים ושירותים שאין לכם צורך אמתי בהם דבר שמשרת אנשים אחרים אך בטח שלא משרת אתכם.

שוטפים לכם את המוח

אם אתם מאלה שנרדמים ליד הטלוויזיה הרי שאתם עושים לעצמכם ממש, אבל ממש רע.
כשאתם הולכים לישון החלק המודע שלכם הולך גם הוא לישון אך החלק התת מודע שמנהל את הגוף שלכם נשאר ער. במצב רגיל החלק המודע משמש כמסננת למה שנכנס פנימה אליכם. אך כשאתם ישנים ניתן להשפיע עליכם ללא התנגדות בדומה למצב של היפנוזה. כל מה שמשודר כשאנו ישנים נכנס אלינו לתת מודע ומתקבל כאמתי.
קחו למשל את מהדורת חדשות הלילה עם כל הדברים המחלישים שבה שתורמת להרעת איכות השינה שלכם, הסרטים האלימים שבלילה, כל מיני ערוצי קניות שהלילה הוא הברכה הטובה ביותר עבורם להחדיר למוחכם את מה שהם רוצים למכור לכם.
ככה אתם מוצאים את עצמכם במצב היפנוטי מבלי שתדעו, בו אתם נשלטים כמו בובה על חוטים. 

חוסר תנועה מתמשך של הגוף

הרביצה מול המכשיר מייצרת מצב של חוסר תנועה מתמשך שגורם לגוף שלכם האטה מאוד משמעותית בפעולת פינוי הפסולת מהגוף שהדבר העיקרי שמניע אותה זה תנועתו של הגוף, הרעדתו, ותזוזתו לכיוונים שונים. הדבר הזה גורם לגוף שלכם להרגיש כאילו הוא טובע בתוך בריכת זבל. ואם זה קורה לאורך זמן מתמשך יש לזה גם השלכות שרואים על פני השטח ולא רק בהרגשה.

קוטל את הפעילות החברתית שלכם

אם אתם אוהבים אנשים, ואוהבים להיות בחברתם, אז הרי שהטלוויזיה זה הקוטל מספר אחד של הפעילות החברתית שלכם. כמובן אם לא נחשיב את הכוכב העולה – הסמארטפון.
אם אתם ביחד עם חברים אל תצפו בטלוויזיה זה מונע תקשורת, ומרכז את תשומת הלב במסך ולא באנשים. סדרו את הסלון שלכם כך שיצור מצב בו אנשים פונים אחד מול השני ולא כולם פונים לעבר המסך. במקום יחסים חברתיים שיכלו להיות מהנים, מעניינים, תורמים, ומרוממים את מצב הרוח אתם מקבלים שעמום אחד גדול.

אתם הופכים להיות ל"זומבים"

פעולת הזפזופ – העברת הערוצים כל הזמן וקיפוץ בין חלקי תוכניות, מעודדים את חוסר המיקוד בחיים, ובעיקר אצל ילדים ובני נוער גורם לבלגן מחשבתי.
"העושר הרב" כביכול של תחנות תוכן שאמורות להיות בכבלים הוא מצגת שווא. תשאלו כל מי שצופה באופן קבוע בטלוויזיה והם יגידו לכם שאין מה לראות. למרות שיש עשרות רבות של ערוצים הכל הבל הבלים ונטול כל משמעות אמתית. במבחר הסתמי הזה אתם בוהים כמה שעות ביום והופכים גם אתם להיות סתמיים.

הצפייה מחלישה אתכם ומגמדת את יכולותיכם

הצפייה בטלוויזיה מקבעת אתכם "באזור הנוחות" שלכם שם הכל מוכר וידוע, לא צריך להתאמץ במיוחד, ולא צריך ללמוד לעשות משהו חדש או לעשות אותו בדרך שונה מהרגיל. הכל שם על אש קטנה, לא מעניין, לא מסעיר, לא מרגש, רק מוכר ומשעמם.

לחיות באזור הנוחות זה כמו לחיות בארון מתים. אומנם ארון מתים גדול ומרווח שיש בו אביזרי נוחות  שונים, אך עדיין זה ארון מתים.
רק כשתצאו החוצה מתוך הארון הזה למקום חדש, בלתי ידוע, מאתגר, אולי מפחיד מעט, רק אז תתחילו לחיות באמת חיים של עניין מחודש , שמחת החיים שבכם תתגבר ויקרו לכם דברים חדשים ותופענה הזדמנויות חדשות לחיות חיים טובים בהרבה מהרגיל.

אז עשו את המעשה הזה והעיפו את הרעה הזאת מהחיים שלכם.

תמכרו אותה אם היא יקרה, תעבירו אותה למישהו אחר, תתרמו אותה, או אם היא ישנה תעשו לעצמכם כיף בזה שתיקחו אותה למזבלה ותנפצו אותה תוך השמעת שאגות וקריאות ניצחון. זה בטוח יהיה משהו שונה ויציין עידן חדש בעבורכם.

גם אם אין לכם את ההחלטיות הנדרשת לחתוך ב 100%  אז לפחות צמצמו מאוד את החשיפה שלכם למכשיר וקבעו כללים חדשים שיגבילו את זמן הצפייה רק למה שאתם מאוד מאוד אוהבים. ובטח לא לדברים שמחלישים אתכם.
צפו בתוכניות מצחיקות, בערוצי מדע ורוחניות, או בתוכניות גיאוגרפיות שייקחו אתכם למקומות מיוחדים בעולם ויכירו לכם תרבויות אחרות. אמרו לא לחדשות, לא לפרסומות, ולא לכל מה שתבינו סוף סוף שהוא לרועץ לכם ועד היום צפיתם בו רק מתוך הרגל.

לאט לאט אתם תראו שזה טוב לכם ויום אחד אתם תיפטרו ממנה לגמרי.

עדיין תוכלו לצאת לבילוי בקולנוע וליהנות.

אני מברך אתכם בהצלחה בשינוי הזה ומאחל לכם חיים מלאי תוכן נהדר.

כמו תמיד אתם מוזמנים לשתף אותנו כאן בסיבות שאתם חושבים שכדאי או לא כדאי להעיף את המכשיר הזה מהחיים שלכם.

שתפו את המידע הזה עם נרקומנים אחרים שמזריקים לעצמם מנת צפייה יומית ומכורים לה.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *