לעשות בכל יום משהו שמפחיד אתכם

לעשות בכל יום משהו שמפחיד אתכם

אם יש משהו מאוד מוחשי שתוקע לכם את החיים אלו הם הפחדים

כן, אותם פחדים שמאבנים אתכם ושותלים אתכם רועדים באדמה מבלי כל יכולת לזוז ולהתקדם הלאה. לא תמיד הפחדים האלו הם רציונליים ולא תמיד אתם יכולים להסביר לעצמכם מהם אותם הפחדים בכלל, אך תמיד אתם יודעים לזהות את ההרגשה המזופתת שמתפשטת בכם כשהם שם. את הזיעה שפתאום מציפה אתכם. את הלמות הלב. את הנשימה הכבדה ואת התחושות הרעות שמכבידות עליכם ולפעמים אפילו גורמות לכם לבחילה של ממש!

רוב האנשים ממשיכים לחיות עם הפחדים האלו למרות שהם גורמים להם סבל גדול, ולא עושים צעדים של ממש על מנת להיפטר מהם ולהשתחרר מהאחיזה שלהם בחייהם.

אלו שכבר עושים משהו בנידון ומנסים להתמודד או להתגבר על הפחדים מוצאים לעיתים שההתנגדות לשינוי פנימי שבאה מתוכם היא כל כך עזה שהם לא מצליחים לעבור את המשוכה הזאת ומתייאשים לאחר זמן מה של ניסיונות.

אז, נשאלת השאלה מה כן ניתן לעשות כדי להצליח ולשחרר את הפחדים

ובכן, השיטה שאני מכיר שעובדת הכי טוב היא לעשות משהו מפחיד אחד בכל יום ויום.

הכוונה כאן היא לא להתמקד דווקא בדברים הראשיים שמפחידים אתכם אלא לפרק את זה לגורמים מספר שיהיו קטנים יותר והרבה פחות מפחידים ולהיכנס למן הרגל כזה שבכל יום אתם מחליטים על משהו מסוים שלא נוח לכם לעשותו ושהוא ממשפחת המפחידים, ואתם הולכים למולו למרות שזה מפחיד ועושים אותו. בנוסף אתם גם מתעדים את ההצלחות שלכם הקטנות או הגדולות במחברת הצלחות והמטרה שלכם כאן היא לאסוף כמות גדולה של הצלחות.

שימו לב, לא אמרתי שאתם צריכים לאסוף הצלחות גדולות אלא המון הצלחות. לגודל או לעוצמה שלהם אין כל חשיבות כאן. המספר של ההצלחות צריך שיהיה גבוה. זה למה אתם צריכים בכל יום בהתמדה ללכת ולעשות את הדברים שמפחידים אתכם.

לאחר זמן מה אתם תיכנסו למן הרגל כזה שאתם חושבים ומתכננים את הדבר הבא שאתם עומדים לפצח או לשבור או לנצח, ואז אתם תצליחו לשחוט כל מיני פרות קדושות שהפריעו לכם בדרך שלכם. או במילים אחרות אמונות היסוד שלכם תתחלנה להשתנות ולהתגמש באופן כזה שהגוף והנפש שלכם יתחילו לשתף פעולה ויהיה לכם הרבה יותר קל לחיות את החיים שלכם איך שאתם בוחרים ולא איך שההרגלים ( הפחדים ) שלכם בוחרים בשבילכם.

אני אומר לכם שוב, הדברים המפחידים שאני מציע לכם לעשות בכל יום יכולים להיות גם קטנים ואולי פחות משמעותיים. החשוב כאן הוא האפקט המצטבר שלאחר שתעשו המון דברים כאלו יעשה אתכם אמיצים, בוטחים בעצמכם, מעזים, ומוכנים להסתכן למען חיים טובים ושמחים יותר.

בואו ונבהיר את העניינים בדוגמה מעשית

נגיד שאתם ממש רוצים להתחיל עם מישהו שמוצא חן בעיניכם, אך הפחד מפני דחייה ומפני כאב ואולי מפני כישלון עוצרים אתכם מלעשות איזה שהוא מהלך בכיוון הזה.

כמובן שאם אתם לא עושים כלום גם הסיכויים שמשהו יקרה מעצמו הם קטנים ביותר ואם לא תתרגלו את חופש הבחירה שלכם ותלכו על זה מובטחת לכם מנה של ייאוש, דיכאון מסוים, הלקאה עצמית, סלידה מעצמכם, ועוד ביטויים של נזק שאתם מחוללים לעצמכם כי אתם לא מנצלים את ההזדמנות הזאת להיווכח עד כמה שאתם גדולים, טובים, מוצלחים ומסוגלים לגרום לחיים להשתנות לפי רצונכם.

אז מה שתעשו אם תרצו לשנות את זה יהיה להגביר בעצמכם את האומץ וההעזה באופן כללי בנושאים שונים אחרים לפני שממש תלכו על הדבר המפחיד ביותר שהוא להתקרב לאותו האדם ולהזמין אותו או אותה לדייט.

הנה רשימה של כמה הצעות:

♦  לגשת לאדם זר ברחוב ולהתחיל לדבר איתו או איתה, ולהתעניין בהם במשך חמש דקות לפחות.

♦  להרים טלפון ולהתקשר למישהו שלא דיברתם איתו מזמן. מקרב חבריכם או קרוביכם.

♦  לנסוע בדרך חדשה שלא מוכרת לכם ושאתם קצת חוששים מהשכונה בה אתם נוסעים.

♦  להקריא ספר בפני קהל של ילדים קטנים. אולי בגן של הילד או הילדה שלכם.

♦  להחליט פתאום שבעוד עשר דקות אתם יוצאים להליכה של עשרה קילומטרים ללא שום הכנה ולבצע את זה סתם ככה כי אתם יכולים.

♦  ללכת לשחות בחלק העמוק של הבריכה או בים היכן שאתם לא מסוגלים להרגיש את החול מתחת רגליכם, אם אתם מפחדים ממים עמוקים. תוכלו לקחת מצופים או גלגל ים. העיקר הוא שתשהו שם במשך כמה דקות ותרגישו את ההתרגשות מההישג הזה של ללכת אל מול הפחד שלכם ולהצליח.

♦  לעשות תספורת לא רגילה ונועזת, או ללבוש בגדים לא רגילים ולא מקובלים. ה״חברים״ שלכם הטובים יספקו לכם המון תרגול בחוסר הפרגון שלהם ובכל ההערות שיזרקו לכיוונכם. בכל פעם כזאת תהיה לכם הזדמנות להתקרב עוד יותר לעצמכם ולהיות אתם החברים המפרגנים של עצמכם.

♦  ללכת לבקר בחווה של נחשים ולהחזיק ביד את היצורים האלו וללטף אותם. זה ימלא אתכם באומץ שיעזור לכם אחר כך לעשות דברים מפחידים אחרים. אותו הדבר עם להחזיק בידכם חרקים.

♦  לצאת החוצה בגשם שוטף וללכת לכם בחוץ בלי מטריה או מעיל גשם עד שאתם רטובים לגמרי ומטפטפים כמו כביסה על החבל. תיהנו לכם ממבטי האנשים שיחשבו שהשתגעתם או כמה שאתם מסכנים. ואז תחזרו הביתה. תעשו מקלחת חמה ותלבשו בגדים נקיים ויבשים. התחושה תהיה נהדרת. תזכירו לעצמכם שאתם לא עשויים מסוכר ולכן אין חשש שתמסו בגשם אם תצטרכו עידוד נוסף לעשות את זה.

♦  ללכת לעשות בדיקת דם אצל האחות בקופת חולים, רק שהפעם שנו את הגישה שלכם וראו בזה משחק. במיוחד אם אתם מאלו שחוששים מאוד מדקירת המחט וזה גורם לכם תחושת עילפון. הפעם ראו בזה תרגיל להעצמה אישית. להראות לעצמכם שאתם יכולים ומסוגלים גם כשאתם בוחרים ולא מכריחים אתכם.

אני מקווה שכעת אתם מבינים מהדוגמאות יותר טוב למה הכוונה בלעשות כל מיני דברים שמפחידים אתכם בכל יום ויום. תוסיפו לרשימה הזאת עוד הרבה דברים ממה שמפחיד אתכם וממה שגורם לכם חוסר נוחות מודגש שמונע מכם לעשות בחיים את כל מה שאתם רוצים.

מה יש לכם להרוויח כאן

מה שתרוויחו מזה, זה שלאחר כמה זמן וכמעט מבלי להרגיש שהשתניתם, אתם תהפכו לאנשים שנוח להם הרבה יותר עם שינויים, ונוח להם הרבה יותר עם עשייה של דברים לא נוחים וקצת מפחידים, וזה כמובן ישפיע עליכם לטובה כשתבואו לעשות את הדברים המרכזיים שמפחידים אתכם ותוקעים את חייכם.

כמו בדוגמה הקודמת שהייתה להזמין מישהו או מישהי שרציתם להתחיל איתם לדייט. הביטחון העצמי שלכם בשלב הזה לאחר תרגול של כל מיני דברים קטנים אחרים יהיה כזה מורגש, שהסיכויים שלכם שתיענו בחיוב יגדלו מאוד, כי אין יותר סקסי מאשר ביטחון עצמי אמתי כדי למשוך את בני המין השני אליכם.

לסיכום,

אולי שמעתם את זה כבר המון פעמים שאתם צריכים להתמודד מול הפחדים שלכם ולהתגבר עליהם, אך אף פעם לא הוצעה לכם דרך פעולה מעשית איך לעשות את זה ולכן בפשטות המשכתם לחיות את חייכם עם הפחדים שלכם. מה יהיה כעת אם אתם תפתחו לעצמכם תוכנית פעולה מודעת להתגבר על פחדיכם אחד אחר השני בשיטה הזאת? מה יהיה אם במקום להתמודד עם הפחדים אתם פשוט תגרמו להם להיות קטנים יותר על ידי כך שאתם תאמנו את עצמכם בתרגילי כושר לפיתוח האומץ וההעזה?

יש לי רק לומר לכם דבר אחד על זה:

נסו, מקסימום יצליח לכם! יש לכם בסך הכל מה להרוויח מזה!

אנא שתפו בבקשה את המידע הזה ברשת עם חבריכם וחברותיכם. בואו ביחד נגביר את החלק של האהבה, הידידות והשמחה בעולמנו על ידי העברת האנרגיות הטובות הלאה לאחרים שייהנו מהן גם הם. תבורכו.

 

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *