לתת שירות מעולה בחיים

לתת שירות מעולה בחיים

כל אחד מכם בטח פגש בימי חייו שירות מעולה שניתן לו על ידי מישהו אחר

אולי זה היה בטיול בחו״ל שם התרשמתם עמוקות ממישהו שנתן לכם שירות כזה. אולי מישהו שסייע לכם לפתור בעיה מסוימת שנוצרה לכם ואותו אדם לא עזב אתכם עד שווידא ב 100% שאתם ממשיכים בביטחון הלאה. אולי זה היה במסעדה כשמי ששירת אתכם ממש עשה עבודה נהדרת והפך את החוויה שלכם למעולה ונעימה באופן יוצא דופן.

אף אחד מאתנו לא אוהב לקבל שירות גרוע, זה ברור

ובכל זאת לצערי רובנו התרגלנו לסטנדרטים ממש ירודים של שירות. זה מתחיל במשרדים השונים שאתם באים איתם במגע, בחנויות, בתחבורה הציבורית, במסעדות, במערכת החינוך, בצבא, ובקיצור אין אף תחום שהשירות הגרוע פסח עליו בארצנו הקטנטונת. אפילו בבתי הכנסת ובמוסדות הדת השונים.

ועם הזמן זה הולך ונעשה אפילו יותר גרוע

למשל, אתם צריכים מידע כלשהו ופונים למודיעין ונאלצים לחכות עד שמי שאמור לעזור לכם יסיים את שליחת המסרונים במכשיר הנייד שלו או שלה. ואפילו אם המתנתם בסבלנות עד שיסיים או תסיים, אתם זוכים למענה יבש, שלא רק לא עוזר לכם אלא מוריד לכם את האנרגיות ולעיתים קרובות ״מעלה לכם את הסעיף״.

 זה מכעיס מאוד כשמזלזלים בכם, כשמתנשאים מעליכם, וכשגורמים לכם להרגיש שחבל בכלל שפניתם לאותו אדם מלכתחילה!

אז איפה כאן הבעיה?

בגלל שאי אפשר להפריד בין הקבלה לבין הנתינה, מה שקורה זה שלאחר שספגתם שירות גרוע כזה לאורך זמן, אתם גם נוטים להחזיר באותו המטבע לאחרים. את אותן האנרגיות שאתם קולטים אתם אחר כך משדרים לסביבתכם. אתם יכולים להיות אנשים נהדרים עם תכונות אופי משובחות. בטח קיבלתם חינוך טוב ויש לכם גם כוונות להיות נחמדים לסביבתכם, רק מה שיוצא מכם החוצה לאנשים שאתם באים איתם במגע ביומיום יהיה חייב להיות מושפע מהאנרגיות השליליות שאתם סופגים מסביבתכם בגלל אותו שירות גרוע שמגיע מכל הכיוונים.

אתם בטח יודעים שחכמים אומרים שהעיקר הכוונה

אז זהו שזה בכלל לא נכון! העיקר בעולם החומר זה שאתם קוראים לו העולם המציאותי, הם המעשים והפעולות שאתם עושים, והכוונה היא רק שלב שמקדים את אותן הפעולות.

הכוונות שלכם יכולות להיות טובות, אך אם אתם תתנהגו באופן פוגע ומעליב ותגרמו לאלו שאתם באים איתם במגע הרגשה מזופתת הרי שגם אתם הצטרפתם למעגל נותני השירות הגרוע. נותני השירות אינם רק אותם האנשים המקצועיים שמקבלים שכר על מנת לשרת את האוכלוסייה שבאה איתם בקשרים עסקיים. לא ולא! כל אחד ואחד מכם הוא נותן שירות. זה מתחיל בית שלכם כבני זוג, כהורים, כאחים ואחיות במשפחתכם המורחבת, כשכנים, כעמיתים לעבודה, וכעוברי אורח מזדמנים שפוגשים אנשים קרואים או בלתי קרואים במהלך היום שלכם.

מה ניתן אם כך לעשות כדי לשנות את זה?

דבר ראשון זה להבין שמבחינה אנרגטית מה שאתם מתמקדים בו גדל ומתרחב בעולמכם הפנימי ולאחר מכן משתקף בעולם החיצוני (המציאותי). אם אתם סופגים או מייצרים בעצמכם אנרגיות שליליות שמקורן בשירות גרוע שהוריד את מצב רוחכם ופגע בתפקוד התקין של כל מיני פעולות פנימיות בגופכם וברוחכם, זה כרוך בהתמקדות. וזה בין אם תרצו או לא, ימשוך עוד אנרגיות דומות אל תוך חייכם. כן, אפילו שהן האנרגיות שאתם לא רוצים ולא הזמנתם אל תוך חייכם.

אני מדבר על אנרגיות כמו: כעסים, לחצים, מתחים, מועקות, ושלל הרגשות רעות שמה שמשותף לכולן זה שהן אינן רצויות לכם. כל עוד זה יהיה במינון נמוך תהיה לכם שליטה מסוימת על תגובותיכם ועל ההתנהגות היזומה שלכם אך כשזה יתחיל להגיע מכל הכיוונים זה יגדוש אתכם ויגלוש מכם החוצה כהתנהגות שתתבטא כשירות גרוע לסביבתכם.

דבר שני זה להבין שאם אתם רוצים כאן שינוי אז השינוי הזה חייב להתחיל בכם. בתוככם פנימה.

ברגע שאתם תקבלו החלטה להתחיל לתת שירות הכי טוב שאתם מסוגלים לתת. שירות שיהיה המלא ביותר שבאפשרותכם לתת. שירות שיהיה ממוקד בטובת האחר ויגיע מתוך רצון כנה ואמתי לעזור לזולת ולא יהיה לו קשר עם הסטנדרטים המקובלים אלא אתם תמיד תשאפו להשתפר באיכות נתינת השירות לכל מי שחייכם באים במגע. גם אתם תתחילו בחזרה לראות ברכה ופירות בעמלכם.

לאחר זמן מה אתם תבחינו שעצם ביצוע התקשורת או מתן השירות באופן הזה כבר בעת הביצוע הדבר, ימלא אתכם באנרגיות חיוביות. אנשים יתחילו לחייך אליכם בכל מקום שאליו תלכו. לעיתים אתם תבחינו שאנשים אחרים מתאמצים מעבר לרגיל להיות אליכם נחמדים כי האנרגיה המוקרנת מכם עושה להם טוב גם אם הם לא יכולים להסביר לעצמם למה זה כך. אתם תחוו שיתוף פעולה טוב גם מאנשים ״שברגיל״ הם לא נחמדים לאנשים אחרים, ובגדול החיים שלכם ישתנו לטובה כי התמקדתם בנתינה לאחר ובעקבות זאת היקום גומל לכם באותו המטבע בחזרה.

תראו חברות וחברים, זו לא תיאוריה בלבד!

כדאי לכם להעמיד את הנאמר כאן במבחן ולהתנסות בהתנהגות כזאת במשך כמה שבועות והתוצאות תדברנה בעד עצמן גם בעבורכם. יכול להיות שבשלב הזה אתם אומרים לעצמכם שהכל נשמע טוב ויפה אך איך אני מיישם או מיישמת את זה בחיים שלי?

אז הנה בעבורכם דוגמא על מנת להמחיש את הנאמר עד כה

נגיד שאתם רוצים להזמין כמה חברים לארוחת ערב אצלכם בבית.

אתם יכולים לצאת ידי חובתכם כי כבר הוזמנתם בעבר ואתם מרגישים מחויבות להחזיר להם ארוחה. אתם יכולים לשים כמה דברים על השולחן שיראה מלא. לצרף כמה בקבוקי שתיה ולהעביר את הערב באופן מניח את הדעת ובסופו לסמן וי שעשיתם את חובתכם בלהזמין את החברים.

או שאתם יכולים להתאמץ מעבר לרגיל ולברר מהם המאכלים החביבים על כל אחד מהם ולהתחשב במידע הזה כשתתכננו מה להגיש בארוחה. אתם יכולים לקשט את השולחן ולשים לכל אחד מהמוזמנים כרטיס קטן עם שמו ומאחור לכתוב כמה תכונות טובות שיש לו או לה. אתם יכולים לנגן מוזיקה חרישית ונעימה ברקע בווליום נמוך. אתם יכולים להדליק נרות רבים ולהסתמך עליהם כתאורה המרכזית. אתם יכולים להכין איזה כמה סיפורים מעניינים וכמה בדיחות טובות מראש, כדי שבעת הצורך תוכלו לנווט את השיחה המתנהלת לדברים נעימים ולא להגיע לוויכוחים על פוליטיקה למשל. אתם יכולים להודיע להם מראש שזה יהיה ערב ללא פלאפונים וללא טלוויזיה כך שתוכלו ליהנות אחד מהשני למקסימום.

צלמו מספר תמונות טובות שיראו את הכיף שחוויתם ביחד באותו הערב ושלחו אותן לחברים בתוספת מכתב או מייל תודה על חלקם בהנאה שכולכם הרגשתם אחד עם השני.

שימת הלב לכל הפרטים האלו ישדרו לחברים שלכם שאתם מעריכים אותם וחושבים עליהם דברים טובים. הם ירגישו שהם חשובים לכם וירצו לגמול לכם בחזרה. זה יגביר למקסימום את החוויה מאותו המפגש ויעשה אפילו הרבה יותר מזה. כעת בגלל שההרגשה שלהם טובה יותר הם גם יהיו באופן כללי נחמדים יותר לסביבתם כך שאתם חשבתם שרק תכננתם וביצעתם ארוחת ערב מוצלחת אך באופן מסוים גם שיניתם את חייהם של החברים שלכם לטובה.

עכשיו תארו לעצמכם שבכל יום אתם תעשו את אותו השירות הטוב עם כל מי שאתם פוגשים, אפילו אם זה רק לחייך לעוברים והשבים ולברך אותם בשלום. במיוחד את כל אותם האנשים שכולם לוקחים אותם כמובן מאליהם כמו למשל: השומר בכניסה לקניון או לחנות כלשהי, נהג האוטובוס, המנקה במשרד, וכדומה.

אפילו אם זה להחליט שאתם תעזרו לכל אדם שמבקש את עזרתכם ותתנו לו שירות הכי טוב שביכולתכם כאילו שקיבלתם תשלום גבוהה ביותר על כך.

אפילו אם זה לשפר את כישורי ההורות שלכם או כישורי הזוגיות שלכם על ידי מתן תשומת לב אמתית לאנשים האלו שבחייכם הינם מובנים מאליהם.

אפילו אם זה לבצע את העבודה שלכם ב 110% ממה שנהוג ומקובל פשוט כי החלטתם שמעתה ואילך אתם נותני שירות משובחים ולא בגלל שמצפים מכם לכך.

אל תפחדו מזה שאם אתם תעלו את הסטנדרטים ביחסים שלכם עם האחרים הם רק יצפו מכם ליותר. תתנו ללא קשר למה שהם חושבים או לאיך שהם יגיבו. קבלו החלטה חד סטרית להיות נותני שירות מעולים לכל אדם באשר הוא ללא כל הבדל. התוצאות ידהימו אתכם!

זה יהיה כאילו שכל העולם שסביבכם משתנה ונהיה נחמד יותר אליכם וזה יגרום לחיים שלכם להשתפר בכל התחומים. זה ממש לא קשה לביצוע ועצם השיפור בנתינה מעצמכם לזולת יהפוך אתכם גם מודעים יותר למה שאתם עושים ויגרום לכם להרגיש יותר חיים. נו, עם יתרונות כאלו הגיע הזמן להתנסות בזה ואף לשתף את חבריכם וחברותיכם במידע הזה שגם הם יוכלו אם ירצו להצטרף למעגל נותני השירות הטובים וכך כולנו ביחד נשנה את העולם שמסביבנו להיות טוב יותר. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *