מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

הפוסט הזה אינו מיועד רק לצעירים בתחילת דרכם המתלבטים במה כדאי לבחור ובמה כדאי לעסוק בחיים, אלא גם למתלבטים הנצחיים שתקועים בחייהם המשעממים ומחפשים אחר משמעות שתאיר את חייהם.

היום בארץ החיים הם די תבניתיים בעבור רוב הצעירים. לימודים בתיכון, צבא, שנה של קריעת תחת ומגורים אצל ההורים, מסע לחו"ל בדרך כלל למקומות מרוחקים במיוחד, ולכמה זמן שמספיק להם הכסף שחסכו, ואז הם הולכים ללמוד לימודים גבוהים לתואר ראשון במחשבה שזה מה שיאפשר להם חיים טובים יותר לאחר מכן. בדרך כלל לאחר הלימודים הבועה מתפוצצת להם בפנים ורק אז הם מתחילים לחשוב באמת מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים.

איזה בזבוז משווע?! איזו איוולת?!

האם באמת כולם צריכים ללכת ללמוד באוניברסיטה כדי להצליח?!

והאם כשיש כבר את התואר ביד האם באמת כל הדלתות נפתחות בפניכם?!

בעידן הזה, כשאתם חושבים לעצמכם מה תהיו כשתהיו גדולים, אתם בדרך כלל תחשבו על המקצוע שיהיה לכם ובמה תעסקו לפרנסתכם.
זאת ראייה מאוד צרת אופקים לגבי מי שאתם ומה שאתם מסוגלים להיות, להגשים ולעשות בעצמכם בחיים האלו.

ההיגיון שלכם בדרך כלל בשלב הזה גם מונע גם על ידי לחץ מההורים שלכם, מבני משפחה אחרים ומהחברים שלכם, שמתערבים לכם בהחלטות ותורמים לכם את עצותיהם ומה שנכון וכדאי שתעשו ושתבחרו, ממה תרוויחו יותר, ומה יסלול לכם את הדרך אל האושר הנכסף.

בשלב הזה בדרך כלל כולם ידברו על כך שהמצב קשה, ובמקום להקשיב ללב שלכם או לשאיפות האישיות האמתיות שלכם, אתם צריכים "להתעורר" ולבחור בנתיב שפוי והגיוני שנדרש בשוק העבודה.
הם בטח יגידו משהו כזה:
עזוב ייחודיות, עזוב את החלומות שלך, עזוב את מה שאתה אוהב. זה החיים האמתיים וחייבים ללכת בדרך המקובלת והרגילה.
תוכל תמיד להקשיב ללב שלך ולצרכים האישיים שלך בשבועיים חופשה שתקבל בשנה מהעבודה.
עכשיו זה הזמן לסבול כמו כולם !!!

המצב הוא כזה שלמרות שישנם אנשים שיודעים בדיוק מה שהם רוצים וזה אפילו נמצא חזק אצלם מאז שהיו קטנים, אצל רוב האנשים זה לא כך.

הרוב מחכים שהידיעה הזאת פשוט תגיע אליהם מתי שהוא

חלק מהם יבדקו, יחקרו, יקראו, וישאלו על מנת להגיע להחלטה הנכונה אך בתהליך הזה לא יגיעו תמיד למסקנות ברורות ואז מה שיישאר להם לעשות זה ללכת על משהו, לא משנה מה זה יהיה העיקר שייתן להם שהות נוספת ויוריד מעליהם את הלחץ לבחור שיש עליהם מההורים שלהם, מהחבר או החברה, או מהחברה באופן כללי.

למה זה קורה?!   למה זה כל כך קשה?!

אני יכול לחשוב על כמה סיבות לזה:

 • אתם חוששים לשגות בבחירה על מנת שלא לבזבז זמן יקר של שנים.
 • אתם חוששים להיות מחויבים לכיוון מסוים שאתם לא בטוחים בו בכלל.
 • יש בכם בפנים מלחמה בין לבחור בכיוון שיגביר את סיכוייכם להתפרנס בכבוד לאחר הלימודים ובין כיוון שייתן לכם עניין, סיפוק והגשמה עצמית.
 • אתם חוששים להיחשב נחותים בעיני אחרים בעקבות בחירה בכיוון שאינו נוצץ מספיק או אינו נחשב מספיק בנורמה הקיימת.
 • אתם מבולבלים בגלל כל מיני צרכים לא אמתיים ואמונות שקריות שהחינוך, הפרסומות, והאופנות מכתיבים לכם, אך עמוק בפנים זה לא מתחבר אליכם.
 • אתם נקרעים בין הצורך להגשמה ולביטוי של הייחודיות שלכם בחיים לבין "אפקט העדר" בו כל הכבשים עושות את אותם הדברים, אוכלות את אותו העשב והולכות באותם המסלולים.
 • העושר הרב של אפשרויות בחירה גורם לעומס יתר במחשבות שלכם וברגשות שמציפים אתכם וזה גורם להרגשה כל כך רעה לאחר כמה זמן, שאתם מחפשים כל דבר שבנמצא כדי להרגיע את זה. העיקר שיעזבו אתכם בשקט.

אם תרצו ללכת בנתיב הזה של הבדיקה

עם הבירורים, המחקרים והשקילה בין היתרונות לחסרונות, תמצאו שהאינטרנט והמדיה מלאים בעצות בכיוון הזה וכולם מנסים למכור לכם את עצותיהם ואת מרכולתם וכולם מדברים פחות או יותר על אותם הדברים.

אני הייתי רוצה להציע לכם כיוון אחר

שונה, קל יותר, שמאחד בתוכו התייחסות גם למי שאתם בממד הנפשי, הרגשי, והרוחני בחיפוש שלכם אחרי מה שמתאים ונכון במיוחד בעבורכם.

ההצעה שלי היא: בואו ונחשוב מהסוף להתחלה

אני רוצה שתשאלו את עצמכם רק שתי שאלות שהן בעצם שני חלקים של אותה השאלה, ושתקדישו למתן התשובה עליהן את תשומת  הלב הרבה ביותר שתוכלו בלענות את התשובה הטובה ביותר, המפורטת ביותר והשלמה ביותר שיש באפשרותכם לענות בזמן זה.

מוכנים?!

השאלה הראשונה: מה הייתם רוצים שיהיה כתוב על המצבה שלכם לאחר שתסיימו את חייכם?

השאלה השנייה: מה הייתם רוצים שיאמרו עליכם בהספד לאחר מותכם?

יתכן שיהיו לכם כבר תשובות מוכנות שתשלפו מיד. הכוונה שלי היא שאתם תיקחו זמן מסוים בכל יום  וגם במהלכו של כל יום לחשוב ולפתח תשובה מדויקת שמתארת באופן שלם ומושלם את מה שאתם הייתם רוצים שהתשובה לשאלות האלה תהיה.

נסו לתאר את זה גם בכתב, אמרו זאת בקול רם והרגישו אם זה מתחבר אליכם. אולי זה ייקח לכם כמה ימים ואולי כמה שבועות. כשתהיינה לכם התשובות המדויקות ולאחר שחשבתם והתמקדתם בנושא, זה הזמן לעבור לשלב הבא בחשיבה מהסוף להתחלה.
זה השלב בו אתם מבררים לעצמכם מהן הפעולות הנדרשות לעשותן שיביאו אתכם להגשמת אותו הרצון שהובע בתשובות על שתי השאלות.

אם אתם רוצים להגשים את רצונכם אתם צריכים להבין את תהליך ההגשמה ואת זה שכרגע מושלות בו אמונות מגבילות שתוקעות את חייכם.

זה פועל ככה:

המחשבות שאתם חושבים ביחד עם הרגשות שאתם מחברים אליהן מגיעות לתת מודע שלכם. התת מודע מייצר תשדורות שהגוף מרגיש כתחושות בו. התחושות בגוף דוחפות אתכם לפעולה והפעולות מייצרות בעבורכם תוצאות. זאת התיאוריה וההסבר.

בפועל, אתם כבר חשבתם כשפיתחתם את התשובות לשאלות מקודם לכן. עכשיו נותר לכם לחבר גם רגשות חיוביים ומתאימים שישלימו ויחזקו את התמונה של מה שאתם רוצים להשיג.
זה לכשעצמו מייצר תמונות דמיוניות  חזקות וצבעוניות. וכל זה יוצר אצלכם התחלה של אמונה חדשה שמתגברת עם הזמן שהדבר הזה אפשרי בעבורכם. האמונה הזאת שנמצאת בתת המודע שלכם משודרת אל הגוף שמרגיש אותה כתחושה, והתחושה דוחפת אתכם לעשות את המעשים והפעולות הנכונות שיגרמו לתוצאות הרצויות. הבנתם?!

כל מה שצריכים לעשות זה לדמיין לעצמכם שמה שאתם רוצים להשיג נמצא כבר בחזקת ידכם, ולעשות כל יום צעדים קטנים או גדולים לכיוון שמגשים לכם את רצונכם.

צריכים להיות מחוייבים לנחישות ולהתמדה, אך כל השאר כבר בא מעצמו ומתמגנט אליכם.

ואיך תדעו שאתם עושים את הדברים הנכונים?

כדאי יהיה לכם להתייחס לגורם אחד בלבד שמכיל בתוכו את כל הגורמים גם יחד והוא מסכם את כל ההשפעות השונות.

הגורם הזה הוא השמחה הפנימית שלכם.

אם אתם באמת שמחים זה מעיד על כך שאתם הולכים בדרך הנכונה בעבורכם ועושים את הדברים הנכונים בשבילכם.

כדאי לכם לתת צ'אנס לדרך הזאת כי היתרונות בה הם רבים:

 • ההחלטה והחשיבה נעשית בפרטיות שלכם וללא כל הפרעה והתערבות.
 • זאת דרך נעימה יותר וקלה יותר מדרך הבירור הרגילה והמקובלת.
 • התשובות שאליהן תגיעו תהיינה מתוככם פנימה ולכן גם נקיות יותר מהשפעות חיצוניות של אנשים אחרים.
 • דרך החשיבה הזאת מתייחסת גם לאופייכם, לשאיפותיכם, להעדפותיכם האישיות ולמי שאתם באמת.
 • הזמן שמוקדש כאן לחשיבה ואחר כך לפעולה ממוקדת, מייעלים מאוד את התהליך מבחינה אנרגטית, ואת הכוחות שנחסכו ניתן להפנות לתחומים אחרים של החיים שלכם.

עם כל היתרונות האלו ועם אפס חסרונות, כל מה שנשאר לכם לעשות זה לבצע ולפעול.

אז אם אתם צעירים בגיל ובתחילת החיפוש העצמי שלכם או מבוגרים שכבר חיפשו אך לא בטוחים שמצאו, כל אחד מכם ימצא במענה על השאלות הללו את הדרך להעלות את החיים שלכם על המסלול הנכון. אתם תעלו על המרשם הנכון והמוצלח ביותר שיגרום לחיים שלכם להתמלא בשמחה באושר ובמשמעות.

אל תשאירו את המידע הזה סתם כתוב כאן. קבלו החלטה לעשות אתו שימוש מעשי לשיפור אמתי של חייכם.
שתפו את המידע הזה עם אנשים אחרים היקרים לכם. מי יודע אולי המעשה הזה גם הוא יגרום לכם להיות שמחים. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *