מה המשותף בין חובבות רדיו והילינג אנרגטי

מה המשותף בין חובבות רדיו והילינג אנרגטי

לא כל מי שעוסק בהילינג אנרגטי או בכל מיני שיטות דומות, בין אם הוא מטפל או אפילו מורה, חייב להיות טיפוס רוחני שנראה שרק הרגע יצא מאיזה אשרם בהודו.

חלק מהאנשים מגיעים לזה בדרכים מאוד מיוחדות ועל זה בדיוק אני רוצה לספר לכם בפוסט הזה.

תמצאו כאן סיפור על עצמי ועל חברתי קורין ז"ל שהיינו בכלל חובבי רדיו וחושבים בצורה מדעית ואיך שהוא החיים רצו והגענו לעסוק בתחומים רוחניים, היא כמטפלת ואני כמטפל ובעיקר כמורה שהכשיר מטפלים בשיטות ריפוי רוחניות.

הכל התחיל כשנפגשנו בקרית ים במהלך מלחמת המפרץ ב1991 בעקבות התחביב ששנינו עסקנו בו שנקרא חובבות רדיו. שנינו היינו מאוד נלהבים מהעיסוק בו וזה קרב בינינו מיד.

לאלו שאינם יודעים מהו תחביב הרדיו

אז זה לא להאזין ביחד למוזיקה מהרדיו, אלא העיסוק הטכני של בניית ציוד תקשורת כמו אנטנות משדרים ומקלטים והפעלתם ברישיון של משרד התקשורת על מנת ליצור קשרים ניסיוניים עם חובבים אחרים ברחבי העולם.

בעבור שנינו זה היה מרגש מאוד לעסוק בתחום הזה של הרדיו אלקטרוניקה, ולהרגיש כמו חלוצים בתחום. למשל כשלאנשים בקושי היה טלפון קווי בבית, אנחנו כבר הסתובבנו עם מכשירי קשר והייתה לנו תחנת שידור שדיברנו דרכה וגם שידרנו בשפת המורס עם חובבים בכל העולם.

כיום זה לא עושה רושם על אף אחד כי לכל אחד יש מכשיר נייד אחד לפחות שאיתו הוא יכול ליצור קשר עם כל העולם. אך חברים יקרים, מה שאתם לא יודעים זה שכל זה התאפשר בעיקר בגלל חובבי הרדיו שכל הניסיונות שערכו, וכל המידע שנצטבר מהפעילות של התחביב הזה תרמו תרומה מכרעת ליצירת עידן התקשורת הנוכחי.

ההתעניינות שלי בחובבות הרדיו נחלקה לשתיים:

1. אהבתי את הצד הניסויי של התחביב, של בניית הציוד ושל בדיקתו מול חובבים אחרים בעולם.

2. אהבתי את יצירת הקשרים עם אנשים חובבים כמוני ברחבי העולם.

העיסוק בקרביים של המכשירים, הבניה של הציוד והקמת תחנת שידור, העיון בכל מיני תרשימי זרימה ותוכניות של ציוד תקשורת, למידת כל התיאוריות שעסקו בהתפשטות גלים ובסערות מגנטיות על השמש והשפעתן על תקשורת רדיו, הלימוד איך למנוע הפרעות לציוד בידורי של השכנים כשמשדרים, והשיפור המתמיד בטכניקות הפעלת הציוד וביצירת תקשורת עם מקומות רחוקים ממש ריתקה אותי.

אז איך כל זה קשור להילינג אתם בטח שואלים

הסיפור הוא כזה שדי בהתחלת הכרותינו, קורין ואני התחלנו ללמוד ביחד בכל מיני קורסים ולשמוע הרצאות בכל מיני תחומים שהיו קשורים בשיטות טיפול רוחניות ובנושאים שאז היו נשמעים לנו כאילו שהביאו אותם ישר מהאגדות.

אתם צריכים להבין ששנינו היינו אנשים מאוד הגיוניים, עם שתי רגליים על הקרקע, אפילו היינו קצת כבדי משקל שקרקע אותנו לאדמה ,ככה שהיה לנו קצת קשה לעשות את הטרנספורמציה ולפתוח את עצמנו לתיאוריות חדשות ולתחום שהיו בו הרבה דברים לא מוחשיים וכאלו שבתחילת הדרך היה קשה לנו להסביר אותם לעצמנו.

כל זה התחיל להשתנות כשהתחלנו לשים לב שכל מיני מונחים, תיאוריות, וידע שהיה לנו מתחביב הרדיו התאימו אחד לאחד לכל מה שלמדנו בהרצאות ובסדנאות השונות לריפוי אנרגטי.

הדבר הזה עזר לנו להבין לעיתים את החומר ברמה כזאת ובעומק כזה שהיה הרבה מעבר לרמה של החומר שהוצג בפנינו על ידי המורה או המרצה,. וזה גרם לנו להתחיל ללמוד בקצב מסחרר והטיפולים שעשינו היו ממש מוצלחים, ולמרות הפן המדעי שיצר בתוכנו בתחילת הדרך המון התנגדויות, נעשינו ממש כוכבים עולים.

כעת היה נראה שהכול זורם, הכל מתאים, היה נראה ששני התחומים לא רק שלא היו זרים אחד לשני אלא שהם התאימו לגמרי.

הנה הדברים שאנחנו חשבנו שהתאימו אחד לאחד בין שני הענפים השונים

♦   מקמ"ש או מכשיר ששילב בתוכו גם מקלט וגם משדר אפשר את השידור והקליטה של אותות שנשלחו ונקלטו על ידי החובבים. זה היה הבסיס ולב תחנת השידור.

גם בהילינג זה ככה. המטפל משמש כמו מקמ"ש שקולט אנרגיה מהיקום ומשדר אותה בתדרים שונים למטופל. באמצעות השידור והקליטה של אותות אנרגטיים בין המטפל למטופל נוצר הקשר ביניהם. התהליך הזה גם יכול לעבוד בצד ההפוך על ידי כך שהמטפל מחבר את המטופל עם האנרגיה הקוסמית. וכל זה מתחולל בו זמנית או בלשון הרדיו נקרא: שידור דופלקס.

♦   אנטנות הן החלק שהופך את האותות שנוצרו במשדר לגלים שנשלחים דרך האוויר ומתפשטים עד שהם נקלטים בצד השני על ידי אנטנה אחרת ומגיעים שוב למקלט שיודע להפוך את הגלים האלו למשהו שאנחנו יכולים לשמוע או לראות או שניהם ביחד.

אותו הדבר בהילינג. הכוונות של המטפל מתחילות במוח שלו ועוברות ללב שלו ומשם לזרועות שלו ולכפות הידיים שמשמשות כאנטנות שקולטות וגם משדרות והפיענוח של האותות נעשה במוח.

♦   קווי תמסורת.  אלו הכבלים שהוליכו את האותות מהמשדר לאנטנה ומהאנטנה למקלט בחזרה. הקווים האלו היו חייבים להיות מתואמים לגמרי לכניסת המשדר והמקלט ולכניסת האנטנה. אם לא היה תיאום טוב זה היה גורם להפסדים חמורים ולזליגה של אנרגיה שהייתה הולכת לאיבוד בדרך ולא מגיעה ליעדה בעוצמתה המקסימלית.

אותו הדבר בהילינג. המטפל צריך לכוונן את עצמו לגמרי למטופל. לשפתו, למונחים שדרכם הוא מבין את העולם, להעדפותיו וכדומה וזה היה צריך גם להתאים לכל אותם הדברים בצד האחר זאת אומרת בצד של המטפל כך שבחלל שביניהם כל האמונות הפנימיות המפריעות היו צריכות התייחסות לפני שהשידור והקליטה החלו להיעשות בעוצמה מוגברת.

♦   הארקה. ברדיו מאוד חשוב שהציוד יהיה מחובר היטב לאדמה על מנת שהכול יפעל היטב. ניתן אפילו לראות באדמה כחלק בלתי נפרד מתהליך השידור והקליטה.

אותו הדבר בדיוק בהילינג אנרגטי שם משתמשים במונח "התקרקעות" או "קרקוע" שמציין את החיבור הטוב של המטפל והמטופל לאנרגית האדמה כדי לאפשר תהליכים של זרימה ביניהם.

♦   כל איבר בגוף פועל בתדר שלו. אם הוא לא פועל באופן תקין, חלש או חולה זה כמו שברדיו מאזינים לתחנה שמשדרת, ואם היא לא נשמעת טוב, מקוטעת, או לא ברורה, זה כמו שהיא יצאה מהתדר וצריך להחזיר אותה שוב לתדר הנכון על ידי כיוונון מחדש של הכפתור המתאים.

אם נחשוב על כל איבר, כל תא, כל מערכת בגוף כתחנות שידור וקליטה זה יהיה מובן שאם הן לא מתפקדות היטב פשוט צריך לכוונן אותן מחדש.

♦   יש אמרה ששגורה בפי חובבי הרדיו שאומרת: " אתה יכול להיות טוב רק לרמה שהאנטנה שלך טובה ". וזה באמת נכון. אי אפשר לעבוד עם מישהו אם אינך יודע שהוא קיים או אינך יכול לשמוע אותו.

אותו הדבר בהילינג, אם אינך יכול לקלוט את בעיותיו האמתיות של המטופל, אלו שנשמעות בקושי או כמעט ולא מבצבצות מעל פני השטח ואין לך כמטפל חיישנים שקולטים את האותות החלשים האלו כמו שאנטנה מעולה עושה אז פשוט אתה לא תוכל לשמש ככלי עזר מוצלח למטופל הזה.

שיפור מתמיד של האנטנות ועריכת ניסיונות עם סוגים שונים של אנטנות יכולים להביא לקשרים מוצלחים יותר בין חובבי הרדיו.

אותו הדבר בהילינג. שיפור החיישנים בגופו ובנפשו של המטפל על מנת שישמשו כלי עבודה מדויקים ורגישים יותר  זה כמו לשפר את האנטנות הקולטות ומשדרות מידע באינטראקציה בין שני האנשים.

♦   שיפור מתמיד של טכניקות ההפעלה של ציוד התקשורת הבדילו בין חובבי הרדיו הרגילים ובין החובבים המומחים שכל הזמן עבדו לשפר את מה שהם עשו ואת איך שהם עשו את זה.

גם בהילינג המטפלים האלו שכל הזמן שוקדים על שיפור מתמיד של הטכניקות הטיפוליות שלהם ולא מסתפקים רק במה שלמדו ובמה שעובד בעבורם באופן מספק, הופכים להיות מומחים וההצלחות שלהם טובות בהרבה מהממוצע המקובל בקרב הענף שלהם.

♦   מערכות סינון מיוחדות שקיימות במקלטי תקשורת מאפשרות לסנן אותות חזקים ומפריעים שנמצאים על אותו התדר ולהצליח להאזין לאותות חלשים שאלמלא הפילטר לא היה ניתן לשמוע אותם בכלל.

בהילינג זה אותו הדבר בדיוק. הלימוד המתמיד והאימון שעובר המטפל מלמדים אותו איך לסנן את כל הדברים שבולטים בהתנהגותו של המטופל או במצב בריאותו, אלו שיוצרים תמונה מסוימת של המצב שמסתירה את הגורמים החשובים שנמצאים מתחת לפני השטח, וחשובים ביותר לריפוי של המטופל.

♦   כשיש הפרעות אטמוספיריות חזקות שמפריעות ליצירת תקשורת רדיו בדיבור, משתמשים החובבים בשפת סימני המורס כדי להמשיך ולקיים קשר ביניהם למרות הקשיים.

בהילינג אותו הדבר. מטפל טוב לומד לטפל באחרים בדרכים שונות לאו דווקא המקובלות ולהצליח גם כאשר יש לו הפרעות שנראה שלא יאפשרו לו בכלל לטפל. זה יכול להיות בקרב המון רועש, בתנאי אקלים קיצוניים, כשהוא תחת לחץ זמן ויש לו רק כמה דקות להקדיש לטיפול, או כשיש לו כל מיני בעיות אחרות שמחבלות בתשומת לבו או מפריעות לו בדרך אחרת.

♦   כדי להיות חובב רדיו מורשה, צריך לעבור בחינות של משרד התקשורת ולהוכיח שיש לך ידע מספיק ברדיו אלקטרוניקה, בנוהלי קשר, ובמניעת הפרעות לטלוויזיה, לרדיו ולמחשב של השכנים. הבחינות גם נחלקות לכל מיני דרגות של מיומנות  ובהתאם לכך ניתן הרישיון לשדר בעוצמות שונות בוואטים בתחנת השידור. מדרגה ד' שהיא ההתחלתית ועד לדרגה א' שמאפשרת לשדר קילוואט וחצי מהמשדר שזה שווה ערך לעוצמה של תחנת רדיו מסחרית בערך.

אותו הדבר בהילינג. כדי להיות מטפלים טובים צריך ללמוד חומר מסוים. צריכים הבנה איך לשדר ולקלוט אנרגיה וגם איך לא לגרום נזק למטופל.

גם ברמות ההפעלה השונות של הטכניקה הטיפולית למשל אם נשווה את זה לרייקי שהיא שיטת טיפול אנרגטית. שם יש גם רמה 1, רמה 2, רמה 3, ורמת המאסטר. האנרגיה שזורמת דרכם היא אותה האנרגיה אך עוצמת זרימתה וכמותה יחסית לזמן נתון גדלה ככל שהרמה עולה.

♦   בשידור למרחקים ארוכים או כמו שזה נקרא בחובבות הרדיו DX , צריך חובב הרדיו להבין בהתפשטות גלים בשכבות השונות של האטמוספירה ולדעת לתפעל את הציוד בטכניקות מתקדמות על מנת שיהיה אפשר ליצור קשר עם תחנות ממש מרוחקות.

אותו הדבר בהילינג כשאנחנו באים לשלוח את הטיפול למרחוק.
יש כאן מקום לשיפור מתמיד בטכניקות ההפעלה ובהיעזרות במכשירים אנרגטיים שיעזרו להרכיב את הכוונה לטפל בהצלחה במישהו, על גל אנרגטי שיכול להגיע ליעד הטיפולי שיכול להיות אפילו בארץ אחרת. זה יכול להיות בטכניקות של דמיון מודרך, במטוטלת, עם קריסטלים, עם מלל ולחשים, עם טקסים שמאניים וכדומה.

♦   כשבאים לבדוק או לתקן ציוד תקשורת נעזרים בשני מכשירים.
1.  מחולל תדר ששולח גל מסוים בתדר קבוע שמחברים אותו לכניסת המקלט, למשל.
2.  עוקב תדר שהוא מכשיר שמאפשר לנו לעקוב אחרי האות שמשמיע מחולל התדר כשאנחנו נוגעים בכל מיני נקודות שונות במעגלי המקלט. כל עוד אנחנו שומעים או רואים על מסך את האות המשודר זה תקין. כשזה פתאום מפסיק הגענו למקום התקלה.

זה בדיוק אותו הדבר בהילינג רק כשכאן שני המכשירים מובנים כבר בגופו של המטפל. הפעולה כאן דומה אחד לאחד כמו ברדיו.

קורין ואני גם נמשכנו לענפים שונים של חובבות הרדיו

שהתאימו אף הם להעדפות שהיו לנו בשיטות הטיפול השונות שנעשו יותר קרובות ללבנו משיטות אחרות.

קורין אהבה ונמשכה לשיטות ריפוי יותר מקובלות שהיו שייכות למיינסטרים ולמקובל, ואותו הדבר בחובבות הרדיו. היא שידרה עם ציוד חדיש וחזק ועם אנטנה שהייתה בגובה של 25 מטר מעל פני האדמה.

אני נמשכתי לענף מיוחד של חובבות הרדיו שנקרא QRP ועסק בבניית ציוד עצמית ובשידור עד 5W בלבד והיה נייד. זה היה אתגר ליצור קשר טוב עם ציוד שכזה והיה צריך להיות מיומן מאוד במה שעושים. היו לי כמה הישגים מרשימים ביצירת קשר ב2W בלבד ואחד מהם היה  בדיבור עם אוסטרלי אחד שלא האמין ששידרתי בעוצמה שלא הייתה אפילו מאירה פנס רגיל. זה היה בשנת 1992 אני חושב.

הציוד הזה היה נראה פשוט ביותר ולא מרשים בכלל, אך התחכום שעמד מאחוריו היה נהדר.

גם בהילינג אותו הדבר נמשכתי לשיטות טיפול שהיו מיוחדות מאוד למרות שלא היה עליהם את הרושם הנוצץ ולא תמיד היו מקובלות על המיינסטרים.
גם הדרך בה הפעלתי אותן היה נטול כל רושם מיסטי, בלי לבוש מיוחד, בלי דיבור רוחני במיוחד, ללא חיבוק עצים וללא קישוטים מיוחדים. ככל שנעשיתי טוב ומוצלח יותר כמטפל, כך נהייתי פשוט יותר, והמראה שלי אף פעם לא רמז על מה שהיה מתחת למכסה המנוע.
אחד לאחד כמו בחובבות הרדיו.

אני מודע לכך שבשלב הזה יהיו כמה קוראים שלא יבינו למה בכלל כתבתי את המאמר הזה כאן בבלוג.

בעבורכם אני אסביר במילים אחרות ואומר:

שאם יש ענף מסוים בחיים שלכם שאתם רוצים להיות ממש טובים בו, ואפילו להגיע לדרגה שאחרים יראו בכם מומחים בתחום הזה, בהרבה פעמים לא תצטרכו ללכת כל כך רחוק ולהמציא את הגלגל מחדש. כל שעליכם יהיה לעשות הוא להסתכל על ענף אחר שאתם כבר מאוד טובים ומוצלחים בו ותמצאו את ההקבלות, את הדומה בין שני הענפים, וזה יפתח לכם פתח לתובנות חדשות ולהדרכה פנימית איך לעשות את הדברים, ואפילו יגרום ללמידה מואצת של מה שאתם רוצים להתמחות בו.

תראו,
הכל קשור ביחד!  הכל!  ושום דבר אינו באמת נפרד!

במקום ללמוד כמו שלימדו אתכם בבית הספר בשיטת דחיסת כמה שיותר חומר למוח, בואו ותלמדו כמו שחכמי המזרח לומדים. הם מתבוננים בתהליכים שסביבם ומוצאים הקבלות והקשרים וכך הם צומחים ומתפתחים. הם משתמשים בחשיבה שלהם למצוא את הדומה ואת המחבר את מה שהם מתבוננים בו לקוסמוס כולו.

אם הם מסוגלים להיות מאסטרים בדרך הזאת ואנשים מעריכים את חוכמתם כך גם אתם יכולים. לכו על זה בכל הכוח. לכו על זה ויצליח לכם בגדול.

אני ממש גאה בכם שהחזקתם מעמד בקריאה עד לסופו של המאמר הארוך ביותר שכתבתי עד כה בבלוג. ועכשיו שתפו בבקשה את המידע הזה עם חבריכם ברשת ותנו גם להם זווית ראיה מעט שונה מהרגיל שתעזור להם לראות את עולמם בדרך קצת שונה ממה שהם התרגלו. מי יודע אולי זה יעזור להם כמו שזה עזר לי. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *