מה זה ביואורגונומי או ביואנרגיה

מה זה ביואורגונומי או ביואנרגיה

ביואורגונומי או בשמה הנוסף ביואנרגיה

היא שיטת טיפול אנרגטית שפותחה כאן בארץ בתחילת שנות השמונים על ידי רפי רוזן ז"ל שהיה חבר קיבוץ הסוללים.

מקור השם ביואורגונומי נובע מהמילה אורגון, שכך קרא פרופסור וילהלם רייך לאנרגית החיים שחקר, ורפי רוזן שהושפע מאוד מתורתו ומכתביו אימץ את השם ושיבץ אותו למונח חדש שתיאר את השיטה שפיתח.

השיטה הזאת מיוחדת במינה ואין הרבה שמטפלים בה, ביחס למטפלים בשיטות של הילינג אנרגטי אחרות.

אם תסתכלו על מישהו שמטפל בביואנרגיה, מה שתראו זה שהידיים שלו מערבלות את האוויר שמולו או נעות בכל מיני כיוונים והעיניים שלו מעפעפות במהירות תוך כדי הפעולה.

זה כמובן לא מספר לכם על מה שקורה מתחת לפני השטח שאתם לא מסוגלים לראות בעיניכם.

יש בשיטה הזאת כמה יתרונות שלא מצאתי באף שיטת טיפול אנרגטית אחרת, ויצא לי ללמוד לא מעט שיטות במשך השנים.

על מנת שתבינו יותר על מה אני מדבר בואו ונעשה טיול קטן בתוך השיטה הזאת על ידי כך שנתייחס לכמה נקודות שמאפיינות אותה.

על הטיפול בביואורגונומי

אחד הדברים המעניינים שבשיטה, היא היכולת של המטפל לאחר שאבחן את מקור הבעיה ובחר בדרך טיפול מסוימת, לבדוק מידית אם מה שהוא עשה עזר, ואפילו לבדוק באחוזים עד כמה זה השפיע.

אם ההשפעה הייתה לטובה באופן מובהק אז הוא ממשיך לדבר הבא ואם לא הייתה השפעה או שההשפעה הייתה קטנה, הוא מיד מחפש דרך שונה של פעולה כדי לייצר את ההטבה הרצויה.

הדבר הזה מעלה מאוד את אחוזי ההצלחה של הטיפולים בשיטה הזאת וזה כמובן דבר טוב.

המקור הראשוני של הבעיה

הנחת עבודה מעניינת שהיא אחת מהיסודות של השיטה היא, כשאדם בא לטיפול ומתלונן על בעיה מסוימת, נאמר לצורך הדוגמא שיש לו דלקות אוזניים חוזרות ונשנות שמסבות לו סבל רב. התסמינים מופיעים אמנם אצלו, אך הוא יכול להיות הגורם להם או באותה המידה גורם חיצוני אנושי אחר יכול להיות הגורם לבעיותיו.

ולא, הכוונה היא לא לאשתו שעושה לו חור באוזן עם העצבים שלה.

כדי להמחיש את זה אתן לכם דוגמא: לפני בערך 34 שנים נחת פגז על יד הבית של סבתא שלו ובעקבות האירוע הזה היא נפצעה בראש ועור התוף שלה נקרע והאוזן נפצעה.

הרישום האנרגטי של המקרה הטראומטי הזה לא השפיע רק על הסבתא שנפצעה אלה גם עבר בירושה אנרגטית לילדיה ומשם אף לנכדיה ולניניה בצורה כזאת שהדבר גרם להחלשה של המערכות שנפגעו אצל הסבתא גם אצל השושלת המשפחתית שמתחתיה.

אצל חלק מהם זה נשאר רדום ואצל חלק זה יפרוץ החוצה בצורה של מחלות שונות. מה שבטוח זה שהם יישארו נשאים של המידע האנרגטי המחליש הזה.

אנחנו נוכל לראות שישנם מחלות שהולכות עם משפחות במשך דורות בגלל הדבר הזה, ועד שלא יטפלו במקור הראשוני שאצלו התחילה הבעיה זה לא ייפתר, אלא תהיה רק הקלה מסוימת והבעיה תמשיך.

לכן בהרבה פעמים בטיפול ביואנרגטי אנחנו בכלל מטפלים במישהו אחר על מנת שהמטופל שפנה אלינו לטיפול יחלים מבעייתו.

מעניין, לא?!

בכל שיטות הטיפול האחרות שאני מכיר, תמיד יטפלו במי שפנה לטיפול ובאיבר או במערכת שם אנחנו רואים את התסמינים. וכאן זה בכלל משהו אחר לחלוטין.

בביואורגונומי יאבחן המטפל מיהו הגורם הראשוני שאצלו התחילה הטראומה או במילים אחרות את מי שנפצע ראשון בשושלת המשפחתית והוריש הלאה את הבעיה לצאצאיו, ויטפל בו. אחר כך יבדוק את המטופל שלו שלכאורה הוא לא עשה עליו שום פעולה ויראה אצלו הטבה והקלה, לעיתים אפילו מידית.

כך גם מאבחנים בעיות שמקורן אינו דרך השושלת המשפחתית אלא דרך פרקי חיים קודמים של המטופל או גלגולים קודמים שיכול להיות שהטראומה נובעת משם.

והערוץ השלישי שבודקים דרכו מאיין באה הבעיה הוא המשלים האנרגטי של המטופל.

מה זה משלים אנרגטי

הנה לכם עוד הנחת עבודה מעניינת שאף שיטה אחרת שאני מכיר לא מתייחסת אליה בכלל.

לפי הביואנרגיה אנחנו מזהים שלכל אדם יש אדם נוסף שהוא בשר ודם (למעשה יש יותר מאחד) שמצבו הבריאותי הגופני והנפשי משפיע באופן ישיר על האדם שהוא המשלים שלו והאחר משפיע עליו בחזרה, ושניהם קשורים בקשר אנרגטי אפילו אם הם לא מכירים אחד את השני.

בדרך כלל לאישה יהיה משלים גבר ולגבר תהיה משלימה אישה

מה שזה אומר למשל זה שאם אדם מסוים נגיד קיבל התקף לב קשה ואף עבר ניתוח לב פתוח בעקבות זה. הדבר הזה ישפיע באופן ישיר על המשלימה שלו שפתאום יופיעו לה כאבים בלתי מוסברים באזור הלב ובית החזה מבלי שהרופאים שלה ימצאו כל הסבר הגיוני לזה.

לכן אתם מבינים שאם היא הייתה באה לטיפול היו צריכים לטפל במשלים שלה כדי שהכאבים שלה והתסמינים השליליים אצלה ייעלמו.

אז איך עושים טיפול בביואורגונומי

גם הרעיון של איך לטפל הוא משהו מקורי ויוצא דופן משיטות אחרות.

רפי רוזן מצא שאם שני אנשים שהם גם משלימים אנרגטיים נמצאים זה בקרבת זה, הדבר הזה מחזק מאוד את האנרגיות שלהם והם מבריאים אחד את השני. לאחר מכן הוא גם מצא שהם לא חייבים להיות ממש פיזית אחד על יד השני אלא גם ניתן להביא אותם במחשבה להיות ביחד בדרך מסוימת וגם זה עושה את העבודה היטב.

לאחר שמאבחנים ומוצאים מיהו הגורם שבו צריכים לטפל. מזמינים וירטואלית את האדם שמטפלים בו רגע לפני שהמקרה הטראומטי קרה ( וזה יכול להיות גם לפני שנים) וגם את מי שהייתה המשלימה שלו אז ( כי המשלימים יכולים להתחלף במהלך החיים) וכשהם קרובים אחד ליד השני אנחנו כמו מערבלים אותם כך שירקדו מין וואלס סוער מהזמן שהמקרה קרה, דרך כל הזמן שעבר ועד לרגע הזה בהווה.

הפעולה הזאת מוחקת את הרישום האנרגטי וזה מתבטא בתחילתו של ריפוי.
כמובן שישנם עוד דברים רבים אחרים שמתייחסים אליהם אך זה הגרעין והליבה של הטיפול וזה חוזר על עצמו בהתאמות שונות לאורך כל הטיפול.

איך מאבחנים בביואנרגיה

גם כאן תמצאו משהו ייחודי שאין באף שיטת טיפול אחרת שאני מכיר.

אתם בטח מכירים אנשים שהעפעפיים שלהם מעפעפים במהירות בלי שתהיה להם שליטה על כך בעיקר כשהם מתעצבנים או שמישהו אמר להם משהו חזק בעוצמתו.

מה שקורה להם זה שבגלל שהשרירים של העפעף כל כך רגישים אם יש פרץ אנרגיה חזק יותר מהרגיל ה"חשמל" העודף הזה נשלח לעפעפיים הרגישות ומפעיל אותן.

רפי רוזן מצא דרך לשלב בין פעולת העפעוף הבלתי רצונית שלבדה היא חסרת משמעות ובין החשיבה הרצונית והיכולת של קצות האצבעות ביד ובעיקר האצבע האמצעית לחוש באנרגיות ובזרמים, ויצר דרך מקורית לאבחן בצורה די מדויקת וללא מיכשור, כל מיני מצבים אנרגטיים ולהשליך את מה שאבחן גם למצבים בריאותיים.

כדי להבין את זה יותר תארו לעצמכם שאתם רוצים לבדוק ילד שכואב לו משהו בגוף אך הוא אינו יכול להסביר לכם היכן בדיוק כי הוא לא דובר את השפה ומפחד להוציא הגה מפיו.

מה שתעשו זה להזמין את התמונה התלת ממדית האנרגטית שלו שתבוא אל מולכם בדיוק כמו שיש מסך טלוויזיה בתלת ממד מולכם ואז אתם נותנים הוראה למוח שלכם לגרום לעפעפיים שלכם לעפעף אם וכשהאצבע שלכם תגיע למקום שכואב אצל הילד.

לאחר מכן אתם מתחילים לסרוק באצבעכם את תמונת גופו של הילד מהראש עד לרגליים והיכן שכואב יהיה ריכוז יותר חזק של אנרגיה תקועה וזה ייקלט על ידי האצבע שלכם ומשם יעבור למוח שלכם שישלח פולסים חשמליים לעפעפיים שיתחילו לעפעף כל עוד אתם על המקום הכואב.  

אם אתם מאומנים מספיק, אתם תדעו גם לקשור בין שאילת כל מיני שאלות ותיכנותים שונים של העפעוף כדי לספק לכם מידע רחב ודי מדויק על הכאב ומקורו ועל הדרכים הטובות יותר שייקלו על הילד, ויגיעו למקור שגרם לבעיה.

אחד הדברים שהפליאו אותי זה שישנו תיאור ממש מדויק של תהליך האבחון בספר תהילים, פרק י"א, פסוק ד' שאומר:  " ה' בהיכל קודשו, ה' בשמיים כיסאו, עיניו יחזו, עפעפיו יבחנו בני אדם".  בעבורי זאת שוב עדות שאנחנו לא ממציאים שום דבר, אלא רק מגלים את נפלאות הבריאה שקיימים כבר!

במה ניתן לטפל בביואורגונומי

התשובה הקצרה על זה היא: כמעט בכל דבר.

במחלות שונות, בכאבים, בלחצים, במועקות, בפחדים, בתפקודים לא תקינים של כל מיני מערכות בגוף, בהסרה של אנרגיות שליליות כמו קנאה, עין הרע, קללות, כישופים, וזאת רק רשימה חלקית בלבד.

השיטה תתאים בעיקר במקרים שלא קבלו פתרונות טובים מספיק בשיטות אחרות בגלל שלא התייחסו לגורמים החיצוניים שתורמים להיווצרותה של הבעיה הרפואית. השיטה הזאת יכולה בהחלט לחולל בהרבה מהפעמים פריצות דרך טיפוליות.

במקרים מסוימים כדאי יהיה לשלב את הביואנרגיה עם שיטות טיפול אחרות כמו למשל:

אם המטופל זקוק לחום אנושי ולמגע, כדאי יהיה לפנות לשיטות שמערבות מגע ובמקביל גם לטפל בביואנרגיה.

אם המטופל זקוק להתערבות ניתוחית, או שחלילה הגוף שלו הורעל או שנשברה לו עצם ברגל, אני לא הייתי ממליץ על ביואנרגיה בתחילת הטיפול אלא קודם מפנה אותו לרפואה המערבית ואחר כך מטפל בו בביואנרגיה כדי לגרום להחשת ההבראה והגברת עוצמת הטיפול.

בהפנייתו לערוץ הטיפול המתאים ביותר, חשוב להפעיל את ההיגיון כאן ולראות מעל לכל את טובתו של המטופל.
לכל שיטת טיפול יש את היתרונות והמגבלות שלה ואם תרצו לדעת מהי שיטת הטיפול הטובה ביותר שקיימת תוכלו לקרוא על זה כאן. יכול להיות שתופתעו.

אז, הנה עכשיו אתם יודעים קצת יותר על ביואנרגיה

משנת 1999 ועד ממש לפני שיצאתי לטיול בעולם שאני נמצא בו כעת, לימדתי ביואנרגיה והכשרתי לא מעט מטפלים טובים בשיטה הנהדרת הזאת.
ראיתי בשיטה ברכה רבה והצלחתי לעזור להרבה אנשים בכל מיני תחומים – בריאותיים, עסקיים, תכנוניים, וייעוציים דרך השיטה הזאת.

למרות שהחשיבה שלה הייתה מעט קיצונית בעבורי בתחילת דרכי בה, תמיד אהבתי את התוצאות המהירות יחסית שהיא נתנה.

אני ממליץ לכם שאם יש לכם בעיה שאתם סוחבים בגלל שאתם לא יודעים איך להסביר אותה בכלל ולכן אתם אפילו לא הולכים לרופא בגלל זה, או אם יש לכם בעיות בריאותיות שהרפואה הרגילה או אפילו האלטרנטיבית לא עזרה לכם או אף הרימה ידיים, לפנות למטפל/ת בביואורגונומי ולקבל טיפול. לעיתים קרובות זה יהיה מה שהיה דרוש לפתרון הבעיה.

על מנת להיעזר בשיטה הזאת ולהרגיש טוב המטופל לא חייב להיות נוכח מול המטפל בחדר אחד. הוא יכול גם להיות בעיר אחרת ואף בארץ אחרת וזה עדיין יעבוד היטב. אין גם חובה שהמטופל יאמין שהשיטה עובדת. הוא רק צריך להסכים להיות מטופל בה ועל ידי המטפל המסוים.

אז מה אתם אומרים על זה?

שתפו אותנו כאן במחשבותיכם והעבירו את המידע הזה לחבריכם ברשת. תבורכו.

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *