מי אני בכלל ?!

מי אני בכלל ?!

אתם בטח מכירים את המצב הזה

שמגיעים למפגש עם קבוצה חדשה של אנשים וכל אחד צריך להציג את עצמו.
ברוב הפעמים זה הולך ככה:

אישה אחת מתחילה ומציגה את עצמה – שלום לכולם, קוראים לי דליה ואני מרעננה, נשואה + 3 ,עורכת דין במקצועי. זהו, אני חושבת, רציתם לדעת עוד משהו?
וזה חוזר על עצמו עם שאר האנשים בקבוצה.

נשאלת השאלה האם זה מה שמגדיר אותי כאדם?!

האם השם שלי,המין שלי, מצבי הזוגי, המקצוע שלי, ההשכלה שלי, השתייכות לעם מסוים, או השתייכות לדת מסוימת זה מה שמגדיר אותי?

חשוב מאוד לאנשים לתייג את עצמם ולראות את עצמם בו זמנית כייחודיים בפני עצמם אך גם כשייכים לקבוצה מסוימת.
אך האם ההגדרה העצמית נובעת מאיך שהחברה רואה אותי, או איך שאני נתפס בעיני האחרים. או שההגדרה שלי בפני עצמי חשובה יותר ומשפיעה יותר על מי שאני? 
מה דעתכם?

האם ההגדרות האלו קבועות לאורך החיים?

בואו ונבחן את זה:
אנו נולדים עם איברים מסוימים שמגדירים את מינינו כזכר או כנקבה, אך כל אחד מאתנו כיום יודע שזה יכול להשתנות אם רוצים. אפשר לשנות את המין בניתוח ובנטילת חומרים ביוכימיים שמשפיעים על שינוי המערכת. אדם יכול לשנות את ההעדפה המינית שלו ולפעמים יותר מפעם אחת בחיים. כאן בתאילנד זה מאוד בולט ואפשרי.

אם אדם הוא שמן ואפילו אם היה במצב הזה עשרות שנים הוא יכול להפוך לרזה עם כל המשתמע מכך. אדם שמוגדר כצנום יכול להפוך לשרירן תוך השקעת אנרגיה ומאמץ מכוון ליצירת ההגדרה החדשה.

אם אדם שייך או נולד לתוך דת מסוימת הוא יכול אם ירצה להמיר את דתו או אפילו להוציא את עצמו מכלל הגדרה דתית בכלל!

אם אדם גר במדינה מסוימת, זה לא חייב להיות לתמיד. הוא יכול להחליף את מגוריו לכל מקום על פני האדמה.

אדם חסר השכלה יכול להיות משכיל. אדם רגיל יכול להחליט להיות דוקטור למדעי הרוח וללא קשר להשכלתו הנוכחית אם יהיה מוכן לשלם את המחיר הדרוש ביצירתה של ההגדרה החדשה הוא יהפוך לדוקטור בכל תחום שיבחר ויהיה מתאים לו.

ההגדרה המשפחתית יכולה להשתנות די בקלות. מרווק לנשוי, מנשוי לגרוש, מגרוש לנשוי, וישנן עוד אפשרויות אקזוטיות אחרות שיחייבו אתכם לעבור לגור בשבטים שמאפשרים אותן.

בקיצור, ההגדרות האלו אינן קבועות בכלל!

אלו הם רק כללי המשחק

שבעזרתם אנחנו חיים כאן על פני כדור הארץ ומתחברים עם נורמות של החברה בה אנחנו בוחרים לחיות.
אנחנו מקבלים על עצמנו את הכללים האלו כי הם מאפשרים לנו לחוות את החוויות המיוחדות שדרכן אנחנו לומדים את מה שבאנו ללמוד בחיים האלו.

על מנת לחוות ולהתנסות בחיים מזוויות שונות אנחנו חייבים לשנות חלק מההגדרות האלו במהלך החיים שמתייגות אותנו כאדם מסוים.

כשאנחנו עושים את זה כמו נפתחים בפנינו השערים לעולמות חדשים של התנסויות ולהזדמנויות לחוות חיים מיוחדים ומלאי סיפוק ותגליות.

הגמישות בהגדרה העצמית ביחד עם הנכונות להשתנות ולהעז להיות עם ביטוי חדש ושונה בחיים, גורמים לנו לחוות את החיים ביתר עוז ובאופן יותר מלא.

כל ההגדרות והכללים האלו גמישים ויכולים להשתנות מהיום למחר ובכל זאת רבים מאתנו נשארים מקובעים בצורת החיים שאנו מכירים, לא סוטים ממנה, ומסרבים נמרצות לשנות ממנה, להתחדש, להתנסות, להעז ולגלות מחוזות נסתרים בכל מה שעשוי להגדיר אותנו מחדש.

האמת היא שכל אחד מאתנו הוא עולם ומלואו, עשיר בתוכן ומלא באנרגיה פוטנציאלית ללמוד, ליצור, להשיג ולהיות כמעט כל מה שנבחר להיות כאן בחיים. וזאת למרות המחשבות המגבילות, המחלישות, המקטינות, המסרסות, ואלו שמונעות מאתנו להיות את מי שאנחנו יכולים להיות באמת בעולם הזה בביטוי החיצוני שלנו.

אם כך,

למה אנחנו מסכימים לקבל על עצמנו את ההגדרות

יכולות להיות על זה כמה תשובות אפשריות. הנה חלק מהם:

  • כי אנחנו לא באמת מאמינים שטמונה בנו היכולת והכוח להיות כל מה שנבחר להיות.
  • כי החברה בה אנו חיים לא תומכת בהעצמתנו האישית. ואם לא נעשה זאת בעצמנו אף אחד לא יעזור לנו בזה.
  • כי אנחנו מאמינים שאם אנחנו מקבלים על עצמנו לחיות לפי הכללים של החברה אנחנו יכולים להשתייך אליה ולהיות חלק ממנה. גם אם זה במחיר של להיות פחות ממה שאנחנו יכולים להיות.
  • כי כשאנו נולדים, אנחנו כישויות רוחניות שוכחים את מהותנו האמתית כדי שנוכל ללמוד ולחוות את החיים מההתחלה בכל פעם ופעם.
  • כי אנחנו "כבדים" וכל שינוי שכרוך במאמץ אנחנו באופן די אוטומטי דוחים.
  • כי נוח לנו לא להתעמק בשאלה מי אנחנו בכלל. אנחנו משאירים את העיסוק בזה לפילוסופים.
  • ובטוח שישנן עוד סיבות טובות אחרות…

הבעיה היא שכל הסיבות האלו דוחפות אותנו להישאר במוכר ובידוע לנו ולהעדיף אותו על פני החדש, הבלתי מוכר והלא נודע.

או כדברי הפסיכולוגים, אנחנו מעדיפים להישאר "באזור הנוחות" שלנו שם הכל מוכר, ידוע, צפוי מראש, והתנסינו בו כבר. ולמרות שחלקו כבר לא מתאים לנו, וחלקו אפילו יוצר בעבורנו סבל וכאב אנחנו נשארים באזור הנוחות וממשיכים לדבוק בהגדרות העצמיות הקיימות.

זה לא חייב להיות ככה!

בחיים האלו כאן על פני אדמת כדור הארץ ההגדרה האישית של מי שאני, נחלקת באופן פשטני לשניים.
לביטוי החיצוני שלי שהיא האמת שנתפסת בעולם החומר המציאותי שאנו חיים בו.
ולביטוי פנימי שהוא האמת שלי בעולמי הפנימי.
שניהם ביחד יוצרים את מה שישנו מבחינת מי שאני.

הביטוי החיצוני שלי

יכול להיות הרבה דברים ואף להשתנות מספר פעמים במהלך החיים, וזה היופי שבדבר שכל ההגדרות האלו הינן זמניות בלבד ולתקופה בה אני בוחר.
בכל דקה ובכל רגע אני יכול לבחור הגדרה אחרת בעבור עצמי, ואז להשקיע את האנרגיה ואת העשייה הדרושה כדי להשתנות ולהתמיד בכך עד שהשינוי קורה.
באופן הזה אני מסוגל ממש "להמציא את עצמי מחדש" וכמעט שום דבר אינו מגביל אותי מלבד שאני צריך להיות מוכן לשלם את המחיר הנדרש לשינוי הזה.

הביטוי הפנימי שלי

נשאר אחד לאורך כל הזמן ולא משתנה אלא במובן שאני לומד, מחכים ומפנים. במהותי אני ישות רוחנית שמקורה באלוהים שהגיעה לעולם החומר לפרק זמן מסוים לחוות וללמוד על ידי התנסויות בעולם החומר. אני גר בגוף פיזי שביחד עם כלים כמו החושים המחשבות והרגשות, מאפשרים לי את החיים כאן על פני האדמה. בסופו של התהליך אני חוזר למקום ממני באתי זאת אומרת לאלוהים.

נוצרתי על ידי אלוהים ואני חלק מבריאתו. ניתנה לי אפשרות גם אני לברוא את חיי על פני האדמה על ידי בחירה ועשייה ומטרתי כאן היא לגלות את התשובה על השאלה – מי אני בכלל.

אז חברים, המסקנה כאן מכל זה היא שעליכם להתעורר מהתרדמה היחסית בה אתם שרויים, לפקוח את העיניים, להתנסות בדברים חדשים כל הזמן, להיות הרפתקנים, ללמוד דברים שונים ומעניינים, ללכת בדרכים שמפחידות אתכם ולצמוח לכיוונים חדשים. לחיות באופנים שונים ולחוות חוויות שילמדו ויראו לכם שאתם מסוגלים להרבה יותר ממה שאי פעם האמנתם או הגבלתם את עצמכם לחשוב שאתם יכולים או אפשרי בכלל בעבורכם.

עשו זאת למטרת חייכם – לגלות מי אתם בכלל?!

כאן באתר תמצאו מידע רב ומנות גדושות של מוטיבציה שיסייעו לכם להגדיר את עצמכם מחדש ולפרוץ את הגבולות של המוכר והידוע לכם עד כה על עצמכם.
לכו לחקור את הדפים ועשו את התרגילים שתמצאו כאן. כך תמציאו את עצמכם מחדש!

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *