מתי הזמן הנכון לעשות משהו בחיים?

מתי הזמן הנכון לעשות משהו בחיים?

אתם בטח מכירים את האנשים שמתכננים תוכניות לגבי מתי יהיה הזמן הנכון לתכנן תוכניות ובתהליך הזה שוכחים לחיות את הרגע הזה, או במילים אחרות אינם חיים את החיים שלהם.

כל מה שיש לכם באמת זה רק את הרגע הזה, את ההווה, וכבר אמרו חכמים לפני שהעבר כבר מת והעתיד עוד לא נולד.

האם גם אתם ממתכנני התוכניות וממדברי הדיבורים שכמעט אף פעם לא מבצעים את מה שאתם מתכננים?

אם כן, מה עוצר אתכם?

מה מונע מכם מלחוות את כל העושר הנהדר של התנסויות שמוצע לכם כאן על כדור הארץ הזה?

מה מרפה את ידיכם, גורם לרגליכם לרעוד בפיק ברכיים, מאבן אתכם במקומכם, ועושה לכם רע?

מה גורם לכם להעז רק בקצת ולהאמין שאתם לא מסוגלים ליותר מזה? כאילו שהדברים הנהדרים באמת נועדו רק לאחרים, ולכם נשאר רק להסתפק במועט.

תהיינה הסיבות לכך אשר תהיינה, בסופו של דבר הכל מסתכם בשורה התחתונה בסוג כזה או אחר של פחד שהוא תחושה בגוף שנגרמת בגלל שיש לכם אמונה פנימית בתוככם שאתם לא מסוגלים!

אמונה פנימית שמישהו נטע בכם מבלי שיכולתם להתנגד לכך. אולי כשהייתם צעירים ורכים והאמנתם לכל מה שראיתם או שאמרו לכם. אולי לאחר מכן כשהתבגרתם יותר. אולי חוויתם איזה כישלון מסוים לאחר שהעזתם לעשות משהו והוא לא הצליח לכם, והזיכרון הזה נצרב בתודעתכם בתוך ההארד דיסק שלכם והצטרף לשורות הקוד שמנהלות אתכם ממערכת ההפעלה האוטומטית שלכם שקוראים לה התת מודע. ועכשיו בכל פעם שאתם כבר חושבים על לעשות משהו חדש או אחר, הזיכרון הזה מיד מתייצב מולכם ומזכיר לכם שזה כואב ומעציב לא להצליח!

לא משנה מהי הסיבה, או מהו ההסבר ההגיוני שאתם חושבים שהוא הגורם לכך

זה בוודאי לא לטובתכם להמשיך ולספר לעצמכם שוב ושוב שאתם לא יכולים ולא מסוגלים. או שאתם צעירים מידי, או מבוגרים מידי, או שאין לכם מספיק ידע, או מספיק ניסיון, או מספיק אומץ, או שאין לכם מספיק כסף, או מספיק זמן, או שזה מסוכן כלכלית, או שהמצב הביטחוני אינו מאפשר את זה, או שזה ממש לא נוח לכם כעת ואולי בכלל כדאי להתחיל רק לאחר החגים.

או הכי גרוע, מה יהיה אם אני אעשה את זה וזה לא יצליח לי ואני אהיה ללעג בין כל מי שמכיר אותי!

תראו,

תמיד תמצאו בקלות סיבות והסברים למה לא לבצע כעת את הדברים שיקדמו אתכם וישנו את מצבכם

והסיבה לכך היא די פשוטה.

ישנו חלק במוח שלכם שאחראי לשמור על שרידות המערכת שלכם – הגוף והנפש שלכם. החלק הזה במוח פועל על פי הנחיות שהוא מקבל מהמשרד הראשי שבתוככם שקוראים לו: ״משרד האמונות הפנימיות״ ואחד מחוקי היסוד שהמשרד הזה פועל לפיהם הוא: ״ תמיד למזער את המאמץ ולעשות עד כמה שאפשר רק את מה שהוכיח את עצמו עד כה שהוא לא מאיים על השמדתו המידית של הגוף, על ידי מניעה בכל דרך אפשרית ניסיונות של דברים חדשים, או דברים מוכרים בדרכים חדשות שתוצאותיהם לא ידועות ולא הוכחו כלא מסוכנים להישרדותו של הגוף״.

מכאן אתם בטח יכולים להבין שכמעט כל דבר חדש, מרגש, מעניין, מיוחד, או כזה שיהיה שווה לחוות אותו, ייתקל תמיד בהתנגדויות פנימיות שמטרתן היא אחת. למנוע מכם לעשות את מה שאתם רוצים מתוך כוונה לשמור עליכם. ולא משנה אם זה דבר קטן או גדול. אם זה חדש או שונה מהמוכר זה אוטומטית נחשב מסוכן עד שתעשו אותו מספיק פעמים, ואז "המשרד" יראה ששום דבר פטאלי לא הרחש בעקבות כך, ויעביר אותו לרשימת הדברים המאושרים והמורשים לביצוע ללא חשש.

לכן, תמיד תהיו חייבים אם אתם רוצים בחיים טובים להתגבר על ההתנגדויות הפנימיות האלו ולעשות את מה שאתם בוחרים למרות תחושת חוסר הנוחות החזקה שמוכתבת מבפנים, למרות חוסר הוודאות לגבי התוצאה של מעשיכם, ולמרות התירוץ המנצח שבדרך כלל מפיל אתכם לקרשים שזה לא הזמן המתאים כעת! הבנתם את זה?!

לכן אין כזה דבר הזמן המתאים!

כל רגע בכל שעה בכל יום בכל חודש ובכל שנה הוא הרגע המתאים אם תחליטו שהוא כזה. ולמרות שזה לא תמיד יהיה נוח או קל. אם תתחילו כעת, ממש עכשיו וללא דיחוי, אתם תגבירו את הסיכויים שלכם להצליח כי לתת המודע שלכם יהיה פחות זמן להלעיט אתכם בכל מיני זיבולי מוח לגבי זה שאתם לא יכולים ולמה זה לא הגיוני לעשות את זה. וכשזה כבר יקרה, אתם תהיו עמוק בתוך העשייה. מסכימים?

בשלב זה אתם בטח אומרים לעצמכם שהכל נשמע טוב ויפה אבל איך עושים את זה למעשה?

אז הנה תוכנית פעולה בעלת חמישה שלבים שתעזור לכם להצליח

 1. חשוב להיות ממוקדים וברורים, לכן הגדירו לעצמכם בדיוק מהו הדבר שאתם רוצים לעשות ולחוות, ומהם הסממנים שיגרמו לכם לדעת שהצלחתם, כשהמצב הזה קורה.
 2. עשו לכם רשימה בכתב, ארוכה ככל האפשר של יתרונות שיצמחו לכם מביצוע הדבר הזה. כשאתם קוראים אותה לעצמכם הקדישו כמה דקות על מנת להרגיש את הרגשות הנהדרים שיהיו בכם כשתצליחו וכשזה יתממש הלכה למעשה.
 3. קנו בחנות הטבע הקרובה לביתכם 500 גרם של אומץ והעזה. ערבבו שתי כפות גדושות בכוס מים מינרליים ושתו את זה בלגימות קטנות.
 4. לכו על זה במלוא הקיטור קדימה והשאירו את כל ההיסוסים שלכם מאחור. תחליטו שיהיה מה שיהיה ומקסימום יצליח לכם. ממילא לא יודעים מראש מה תהיה התוצאה. אז למה דווקא להחליט שרוב הסיכויים שזה לא יצליח. מי החליט?!
 5. תעדו במחברת הצלחות את כל הדברים הקטנים שהצלחתם לעשות חרף ההתנגדויות הראשוניות שעלו בכם. לאחר כמה זמן שתתרגלו את ההתנהגות החדשה הזאת, אתם תבחינו שאט אט אתם הופכים להיות לאנשים שמגשימים את חלומותיהם. אנשים שאומרים ועושים. אנשים שמוכיחים לעצמם שוב ושוב שהזמן הנכון הוא הזמן שאתם מחליטים שהוא הנכון.

אחד הדברים שיקרו הוא, שאתם תבחינו שלאחר כמה זמן יהיו אנשים שייגשו אליכם וישאלו אתכם מהו הסוד שלכם וכיצד אתם מצליחים להגשים ולממש את רצונותיכם? הם ירצו מאוד להיות גם כן כמוכם. וכשזה יקרה, אני מבקש מכם שתשתפו אותם בסוד. שתתמכו בהם ותחזקו אותם להיות האנשים שאתם יודעים שהם יכולים ומסוגלים להיות כי גם אתם הייתם במקום שהם נמצאים בו כעת. העבירו להם את הידע ואת העזרה הטובה ונהיה כולנו כחוליות בשרשרת שמחברת את כל האנושות באהבה. תבורכו.

4 תגובות

 1. אתה כותב מצויין ברור וקולע, מזה זמן רב אני חולמת לכתוב הרצאה/סדנה בנושא הרוחניות כנושא העצמה לנשים שאינן מודעות לעולם הרוחני וללא נגיעה לעולם זה.
  אך אינני יודעת האם זה הייעוד שלי ולא מצליחה להתקדם בנושא. כתבתי 2 עמודים ועצרתי…

  השב
  • שלום רוית,
   אני שמח שאת נהנית מקריאת הבלוג.
   גם אני בשנות התשעים רציתי ללמד אך כל כך פחדתי שלא יצליח לי ושלא יצא לי טוב.
   חששתי ממה שיחשבו עלי אם לא אהיה מורה מושלם בעבור התלמידים שלי. עצם זה שהם גם שילמו בעבור הסדנא רק הלחיץ אותי יותר.
   במקום להתמקד בכתיבת הסדנא ובזה שאנשים יהיו מבסוטים ממנה פתרתי את זה בדרך הבאה שעבדה בעבורי.
   חשבתי מהסוף להתחלה. שאלתי את עצמי מהו הערך שאני רוצה שהאנשים שילמדו את הסדנה ירוויחו ממנה. התמקדתי במה שאני רוצה לתת להם ופחות בפרטים הקטנים של מה אני אומר. ווידאתי שאני מבין לגמרי מה התפקיד שאני רוצה למלא בהעצמתם. ובנוסף למרות שאינני אדם דתי בכלל נשאתי תפילה לבורא עולם שיעשני כלי עזר הטוב ביותר שאפשר בעבור האנשים שבאים ללמוד ממני. בקשתי ממנו שישים בפי ובליבי את המילים הנכונות בזמן הנכון ובהקשר הנכון שהתלמידים יקבלו את הערך הגדול ביותר שאפשר. בקשתי ממנו שיעזור לי לנגוע בליבם ולהתחבר איתם ברמות עמוקות. בקשתי שיגן עלינו בתהליך הלימוד והודיתי לו על עזרתו.
   זה עבד בעבורי כבר מההתחלה והמשכתי בכך גם הרבה שנים לאחר מכן כשהייתי כבר מורה ומרצה מיומן.
   בהרבה פעמים, הדברים שאמרתי והדוגמאות שנתתי כדי להמחיש את הרעיונות שלימדתי אותם, הפתיעו גם אותי. זה היה כאילו מישהו אחר דיבר מגרוני. למרות זאת החוויה לא הייתה מפחידה אלא מיוחדת במינה.
   זה הזמן רוית להפסיק לחלום ולקפוץ למים. מה זה משנה אם זה הייעוד שלך או לא. לכי על זה ויצליח לך.
   עוד דוגמא אישית היא שבמהלך השנה הזאת כתבתי כבר 111 מאמרים שהם כמו שני ספרים ממוצעים. עשיתי את זה מבלי לדעת אם אני אהיה מוצלח בלהעלות בכתב את מחשבותי. התפללתי כמו בדוגמא שמקודם ויצא לי בכלל לא רע. אני אפילו נהנה בתהליך.
   אם אני הצלחתי, כל הסיכויים שיצליח גם לך.
   זכרי את המשפט הבא: כל המאמין יכול וכל המעז מצליח.

   השב
 2. יגאל היקר שלום רב…
  אני כותבת לך היום ה-13/2/2015 כדי לספר לך כי יצאתי לדרך החדשה והעברתי הרצאה ראשונה השבוע לקבוצה בנושא הרוחניות, נתיב האדם וייעודו. והכל בזכותך!!!!!
  אתה נתת לי את הדחיפה הראשונה בכך שאמרת לי לדמיין קבוצה יושבת אצלי בסלון ולהתחיל לכתוב מה שאני רוצה להעביר באותנטיות שלי , וכך עשיתי .
  והשבוע הוצאתי לפועל את ההרצאה והיה מושלם !!!! קיבלתי משובים מצויינים מהאנשים שהשתתפו בהרצאה והשלב הבא הוא לפרסם ולהפוך את זה לעיסוק העיקרי שלי אשר לשם כך שיפצתי את המרתף בביתי על מנת שאוכל לארח שם את הקבוצות שלי ואף לפרסם בפייסבוק על מנת גם לצאת החוצה ולהרצות בחוץ ולהעצים כמה שיותר אנשים…
  אז תודה תודה תודה
  אין ספק שהמלאך הרוחני שלי שלח אותך כשליח לעזור לי לממש את ייעודי.

  השב
  • כל הכבוד לך רוית שמימשת את רצונך והפכת אותו למשהו מוחשי ומוצלח למרות הקשיים שחווית בדרך.
   זה תמיד משמח אותי להיות חוליה בשרשרת ההצלחות של מישהו שעזרתי לו או לה במקרה שלך להכיר ביכולות ובעוצמות שטמונות בך. וכשהעזרה הזאת גרמה לך להצליח לעזור ולהעצים אחרים, זה משמח אותי שבעתיים.
   אני מאחל לך להמשיך ולקרוא תיגר על מה שאת מאמינה שאת מסוגלת לעשות ועד כמה רחוק את יכולה להגיע. תבורכי

   השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *