סימנים שהגיע הזמן להיפרד

סימנים שהגיע הזמן להיפרד

 

מערכות יחסים נוטות להיות שבריריות ולא יציבות מטבען.
לפעמים חווית הירידות בהן חזקה יותר מחוויית העליות וזה הזמן בו מתחילים לחשוב על פרידה והפסקת הקשר.

אם המצב קיצוני, למשל אם יש אלימות מסוגים שונים או התעללות קשה, בגידה, או מעילה באמון ההדדי שאין לה כפרה, זה בדרך כלל יקל על החלטת הפרידה אך לא בכל המקרים.  אם המצב גבולי זה בדרך כלל יכניס הרבה סבל והרגשה רעה בגלל השהיית ההחלטה והימנעות ממנה לעיתים בכל מחיר.

במערכות יחסים יחסית חדשות או לא ארוכות טווח

בדרך כלל הגורמים שאליהם מתייחסים כחשובים מסתכמים בשניים עיקריים:

 1. אם הסקס לא מספק או לא גורם הנאה, הגורם הזה לבדו יכול לגרום להפסקתו של הקשר והמשמעות שלו חזקה בעיקר בקשרים חדשים.
 2. אם אין הנאה צחוקים וכיף, אין גם מה "שישמן" את גלגלי הזוגיות והעגלה נעצרת.

הימצאותם של שני הגורמים האלו גורמת מצב כמעט ודאי לפירוד והפסקת הקשר, וקבלת ההחלטה בדרך כלל קשה פחות באופן יחסי למרות שהרגש מקבל מכה ונעשה עצוב וכואב לזמן מסוים.

צריך לזכור שיש עוד הרבה דגים בים והחיים קצרים מידי מלהישאר תקועים עם מישהו שאינו מתאים לכם!

במערכות יחסים ארוכות טווח

כשבני הזוג כבר שנים ביחד, כשמכירים הרבה יותר אחד את השני, כשיש רכוש משותף, ילדים משותפים, ואולי הגיל כבר מתקדם וכבר לא ממש צעירים ההחלטה נעשית הרבה יותר קשה.

לא יודעים אם לעזוב או להישאר. לפעמים זה ממש לא מרגיש טוב אך לא עד כדי כך שמוכנים לפרק את הקיים וממשיכים לסבול ולכאוב מבלי לקבל שום החלטה ושום פעולה.

בהרבה פעמים מעורבים בזה פחדים חזקים שתוקעים את המצב עוד יותר כמו למשל:

 • שההחלטה שנקבל תהיה שגויה ונצטער עליה בעתיד.
 • שאם ניפרד, לא נמצא אחר כך מישהו להיות אתו.
 • ואם כבר נמצא, אולי הוא יהיה יותר גרוע מהנוכחי.
 • שלא נוכל להחזיק מעמד כלכלית לבד.
 • שאיכות החיים שלנו תידרדר.
 • שהמשפחה והחברים שלנו ילחצו ויגידו שאנחנו עושים טעות.
 • וכמובן לא רוצים שהילדים יסבלו חלילה וחס!

אני איני מתיימר בפוסט הזה לדעת את כל השיקולים או לנתח מרחוק את חיי הזוגיות של כל מי שקורא את המאמר הזה, ויחד עם זה ישנם סימנים שאם הם נמצאים בחיי בני הזוג יש לשקול ברצינות להיפרד וללכת כל אחד לדרכו בשלום.

אני יודע שזה קשה ושלא רוצים לפגוע באף אחד שמעורב בחייכם, אך גם להישאר על הגדר ולא לקבל החלטה זה קשה!

כשרע בזוגיות זה משפיע על כל שאר תחומי החיים, אתם לא מסופקים, כעוסים, רגוזים, הקשר כבר לא מעשיר אתכם וממלא אתכם, וההתלבטות אם להישאר או לעזוב מרוקנת אתכם מכל הכוחות שעוד נשארו לכם. 

אם יש לכם ילדים, זה כמובן משפיע בחוזקה גם עליהם. ואפילו אם אתם מסתירים את בעיותיכם מהם, הילדים תמיד מודעים למה שקורה.

תראו,
זה נורמלי לחוות עליות וירידות בקשר הזוגי, אך אם אתם חווים בעיקר ירידות וחשים חוסר סיפוק כבר תקופה ארוכה, אתם חסרי ביטחון בקשר, אתם מוצאים את עצמכם מרירים ומתוסכלים רוב הזמן, אז זה הזמן לשקול באופן רציני את הפסקת הקשר.

לפנות לעזרה לחברים שלכם או למשפחה טומן בחובו סיכון מסוים שהעצות שתקבלו לא יהיו טובות במיוחד.
במדינה שאחוז הגירושין בה כבר עולה על 50% , האנשים לא ממש יודעים איך להחזיק מערכות יחסים.
לכן,
הפעם לא תוכלו להימלט מלעשות את המחקר שלכם יותר לעומק ובעצמכם.
רעיון טוב יהיה להתחיל עם קריאת הפוסט:
איך להתגבר על הפחד משינוי.
.

הנה מספר סימנים שיכולים לעזור לכם לקבל יותר בהירות וצלילות בערפל הרגשי שאתם מצויים בו

להתחיל לראות את הדברים כפי שהם ואולי סוף סוף לקבל החלטה לסיים את הקשר:

 • אתם עושים כל מיני דברים על מנת לא לפגוש את בן הזוג ביחידות. מאריכים את משך הזמן שאתם נמצאים עם חברים או מחוץ לבית. חוזרים הביתה מאוחר ככל שאפשר ומקפידים להימנע ממצבים שרק אתם ביחד בלי אנשים אחרים.
 • יש לכם קושי חזק לבטא את הרגשות שלכם ולתקשר באינטימיות עם בן הזוג. קשה להסתכל בעיניים של השני, קשה להיפתח ולשתף את בן הזוג במה שמרגישים וחושבים.
 • יחסי המין שלכם לא טובים, לא מספקים או אפילו כבר לא קיימים בכלל ואתם עושים את כל מה שאפשר לחבל בהם גם אם את רוצים אותם מאוד והם חסרים לכם.
 • כל מיני דברים קטנים בהתנהגותו או בהופעתו של בן הזוג מתחילים להפריע לכם, לעצבן אתכם. ואתם לא מבינים איך יכולתם לסבול את זה עד עכשיו. פתאום מפריע לכם איך שהוא מתלבש ואיך שהוא מבצע כל מיני פעולות ואתם מוצאים את עצמכם או מעירים לו כל הזמן על זה, או שאתם שותקים ו"אוכלים את עצמכם מבפנים" ורותחים עד כדי פיצוץ.
 • אתם מוצאים את עצמכם משווים את בן הזוג כל הזמן לאנשים אחרים שאתם מכירים, לאקסים שלכם, להתנהגות של חברים או עמיתים שלכם ופתאום בן הזוג לא מעניין אתכם כמו פעם.
 • פתאום נראה לכם יותר מתמיד שאתם רק נותנים ומשקיעים בקשר אך לא מקבלים כמעט כלום בתמורה. אין הדדיות בקשר.
 • אתם כל הזמן מבקרים את בן הזוג, מנדנדים לו ומנסים לשנות אותו כל הזמן, וכשזה לא מצליח לכם אתם רוצים "לאכול אותו חי"!
 • זה נראה כמו שבן הזוג מצליח להוציא את כל הרוע שבכם החוצה ולבטא אותו בקללות ובגידופים ובהעלבות, ואפילו כבר לא אכפת לכם לעשות את זה על יד החברים או המשפחה ואפילו ליד הילדים שלכם.
 • אתם כבר לא מסוגלים לחשוב על בן הזוג או לדמיין אותו כחלק מתוכניותיכם לעתיד. אתם לא רואים את עצמכם חיים עם האדם הזה במשותף עוד הרבה זמן , ואפילו עצם המחשבה הזאת מעוררת בכם חלחלה.
 • אין כבר צחוקים. אין הומור. אין נועם . התקשורת ביניכם נעשית ביריות קצרות מהמותן, ובדיבור רק על הדברים שממש חייבים לדבר עליהם ובדרך כלל מוגבלים רק לענייני היום יום וניהול הבית.
 • ואם אתם מחברים את הזמן האמתי של הדיבור בינכם במהלך היום בכל השיחות ביחד, יוצא לכם מספר שאינו עולה בממוצע על 10 דקות במקרה הטוב.

אל תשלימו יותר עם המצב הזה! התקיעות הזאת חייבת להיפסק והזמן הנכון לכך הוא כעת!

אם אתם מזהים ומתחברים עם סימנים שיש ברשימה הזאת, והסימנים האלו כבר קיימים לאורך זמן ובחוזקה, זה הזמן לאזור אומץ והעזה ולהפסיק את הקשר.

אם אתם חווים את הסימנים האלו באופן חלש יותר ועדיין לא בטוחים אם להיפרד או לא, אז אולי כדאי לפנות ליועץ זוגי מיומן, לעבוד על הבראת הקשר ביחד ולהציל את יחסיכם.
תוכלו גם לקרוא את הפוסט:  מתכון לזוגיות מוצלחת  ולקבל יותר בהירות וצלילות לגבי מה שתוכלו לעשות בעצמכם אם תרצו להציל את הקשר ולשפר אותו.

כך או כך,
אל תאריכו את משך הסבל שלכם שלא לצורך. קבלו החלטה ופעלו. מגיע לכם לחיות חיים טובים ומספקים בחברת מישהו שידע להעריך אתכם ולתת לכם את מה שאתם צריכים, יעשיר ויעצים אתכם וימלא אתכם באהבה.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *