קנאה הורסת לכם את החיים

קנאה הורסת לכם את החיים

קנאה היא תכונה הרסנית שיכולה להחריב את חייכם ואת חיי האחרים שחיים אתכם

התכונה הזאת מאוד נפוצה בקרב האנשים ומתבטאת ברגש חזק שעלול לדחוף אתכם לעשות דברים איומים ולבטא את עצמכם בצורה פוגענית במיוחד בכל מיני תחומים. הנזק הינו דו סטרי ויופיע גם אצלכם וגם אצל האנשים שבאים איתכם במגע. הקנאה מקורה באמונה הפנימית השגויה ש "הדשא של השכן ירוק יותר" או ש "לי אין ולו יש, וזה לא בסדר!"

נשאלת השאלה מהו המקור של התכונה הזאת

ובכן, אתם יכולים אפילו לקרוא בכתובים בתחילת ספר בראשית על סיפור הקנאה הראשון שקין קינא באחיו הבל עד כדי כך שזה הוביל אותו לרצוח את אחיו!
זה אולי יכול להסביר שאם נמצא לנכון לתאר את זה כבר בשלב כל כך מוקדם , אז זאת בטח תכונה שהינה בסיסית ביותר בטבעו של האדם, שאחד מהדברים שעליכם לעשות בחיים של כל אחד ואחד מכם זה להשתלט עליה ולנהל אותה כך שלא תהיה גורם שיהרוס את חייכם ואת חיי האחרים שסביבכם. כל אחד מכם חווה בילדות שלו כל מיני חסכים וכל מיני כישלונות שמערערים את הביטחון העצמי שלכם ויוצרים בכם חוסר אמון מסוים במה שהחיים יכולים לספק לכם. במשך הזמן הרגש הזה משתנה ומתבטא כקנאה.

מהו הנזק שהקנאה מחוללת

♦  היא תמנע מכם לחוות אהבה במלואה כי כל הזמן אתם תחשדו בבן או בבת הזוג שהם בוגדים בכם, וכל הזמן תחפשו כל מיני רמזים שיראו לכם שאתם צודקים.

♦  היא תעשוק אתכם מהכוחות שלכם כי כל הזמן אתם תהיו עסוקים בפירושים מוטעים של כל מיני התנהגויות ודברים שקורים לכם בחיים.

♦  היא תגרום לכם לא להיות מסופקים אף פעם ממה שיש לכם ולהאמין שרק לאחרים יש טוב בחיים. וכשתשיגו את מה שאתם רוצים זה לא יספק אתכם ואתם לא תוכלו ליהנות מההישג כי משהו חדש יגרום לכם לקנא ולחוש שוב את תחושת החסר הכואבת.

♦  היא תגרום לכם לרדוף אחר מעמד גבוה וכבוד מאחרים, ותעוות את צרכיכם האמתיים, אלו שעושים אתכם באמת שמחים.

♦  היא תגרום לכם לחשוק בעושר של האחר ולהאמין שאם להם יש אולי לא יישאר מספיק בעבורכם.

♦  היא תגרום לכם להאמין שאתם לא מספיק יפים או מספיק טובים בהשוואה ל… ולחשוק שיהיה לכם גוף כמו של… או תכונות כמו של…

♦  היא תגרום לכם להאמין שבמשפחה שלכם אוהבים את האח או האחות שלכם יותר מכם, והם מקבלים יותר טובות הנאה מכם. גם אם זה עובדתית לא נכון בכלל!

♦  היא תהרוס לכם את הזוגיות כי בכל פעם שבן או בת הזוג שלכם ידברו עם מישהו או יחייכו אל מישהו אתם תחשבו שזה סוף העולם, ותעשו להם סצנה דרמתית כזאת שתכרסם ותחבל ביחסים שלכם עד כדי כך שבסופו של דבר לא יישאר כלום מהאהבה הגדולה שהייתה בתחילת הדרך.

♦  היא תגרום לכם לקנות עוד ועוד חפצים יקרים ונוצצים כדי " להתקדם בחיים". או אם נקרא לילד בשמו: כדי שחס וחלילה לא יגידו שלאחר יש ולכם אין את המילה האחרונה בחפצים החדשים שיצאו לשוק. ולא משנה אם זה בגדים של מותגים נחשבים, מכונית חדשה שמשאירים על מושביה את הניילונים, תכשיטים מנקרי עיניים,  או מכשיר נייד חדש ומצועצע.

♦  והיא לעיתים כמו בסיפורם של קין והבל תדחוף אתכם לעשות דברים קיצוניים שיהרסו ויחריבו את חייכם ויגרמו לכם צער רב ביותר!

כל אלו רק מראים עד כמה יש לכם חוסר פנימי באהבה או בהערכה למי שאתם, חוסר בביטחון שהחיים יספקו לכם את כל מה שאתם צריכים, ועד כמה שאתם מלאים בכעסים שמעוותים את התפיסות הפנימיות שלכם בנוגע לכך שאתם מסוגלים להשיג או להיות את כל מה שאתם בוחרים בחיים האלו. ההשוואה הבלתי פוסקת הזאת לאחרים ולמה שהם או למה שיש להם מחלישה אתכם, גורמת לכם לעבוד על טורים גבוהים מבלי לייצר תוצאות טובות באמת, ומונעת מכם להתנהג באופן שיזין את חייכם באנרגיות טובות שישפיעו טוב גם על אהוביכם ועל כל מי שחייו באים במגע איתכם, במשפחה, בעבודה, בלימודים, ובכל מקום ותחום של חייכם.

הקנאה יכולה גם להשתנות למשהו גרוע יותר

אם תתרגלו את הקנאה מידי יום על בסיס קבוע בבית, בעבודה, ובחיים החברתיים שלכם. מהר מאוד הקנאה תהפוך לעין הרע. ההתמחות שלכם בלהרגיש את שלל הרגשות השליליים שהקנאה יוצרת בעבורכם בחייכם תמלא ותגדוש אתכם באופן כזה שאתם תעניקו אותה באופן אנרגטי גם לאנשים אחרים וזה יתחיל לחסום את חייהם. לזה קוראים עין צרה, והיא אחותה של העין רעה.

לעיתים הביטוי השלילי יהיה מודגש יותר באופן המילולי שלו ואז נקרא לזה רכילות. לעיתים יחברו לרוע תחכום ושנינות ואז נראה את זה מבוטא כציניות או כביקורת ארסית כלפי האחרים.

אז מה אפשר לעשות על מנת לשנות את מידת הקנאה?

לפתוח את הזרימה האנרגטית

או במילים אחרות להגביר את הביטחון באל או בחיים שיכולים לספק לכם את כל מה שאתם רוצים ושיש שפע רב לכולם ומספיק בעבור כולם ללא קשר לכמות שכל אחד צורך בחיים האלו.

הנה תרגיל בעבורכם שיעזור לכם לעשות את השינוי הזה

דמיינו לכם שאתם עומדים מול הים הגדול שנפרש מולכם מצד לצד מבלי שתוכלו לראות את כולו אך אתם יודעים שהוא גדול ועצום.
אמרו לעצמכם שהים הזה מסמל את השפע בעבורכם. השפע החומרי והשפע הרגשי של כל דבר שתרצו שיהיה לכם בחיים, כעת ואי פעם בעתיד.
עכשיו אני רוצה שתיקחו לעצמכם ממי הים כמה שתרצו בעבור עצמכם.
שימו לב כמה אתם לוקחים. האם זה מלוא חופניים? האם אתם לוקחים כוס גדולה? דלי גדול? שני דליים? האם מפלס הים יורד בעקבות מה שלקחתם?

ועכשיו, נגיד שתיקחו כמות כזאת שתמלא צי של 50 משאיות/מכליות. האם מפלס מי הים ירד בעקבות כך?

ואם נגיד שתחברו צינור עם משאבת מים שימלא מאגר ענק שחפרתם בשטח שלכם. האם מפלס המים בים ירד בעקבות כך?

אני רוצה שתשימו לב שלחוף הים ישנם עוד המון אנשים שלוקחים יותר או פחות מכם ממי הים. האם כמה שהם לוקחים משפיע על מה שאתם יכולים לקחת או שעומד לרשותכם? האם ההמונים שלוקחים ממי הים מורידים את מפלסו?

ברור שלא! המים מתחדשים כל הזמן ולא נגמרים לעולם!

המסקנה כאן היא ברורה מאוד. יש בשפע לכולם בכל עת. הקנאה זה כמו יד נעלמת שסוגרת את הברז שבנוי בכניסה אליכם פנימה לזרימה של השפע הזה בחייכם. הקנאה גורמת לכם להאמין שאין כאן מספיק בעבורכם. אין מספיק אהבה. אין מספיק עושר. אין מספיק חברים טובים. אין מספיק ידע. אין מספיק…

ולאחר שהבנתם שיש מספיק לכולם אני רוצה שתדמיינו שישנו צינור שמחובר אליכם מהים בכל עת, ומה שגורם לו לשאוב את המים אליכם זה הנתינה שאתם נותנים ושופעים לאחרים שיוצרת אצלכם פעולה של יניקה של מי ים חדשים. ככל שתיתנו יותר כך תתחדשו בעוד ועוד אנרגיות של שפע. התחילו לתת לאנשים, לברך אותם, לעזור להם, לתרום מעצמכם לטובתם, להתנדב בעבורם. הפעולות האלו יפתחו את השפע בעבורכם.

תרגלו את זה על בסיס קבוע וזה יקטין מאוד את מידת הקנאה בחייכם באופן כזה שהיא לא תפריע יותר מידי למה שאתם בוחרים שיתגשם ויתממש בעולמכם.

עוד כמה מחשבות על קנאה

אם אתם חיים עם אדם שהוא קנאי אובססיבי, לצערי אין לי פתרון פלא בעבורכם. גם אם אתם תהיו מוכנים להמשיך ולחיות עם אדם כזה הדבר הזה ינקז מכם את כל כוחותיכם ובסופו של דבר יעשה אתכם חולים, עצובים, וממורמרים. אי אפשר לשנות את האחר! הסיקו את המסקנה הנכונה בעבורכם, ושנו את עצמכם.

הקנאה קשורה בעיקר בסיפור הפנימי שאתם מספרים לעצמכם שגורם לכם להאמין שהמצב הוא כך ולא אחרת. אין לו קשר למה שמצוי מחוצה לכם שאתם מאמינים שאתם חייבים שיהיה לכם או שאתם חושקים בו מאוד.

הקנאה שלכם קשורה ומוזנת על ידי עוד חברים "טובים" כמו: הרגשת נחיתות, חוסר בהערכה עצמית, חוסר אמון בחיים בכללם, פחדים קיומיים, רגשות כעס זעם וטינה מודחקים, ואולי גם קשורה במטענים שירשתם דרך הוריכם או אפילו באתם לפרק החיים הזה איתם מגלגולים קודמים.

יהיה אשר יהיה הדבר הנכון שמסביר את הסיבות לקנאה, לא יהיה ניתן לשכנע אתכם או לשנות את דעתכם רק מהקריאה של המידע הזה. אם אתם רוצים שינוי לטובה אתם תצטרכו לתרגל את המוצע כאן למעשה ואז רק בעקבות השינוי שתחושו בעצמכם אתם תסכימו להשתנות.

יכול להיות שבמינון קטן הקנאה יכולה לדחוף אתכם קדימה להיות למשל: בני זוג טובים יותר, או אחים טובים יותר, או עובדים טובים יותר, או ממציאים ויוצרים מוצלחים יותר. בדומה אולי למתח או ללחץ מסוים כשהוא במינון נמוך הוא דוחף ומניע לעשות ולהצליח. הרוב המוחלט של האנשים שמקנאים לא נמצאים במינונים האלו ועוברים אותם למחוזות של ההרס והשלילה. בדקו את עצמכם כל כמה זמן היכן אתם נמצאים ביחס למינון הבריא של הרגש הזה.

אנא שתפו את המידע הזה עם כל האנשים שאתם אוהבים ונפיץ ביחד את הטוב בעולמנו. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *