רפואה אלטרנטיבית מול רפואה מערבית

רפואה אלטרנטיבית מול רפואה מערבית

שיטות ריפוי אמורות לרפא. זה נשמע פשוט אך המציאות בשטח אינה פשוטה בכלל

בעולם המערבי השיטה המובילה היא השיטה המוכרת לנו כרפואה הרגילה או המערבית, זו שניתנת בקופות החולים ובבתי החולים על ידי אחיות ואחים ועל ידי רופאים שהוסמכו לכך. השיטה הזאת נחשבת למובילה לאו דווקא בגלל שהיא טובה יותר, אלא בגלל סיבות אחרות שיפורטו בהמשך המאמר. כל שאר שיטות הריפוי המתורגלות בעולם המערבי נכללות בקטגוריה של שיטות ריפוי חליפיות או משלימות לרפואה המערבית.

לפני שאמשיך אני חייב לכם גילוי נאות לגבי העובדה שאני בא מעולם הרפואה האלטרנטיבית ולכן באופן טבעי אני גם נוטה לכיוונה למרות שיש לי גם הערכה מסוימת לרפואה המערבית.

בו בעוד שאני מאמין שרוב אלו שפונים לטפל באנשים אחרים עושים זאת מטוב לבם ומתוך כוונתם האמתית לעזור לחברה האנושית, ולא משנה אם הם עושים את זה במסגרת הרפואה המערבית או האלטרנטיבית, אני גם מאמין שישנם כמה הבדלים מאוד מהותיים בין השיטות.

להבדלים האלו יש השפעה מאוד חזקה לגבי אחוזי ההצלחה של הריפוי שהן מציעות לפונים אליהן. בואו ונסתכל ביחד על כמה מההבדלים האלו

הרפואה המערבית

♦  נשלטת ומכוונת על ידי הבעלים האמתיים שלה שהן הקונצרנים הגדולים של חברות התרופות. החברות האלו עושות את הרווח שלהן מזה שחולים צורכים תרופות. אם הן ייצרו תרופות שיבריאו את החולים, אז לאחר זמן קצר הרווחים שלהן ירדו משמעותית ואפילו ישנו סיכוי שיפשטו רגל. לכן התרופות שניתנות על ידי הרופאים ברפואה המערבית אין שום סיכוי שהן ירפאו אף אחד, אף פעם.

♦  אם כבר מגלים איזו תרופה שיכולה לרפא ממש, היא נגנזת עמוק בתוך איזה מחבוא שלא חס וחלילה תימצא על ידי מישהו.

♦  כל התהליכים האחרים שקשורים בלמשל: חבישות, גיבוסים, תפרים, ניתוחים, פיזיותרפיה ואשפוזים, מטרתן רק לשמור על החולים בחיים כדי שימשיכו לצרוך עוד תרופות. הרעיון הפשוט שקיים מאחורי זה הוא שאם החולה מת זה כמו שלקוח עזב את החברה ומפסיק לרכוש ממנה מוצרים.

♦  ישנה גם בעיה נוספת מאוד חמורה, שלקיחת התרופות בדרך כלל מייצרת בעיות לוואי חדשות בצורת השפעות שליליות שגורמים לחוליים חדשים ונוספים כבונוס.

♦  כל המערכת הרפואית ממסדית וכבדה, מלאה בתכתיבים ובהגבלות שמכבידים מאוד על תהליכי הריפוי של האנשים שסובלים.

♦  השיטה הזאת מטפלת באברי הגוף השונים כאילו שהם קיימים ופועלים בעצמם וללא קשר עם כל מיני השפעות ממערכות אחרות וממצבים שונים שמתרחשים בחיים של החולים ויוצרים את הבעיות הבריאותיות. הטיפול כאן הוא בתסמינים בלבד ולעולם לא בשורש הבעיה.

♦  הזמן המוקדש לכל חולה בשלב האבחוני בפגישה ממוצעת במרפאה הוא בדרך כלל מספר דקות בודדות וברוב המקרים אינו מאפשר אבחון רציני וטוב של הבעיה. הזמן הזה מוקדש רובו ככולו על מנת לשדך בין החולה ובין שלל תרופות שיהיה עליו לקחת על מנת ״שיבריא״. ולעיתים בנוסף גם שולחים אותו לטייל בתוך המערכת ולבקר אצל רופאים אחרים, או לעשות עוד בדיקות.

♦  אין כאן הדרכה לסגנון חיים על מנת שימנע מצבים של מחלה. אולי למראית העין נראה שיש, אך זה נעשה בעת האחרונה בלבד אך ורק למטרות שיווקיות כדי שזה יראה טוב יותר. מתחת לפני השטח זה מרוקן מכל תוכן אמתי.

♦  בדומה לעשרת הדברות שירדו מהר סיני, כך גם קביעתו של הרופא. ההתייחסות אליה היא כמו אל דברי אלוהים חיים. בו בעוד שהרופא הוא רק בעל מקצוע כמו כל בעל מקצוע אחר ואינו הופך בעקבות השכלתו ולימודו למודל-על של אדם עם יכולות מופלאות.

♦  יש כאן הרגשה שהחולים קיימים כאן על מנת לשרת את המערכת ולא להיפך, כפי שההיגיון הבריא מכתיב, והתחושה הכללית היא של זלזול והתנשאות מצד עובדי המערכת כלפי המשתמשים בה.

הרפואה האלטרנטיבית

♦  מתורגלת על ידי מטפלים עצמאיים או על ידי גופים שמאגדים קבוצות קטנות או יותר גדולות של מטפלים. היחס הניתן על ידי המטפלים הוא נעים יותר ואישי יותר באופן מובהק בהשוואה לרפואה המערבית. אין כאן את הריחוק והניכור שחשים כשמטופלים על ידי מוסדות הרפואה הרגילה.

♦  יש בה עושר רב של דרכים שבהן ניגשים לפתרון הבעיות הבריאותיות. החל ממגע גוף, שימוש בחומרים מהטבע כמו תמציות ושמנים אתריים, דיקור ולחיצות על כל מיני נקודות מפתח בגוף, תרגילים מיוחדים שמפעילים את הגוף ואת הנשימה וגורמים לריפוי, מניפולציות אנרגטיות, תנועה וריקוד מרפא, שימוש בדמיון מודרך על מנת ליצור את הריפוי, וכלה בכל מיני טקסים רוחניים, תפילות סגולות וקמעות.

♦  הגישה שמשותפת כמעט לכל השיטות החליפיות היא הגישה ההוליסטית. זאת שרואה את האדם כמכלול של גוף ונפש שמשפיעים אחד על השני באופן שאינו ניתן להפרדה.

♦  הזמן המוקדש לטיפול הוא ברגיל כשעה, ובזמן הזה המטופל זוכה להתייחסות ממוקדת בבעיותיו. הזמן מאפשר אבחון מעמיק יותר והבנה לא רק של הבעיות שמופיעות כתסמינים בגוף אלא גם הבנה טובה יותר של נסיבות חייו של האדם והמציאות שבה הוא חי. הדבר הזה מאפשר לעיתים קרובות מתן פתרונות נכונים יותר לבעיותיו של המטופל.

♦  השיטות האלטרנטיביות משתמשות בידע לריפוי שמשותף ביניהן שאינו נחסם מגמתית על מנת שיישאר סודי אלא על מנת שיוכל לעזור להמון אנשים להבריא מהבסיס. וזאת בשונה מהרפואה המערבית שם חוסמות חברות התרופות את כל מה שעובד אך לא ניתן לייצר אותו במעבדה באופן מסונתז ולרשום עליו פטנט.

על מנת להבין יותר טוב את הגישה השונה של שיטות הריפוי בואו וניקח לדוגמא טיפול בכאב ראש ברפואה המערבית

בשיטה הזאת הפתרון המרכזי יהיה לתת משככי כאבים כאלו או אחרים שיקלו על הסבל של האדם שכואב לו, וזאת ללא קשר למקור הבעיה שיכול לנבוע מכל מיני סיבות. זה יכול להיות בגלל המחזור הנשי, בגלל הצרויות בכלי דם בראש או בצוואר, בגלל לחץ דם גבוה, בגלל בעיות במערכת הנשימה, בגלל בעיות נפשיות של לחצים ומועקות בחיים של אותו האדם, או בגלל שלל סיבות אחרות שהתוצאה שלהן הוא כאב הראש. התוצאה, לא הסיבה ושורש הבעיה.

יכול היות שבמקרה של הצרויות בכלי הדם ייתנו גם חומר שידלל לכם את הדם. בבעיות שאולי נובעות מהמחזור הנשי הפתרון בדרך כלל יהיה לתת עוד משככי כאבים ולהוסיף גם את משפט הפלא: אם זה לא יעזור אז אין מה לעשות, תצטרכי ללמוד לחיות עם זה!

הפתרון כמעט תמיד יהיה נטילת תרופות או לעיתים אפילו יוצעו תהליכים ניתוחיים. כמעט אף פעם לא תהיה התייחסות לסיבות הנפשיות רגשיות ואם המטופל או כפי שקוראים לו בסוג הרפואה הזה – החולה, יתעקש, אז אולי גם יפנו אותו לטיפול פסיכולוגי בנוסף לתרופות.

מה שאני רוצה להגיד בדוגמה הזאת זה לא שאין להם את הידע או האפשרות לעזור לרפא את הבעיה שיוצרת את כאב הראש אלא שהאופן הזה שבו ניגשים לפתרון הבעיה הרפואית, לא מאפשר את פתרונה.

ברפואה האלטרנטיבית עם הגישה ההוליסטית זאת שמתייחסת לגוף ולנפש כיחידה אחת

בפגישה הראשונה יקדיש המטפל זמן די ניכר על מנת להבין את המכלול של ההשפעות שיש לחיים של המטופל שעלולים להיות הגורם לזה שהראש כואב. זה יגביר מאוד את הסיכויים שהפתרונות שהמטפל יחליט לנקוט בהם יצליחו להתייחס לשורש הבעיה ואפילו לפתור אותה לגמרי מבלי שתימשך עוד ועוד.

הנה דוגמה שנתקלתי בהן בקליניקה כשטיפלתי בבעיה של כאבי ראש חזקים.

אישה אחת צעירה סבלה מכאבי ראש תמידיים שהתגברו מאוד בעת המחזור. היא ניסתה כל מיני תרופות שלא עזרו לה ובצר לה פנתה לטיפול החליפי והגיעה אלי לטיפול בהמלצת חברתה הטובה. באבחון האנרגטי הגעתי למסקנה שאותה האישה גדלה בבית עם המון נשים אחרות ומהתקופה שהייתה עוד ילדה היא ראתה שלחלק מהנשים כאב הראש כשהיה להן מחזור והמוח הצעיר שלה קישר את זה עם להיות נשית ופורה. כשהיא גדלה האמונה הפנימית הזאת שהשתרשה בה חברה עם עוד אמונה פנימית אחרת שהיא לא כל כך יפה ולא כל כך מושכת. ואז נוצר כאב הראש שבא לעזור לה ולהראות שכל עוד יש לה כאב ראש אז היא נשית מספיק וכך בדרך די עקומה כאב הראש היה מעין ניסיון לעזור לעצמה.

זה גם אחד הדברים שעשוי להסביר מדוע התרופות שהיא לקחה לא עזרו לה.

לאחר שמשכתי בדרך אנרגטית את האמונות הפנימיות האלו החוצה והחלפתי אותן באמונות טובות יותר שהמטופלת בחרה, כאב הראש נעלם לגמרי כאילו שלא היה שם כל השנים. זה לא היה קסם או מצג שווא. זאת פשוט הייתה התייחסות לגורם הבעיה ולא רק לכיבוי או החלשת עוצמת הכאב שבמקרה זה בא מתוכה על מנת לשרת את המטופלת ולהצביע לה על כך שעליה לטפל בעניין אם היא רוצה תפקוד הרמוני של כל החלקים שמרכיבים את מי שהיא.

היא גם קיבלה הדרכה איך להמשיך ולהתחזק באופן החיובי שבו היא רואה את עצמה וכך היא נטלה אחריות מלאה על התהליך של הבראתה. נדרשו לכך שני טיפולים בסך הכל ועד כמה שידוע לי כאב הראש לא חזר יותר לאחר מכן.

הנה עוד דוגמה

גבר אחד הגיע לטיפול בעקבות בעיה של כאב ראש חזק ביותר. האבחון הצביע על כך שמקרים קשים שהתרחשו בחייו לאחרונה היו כאלו שהוא לא היה מסוגל ״לעכל״ את מה שקרה לו, ומכיון שיש קשר ישיר בין מערכת העיכול למוח החל הראש שלו לכאוב חזק. טיפול בבעיות האלו בכמה דרכים שונות שהתייחסו למקרים שקרו בחייו לאחרונה ומבלי בכלל להתייחס יותר מידי לשיכוך הכאב, הפחית בהדרגה את כאב הראש שלו עד שהוא נעלם. על ידי התייחסות לשורש הבעיה שיצר את הכאב נפתרו הבעיות שגרמו לכאב ואז כתופעת לוואי ברוכה הוא נעלם.

ולקינוח דוגמא מוזרה במיוחד

אישה אחת פנתה אלי לאחר שכבר כמה חודשים סבלה מכאב ראש שלא אפשר לה לעשות כמעט כלום כולל לישון. כל הבדיקות המקיפות שנעשו לה על ידי הרופאים לא הצביעו על בעיה אורגנית שיש לה ואפילו הוצע לה להיות מטופלת על ידי פסיכיאטר, בתקוה שזה אולי יעזור לה. כשהיא הגיעה אלי היא הייתה מיואשת כבר כמעט לגמרי. מכיון שאני מטפל אנרגטי ואחת השיטות המרכזיות שאני עובד איתן היא הביואנרגיה, דילגתי על הבדיקות הרגילות באבחון והלכתי מיד לחפש את מקור הבעיה מחוץ לגוף שלה, אצל מישהו אחר חיצוני לה שיש לו השפעה עליה. ידעתי שכאן אני צריך ללכת בכיוונים שאחרים עדיין לא הלכו בבדיקות שעשו. ואכן מצאתי שלמישהו מסוים שאנחנו קוראים לו המשלים האנרגטי שלה קרתה תאונת עבודה והוא קיבל זעזוע מוח רציני שגרם לו לבעיות בריאותיות קשות. לפי הנחת העבודה של שיטת הביואנרגיה שני אלו הגבר שקרתה לו התאונה והאישה שפנתה אלי משפיעים זה על זה בריאותית ולכן בגלל שהיא מושפעת ממנו, התחילו אצלה כאבי הראש החזקים מאותו הזמן של זעזוע המוח.

טיפול באותו האדם וירטואלית מבלי להכיר אותו ומבלי לפגוש אותו, הפחית באופן משמעותי את כאב הראש שהמטופלת חוותה באופן מידי. וכמובן גם השפיע לטובה על החלמתו של הגבר שנפצע.

כאן אתם רואים בכלל שטיפול במישהו אחר שהיה הגורם ושורש הבעיה שהתבטאה והשתקפה אצל המטופלת ככאב הראש, היה הדבר שגרם לריפוי המטופלת בסופו של דבר וחולל את פריצת הדרך שכל הטיפולים הקודמים לא היו מסוגלים לעשות פשוט משום שהם לא התייחסו לגורם הבעיה, ובטח שלא חיפשו אותו מחוץ לגופה. הבנתם?!

מה המסקנה מכל זה?

ניתן לומר שלכל שיטה יש את היתרונות שלה. הרפואה המערבית עוזרת במקרים שבהם צריכים להציל חיים, כשדרושה התערבות דחופה למשל לאחר הכשה או הרעלה, או כשיש צורך בהתערבות ניתוחית וגם לעזרה ראשונה בפציעות, בזיהומים, ובדלקות.

הרפואה האלטרנטיבית טובה בלגרום למטופל לקחת אחריות על הריפוי של עצמו, ולספק פריצות דרך על ידי ההתייחסות לקשת רחבה של גורמים וסיבות שמשפיעים על הריפוי הכולל של האדם שכולל את גופו ואת נפשו.

שתי הגישות מייצרות תוצאות, אך לעיתים לצערי רק תוצאות חלקיות. שילוב ביניהן יניב שיטת טיפול שתהיה טובה משתי הגישות גם יחד, שתיתן אחוזי הצלחה גבוהים בהרבה ממה שמקובל כעת. זה יהיה מצב מצוין שהאנושות תרוויח ממנו.

מכיון שבמצב הנוכחי זה בטח יישאר כמשאלת לב בלבד שהסיכוי שתתגשם במציאות הנוכחית היא אפסית בגלל סיבות מוניטריות. אין לכם ברירה אלא לקחת את האחריות בחזרה לעצמכם ולהחליט ולבחור בכל מצב שנדרשת בו עזרה מה מתאים לכם ובאיזו מהשיטות לבחור שתהיה הנכונה ביותר לאותו המקרה, אפילו אם אינכם רופאים.

אני מאחל לכם בריאות שלמה ונהדרת והרמוניה ושמחה ושפע בחייכם. אנא שתפו את המידע הזה עם חבריכם וחברותיכם ברשת. מי יודע אולי זה ידליק איזו נורה מחשבתית אצל מי מהם ויעזור להם להיות פתוחים לגישות טיפוליות שאולי הם לא מבינים איך הן עובדות אך עם התוצאות הטובות שהן נותנות אי אפשר להתווכח וזה יוכל להיות הדבר שלו הם חיכו מזמן. תבורכו.

 

 

 

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *