100 ימים לשיפור עצמי 41-50

100 ימים לשיפור עצמי 41-50

עד כמה אתם באמת מכירים את עצמכם ויכולים להגיד לבטח מהם היכולות האמתיות שלכם מהן המגבלות שלכם, ולמה אתם באמת מסוגלים?

אם יש לכם השקפה ברורה "ומוצקה" על מי שאתם, היא בטח מבוססת מבחינה הגיונית על כל הדברים שעשיתם עד כה, על איך שהגבתם על כל מיני מצבים, ועל איך שפתרתם כל מיני בעיות והתנהגתם בכל מיני אתגרים שהחיים זימנו לכם.

בעוד שזאת הדרך המקובלת בה אתם מביטים על עצמכם ומעריכים את מי שאתם, הדרך הזאת הינה חלקית בלבד ומבוססת רק על מה שהיה עד כה. זה לא מעיד במאומה על מי שאתם הולכים להיות בהמשך הדרך. כל האפשרויות פתוחות בפניכם להיות כל מי ומה שתחפצו להיות.

על ידי עשייה של פעולות אחרות, על ידי למידה ותרגול של דברים חדשים, על ידי שינוי בסביבת המגורים, ועל ידי שינוי בסביבה החברתית בה אתם פועלים אתם יכולים ליצור לעצמכם הזדמנויות חדשות ורעננות, אתגרים חדשים, מצבים חדשים, ובקיצור חיים חדשים.

אם תבחרו להגיב בצורה חדשה על הדברים שקורים לכם, ותפעלו בדרכים חדשות, אתם תשתנו להיות אנשים חדשים ולפעמים השינוי יהיה כל כך גדול ומורגש שאנשים יגידו לכם לעיתים מזומנות שהם" כבר לא מכירים אתכם בכלל".

הכל, אבל הכל, תלוי בכם ובבחירות שלכם!

אתם מסוגלים בכל רגע נתון לבחור להיות את מי שאתם רוצים להיות, ואף זמן אינו מאוחר מידי לכך!

ישנה אמרה סינית שאומרת:
"הזמן הטוב ביותר לשתול עץ כדי שאפשר יהיה ליהנות מהצל שלו היה לפני עשרים שנה. הזמן השני הכי טוב הוא לשתול אותו עכשיו".

לכן, אם אתם מציבים לעצמכם אתגרים שמותחים את היכולות שלכם למקסימום, זה גורם לכם להכיר עוד ועוד חלקים נסתרים בכם שמתגלים לכם והופכים להיות חלק שנוסף על יכולותיכם וזה הופך אתכם לשלמים יותר. אתגרים שאתם מציבים מרצון לעצמכם, דורשים מכם לחרוג ממנהגיכם ומהרגליכם ולהתנסות בדרכים חדשות שיכולות להציע לכם צמיחה וגדילה והשתנות של הגדרתכם העצמית.

צריכים רק מעט אומץ והעזה, הרפתקנות ומוכנות ללכת בדרך מתוך עניין. זה הכל!  זה אפשרי ואפילו מומלץ!

אז מה קרה אתי בימים 41-50 של הפרויקט שלי

לאחר 50 ימים שבהם אני מתאמן יום יום בחדר כושר, הגעתי למצב בו אין לי כמעט תירוצים למה לא ללכת היום. הגעתי למצב שאפילו אני הולך בשמחה לשם. אני מודה שלעיתים אני חושב על הסיבות למה נמנעתי בעבר לעשות את זה ואני לא מבין למה האמנתי שאין לי את הכוחות ואת ההתמדה הנדרשת לזה.

המשקל שהמאזניים מראים מסרב לזוז ונתקע על אותו המספר כל הזמן הזה. למרות זאת אני רואה שינויים בהיקפים כשאני מנסה ללבוש בגדים מסוימים שלא עולים עלי עדיין. אני רואה גם שינויים באיך שהפנים שלי נראות וזה מעודד אותי.

אני ממשיך לעשות מעשים טובים, וזו אני חושב ההתחייבות הכי קלה שלקחתי על עצמי בפרויקט הזה.

אחוז הפירות והירקות במזון שאני אוכל ירד ובעיקר אכלתי אורז. זה ממלא וטעים, אך למרות שאני עדיין בהגדרה של אוכל טבעוני ולא חרגתי לכיוון של מזונות מן החי, אני מרגיש שכאן אני מחטיא את המטרה. 

אני ממשיך לפרסם פוסטים בבלוג בתדירות של שלושה בשבוע. זה החלק המהנה ביותר בתהליך הזה וגם החלק שגובה ממני את מירב המאמץ והשקעת הזמן. אפשר לומר כעת שבנוסף למה שאני עונה בדרך כלל כששואלים אותי מה אני עושה בחיים אני יכול כעת להוסיף שאני פרו בלוגר, שזה אומר שאני כותב בבלוג באופן מקצועי. יוצא שאם ניקח את כל המאמרים שכתבתי עד כה בבלוג, יש כאן נפח של ספר וחצי רגילים. וואו, אותי זה ממש מדהים!

אני ממשיך לשפר את הבלוג ובקרוב כל התמונות באתר יהיו תמונות בצבעי מים שזה הסגנון שבחרתי ללכת עליו. אני אוהב מאוד את הרכות וההבעה המתמזגת של הצבעים שמשתלבים יחד, וזה ייתן אופי שייחד את האתר בכיוון הרצוי לי.

בנוגע ללימוד הספרדית אני לא עומד בהתחייבות שלי כאן ללמוד באופן רציף בכל יום שיעור אחד וישנם ימים בהם אני מתעלם מזה. היו אומנם ימים שבהם למדתי שיעורים כפולים אך כאן אני מודה שיש מקום לשיפור וחזרה ללמידה פעילה ורציפה שתיתן לי את התמורה הגבוהה ביותר להשקעה שלי. אולי לא השתכנעתי מבחינה פנימית לגבי הסיבות שבגללן אני לומד שפה נוספת שמצטרפת לשפות שאני כבר יודע לדבר בהן. אני אבדוק את העניין ואטפל בעצמי להסרה של התירוצים והמחסומים שמקשים עלי לעמוד בהתחייבותי זאת, ואדווח כאן בהמשך.

לסיום

הרבה אנשים חיים את החיים שלהם כשברוב הזמן הם עסוקים בלהגיב על מה שקורה להם בחיים. להגיב על הבעיות ועל האתגרים שהחיים מציבים להם. אולי הגיע הזמן להפוך ליותר אקטיביים בחיים שלכם על ידי כך שבמקום רק שתגיבו על מה שמתרחש אתם תתחילו ליזום בעצמכם כל מיני שינויים, תציבו אתגרים משל עצמכם, תהיו לאדריכלים שמעצבים מחדש את חייכם לפי המפרט שמתאים לכם, ותזמינו לחייכם מצבים חדשים, אנשים חדשים, ואירועים חדשים.

תתחילו לעצב את עצמכם ואת התפאורה שבתוכה אתם חיים מתוך בחירה מודעת ומתוך הכרה שיש לכם תמיד את האפשרות לברוא את שארית חייכם. זכרו תמיד, שאתם כאן על פני האדמה על מנת לגלות עד כמה אתם נהדרים, מוצלחים, ומסוגלים.

אני מאחל לכם שתבחרו בעשייה הזאת, בלימוד הזה, ובצמיחה הזאת. תבורכו. 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *