100 ימים לשיפור עצמי 60 – 51

100 ימים לשיפור עצמי 60 – 51

אם אתם פותחים בפרויקט מסוים, אתם בטח רוצים לראות תוצאות למאמציכם עד כמה שיותר מוקדם בתהליך שאפשר

לעיתים המשך הפרויקט תלוי בזה. לעיתים אין סבלנות או תכונות אחרות כמו התמדה ונחישות חזקים שדוחפות אתכם קדימה ודרושות לכם תוצאות מסוימות שיראו שאתם מתקדמים.

הרבה אנשים נופלים בשלבים הראשונים של ביצוע פרויקט שהחליטו לבצע בגלל זה

לכן חשוב מאוד שתערכו מראש ותהיו מודעים לעניין הזה, ותתייחסו לכל שינוי קטנטן שאתם מבחינים בו, כציון דרך חיובי בנתיב להצלחה, וכסממן מעודד שאתם מתקדמים.

החיים בעשור האחרון אימנו את אתכם להיות קצרי רוח ובעלי סבלנות אפסית כמעט. זה מתבטא בכל תחומי החיים ומשפיע לרעה על היכולת שלכם להתמקד בעשייה של דבר אחד בזמן אחד. כדי להיחשב מודרניים, עדכניים ועכשוויים אתם אמורים לבצע כעת כמה מטלות בו זמנית, דבר שאינו אפשרי באמת בגלל שהמוח שלכם מסוגל באמת רק להתמקד בדבר אחד בזמן נתון אחד.

כך שמה שבאמת קורה כשאתם עושים כמה דברים בו זמנית זה שתשומת הלב שלכם ושאר היכולות שדרושות לכם להצלחה פשוט מתחלקות בין הדברים כך שיוצא שבמקום 100% השקעה בביצוע, כל נושא מקבל רק חלק קטן של 20% או לעיתים אפילו פחות.

מוטב יהיה לנסות להשיג פחות דברים בו זמנית ולאמן את עצמכם עד כמה שניתן לעסוק רק בדבר אחד. כך ההצלחות שלכם רק ישתפרו.

חוכמה שלמדתי במשך השנים מהרבה מורים שהיו לי היא: שהתקדמות לא באה תמיד בקו רציף שעולה למעלה כל הזמן אלא שההתקדמות בדרך כלל באה בקפיצות, הם קראו לזה- שני צעדים קדימה וצעד אחורה.

כדאי לכם לזכור את זה. מתקדמים בקפיצות מורגשות ביחס למאמצים שאתם משקיעים ואז חוזרים מעט אחורנית על מנת שתוכלו לעכל את השינוי ולהתרגל למצב החדש.

עוד דבר אחד שכדאי לכם לזכור הוא שהמטרה אכן חשובה אך הדרך אליה חשובה לא פחות והיא החיים שאתם בוחרים. וודאו שאתם נהנים מהדרך, שאתם נתרמים באופן שממלא אתכם באנרגיות חיוביות, ושמקנה לכם הרגשה טוב וסיפוק מזה שאתם עוסקים בדברים בעלי ערך.

אז מה קרה בימים 51-60 של הפרויקט שלי לשיפור עצמי

החלטתי שלא להישקל הפעם בכלל ולא להתייחס למספר שאני רואה על צג המשקל.

הדבר הראשון שהבחנתי שקרה מיד והמשיך לאורך כל עשרת הימים היה שהתחלתי לשתות כמויות הרבה יותר גדולות של מים. כנראה בגלל שרציתי שהמספרים ירדו מהר שתיתי פחות. אני יודע שזה כך בגלל שאני הולך יותר להשתין וגם קונה יותר מים בליטרים. תמיד ידעתי שאם רוצים לרדת במשקל צריכים לשתות מספיק מים, ואני מצפה להתחיל לראות תזוזה יותר מורגשת בכיוון הזה בעשרת הימים הבאים.

עוד תופעה קצת מעצבנת ששמתי לב אליה היא שקודם כשהמשקל שלי היה יותר גבוה השומן התת עורי היה מוצק יותר ולמרות שהייתי גדול, הוא נתן אשליה שאני גדול וחזק. ואילו כעת כשהוא משתחרר מגופי, לפני שהוא נעלם הוא נעשה יותר רך וזה נראה כאילו אני רופס יותר. באימונים אני יכול לראות בברור שנעשיתי חזק יותר והכושר הגופני שלי השתפר אך השומן יותר תלוי עלי ממה שהיה נראה קודם.

אני מבין שזה טבעי, ושכך זה קורה שהשומן לפני שהוא מתמוסס ונעלם הוא צריך להתרכך, אבל זה עדיין לא מוצא חן בעיני והייתי רוצה שהשלב הזה יהיה כבר מאחורי.

בנושא האוכל הטבעוני, אני די משתעמם ממה שיש לי לאכול כאן, וחזרתי לאכול אורז ומעט חריף. למרות שאני בהגדרת הטבעונות עדיין זה מרגיש לי כאילו שאני מרמה כאן. זה כנראה אתגר יותר גדול ממה שחשבתי שיהיה ובינתיים לא הצלחתי להניע את עצמי לאכול רק ירקות ופירות בלבד.

אני כותב במרץ רב ואני מרגיש שההתחייבות הזאת לכתוב פוסטים ולפרסמם בימים מסוימים מהווה עלי לחץ חיובי שמאמן אותי ותורם לי מאוד. זה כמו שאני נמצא כעת בהכשרה מקצועית להפוך להיות כותב מקצועי.

הפנים שלי מתמצקות ואני מתחיל לראות שינויים לטובה גם בהן. בעשרת הימים הבאים אני גם אטפל בהם במסכה של סודה לשתייה ונראה מה זה יעשה להן.

מאוד קל לעשות מעשים טובים לאחרים אם אתם מכוונים את עצמכם לזה. הביצוע של זה כל כך קל וההבדל היחידי שאני מבחין מלפני הפרויקט שגם אז עשיתי דברים טובים בעבור אנשים אחרים זה שהפעם אני יותר מודע למה שאני עושה וזה משמח אותי יותר.

בקשר לבלוג שלי, כל השינויים שנעשו עד כה היו בעיקר בלמידה של מה שאני צריך לעשות. החלטתי שעד ראש השנה אני אשלים את כל השינויים שלמדתי שכדאי שיעשו באתר. וזה כולל בין השאר את החלפת התמונות, שינוי הדפים הקבועים באתר, שינויים שקשורים בתוכן, ויצירת קשר יותר טוב עם הקוראים שלי.

בספרדית אני רואה התקדמות. אני לומד כעת יותר ברצינות ויותר בהתמדה. אני מגלה שהמוח שלי מזכיר לי כל מיני מילים שאני מכיר מפה ומשם ואני מתחיל לדבר אל עצמי במקלחת ובשירותים ויוצר שיחות בספרדית בין שני אנשים. צפיתי בעוד סרט בספרדית ללא תרגום והבנתי די הרבה. בכל פעם שהיו מילים שלמדתי בשיעורים חייכתי לעצמי והייתי מבסוט. יש לי ציפיות גדולות מהמשך הלימוד.

בסך הכל נכנסתי למן שגרה בעניינים האלו וחלק מהדברים זורם לי יותר ממה שהיה קודם

תראו,
מטבע הדברים לא כל הימים שלכם יהיו נהדרים. ולא תמיד תהיה לכם מוטיבציה נהדרת ואנרגיות חיוביות. יהיו גם ימים שבהם תהיו שפופים יותר, תחלשו, מצב הרוח שלכם לא יהיה מרומם, וכמעט כל דבר יעצבן אתכם.

זה בסדר. גם זה טבע הדברים. ההסבר הכי טוב שמצאתי לזה הוא שהכול בחיים מחזורי. ישנן עליות וירידות שמתרחשות כל הזמן. ועליכם להבין שלעיתים אתם בפסגות של חייכם ולעיתים אתם בעמקים.

כשאתם מוצאים את עצמכם שהתגלגלתם במורד ונעצרתם בעמק. כל שעליכם לעשות הוא להשתהות שם במשך זמן מה ולאגור כוחות לעליה מחודשת במעלה ההר אל הפסגה שוב. עליכם פשוט לוודא שלא תישארו יותר מידי זמן בעמק. כי מה שיקרה זה, שזה רק יעשה יותר ויותר קשה להתחיל לעלות שוב.

אם התחייבתם כלפי עצמכם ומעדתם. לא נורא. זה קורה לכל אחד. אל תפסיקו בגלל זה את הכל! פשוט תמשיכו כאילו כלום לא קרה. אל תחפשו אשמים. אל תחפשו הכרה מאחרים לסבלכם. אל תהיו קורבנות. קומו מהר ככל שתוכלו מהנפילה והמשיכו לצעוד שוב בכיוון הרצוי לכם.

אחד הדברים שתוכלו לעשות זה לקרוא כמה מאמרים בבלוג הזה שיעודדו אתכם, יזכירו לכם עד כמה שאתם טובים יכולים ומסוגלים להצליח, וייתנו בידכם כלים איך לעשות את זה.

אני מאחל לכם יום נהדר והצלחה בכל אשר תבחרו לעשות. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *