100 ימים של שיפור עצמי 70-61

100 ימים של שיפור עצמי 70-61

 

בעולם של היום אתם משתעממים מאוד מהר מדברים שאתם עושים. התרגלתם לסיפוקים מהירים וכאלו שלא צריכים להתאמץ יותר מידי בשבילם. כשאתם כבר נתקלים באיזו שהיא פעילות, פרויקט, או עשייה אחרת שמתמשכת לאורך ימים שבועות ואף חודשים אתם נוטים לאבד עניין די מהר ובעקבות זה המוטיבציה שלכם להמשיך קטנה ולעיתים אף מתפוגגת כך שפתאום צריכים להתאמץ מאוד על מנת רק להמשיך. אפילו אם רציתם בזה מאוד כשהתחלתם!

לעיתים ההתרגשות וההתלהבות שוככת. לעיתים המחשבה שלכם מתמקדת על אותם הדברים שאתם מפסידים כשאתם בוחרים להמשיך. ולעיתים הסיבות שבגללן התחלתם בכלל בעשייה הזאת משתנות.

באופן כללי נוצר מצב שככל שהזמן עובר ומתקדם ישנם כעת כבר דברים חדשים שמתחרים על תשומת לבכם ומנסים למשוך אתכם לעברם על ידי כך שהם מייצרים אצלכם תחושות של:

♦  מספיק כבר עם זה!

♦  מיציתי את זה! הגיע הזמן לעשות משהו אחר.

♦  אני לא מבין למה בכלל כדאי להתאמץ.

♦  לא נורא אם אני אפספס יום. תמיד יש את מחר!

לא משנה אם התחושות האלו נובעות ממחשבות מילוליות או שהן פשוט התפתחו מהרגשה שלילית כזאת או אחרת. התוצאה פחות או יותר זהה. יש חשק לעזוב את הכל, לפרוש ולהפסיק כי כבר אין כוחות חזקים שממגנטים אתכם ללכת בנתיב שאותו בחרתם מקודם.

מה אתם יכולים לעשות במקרה כזה?

מה שבטח לימדו אתכם זה שבמקרים כאלו אם אתם רוצים להמשיך עליכם להתאמץ, להזיע, לחרוק שיניים, ולעבוד קשה. זו אולי הדרך המקובלת אך היא לא נעימה, וההצלחות שלה מתבטאות בעיקר בזה שממשיכים אך לא תמיד מגיעים לתוצאות הרצויות.

דרך טובה יותר מלהילחם בתחושות שגורמות לכם רצון להפסיק, ולהחליף אותן ברצון להתגבר ולהתמודד, תהיה לחזק את הכוחות הממגנטים, אלו שמושכים אתכם לעברם לכיוון הרצוי לכם כמו מגדלור מיוחד שגורם לכם להיות בהנעה הנדרשת על מנת להמשיך בעשייה.

אחת הדרכים לעשות את זה תהיה לקחת דף ניר חלק ולכתוב עליו כמה שיותר יתרונות ורווחים שיצמחו לכם אם תמשיכו בנתיב הזה. כדאי לכם לרשום כמה שאפשר יותר דברים על הדף ותוך כדי הכתיבה אתם תזכירו לעצמכם מדוע התחלתם בכלל בתהליך הזה קודם לכן. המחשבות שלכם והדמיון שלכם יתחילו להתמקד במה שאתם רוצים, והחשיבה החיובית הזאת תשיב אתכם למסלול ותטען אתכם בכוחות מחודשים, גופניים ונפשיים. עצם זה שאתם זונחים כעת באופן יחסי את התחושות הקודמות הכבדות ואלו שהסיטו אתכם מהמסלול שהיה רצוי לכם מקודם, מאפשר לכם כעת להמשיך עם הרבה פחות התנגדות.

אם תשוו את זה לשיטה הראשונה אז כאן צריכים להשקיע הרבה פחות אנרגיה על מנת להתקדם. והאנרגיה שלא מתבזבזת לכם מופנית כעת לביצוע ולעשייה שגורמת לכם להרגיש יותר טוב ומזינה מעין גלגל כזה שכשאתם מרגישים טוב אתם עושים את מה שרציתם. כשאתם עושים את מה שאתם רוצים זה גורם לכם להרגיש עוד יותר טוב וכעת אתם רוצים לעשות עוד. זאת פשוט דרך יעילה יותר להתקדם בנתיב, מסכימים?!

הדבר הזה נכון לכל תחום של החיים שלכם. התחום המשפחתי, התחום העסקי, התחום הזוגי, התחום הבריאותי ועוד…

אז מה עבר עלי בעשרת הימים 70-61

התמלאתי בספקות ובקולות פנימיים שאני עושה את זה לריק, שזה סתם פרויקט שאין לו כל משמעות ואינו משרת בעבורי שום מטרה בעלת ערך אמתי.

בכל זאת המשכתי. והזכרתי לעצמי שאני עושה את זה מתוך בחירה. הזכרתי לעצמי שזה משהו שגורם לי להרגיש חופשי. שכשאני עושה אותו הוא מחזק אותי ומלמד אותי עוד ועוד על הגבולות של עצמי. על התהליכים שקורים בתוכי ועל איך שהם משתקפים בעולמי החיצוני. הזכרתי לעצמי שאני כותב על זה כי אולי ישנו איזה מישהו שביום מן הימים יפיק מזה תועלת. חשבתי על איך זה משרת את תכניותיי העתידיות שהן עדיין פרטיות ועדיין לא שיתפתי בהן אתכם, באופן מאוד חיובי.

ואז פשוט התפוגגו הספקות והתמלאתי שוב בשמחה על זה שאני צועד בנתיב אותו בחרתי. משקיבלתי את העובדה שלעיתים ישנן גם נסיגות בדרך ולא רק התקדמות, זה הפסיק להוות בעיה בעבורי. נרגעתי והתמלאתי במן שקט נהדר. מן שלום פנימי כזה עם עצמי.

למרות הקשיים, הצלחתי לסיים את 30 השיעורים של הרמה הראשונה של הקורס בספרדית שאני לומד בעצמי, והתחלתי ברמה השנייה, הרמה האמצעית. ראיתי עוד סרט בספרדית ללא כתוביות והבנתי הפעם את הנאמר עוד יותר מקודם.

שמתי לב שאם אני לומד ממש לפני שאני הולך לישון בלילה, כשאני קם בבוקר אחד הדברים הראשונים שאני עושה זה לנהל שיחה עם עצמי בספרדית בשני קולות. אני לא מתכנן את זה. זה פשוט קורה מעצמו. ואני ממש משתפר בשפה. פתאום אני מתחיל להיזכר בכל מיני מילים שאני מכיר מהשכונה שבה גדלתי שחלק מהאנשים דיברו שם לדינו והמילים מתחברות לי למשפטים שלא למדתי בקורס. זה סימן בעבורי שהמוח שלי משתף פעולה בהרפתקה.

אני ממשיך לפקוד את חדר הכושר מידי יום ולכבד אותו ביותר משעה מזמני בכל יום בהתמדה. קצת מייאש שאפילו שאני מתאמן כל כך הרבה עדיין אני לא רואה שהשרירים שלי גדלו, או שהגוף שלי התחטב באופן בולט. אני כן מרגיש שמח שאני עושה את זה וזה גם מרגיש לי נכון בעבורי.

כפי שכבר כתבתי קודם בנוגע להתחייבות שלי לעשות מעשה טוב אחד לפחות מידי כל יום, זה ממש דומה למה שעשיתי קודם גם בלי לקבוע לי את זה כהתחייבות. השוני כאן הוא שאני יותר מודע למה שאני עושה ואני שמח על ההזדמנויות שמופיעות לתרגל בהן את טוב לבי.

לגבי כתיבת המאמרים לאתר, אני שמח שאני עומד עד כה במה שקבעתי לעצמי, אך אני מודה שישנם ימים שבהם אני פורה יותר מבחינה ספרותית וישנם ימים אחרים שזה ממש קשה ולא מצליח לי בכל הפעמים. פתאום הקשיים והלבטים של סופרים שכותבים לפרנסתם נעשים לי מאוד מוחשיים וזה עוד דבר חדש שאני לומד להכיר על עצמי ממקור ראשון דרך ההתנסויות שלי.

אני ממשיך לאכול מזון שהוא על טהרת המרכיבים הצמחיים ללא כל מזונות מן החי. זה ממש משעמם. כבר הייתי טבעונאי ואכלתי רק ירקות פירות ואגוזים ללא בישול למשך תקופה של כמעט שנה, אך זה היה בארץ והיו לי תנאים של מטבח מסודר ועושר של מרכיבים שאיתם יצרתי ארוחות מעניינות שגרמו לי ליהנות ולהתמיד בכיף בצורת האכילה הזאת המון זמן. אך כעת מה שאני אוכל משעמם אותי ולא מזין אותי כפי שהיה בתחילת הפרויקט הזה.

כשאני חושב על זה, קצת נראה לי הזוי לחיות בתאילנד שהאוכל שיש בה מדהים בטעמיו ובסוגיו ולהתנזר מכל האפשרויות הקולינריות העשירות האלו. מעניין מה אחליט לגבי המשך הדרך מבחינת האוכל בסיומם של 100 הימים.

אני כבר עושה תרגילי פנים ולשון במשך כמעט חודשיים וחצי, ולאחר שהסתפרתי ועשיתי כמה פעמים מסכה של אבקת סודה לשתייה מהולה עם מים למשחה על הפנים שלי ועל הצוואר אני ניראה הרבה יותר צעיר ממה שנראיתי בתחילת התהליך. אני יודע את זה כי אנשים שמכירים אותי ניגשים אלי ואומרים לי את זה. כמובן שגם זה משמח אותי מאוד.

בסך הכל הימים שלי מלאים בפעילות ובלימוד ואין לי צורך להגיע למטרה מסוימת פרט לכללים המנחים שקבעתי לעצמי בתחילת הפרויקט. אני נהנה מהדרך ובחלק הרבה יותר גדול של היום בהשוואה לתקופה שלפני כן, אני גם מודע לחלק מהדברים שקורים לי או בי. עצם המודעות הזאת היא גולת הכותרת של כל התהליך הזה ומאגדת בתוכה את כל המופלא שקורה לי במסעי.

מה שכמעט לא עשיתי בעשרת הימים האחרונים זה לשפר את נראות הבלוג שלי וכל המטלות עדיין כתובות ברשימה אך לא בוצעו. לא נורא, יתבצע בהמשך. אני פשוט אנקוט באותה השיטה שהצעתי לכם קודם. אני אכתוב לי רשימה של כל היתרונות שיצמחו לי מביצוע הדברים האלו באתר וזה יעזור לי לעשות את זה עם יותר מוטיבציה.

הרהורים ומחשבות לגבי ההמשך

החיים מלאים בריגושים, בעניין, ובכל מיני גילויים. רק מה שהכול בא ביחד עם כל מיני קשיים ועיכובים שמתבלים את כל מה שקורה וגורמים לכם עליות וירידות בתחושות שלכם הפנימיות לגבי מה שהצלחתם ומה שלא. מה שהשגתם ומה שלא. מה שהתגשם והתממש בעבורכם כפי שרציתם ותכננתם ויצא לפועל, ומנגד מה שיצא ממש שונה ממה שתכננתם ורציתם.

לחלק אתם קוראים הצלחות, לחלק אתם קוראים כישלונות ולתיוג הזה יש קשר רק למכלול האמונות שלכם הפנימיות שמכתיב לכם דרך התחושות מה טוב ומה לא טוב.

אם אתם רוצים להתנתק ממרוץ העכברים הזה שלא מביא אתכם לשום מקום טוב בחייכם, אז הגיע הזמן להפנות את תשומת הלב שלכם פנימה ולעשות סדר בפקודות האוטומטיות שמפעילות אתכם מהתת מודע, על ידי עקירת האמונות שכבר אינן משרתות אתכם והחלפתן באמונות אחרות טובות יותר בעבורכם. על איך לעשות את זה תוכלו לקרוא באחד המאמרים הבאים שיופיעו בהמשך. תבורכו.

 

 

 

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *