100 ימים של שיפור עצמי 71-80

100 ימים של שיפור עצמי 71-80

מכירים את הפתגם ״תפסת מרובה לא תפסת״? נראה לי שאני מתחיל להבין יותר את המשמעות שלו.

בתחילת הפרויקט התחייבתי לעשות שבעה דברים בכל יום במשך 100 ימים. ההתחייבות הזאת דורשת ממני לעיתים יותר משמונה שעות בכל יום ויום. זה ממש כאילו שיש לי עבודה בהיקף מלא.

באותם הימים שאני חדור מוטיבציה ואנרגיה לבצע את כל אותם דברים, זה זורם. אך ישנם לא מעט ימים שלמרות שאני עומד בהתחייבויותיי זה מרגיש כאילו בחלקן אני רק יוצא ידי חובתי רק על מנת לא להראות כאחד שלא עמד במה שהוא אמר שיעשה.

מבחינתי זה לא כל כך טוב ויש לי הרגשה של פספוס לעיתים.

בעשרת הימים האלו בחנתי תיאוריה אחרת ולקחתי נושא אחד מכל הדברים מבלי לבטל חלילה את ביצוע השאר והגברתי מאוד את המעורבות שלי בדבר הרבה יותר ממה שתכננתי.

הנושא הזה היה לימוד השפה הספרדית שהקדשתי לה הפעם בין שלוש לארבע שעות בממוצע בכל יום כשהזמן הזה התחלק לשתיים עד שלוש פעמים במהלך היום.

פשוט נכנסתי כל כולי לתוך הלימוד הזה. למשל אני רוצה לקנות מכשיר אלקטרוני מסוים, אז הלכתי לראות סרטונים עליו ביוטיוב בספרדית. ראיתי שני סרטי קולנוע בספרדית. שמעתי שירים בספרדית. למדתי כל יום את השיעור של התוכנית ללימוד עצמי במקום פעם אחת פעמיים וחצי. התחלתי לקרוא משפטים בספרדית. מצאתי את עצמי קם בבוקר ומנהל עם עצמי שיחות פשוטות בספרדית. בחלק מהן זה זורם ובחלק אני נתקע עם מילים שאני לא יודע עדיין וזה נותן לי חשק לחפש וללמוד אותן.

המפליא הוא שכל הזמן אני נזכר בכל מיני מילים שאני כבר יודע בספרדית ומסתבר שהיו מאוחסנות בארכיון של המוח שלי מבלי שבכלל ידעתי שהן שם.

גם אם אין לי אומץ עדיין להתחיל שיחה בספרדית עם מישהו שדובר אותה אני מרגיש התקדמות אמתית ומוחשית. מי יודע אולי אפילו אתחיל לחלום עוד מעט בספרדית.

המסקנה שאני מסיק מזה היא שלא כדאי לפזר את המאמצים להצליח לכל כיווני הרוח, אלא להתמקד בדבר או שניים למשך תקופה יותר קצרה מ 100 ימים, וזה מגביר מאוד את הסיכויים להצלחה ולהתקדמות מהירה וטובה בדבר שהחלטתם לעשות. זה גם שומר על רמת עניין גבוהה יותר ובכלל זה יותר מתאים לאופי שלי שקשה לי עם פרויקטים שנמשכים תקופה ארוכה במיוחד.

עצם ההתייחסות לחלקים מסוימים בתוך הפרויקט כאילו שהם עומדים בפני עצמם, אולי זה כמו לרמות את עצמי במידה מסוימת, אך אם זה עוזר לי לבצע את זה טוב יותר אז אני בהחלט מאמץ את זה ככלי להצלחה גם בעתיד.

גם בעשרת הימים הבאים אבחר לי נושא נוסף ואתמקד בו ואגביר את כל הדברים שאני עושה בו על מנת להצליח במה שקבעתי לעצמי.

דבר נוסף שקרה לי זה שביום של ערב ראש השנה לא הלכתי להתאמן בחדר הכושר ועשיתי דברים אחרים. ביום שלאחר מכן היה לי קשה מאוד להזיז את עצמי ללכת להתאמן. פתאום זה היכה בי כל כך חזק, עד כמה הגוף שלי כבד ולא מעוניין להתאמץ. פתאום חוויתי את זה כל כך חזק עד כמה אני צריך לדחוף את עצמי להשיג את מה שאני רוצה, וגם אם רכשתי לעצמי כבר הרגל שאני הולך כל כך הרבה עשרות ימים ועושה את אותו הדבר יום יום וכבר חשבתי שההרגל הוטמע עמוק בתוכי, נוכחתי לדעת שההרגל הוותיק אורב ומחכה לשעת כושר להחזיר אותי למצב המוכר שהיה קודם לכן.

אני מודה שזה היה מאוד לא נעים להרגיש את זה. פתאום החלו גם להזדחל מחשבות שאולי אני משלה את עצמי שאני חזק ומסוגל להגשים את מטרותיי. זה לקח לי כמה שעות ומיד לאחר מכן שינסתי מותניים והלכתי לעשות את מה שבחרתי למרות שזה היה קשה יותר מהרגיל. זה שלא ויתרתי לעצמי כאן אלא הזכרתי לעצמי למה בכלל אני עושה את זה מלכתחילה עזר לי מאוד, וברגע שכבר הייתי בשלב של הביצוע הקולות הפנימיים שהיו שם מקודם נדמו. היה פתאום שקט ועשייה, בלי שום הפרעות פנימיות אחרות.

זה בהחלט היה שיעור חשוב בעבורי. ומה שאני לוקח ומבין מזה לעתיד הוא שבטח עוד יהיו רגעים כאלו של חולשה ואפשרות לטעויות ולבחירות שלא יתאימו למה שקבעתי לעצמי מראש. התגובה הטובה יותר תהיה ללחוץ על הדוושה ולהאיץ במקום להיכנע ולנוח ולחזור להרגלים הישנים שאיני רוצה בהם עוד.

לגבי המעשים הטובים, דווקא החלו אצלי מחשבות איך להגביר את החלק הזה של היום. מחשבות על מדיטציות חמלה וריפוי עולמי ועוד דברים שממש חורגים מההתמקדות שלי בעצמי ובמצבי ונוגעים בעולם כולו. גם זה סימן בעבורי של התקדמות וצמיחה רוחנית שאני מעתיק בה את המיקוד בעצמי ומחיל אותו על גדלים ונפחים עולמיים.

אני מהרהר גם במה שאעשה לאחר שיסתיימו 100 הימים

במסקנה אחת אני כבר יכול לשתף אתכם והיא שהרווח הגדול ביותר שאני מרגיש מאז שהתחלתי את הפרויקט הזה הוא שהמודעות שלי לעצמי ולבחירותיי היומיומיות התחזקה מאוד. במובהק אני מוצא את עצמי עוצר המון פעמים במהלך היום ובוחן אם מה שאני עושה תואם את מה שאני בוחר לעשות. כשקורה לי משהו או כשאני מרגיש משהו אני שואל את עצמי עד כמה זה מתאים לי ואם יש צורך אז מיד אני משנה ומכוון את זה להיות מתאים יותר ומסונכרן יותר עם מטרותיי.

תופעת הלוואי לכל זה היא שאני מרגיש היום הרבה יותר חופשי מאי פעם. וזאת הרגשה נהדרת!

לסיום אני מאחל לכל אחד ואחת מכם שנה נהדרת ומוצלחת שבה תהיו חברים הרבה יותר טובים של עצמכם וביחד תגשימו את כל מה שתחפצו להיות או שיהיה לכם. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *