100 ימים של שיפור עצמי 81-90

100 ימים של שיפור עצמי 81-90

אני זוכר עוד מתקופת היותי חייל שאמרו לי בהכשרתי שדברים בלתי צפויים קורים תמיד ועלי להיות ערוך ומוכן אליהם כי הסבירות שהם יקרו אפילו אם התכנון והביצוע יהיו קפדניים היא 100%. יותר מאוחר נחשפתי שוב לאותו הרעיון כשקראתי ספר שקראו לו "חוק מרפי" שדיבר בדיוק על אותו הדבר.

בעשרת הימים האחרונים הייתה לי הזדמנות לראות את החוק הזה בפעולה

זה התחיל עם גשמי זלעפות שלא אפשרו לי לבצע את מה שרציתי לעשות כי זה תקע אותי במקום אחד. המשיך בזה שהחלקתי ונפלתי במדרגות תלולות ונחבלתי בכמה מקומות בגוף באופן שהשבית אותי לזמן מה. והוסיף לחגיגה " בלאק אאוט" בכל מה שקשור היה באפשרות לכתוב מאמרים או בכלל לחשוב על המשך הדרך.

זאת הייתה הרגשה לא מן הנעימות

הגשמים הכבדים יצרו קרקע פורייה לכל מיני תירוצים שבאו אחד אחר השני שהגיע הזמן להפסיק את מה שאני עושה למרות שעדיין לא הושלמה המשימה.
הנפילה במדרגות הייתה חזקה וכואבת מאוד. בעקבותיה לא יכולתי ללכת טוב והייתי צולע. גם כששכבתי במיטה זה כאב ובעקבות זה לא התאמנתי בחדר הכושר שלושה ימים. הכל נעשה כל כך כבד. הנשימה, התנועות, החשיבה, מצב הרוח, ואפילו הראיה נעשתה מטושטשת.

מכיון שאף אחד לא ראה אותי נופל במדרגות, ובשלב זה של חיי אני גם לא חי עם מישהי באופן קבוע, אז גם לא היה לי למי להתלונן ולהתבכיין על מר גורלי, ונאלצתי לשאת את מלוא הכאב והכובד של ההרגשה הרעה והחסומה על עצמי, ולהתמודד איתה לבדי.

לאחר יומיים של סבל גדול התעשתי וטיפלתי בעצמי בכל השיטות שאני מכיר על מנת להבריא ולחזק את עצמי. הבנתי שיש לי כעת אפשרות או לשקוע חזרה אל מקומות שלא מתאים לי להיות בהם, או להתייחס אל מה שקרה לי כאל הזדמנות נוספת לעשות סדר בחיי ולהתחזק שוב ולצעוד במסלול אותו התוויתי לעצמי מבחירה חופשית כשבחרתי לעשות את הפרויקט הזה.

לשמחתי כל המאמרים שפורסמו בבלוג בעשרת הימים האחרונים נכתבו מבעוד מועד והיו מתוזמנים כבר לפרסום. הדבר הזה הקל עלי מאוד כי ממש לא הייתי מסוגל בהרגשתי לשבת ולכתוב דברים בעלי ערך כשהרגשתי כל כך מזופת בעקבות מה שקרה לי.

ההרגשה הייתה דומה למלחמה שמתחוללת בגוף ובמוח שלי בעת ובעונה אחת. אמנם לא היו אבדות תודה לאל, אך היו נפגעים והתחולל סוג מסוים של הרס.

עם הטיפולים והמנוחה המודעת, החלה מתפשטת לה בתוכי שוב הרגשה של רוגע ושלווה. השלום הפנימי חזר להיות במרכז העניינים. והרחמים העצמיים פינו מקומם לזקיפות עצמית ולנחישות אישית.

זה היה בהחלט שיעור הכרחי בפרויקט ארוך שכזה

למרות כל זאת, הצלחתי לכתוב את הפוסט הזה. התאמנתי 7 ימים מתוך ה10. המשכתי במעשים הטובים בעיקר בשליחת אנרגיה לאנשים שהזדקקו לה. עשיתי את תרגילי הפנים ואת תרגילי הלשון. וכמובן המשכתי ללמוד ספרדית באופן מואץ בכל יום. לרוב פעמיים ביום.

מבחינת התזונה אמנם נשארתי בהגדרת הטבעונות על ידי זה שאני אוכל רק מאכלים שמקורם מהצומח, אך אכלתי המון דברים מטוגנים ולא ממש בריאים לפי ההגדרה של מה שאני יודע שבריא וטוב לי. זה התבטא בעליה במשקל ובהרגשה לא טובה במערכת העיכול ובגוף כולו.

דבר נוסף היה שלא התייחסתי בכלל לכל התוכניות הכתובות שלי לשיפור טכני של דברים באתר ובמבנה שלו מתחת לפני השטח.

אז מה כל זה אומר?

זה אומר שאני לא מושלם ושיש מעידות בתוכניות שלי ובאופן שאני מבצע אותן.
זה בסדר גמור! זה גם אומר שיש לי תמיד הזדמנות לתקן את המסלול ולחזור לנתיב שנבחר על ידי אם זה מה שאני רוצה. כל עוד שאני ממשיך לצעוד ומתמיד בכיוון הרצוי לי, אפילו צעדים קטנים יצטרפו ביחד לשינוי גדול ומורגש.
לא לעצור! אפילו אם ההמשכיות מתבטאת לזמן מה רק בשימור הגישה החיובית, או בצעדים שאתם עושים במחשבה, או שהם צעדים זעירים וכמעט שלא רואים או מרגישים אותם, היו בטוחים שיחד הם יוליכו אתכם לאן שאתם רוצים ללכת.

מהיום ה 88 חזרתי ואמרתי לעצמי את המשפט הבא כמו מנטרה:

אני אוהב את עצמי ומקבל את עצמי כפי שאני. אני בריא, אני חזק, אני מוגן, אני בטוח, והכל כשורה בעולמי הטוב והמיטיב.

נראה לי שזה עובד יפה כי כעת אני מרגיש הרבה הרבה יותר טוב.

מסקנות שעלו מן התהליך הזה

דברים בלתי מתוכננים יקרו תמיד ויופיעו בהרבה פעמים דווקא בזמן שלא מתאים לכם שיופיעו. אם אתם מוכנים להופעתם והגישה שלכם אליהם היא כזאת שאתם מתייחסים אליהם כאל הזדמנויות לתקן את המסלול שלכם ולהכיר עוד ועוד יכולות וצדדים נסתרים באישיותכם ובהווייתכם הכוללת, הרי שכל מה שנחשב כדברים שליליים יהפוך לדברים חיוביים שההתגברות עליהם ומתן הפתרונות למה שלכאורה לא הצליח  רק יחזק אתכם, יבריא אתכם, וימלא אתכם בשמחת חיים.

האדם שעושה המון גם טועה יותר מאותו אדם שלא עושה כלום. הטעויות האלו הן אבני דרך הכרחיות בדרך להצלחה של כל מה שתבחרו לעשות עם החיים האלו שניתנו לכם. תבורכו.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *