100 ימים של שיפור עצמי 91-100

100 ימים של שיפור עצמי 91-100

אותו מסע שהחל לפני 100 ימים הגיע לסיומו.

אך האם זה נכון? האם מסע לשיפור עצמי יכול להגיע בכלל לסיום. אולי בכלל שיפור עצמנו ופתרון כל אותן בעיות בדרך לשם הם המטרה שלנו כאן בחיים האלו?

אין לי את התשובות לכך. למען האמת יש לי יותר שאלות ותהיות כעת בהשוואה לתקופה שלפני שהתחלתי בפרויקט הזה.

בואו ניקח לדוגמה נהר גדול שזורם על פני האדמה. איפה ההתחלה שלו ואיפה הסיום? נוכל בפשטות להגיד שההתחלה שלו היא היכן שהוא מקבל את המים שלו, נגיד מההרים המושלגים וממקומות שיורדים שם גשמים רבים וכולם זורמים לנהר. והסיום שלו הוא המקום שהוא נשפך לים.

זה נשמע הגיוני אך אינו מדויק. כי למעשה ההתחלה והסיום הינם רק בתפיסה שלנו לגבי מה הנכון כאן. יהיה מדויק יותר לומר שאין התחלה ואין סיום אלא ישנה מערכת שכל שלב אחד שלה מזין את השלב האחר, והיא זורמת וחוזרת על עצמה שוב ושוב.

נתחיל שרירותית בנהר הזורם שאוסף אליו זרימות קטנות יותר בצורה של נחלים ואשדים. הנהר זורם ונשפך לים. הים מתאדה והופך לעננים. העננים נודדים ומורידים משקעים על ההרים שהופכים לשלג שיפשיר עם בוא האביב והקיץ ויזרום לנהר. במקומות האחרים העננים ממטירים גשמים שזורמים למקומות הנמוכים ומתנקזים גם הם לנהר ולנחלים שזורמים אליו.

אותו הדבר בתהליך הזה של 100 הימים. הוא אינו ניתן להפרדה או להתייחסות בנפרד מהתקופה שקדמה לו ומהתקופה שממשיכה אחריו. זהו עוד שלב בזרימה המתמשכת של נהר החיים שלי.

למרות כל הנאמר עד כה, אני יכול לומר שהמסע הזה של 100 הימים האחרונים הפגיש אותי שוב עם עצמי באינטנסיביות שאינה מאפיינת ימים רגילים. בעקבות המטלות שהתחייבתי בפני עצמי לבצע בתקופה הזאת, נוצרו כל מיני קשיים וכל מיני התלבטויות שהעלו שאלות שהייתי צריך לתת לעצמי תשובות מספקות עליהן. פתאום הייתי צריך להתאמץ יותר מהרגיל. לדחוף את עצמי. להיווכח שישנם דברים שמצליחים לי נהדר וגם ישנם דברים שעדיין ארוכה הדרך להגשמתם. שישנם תחומים בהם אני מוצלח כבר ותחומים בהם יש עוד עבודה ופעולות שאני צריך להשקיע כדי להתפתח ולצמוח למידה כזאת שתספק אותי.

כל זה הוביל למסע של עליות וירידות שהיה בהן כל קשת הרגשות והתחושות האפשריים. משמחה גדולה והרגשת התעלות ועד לדכדוך והרגשת ייאוש. מה שבטוח אני חייתי ב100 הימים האחרונים ברמת מודעות לעצמי ולסובב אותי שהייתה הרבה יותר מלאה מימים רגילים. הטייס האוטומטי שלי עבד פחות מהרגיל, ודי הרבה הזמן הייתי על מצב ידני.

אז מה בכל זאת קרה מבחינה עובדתית

תכננתי וקיוויתי לסיים את עשרת הימים האחרונים בהאצה של התהליכים וקרה לי בדיוק ההיפך מזה. במקום האצה הייתה האטה. מן שעמום כזה וציפייה שהתקופה הזאת תסתיים ואפשר יהיה לעשות כמה שינויים. אמנם ביצעתי את מה שהתחייבתי עובדתית פחות או יותר אך לא הייתה בזה נשמה. זה היה משהו שנגרר ונסחב ומחכים לצלצול שיבשר על הסיום. היה כאן יותר סבל מאשר הנאה שאפיינה את רוב רובו של התהליך עד כה.

מה השגתי עד כה בשבעת התחומים שבהם פעלתי

♦  יש לי בסיס בשפה הספרדית. למדתי עד כה 62 שיעורים בלימוד הקורס שמונה 90 שיעורים של חצי שעה כל אחד. עדיין לא יזמתי שיחה עם מישהו בספרדית אך אני מרגיש בנוח יותר ויותר עם השפה. לפחות למשך שלושת החודשים הבאים אני אמשיך ללמוד ספרדית ואוסיף גם אותה לכל השפות האחרות שאני כבר יודע.

♦  לעשות מעשה אחד טוב בכל יום הוביל אותי למחשבות גבוהות על עשייה של דברים יותר גדולים שיעזרו למספרים גדולים יותר של אנשים. מאוד נהניתי והתמלאתי באנרגיות טובות מהתרומה שלי. אני מרוצה כאן מהתפקוד שלי.

♦  התחייבתי לכתוב 40 מאמרים באתר ב100 ימים. במקום זה כתבתי בתקופה הזאת 43 מאמרים ועשיתי את זה באופן הכי טוב ומוצלח שיכולתי. לא חיפפתי כאן, ולא כתבתי מאמרים רק כדי לצאת ידי חובתי. מספר המילים הממוצע של המאמרים עלה על 1200 מילים למאמר. בהתייחס לכך שהאתר רק עלה לאוויר האינטרנט ב 13.3.2014 יש בו כבר חומר שיכול למלא שני ספרים ממוצעים בתחום העזרה העצמית וההתפתחות האישית. אני יכול בשקט להוסיף למגוון המקצועות שבהם התעסקתי בימי חיי גם את הכתיבה. נעשיתי בלוגר!

♦  לגבי האימונים בחדר הכושר, ההרגשה שלי חצויה בין זה שאני מבסוט מעצמי שהתמדתי ברוב הימים ללכת מידי יום להתאמן לפחות שעה בכל מזגי האוויר ההפכפכים שי לנו כאן באי, לבין זה שאני לא מרוצה מזה שהיו בתקופה האחרונה ימים שבהם לא הלכתי בגלל כל מיני סיבות. מעכשיו ואילך יהיה כדאי לי לשקול להתאמן בדרך קצת אחרת, ולהכניס תוכן אחר לזמן שאני מבלה בחדר הכושר על מנת שאראה יותר תוצאות ויותר הישגים בתחום פיתוח הגוף.

ההישג המרכזי כאן מבחינתי הוא ההתמדה והנחישות המסוימת שהושגה בזה שברוב הימים התאמנתי בחדר הכושר. להמשך התהליך יהיה לי כדאי להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום כיצד לייעל את מה שאני עושה בזמן הזה כדי להחליף את רקמת השומן שעלי ברקמת שריר.

♦  גם בנושא האכילה הטבעונית ההרגשה שלי חצויה. מבחינה אחת אכן אכלתי אוכל ממקור צמחי במשך כל 100 הימים, אך רק בתחילת התהליך הוא היה מורכב ממש מירקות ומפירות חיים. בהמשך הדרך אכלתי כל מיני דברים מעובדים שלא ממש היו שיא הבריאות, ולא תרמו לי להרגשה טובה יותר או לירידה במשקל שתהיה מאוד משמעותית כפי שהייתה בתחילת הדרך.

אומנם ירדתי במשקלי בכל התהליך 12 קילוגרמים שלמים אך זה לא מרגיש בכלל כהישג בעבורי. בהרגשתי מה שהיה כאן זה פספוס. אני יודע שלא אבוד לי ואני אפעל להשיג את רצוני, רק מה שכעת אני חושב שיכולתי לרדת הרבה יותר וויתרתי לעצמי כי לא הייתי שמח עם צורת האכילה הזאת. אני יכול לתת הסברים למה זה היה קשה אך הם יהיו רק תירוצים. האמת כאן מבחינתי היא שיכל להיות הרבה יותר מוצלח.

♦  לגבי תרגילי הפנים והלשון אני ממש שמח. השינה שלי בלילה רצופה וטובה. אני קם הרבה יותר רענן. כשאני פותח את הלוע שלי ועושה אאאאה, אני יכול לראות שמה שהיה סגור קודם לכן עכשיו הוא פתוח ואפשר בקלות לראות את כל הענבל ורקמת החך הרכה הצטמצמה. לא מדדתי את הרעש או השקט שאני מייצר כשאני נושם בשעת השינה אך בכוונתי לעשות זאת בהמשך ואז לעדכן את הפוסט הזה.

♦  לגבי שיפור הנראות של האתר ברשת, אני מודה בפה מלא שהעבודה שנעשתה כאן הייתה ממש זעומה. מבחינתי אני יכול לסכם את זה כאי עמידה במה שקבעתי לעצמי לפעול הנושא הזה. אני אמנם יכול לראות שהרוב המוחלט של המאמרים שאני כותב מצליחים להתברג כבר לאחר מספר ימים לדף הראשון בגוגל או אפילו למקום הראשון לעיתים קרובות. אך עדיין לא פרסמתי את עובדת קיומי ברשתות החברתיות השונות. גם זה יבוא בזמן הנכון.

מסקנות שעלו מביצוע הפרויקט הזה

100 ימים זה המון זמן. בעבורי כדי שהפרויקטים הבאים שלי יהיו מוצלחים, כדאי לי לקבוע אותם למסגרת זמנים קצרה יותר של 30-40 ימים. כך יהיו יותר סיכויים שתתלווה אליהם סוג האנרגיה שאני רוצה שתהייה נוכחת בתהליך. בלי שיזדחל לו פנימה השעמום, או שזה יהיה ארוך מידי לטעמי.

דבר נוסף הוא כשאני מספר על מטרותיי וכותב עליהם באתר זה אומנם דוחף אותי לעשות את מה שהתחייבתי בפני הקוראים שלי לעשותו, אך בו זמנית זה גם מזיק לי ומקשה עלי את התהליך. אם מעניין אתכם למה זה כך תוכלו לקרוא על זה במאמר שכתבתי ששמו: אל תספרו על המטרות שלכם לאחרים.

מסקנה נוספת שעלתה מהתהליך היא שתמיד כדאי לעשות יותר ממה שאמרתם שתעשו.

אני מקווה שהתובנות ששיתפתי אתכם במהלך כל הפרויקט הזה היו לתועלת לכם, ואולי אפילו דחפו אתכם לבצע פרויקטים או מסעות כאלו לשיפור של החיים שלכם. תבורכו.

 

 

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *